Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 09.06.2022 18:25

chomiczekOKP napisał(a):Witajcie, odświeże trochę kotleta. Czy kupując ichniejszego 'viatoola' - ETC pre-paid podaję numer rejestracyjny samochodu, czy nie ma to znaczenia i tylko urządzenie musi być w pojeździe? Nie znalazłem takiej informacji u nich na stronie.

nie, ENC rejestrujesz na osobę, nie na auto. Możesz przekładać z auta do auta (oczywiście pod warunkiem, że to ta sama klasa pojazdu).
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 12.06.2022 13:50

A czy ktoś orientuje się, czy na bramkach Zagreb Lucko można zakupić to urządzenie ENC?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2022 20:19

trajano napisał(a):A czy ktoś orientuje się, czy na bramkach Zagreb Lucko można zakupić to urządzenie ENC?

Przeczytaj posty na stronie nr 2.
redlumek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) redlumek » 15.06.2022 14:26

można płacić za ENC kartą czy tylko gotówka? Jeśli gotówka to czy można w EURO?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 15.06.2022 15:38

redlumek napisał(a):można płacić za ENC kartą czy tylko gotówka? Jeśli gotówka to czy można w EURO?

Przynajmniej w dwóch miejscach (Varazdin i Dugopolje) można zapłacić kartą, dziwiłbym się, gdyby w innych było inaczej.
hellbean
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.04.2011
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellbean » 17.06.2022 16:11

Dziś kupiłem urządzenie ETC na bramkach Zadar-Istok, wjeżdżałem na autostradę więc musiałem zawrócić na tych 4 pasach, ale jest to wykonalne bo jest linia przerywana, zresztą ruch nie wielki. Biuro ich mieści się w takim małym pomieszczeniu z boku budynku, warto mieć już wypełniony formularza. Pani sprzedająca mówiła po angielsku więc bezproblemowo. Płatność kartą i gotówką.
Urządzenie jest aktywne od razu, o co zresztą się pytałem, minęło może 3 min od jego rejestracji jak wjechałem na autostradę, po ok 30 min to przychodzi e-mail z linkiem do utworzenia hasła w serwisie internetowym, aby móc np doładować urządzenie.
Nie chce mi się wracać już do filmów z YT o tym urządzeniu ale sam przejazd przez ENC nie powoduje obniżenia opłaty za autostradę o 21,74% tylko doładowując je zyskujemy te 21,74%, tak jak przy zakupie płacimy np za pakiet 544,36HRK na co się składa urządzenie za 110HRK i 555HRK na przejazdy (czyli w sumie 665HRK).
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 17.06.2022 23:05

masz może link do formularza? czy dostępny tylko na miejscu?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.06.2022 00:14

chrom6 napisał(a):masz może link do formularza? czy dostępny tylko na miejscu?


Tu masz https://www.hac.hr/files/shares/2019-07/Pristupnica_HAC%202019%20(FIZI%C4%8CKA%20O.).pdf
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 18.06.2022 08:24

dziękuję
Łukasz_M
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.06.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz_M » 21.06.2022 09:45

Witam
W tym roku kupiłem ENC w Varazdin i bez problemu zarejestrowałem je również bez problemu na BINA ISTRIA w biurze za tunelem Ucka. Wszystko działało super poza jednym wyjątkiem. W drodze powrotnej przed Zagrzebiem postanowiłem zjechać na fast ENC w Zagreb (Demerje) tj. jakieś 3 km przed Zagreb (Lučko) co teoretycznie pozwoliłoby mi przejechać przez Zagreb (Lučko) bez zatrzymywania. Niestety szlaban pozostał zamknięty. Musiałam się wycofać kilka metrów i wrócić na autostradę i pojechać na Zagreb (Lučko). Niestety w domu sprawdziłem że w odstępie 2 minut została pobrana opłata tj. zarówno w Zagreb (Demerje) jak i w Zagreb (Lučko). Na Youtube znalazłem film na którym widać prawie identyczną sytuację, na dokładnie tej samej bramce. Na filmie po lewej stronie widać samochód który podjechał do tej samej bramki co ja i widać że po chwili musi wrócić na autostradę bo szlaban się nie otwiera. Miał tak ktoś. Może ta bramka jest jakoś wyjątkowa?? i nie powinienem do niej podjeżdżać? W oznakowaniu niczego nadzwyczajnego nie było oprócz tego że ten pas był oznaczony Fast ENC a sąsiedni tylko ENC. Jakoś nie mogę znaleźć opisu tego Fast ENC (może to tylko dla służb typu policja, pogotowie, strażacy??)
Film na youtube ma tytuł 'Fast ENC Horvátorszá' - niestety nie mogę jeszcze wklejać tutaj linków.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2022 09:55

Czy chodzi Tobie o lewy pas?

Fast ENC.jpg



edit:

Wysłałem pytanie do CS HAC - dam znać co odpiszą...

Dobro jutro,

Imam ENC uređaj. Molimo pogledajte sliku u prilogu.

Pitanje: mogu li ići u traku označenu "FAST ENC"?

Iz izvješća putnici postavlja se pitanje da se barijera na ovoj traci ne otvara ali naplaćuje se naknada.

Hvala, ostajem s poštovanjem,
Łukasz_M
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.06.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz_M » 21.06.2022 10:05

Tak dokładnie o ten, i dalej prosto żeby przejechać pod zadaszeniem. Niestety szlaban się nie otworzył i musiałem cofnąć kilka metrów i pojechać w lewo znowu na autostradę z której przed chwila zjeżdżałem.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2022 10:08

Poszło pytanie - czekamy na odpowiedź. Zwykle do dwóch godzin się uwijają.

Chcesz namiary mailowe do reklamacji zdublowanej opłaty?
Łukasz_M
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.06.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz_M » 21.06.2022 10:21

Tak, poproszę o te namiary tyle że moge napisac tylko po angielsku. Chorwackiego niestety nie znam.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2022 10:32

OK, mail wysłałem do Ciebie - pamiętaj o uzupełnieniu numeru swojego urządzenia ENC.

Mam również odpowiedź od HAC. Każdy użytkownik ENC może korzystać z tego pasa. Na tym pasie jest tzw. szybki przejazd ENC bez zatrzymywania. Oznacza to, że opłata jest pobierana 50 metrów przed szlabanem, a maksymalna prędkość przejazdu przez tę bramkę wynosi 40 km/h. Podają również, że możliwą przyczyną nie odczytania ENC może być jego niepoprawny montaż.

Daj znać czy uznali Twoją reklamację. Powodzenia 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone