Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szybki powrót po latach - Split i Omiš

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.03.2022 22:13

maslinka napisał(a): Spokój bije z Waszych zdjęć. Tak właśnie wspominam wycieczkę nad Cetinę - błogo było.

Było sielsko-anielsko i nic nie zapowiadało takiego ciężkiego finału. Mało tego, liczyłam trochę, że z nurtem rzeki kajak w zasadzie powinien wrócić sam do wypożyczalni :lol: .


piotrf napisał(a):W sumie nie my pontonem , a ponton nami wrócił :mrgreen:

Mi przeszło przez myśl, że można by wyciągnąć kajak z wody i ponieść go przez te 2 kilometry wzdłuż rzeki :mrgreen: . Wygodnie, asfaltem ... :oczko_usmiech: .


piekara114 napisał(a):Fajny pomysł z kajakowaniem.

Chętnie bym to powtórzyła, ale wcześniej może sprawdziła jakieś prognozy :D .


megidh napisał(a):Byłam przekonana że zobaczymy ZipLine w Waszym wydaniu.

To jednak nie moje klimaty :? .

megidh napisał(a):Bardzo lubię wszelkie jednostki pływające, ale ponieważ od lat nie pływałam kajakiem, to pewnie miałabym odciski na dłoniach od wiosła. Czy Wam się udało uniknąć odcisków po tej walce z wiatrem ?.

Dużo nie pływamy, może dwa - trzy razy w roku pomachamy gdzieś wiosłami, ale nie przypominam sobie, żebyśmy przypłacili ten akurat rejs odciskami.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 17.03.2022 22:52

my w wrześniu poprzedniego roku w 8 osób pontonem
w "odwrotną" stronę,
było super,
ale " tą" tyrolką narobiłaś mi smaki,
oj narobiłaś,
nie wiedziałem że tam "takie"coś jest,
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.03.2022 22:57

marze_na napisał(a):
piotrf napisał(a):W sumie nie my pontonem , a ponton nami wrócił :mrgreen:

Mi przeszło przez myśl, że można by wyciągnąć kajak z wody i ponieść go przez te 2 kilometry wzdłuż rzeki :mrgreen: . Wygodnie, asfaltem ... :oczko_usmiech: .
Oj nie, to jest dopiero męczarnia....
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 18.03.2022 01:08

599 napisał(a):ale " tą" tyrolką narobiłaś mi smaki,
oj narobiłaś,
nie wiedziałem że tam "takie"coś jest,

Przyznam się że ostatniego lata zaliczyłem ze wszystkimi uczestnikami naszej wycieczki ( choć niektórych ciężko było przekonać, bo się boją) Zipline, I szczerze polecam każdemu.
Widoki przecudne, przygoda i adrenaliny pod dostatkiem, a i przeżycie niesamowite!
Na początku jest szybki kurs obsługi hamulca i sygnałów ręcznych dawanych przez Instruktorów/ opiekunów, a potem to już z górki . No i jest bezpiecznie
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.03.2022 11:52

599 napisał(a):my w wrześniu poprzedniego roku w 8 osób pontonem
w "odwrotną" stronę,
było super

Na pewno super :). Z wielką ochotą wybrałabym się na rafting, ale tylko ze stoją paczką (rodzina, znajomi...).


599 napisał(a):ale " tą" tyrolką narobiłaś mi smaki,
oj narobiłaś,
nie wiedziałem że tam "takie"coś jest,

Też pierwszy raz zobaczyłam ją właśnie na forum, w relacji megidh :D . U mnie na smaku się skończyło :wink: .


labusm napisał(a):Widoki przecudne, przygoda i adrenaliny pod dostatkiem, a i przeżycie niesamowite!

Wierzę, w internecie są setki takich opinii :D .
Mnie jednak ostatecznie nie skusiły.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.03.2022 12:16

599 napisał(a):my w wrześniu poprzedniego roku w 8 osób pontonem
w "odwrotną" stronę,
było super,
ale " tą" tyrolką narobiłaś mi smaki,
oj narobiłaś,
nie wiedziałem że tam "takie"coś jest,


Jakby ktoś reflektował na takie atrakcje to w Pazinie na Istri też można podobnej dawki adrenaliny zakosztować.
Byliśmy tam w lutym więc nie było czynne ale w sezonie można zaliczyć. https://www.cro.pl/zimowa-istria-2022-t56642-45.html#p2252919
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 18.03.2022 12:32

mchrob napisał(a):
599 napisał(a):my w wrześniu poprzedniego roku w 8 osób pontonem
w "odwrotną" stronę,
było super,
ale " tą" tyrolką narobiłaś mi smaki,
oj narobiłaś,
nie wiedziałem że tam "takie"coś jest,


Jakby ktoś reflektował na takie atrakcje to w Pazinie na Istri też można podobnej dawki adrenaliny zakosztować.
Byliśmy tam w lutym więc nie było czynne ale w sezonie można zaliczyć. https://www.cro.pl/zimowa-istria-2022-t56642-45.html#p2252919


Nie chcę zaśmiecać relacji - ale Zip Line jest też przy wjeździe na Sv Jure (na wysokości Tucepi).
Córki (12 i 14 lat) oraz żona zjeżdżały i były zachwycone.
Nie jest tak spektakularnie jak nad Cetiną, ale też fajnie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.03.2022 18:58

Pożegnanie

Po kajakowaniu łapiemy ręczniki i ostatni raz idziemy popływać w Jadranie, a późnym popołudniem udajemy się na pożegnalną kolację. Ponownie odwiedzamy Konobę Gusti.

Obrazek


Nasze zamówienie ląduje na grillu :)

Obrazek


i w końcu na stole 8) .

Obrazek

Obrazek


Potem idziemy na ostatni spacer po Omišu.
Tylko parę fotek, wszystko już było :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przy okazji nadrabiamy wcześniejsze niedopatrzenie :wink: i upamiętniamy na zdjęciu kajak - taki sam jak ten, na którym walczyliśmy z falami :mrgreen: .

Obrazek



Następnego dnia po śniadaniu żegnamy się z właścicielką i idziemy na przystanek. Autobus akurat odjechał, więc w oczekiwaniu na następny siadamy na kawę 8) .
Najpierw 60tka do Splitu, później 37 na lotnisko. Niedzielne przedpołudnie jest wolne od korków, więc idzie bardzo sprawnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gotowi do startu :). Na obiad będziemy już w domu :oczko_usmiech: .

Obrazek


Z nieba pooglądaliśmy sobie tylko Čiovo i Okrug Gornji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Później było już pod słońce, a w końcu wlecieliśmy w chmury.

Obrazek

Obrazek


Do zobaczenia Chorwacjo :!:
Myślę, że dzięki połączeniom lotniczym wrócimy szybciej niż po kolejnych ośmiu latach :hut: .


KONIEC
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.03.2022 19:24

Obrazek
Bardzo smakowicie wygląda :lol:

Dzięki za chorwacką relację, jak zwykle było piękinie :D
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.03.2022 22:43

Marzena, dzięki za kolejną piękną relację i świetne zdjęcia :D

Okazuje się, że można do Cro samolotem ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.03.2022 23:55

Było pięknie , dokumentalnie i artystycznie :D Dziękuję :D
Dla mnie - do Chorwacji jest za blisko , a po drodze sporo do zobaczenia żeby latać , ale na kilkudniowy wypad może być :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.03.2022 09:05

Ostatnio jadąc wzdłuż Cetiny widzieliśmy kilka przystani kajakowych. Dorzuciłaś tym samym smaka.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.03.2022 16:03

mysza73 napisał(a):Bardzo smakowicie wygląda

To prawdopodobnie była ostatnia ośmiornica jaką zjadłam. Więcej raczej nie będzie :? .
Czytałam niedawno artykuł o tym, że nie ma humanitarnego sposobu na zabicie tych zwierząt. Układ nerwowy ośmiornic jest bardzo złożony i zdecentralizowany, a mózg skupia jedynie 1/3 neuronów. Pozostałe 2/3 są w nerwach ramion i funkcjonują niezależnie od mózgu stanowiąc niezależne ośrodki, którymi ośmiornica odczuwa.


maslinka napisał(a):Okazuje się, że można do Cro samolotem

Pod warunkiem, że będziesz poruszać się między Trogirem, a Omišem albo w okolicach Dubrownika :lol: .
Nie czarujmy się, to nie jest kraj na podróżowanie komunikacją publiczną.
Na szczęście na Hvarze można wypożyczyć skuter 8) .


piotrf napisał(a):Dla mnie - do Chorwacji jest za blisko , a po drodze sporo do zobaczenia żeby latać, ale na kilkudniowy wypad może być.

Dla mnie daleko robi się w momencie, kiedy muszę zacząć się rozglądać za noclegiem tranzytowym. Mając do dyspozycji tylko tydzień taki wyjazd robi się bez sensu.


te kiero napisał(a):Ostatnio jadąc wzdłuż Cetiny widzieliśmy kilka przystani kajakowych.

Nie wiem na ile to popularna aktywność :). W Omisu namierzyliśmy dwie wypożyczalnie kajaków, a na wodzie spotkaliśmy tylko jedną wiosłującą parę. Niemniej polecam :D .
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 20.03.2022 00:00

9
marze_na napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,
Na pewno super :). Z wielką ochotą wybrałabym się na rafting, ale tylko ze stoją paczką (rodzina, znajomi...).

,,,,,,,,,,,,,,,,,



Marzena ,
w razie czego "przełam"się,
Rafting Cetinią to taki "lajcik",
nie potrzebna tam "rodzina",
(w jednym miejscu trzeba iść piechotą a sternik sam płynie bo nie bezpiecznie podobno)
ale akurat to jest miejsce gdzie moja Wife jadła najlepsze (dzikie) figi,
prawdę mówiąc te drzewka figowe były mocno "obżarte" ,
ale spływ ,choć lajtowy to bardzo przyjemny,
polecam,
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 11.05.2022 17:29

Dziękuję również za relację. Wykorzystaliście ten pobyt maksymalnie jak można było. Najbardziej podobało mi się eksplorowanie Marjana, bo byłam ciekawa jak wygląda tamtejsza plaża. Dla mnie to inspiracja na przyszłość.
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szybki powrót po latach - Split i Omiš - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone