Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 18.07.2022 18:48

Dobre pytanie. Nawet o tym nie pomyślałem. Na szybko sprawdziłem. Też trzeba zapłacić :) Przygotuj sobie 16 kun. Tyle kosztuje przejazd.
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 18.07.2022 19:21

Dobra, koniec tego mojego marudzenia o ENC.
Mam kilkanaście Kun w Lipach to Im zapłacę :D .
Wszystkiego Dobrego, pozdrawiam.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 18.07.2022 20:04

no jakbyście kupili ENC bez przejeżdżania przez bramki, kombinując mocno, zawracając i parkując tuż przed bramkami, to tym więcej byście musieli zapłacić na końcu trasy do Zagrzebia ;)
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 18.07.2022 20:20

No nie!?
To mam przejechać tą bramkę w Varaždinie, skasować bilet czy nie?
Mi chodzi tylko i wyłącznie o HAC Varaždin.
Kupuję ENC, o :P i jazda dalej.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 18.07.2022 21:07

kamba2000 napisał(a):No nie!?
To mam przejechać tą bramkę w Varaždinie, skasować bilet czy nie?
Mi chodzi tylko i wyłącznie o HAC Varaždin.
Kupuję ENC, o :P i jazda dalej.

no tak, musisz zjechać z autostrady, opłacić i po zakupie ENC wjechać ponownie, już w ramach płatności ENC
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 18.07.2022 21:28

Lux :D idę spać, bo minie to już przerasta.
Pozdrawiam, :papa:
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 19.07.2022 12:24

A tu chyba nie ma żadnej kombinacji (tak mi się zdaje). Wjeżdżam w Gorican, zjeżdżam na bramkach w Varaźdin i płacę za ten odcinek 16 kun. Według zdjęć kolegi zaraz za bramkami można skręcić pod budynek w celu zakupu ENC, więc go kupuję, wjeżdżam z powrotem przez bramki na trasę i dalej do celu. Koszt będzie ten sam. Nic więcej, nic mniej.


vin wszystko dobrze pisze :D
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 19.07.2022 15:48

Jeżeli za bramką jest zjazd w lewo
pod budynek HAC to jest luksusowo.
Pozdrawiam.
python28
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2022
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) python28 » 23.07.2022 15:13

Chciałem się upewnić jak to jest z tym ENC w Chorwacji. U nas wystarczy smartfon z aplikacją a tam jest potrzebne do tego jakieś dodatkowe urządzenie? Wygląda na to że tak a w zasadzie całą Chorwację przejeżdżam nocą o 7 rano jestem w Splicie, a punktów w których można kupić dodatkowe urządzenie nie ma czynnych 24h. Ktoś korzystał? Podpowie jak sprawa wygląda?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 23.07.2022 15:32

python28 napisał(a):Chciałem się upewnić jak to jest z tym ENC w Chorwacji. U nas wystarczy smartfon z aplikacją a tam jest potrzebne do tego jakieś dodatkowe urządzenie? Wygląda na to że tak a w zasadzie całą Chorwację przejeżdżam nocą o 7 rano jestem w Splicie, a punktów w których można kupić dodatkowe urządzenie nie ma czynnych 24h. Ktoś korzystał? Podpowie jak sprawa wygląda?

gdzie-kupic-urzadzenie-enc-szybki-przejazd-przez-bramki-t54918.html
python28
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2022
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) python28 » 23.07.2022 20:01

Odpowiadając sobie na własne pytanie, nie da się kupić urządzenia w nocy i nie da się żeby kupił go ktoś dla nas będąc na miejscu w Chorwacji, bo potrzebne jest okazanie dowodu osobistego przy rejestracji urządzenia.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 23.07.2022 20:41

python28 napisał(a):Odpowiadając sobie na własne pytanie, nie da się kupić urządzenia w nocy i nie da się żeby kupił go ktoś dla nas będąc na miejscu w Chorwacji, bo potrzebne jest okazanie dowodu osobistego przy rejestracji urządzenia.

nie traktuj tego oczywiście jako wyznacznik, ale na dwa zakupy, w dwóch różnych punktach, ani razu nie proszono o okazanie dowodu.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.08.2022 21:07

Dzisiaj zakupiony zestaw w Varażdin. Sama przyjemność z korzystania. Nie wiem dlaczego dopiero w tym roku?
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 03.08.2022 22:29

vin napisał(a):
python28 napisał(a):Odpowiadając sobie na własne pytanie, nie da się kupić urządzenia w nocy i nie da się żeby kupił go ktoś dla nas będąc na miejscu w Chorwacji, bo potrzebne jest okazanie dowodu osobistego przy rejestracji urządzenia.

nie traktuj tego oczywiście jako wyznacznik, ale na dwa zakupy, w dwóch różnych punktach, ani razu nie proszono o okazanie dowodu.

Kupowałem 25.07 w Zadarze, pani poprosiła o okazanie dowodu. Wystarczył jej obraz dowodu z aplikacji mObywatel.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 04.08.2022 21:21

01.08 ENC bezproblemowo zakupione w Varaźdin. Ok 10 min cała akcja. Do tej pory nie dostałem PINu do apki. Zastanawiam się, czy w ogóle jest potrzebny. ENC sprawdzone na 3 bramkach po drodze do Orebicia, przejazd bezproblemowy i szybki, bez stania w kolejce, zupełnie pusty pas ENC.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone