Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 24.06.2022 19:48

Baldini napisał(a):Nawrót zrobiłeś zaraz za bramkami, czy małe kółeczko na niedalekich rondkach?

Jeżdżę przez Dolga Vas i Mursko, więc dojechałem od Varazdina :) ale w miejscu, gdzie jest ta boczna uliczka, jest fragment przerywanej, można skręcić nie łamiąc przepisów.
Ostatnio edytowano 25.06.2022 16:44 przez vin, łącznie edytowano 1 raz
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 25.06.2022 14:22

Dzięki.
Czyli jak nie będzie ruchu, to szybka nawrotka :)
hellbean
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.04.2011
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellbean » 25.06.2022 16:58

Dziś przejeżdżałem przez bramki w zagrzebiu „Fast ENC” i wydaje mi się ze problem mógł być tak jak pisałem wcześniej. Akurat był korek i jak zauważyłem to wszyscy czekają przed czytnikiem ENC zanim auto poprzedzające nie opuści „śluzy”. A niestety jest od groma ludzi co tam wjeżdża (najczęściej nasi zachodni sąsiedzi) i nie wiedza co się dzieje, bądź chcą płacić gotówka a wjeżdżają pod automaty i blokują bramki.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 25.06.2022 17:45

chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 26.06.2022 15:37

Niezła zmyłka, adres podany w artykule prowadzi w "krzaki" a dokładniej na jakieś osiedle domków jednorodzinnych czy coś w tym stylu:
Zrzut ekranu 2022-06-26 153351.jpg


a naprawdę sprzedaż jest tu:
Zrzut ekranu 2022-06-26 153525.jpg
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 26.06.2022 17:09

Baldini napisał(a):Przetestuj ten Varaźdin. W sierpniu wyjazd, też mam zamiar tam się zatrzymać po ENC.

Ja planuję zakup 20 sierpnia rano 8)
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 27.06.2022 18:50

To ja już będę po urlopie :twisted:
Łukasz_M
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.06.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz_M » 28.06.2022 11:34

Dzisiaj HAC uznał moją reklamację i zwrócił mi 70 HRK za ten zamknięty szlaban :)
Co do zakupów w Verazdin to w również kupowałem w sobotę i również parkowałem na zadaszonym parkingu, a niektóre samochody na tym zaznaczonym na pomarańczowo na zdjęciu.
Co do zakazu wjazdu na zadaszony parking to odniosłem wrażenie że zakaz dotyczy wjazdu za bramę a nie na ten parking. Zakazem wjazdu w razie czego na ten zadaszony parking bym się tam tak nie przejmował bo klienci jakoś muszą dotrzeć do tego biura HAC. Parkowania na miejscu zaznaczonym na pomarańczowo bym unikał bo ten przejazd nie jest pewnie tak sobie tylko np. dla straży pożarnej lub czegoś podobnego. Ewentualne konsekwencje mogą być poważniejsze.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 28.06.2022 12:24

Łukasz_M napisał(a):Dzisiaj HAC uznał moją reklamację i zwrócił mi 70 HRK za ten zamknięty szlaban :)
Co do zakupów w Verazdin to w również kupowałem w sobotę i również parkowałem na zadaszonym parkingu, a niektóre samochody na tym zaznaczonym na pomarańczowo na zdjęciu.
Co do zakazu wjazdu na zadaszony parking to odniosłem wrażenie że zakaz dotyczy wjazdu za bramę a nie na ten parking. Zakazem wjazdu w razie czego na ten zadaszony parking bym się tam tak nie przejmował bo klienci jakoś muszą dotrzeć do tego biura HAC. Parkowania na miejscu zaznaczonym na pomarańczowo bym unikał bo ten przejazd nie jest pewnie tak sobie tylko np. dla straży pożarnej lub czegoś podobnego. Ewentualne konsekwencje mogą być poważniejsze.

a z ciekawości - napisali Ci może, co poszło nie tak?
Łukasz_M
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.06.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz_M » 02.07.2022 19:22

Nie nic nie napisali tylko że przepraszają i zwracają na konto, za przejazd od poprzedniej miejscowości. Napisałem że powinno być od Rijeki i zwrócili 70 HRK
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.07.2022 02:51

Najważniejsze, że uznali tę reklamację :mrgreen:

Może nasze forum poczytali... :wink:
redlumek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) redlumek » 07.07.2022 15:13

Dugopolje - po prawej stronie od wjazdu są jakieś budynki HAC - ale tam się nie kupi ENC (ja tam zaparkowałem samochód aby nie stać przed samymi bramkami na poboczu). Trzeba przejść na drugą stronę ulicy i przy bramkach wyjazdowych jest mały budyneczek - ENC kupuje się na parterze.
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020
Urządzenie ENC

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 17.07.2022 14:13

Witajcie,
Czy urządzenie ENC jest przypisane
do osoby, czy do konkretnego pojazdu?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Urządzenie ENC

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 17.07.2022 16:50

kamba2000 napisał(a):Witajcie,
Czy urządzenie ENC jest przypisane
do osoby, czy do konkretnego pojazdu?

do osoby, możesz przekładać między autami, oczywiście w ramach tej samej kategorii
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 17.07.2022 19:33

Dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone