Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018
Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 17.02.2019 21:51

Witam. Gdzie można w Chorwacji kupić urządzenie ENC do bezgotówkowego rozliczania na bramkach autostradowych? Zasada działania podobna jak u nas z ViaToll - ViaBox, głównie dostępny dla ciężarówek ale osobówki też mogą tego używać do płatności za autostrady. Interesuje mnie urządzenie pre paid (przedpłacowe), będę wjeżdżał do CRO od strony Węgier przez przejście graniczne w Letenye / Gorican lub Lendava / Mursko Sredisce.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.02.2019 22:29

Sprawdź u nas np w Bp - w punkcie dystrybucyjnym lub zadzwoń na infolinię (nie wiem, czy akurat oni mają Chorwację w ofercie)
Kupisz sobie w Polsce prepaida.
Ewentualnie kontakt z DKV
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 22.02.2019 18:51

Bea.ta napisał(a):Sprawdź u nas np w Bp - w punkcie dystrybucyjnym lub zadzwoń na infolinię (nie wiem, czy akurat oni mają Chorwację w ofercie)
Kupisz sobie w Polsce prepaida.
Ewentualnie kontakt z DKV


Po sprawdzeniu na infolinii niestety BP ani DKV nie oferują chorwackich urządzeń ENC do płatności za autostrady.
Orientuje się ktoś czy można to urządzenie kupić w CRO na stacjach paliw? Jeśli tak to na której stacji je widzieliście?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 22.02.2019 19:22

AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 22.02.2019 19:50

Bratwojciech napisał(a):http://hac.hr/sites/default/files/2018-06/ljeto/hac%20LETAK%20PL.pdf


Widziałem , dziękuję za link ale nadal brakuje mi info gdzie zakupię to urządzenie. Pozdrawiam
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 22.02.2019 20:04

AdamLodz napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):http://hac.hr/sites/default/files/2018-06/ljeto/hac%20LETAK%20PL.pdf


Widziałem , dziękuję za link ale nadal brakuje mi info gdzie zakupię to urządzenie. Pozdrawiam


W tym linku jest informacja, że w każdym punkcie poboru opłat :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.02.2019 20:05

AdamLodz napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):http://hac.hr/sites/default/files/2018-06/ljeto/hac%20LETAK%20PL.pdf


Widziałem , dziękuję za link ale nadal brakuje mi info gdzie zakupię to urządzenie. Pozdrawiam

tu masz miejsca w których sprzedają ENC http://hac.hr/hr/cestarina/prodaja-i-nadoplata/
Od strony Węgier najbliżej N.P. VARAŽDIN
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 22.02.2019 20:13

Przerost formy nad treścią. Przy dużym korku i tak się nie da dojechać do bramki ENC, bo stoją wszyscy, nawet na osobnych pasach do płatności kartami/ENC w Lucko.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.02.2019 20:21

AdamLodz napisał(a):Witam. Gdzie można w Chorwacji kupić urządzenie ENC do bezgotówkowego rozliczania na bramkach autostradowych? Zasada działania podobna jak u nas z ViaToll - ViaBox, głównie dostępny dla ciężarówek ale osobówki też mogą tego używać do płatności za autostrady. Interesuje mnie urządzenie pre paid (przedpłacowe), będę wjeżdżał do CRO od strony Węgier przez przejście graniczne w Letenye / Gorican lub Lendava / Mursko Sredisce.

Tak z ciekawości - ile razy w roku masz zamiar korzystać z tego urządzenia. :?:
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 28.02.2019 19:12

Janusz Bajcer napisał(a):Tak z ciekawości - ile razy w roku masz zamiar korzystać z tego urządzenia. :?:


Tak naprawdę to skorzystam nie tylko w trakcie urlopu. W sprawach służbowych jestem często w różnych miejscach EU, między innymi sporadycznie bo sporadycznie w okolicach Zagrzebia. Poza tym zastanawiam się czy to urządzenie można przenosić pomiędzy autami, gdyż koleżanka mojej żony również wybiera się do CRO (w innym terminie) więc wtedy urządzenie było by naprawdę sensownie wykorzystane.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.02.2019 19:48

AdamLodz napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Tak z ciekawości - ile razy w roku masz zamiar korzystać z tego urządzenia. :?:


Tak naprawdę to skorzystam nie tylko w trakcie urlopu. W sprawach służbowych jestem często w różnych miejscach EU, między innymi sporadycznie bo sporadycznie w okolicach Zagrzebia. Poza tym zastanawiam się czy to urządzenie można przenosić pomiędzy autami, gdyż koleżanka mojej żony również wybiera się do CRO (w innym terminie) więc wtedy urządzenie było by naprawdę sensownie wykorzystane.

Jeżeli jest podobne do naszego "via auto" to nie powinno być problemu z przenoszeniem do różnych aut. Polskiego urządzenia używam w kilku autach. Najlepiej napisz maila do HAK, powinni Ci wszystko wyjaśnić
imbaczek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.01.2019
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) imbaczek » 02.08.2019 16:59

Jadę niebawem pierwszy raz. Jadąc busem klasy Transporter na południe Chorwacji wyszło mi wg pdfa na hac.hr/sites/default/files/2018-06/ljeto/hac%20LETAK%20PL.pdf (sorki za brak linka, jeszcze jestem wielbłądem), że się nie opłaca nie kupić ENC, jeśli planuje się choć trochę pojeździć na miejscu. Szukam opinii czy się to potwierdza czy raczej sobie darować?
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 25.09.2019 07:56

Czy ktoś się orientuje jak działa ENC na małych zjazdach tam gdzie jest np jedna bramką? Na logikę to powinno być że podjeżdżam wykrywa urządzenie i się otwiera ma ktoś doświadczenie w tym kierunku?

Tu jest film opisujący procedurę zakupu i jak działa urządzenie.



Dziś wyjeżdżamy na 3 miesięcy do Chorwacji i chyba przetestuje tą formę płatności :papa:
chomiczekOKP
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.02.2019
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) chomiczekOKP » 06.08.2020 10:02

Witajcie, odświeże trochę kotleta. Czy kupując ichniejszego 'viatoola' - ETC pre-paid podaję numer rejestracyjny samochodu, czy nie ma to znaczenia i tylko urządzenie musi być w pojeździe? Nie znalazłem takiej informacji u nich na stronie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2020 10:32

Witaj.
Kotleta nie trzeba odgrzewać. :wink:
Jest wątek o ENC.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone