Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 03.04.2023 10:31

Na majówkę będę testował zakup ENC w Varazdinie.

Pytanie - czy można tam płacić kartą?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 03.04.2023 10:45

W zeszłym roku nie było problemu z płatnością kartą, wątpię, żeby to się zmieniło :)
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 03.04.2023 14:55

W zeszłym roku płaciłem za ENC kartą w Zadarze, też nie było problemu.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.04.2023 17:52

Przy okazji zapytam czy doładowywaliście już swoje urządzenia? Zostało mi z poprzedniego roku 30,79 euro, a to oznacza, że muszę je doładować. Czy ktoś już to ćwiczył? Czy można doładować dowolną kwotę? - tu chciałbym wyliczyć +/- kwotę potrzebną na sezon 2023 w kontekście ewentualnego wprowadzenia systemu czytania tablic w sezonie 2024 - w tej sytuacji ENC chyba straci rację bytu...?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 03.04.2023 19:24

stachan napisał(a):Przy okazji zapytam czy doładowywaliście już swoje urządzenia? Zostało mi z poprzedniego roku 30,79 euro, a to oznacza, że muszę je doładować. Czy ktoś już to ćwiczył? Czy można doładować dowolną kwotę? - tu chciałbym wyliczyć +/- kwotę potrzebną na sezon 2023 w kontekście ewentualnego wprowadzenia systemu czytania tablic w sezonie 2024 - w tej sytuacji ENC chyba straci rację bytu...?

ja w zeszłym roku. Przy doładowaniu rpzez aplikację płacąc kartą, są możliwe tylko z góry narzucone kwoty - spojrzałem teraz i zaczyna się od 25,56 euro (płatność 20eur po rabacie), a dalej uzupełnienia po 30, 40, itd.
Ale przy doładowaniu przez stronę internetową kwota może chyba być dowolna - i w zeszłym roku miałem doładowanie kwotą "nieokragłą", i teraz też można wpisać dowolną wartość, jedyne ograniczenie to nadal minimum 25,56 (20).
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 03.04.2023 21:07

Odpowiem na płacenie karta za ENC.W Varażdinie można płacić kartą .Ja płaciłem karta kantoru Alior Bank.Można podjechać pod sam punkt ENC bynajmniej tak było we wrześniu ubiegłego roku.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 13.04.2023 20:08

clawis napisał(a):Odpowiem na płacenie karta za ENC.W Varażdinie można płacić kartą .Ja płaciłem karta kantoru Alior Bank.Można podjechać pod sam punkt ENC bynajmniej tak było we wrześniu ubiegłego roku.


Potwierdzam w 100%. też płacone kunami z karty Alior Kantor. Szybko, sprawnie, bezboleśnie załatwiona rejestracja i płatność.
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 18.04.2023 22:12

Czy miał ktoś taką sytuację że bramka wjazdu otworzyła się na "machnięcie" ENC, a na wyjeździe nie reagowała ?
Tak miałem ostatnio, w Zadarze pięknie szlaban się podniósł , a na Lucko nic, macham przed szybą i nic, otwieram okno i przez otwarte ręką i nic, ani jedna strona ani druga , w końcu szlaban się otworzył, to przejechałem, za mną przyklejony na zderzaku tubylec, w z ciekawości wieczorem w hotelu sprawdzam aplikację a tu żadnej transakcji, czyli za przejazd zapłacił gość za mną....
Miał ktoś też już taki przypadek ? nadmienię tylko że pierwsze zatrzymanie zrobiłem tak jak była linia na drodze, więc w teorii czujnik powinien łapać, potem coraz bliżej szlabanu aż dojechałem maską ...wtedy się otworzył, ale już wiem że nie ja za to zapłaciłem.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.04.2023 08:43

Może fakt, że poruszasz nadajnikiem ma znaczenie...? Gdzieś przeczytałem, że nadajnik powinien być przynajmniej położony nieruchomo na desce przy szybie, jeśli nie jest przyklejony obok lusterka.
Podczas moich przejazdów mogę tylko wskazać na kilkusekundową zwłokę pomiędzy zatrzymaniem przed szlabanem a jego podniesieniem. Nadajnik mam przylepiony obok lusterka.
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 19.04.2023 09:30

stachan napisał(a):Może fakt, że poruszasz nadajnikiem ma znaczenie...?


Najpierw przyłożyłem do szyby tą wskazaną stroną i czekałem, potem poruszałem nim, wtedy przypomniałem sobie jak koledzy z forum auta mówili że czasem te nasze szyby jak są w "full wersji" mają problem z pilotami garażu, to otworzyłem okno i wystawiłem rękę, też nic to nie dało, to zacząłem machać.
Możliwe też, że przez korek wydawało mi się że to trwa wieki i trzeba było jeszcze z 1-2sek zaczekać żeby złapało.
No nic, w tym roku jadę innym autem, szyba jest standardowa jak większości aut, to położę na desce przy szybie i zobaczymy.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 19.04.2023 09:37

Mam "full wersje"szyby .Mocowanie do ENC przyklejone za lusterkiem na szybie.Zero problemów na bramkach w Cro.
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 19.04.2023 09:45

clawis napisał(a):Mam "full wersje"szyby .Mocowanie do ENC przyklejone za lusterkiem na szybie.Zero problemów na bramkach w Cro.


Czyli moja teoria upadła, no nic w tym roku jak już pisałem jadę innym autem to się przekonam, w nim nie ma w szybie siatki z tysięcy mikrodrucików jako grzanie po całości , to w takim razie nie powinno być kłopotów.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 19.04.2023 10:02

:D.Chyba mam lepiej naklejone.Sympatyczna młoda Chorwatka osobiście się pofatygowała w Varaźdinie żeby mi na szybę przykleić obok kamerki rejstratora z GPS-em.
Jakov
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakov » 26.04.2023 13:18

Dzień dobry wszystkim,

w lipcu wybieram się po kilkuletniej przerwie do Chorwacji. Od ostatniego wyjazdu przybyło dwóch członków załogi i z tego względu nie chcę jechać " na strzał ". Wymyśliłem sobie trasę przez Ostravę -> Czadce -> Bratysławę -> Szombathely do Varażdin. Tu zostajemy na jedną noc i docelowo jedziemy na Dalmację ( Turanj ). Tu pojawia się pytanie do bardziej doświadczonych - chciałem kupić w Varazdin moduł ENC, ale punkt w Varazdin jest w sobotę do 12:00. Czy jest sens się mordować po nocy, żeby za wszelką cenę zdążyć, czy odpuścić temat ? Będziemy w Chorwacji w zasadzie jeździć tylko w niedzielę i w następną sobotę wracamy.

Pozdrawiam serdecznie
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 26.04.2023 15:15

Jakov napisał(a):
Czy jest sens się mordować po nocy, żeby za wszelką cenę zdążyć, czy odpuścić temat ?



Kilka wyjazdów zastanawiania się, stania w korkach i w końcu kupiłem na powrocie (w niedzielę było zamknięte) i zaraz na Lucko zyskałem ponad 2.5h stania w korku do bramek, pasem ENC trwało to może 3 minuty + 30 sekund akrobacji z czytnikiem bo coś mi nie łapał, i już byłem po drugiej stronie.

W niedzielę wiedziałem że nie kupię nigdzie, na szczęście zaufałem GM i objechałem Lucko bokiem, landem, jakieś 20-30min , zjechałem tu: https://goo.gl/maps/siiKbXHW5qQYwaEF8 do Brezje a wjechałem tu: https://goo.gl/maps/WwrAYBpTzaaoi3C26 , we wiadomościach podawali 2h oczekiwania.

Może działa link trasy: https://goo.gl/maps/dj8F7nT7eCBhH91F6

3 tygodnie później - na koniec września córka zabrała czytnik, Lucko w stronę wybrzeża minęła w chwilę (korek na 30min) na powrocie nie było dużego znaczenia, bo może z 200m zakorkowane.

Tak więc ja się cieszę że mam, i pukam się w głowę jaki głupi byłem że tego od razu nie kupiłem jak weszło, pomijam oszczędności ze względu na niższą stawkę.
Dodatkowo teraz, jak ( o ile ) nie będzie kontroli na granicy, i będzie płynny przejazd, to bramki przyjmą całe obciążenie które dotychczas blokowały granice. Pewnie jak się za moment zacznie sezon, pojawią się pierwsze posty o płynności przejazdu.
Ostatnio edytowano 26.04.2023 15:22 przez tbrek, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone