Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chomiczekOKP
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.02.2019
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) chomiczekOKP » 06.08.2020 10:47

@Janusz Bajcer faktycznie, dziękuje za przeniesienie. Dodatkowo we wcześniejszym poście jest filmik, w którym w opisie jest podane, że urządzenie nie jest przypisane do samochodu, jedynie do użytkownika.
redlumek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) redlumek » 31.05.2022 09:45

jadąc od strony Słowenii wg tej strony hac.hr najbliższy punkt zakupu ENC jest na A1 T.S. LUČKO toll lane no. 3. Ktoś może ma doświadczenie jak to wygląda - gdzie to dokładnie się kupuje? Pierwszy raz będę jechał do Chorwacji samochodem, więc wszelkie podpowiedzi będą dla mnie na wagę złota.
PS Jadę w okolice Dubrownika - planuję kupić zestaw "POS HRK 110 ENC device + HRK 555 toll" za 544,36 HRK


EDIT źle się doczytałem - w LUCKO można tylko doładować portfel ENC na toll lane 3, zaś kupić wg oficjalnej strony nie można

EDIT2 sam już nie wiem z tym LUCKO - teoretycznie w spisie punktów zakupu nie ma LUCKO - ale za to jest coś takiego "Office for subscription sales, Ground floor – room 1 adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl 7:00 - 20:00 Saturday 7:00 - 12:00" - nie ma podanej miejscowości - ale po emailu można dojść ze to jest LUCKO - w każdym razie - jakby ktoś tam kupił ENC - to proszę o podzielenie się tym
Ostatnio edytowano 07.06.2022 09:43 przez redlumek, łącznie edytowano 4 razy
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 03.06.2022 08:37

Podpinam się pod pytanie. Gdzie dokładnie na Lucko można kupić ENC?
Na stronie HAC jest napisane, że na parterze, pokój 1. Tylko że na bramkach nie ma nawet gdzie zaparkować auta, żeby tam pójść...
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 03.06.2022 09:49

Niestety nie kupowałem jeszcze, sam mam w planach, ale w Varazdinie, natomiast patrzyłem też na Lucko i tuż przed bramkami jest zjazd w prawo i mały parking - być może do tego m. in. to służy właśnie. Na GSV widać jakiś znak zakazu skrętu tamże, ale nie potrafię doczytać tabliczki poniżej, jakie są wyłączenia od zakazu. Ale innej opcji za bardzo tam nie widzę.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.06.2022 20:36

valverde20 napisał(a):Podpinam się pod pytanie. Gdzie dokładnie na Lucko można kupić ENC?
Na stronie HAC jest napisane, że na parterze, pokój 1. Tylko że na bramkach nie ma nawet gdzie zaparkować auta, żeby tam pójść...

jechałem dziś przez Lucko, innej opcji na zaparkowanie tam nie widzę, niż ta, o której napisałem. Co prawda na tym zakazie było info, że to tylko dla służb autostradowych, czy coś podobnego (prowadziłem, więc nie doczytałem dokładnie), ale w Varazdinie kupując ENC też na podobny parking wjechałem.
Ogólnie gorąco polecam ENC - nie dość, że taniej, to jeszcze szybciej, czas spędzony na kupnie odzyskujesz juz po jednej trasie do Dalmacji.
hellbean
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.04.2011
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellbean » 06.06.2022 17:34

Orientuje się ktoś, czy jest w ogóle opcja zakupu urządzenia gdzieś poza punktami wymienionymi na stronie hac.hr ponieważ podróżuję w niedzielę i wtedy zakup jest niemożliwy. Rozumiem, że nie możliwy jest zakup na bramkach ze względu na konieczność wypełnienia formularza rejestracyjnego, ale czy spotkał może ktoś na stacji paliw?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 06.06.2022 18:56

hellbean napisał(a):Orientuje się ktoś, czy jest w ogóle opcja zakupu urządzenia gdzieś poza punktami wymienionymi na stronie hac.hr ponieważ podróżuję w niedzielę i wtedy zakup jest niemożliwy. Rozumiem, że nie możliwy jest zakup na bramkach ze względu na konieczność wypełnienia formularza rejestracyjnego, ale czy spotkał może ktoś na stacji paliw?

Nigdy nie widziałem i szczerze wątpię - po wypełnieniu formularza pani wklepywała to do ichniego systemu, wystawiała fakturę, itp. Nie wydaje się, żeby na stacjach mieli to robić (trochę zachodu, choć nie jakoś bardzo dużo), ale zawsze możesz napisać bezpośrednio do HAC i dopytać. Można też przy okazji jakiejś wycieczki lub powrotu zahaczyć o taki punkt i przynajmniej mieć to na powrót załątwione, no i na kolejne wyjazdy.
hellbean
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.04.2011
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellbean » 07.06.2022 08:05

Prawdę mówiąc to formularz mam już gotowy bo jest dostępny na stronie, pytanie tylko czy należy tam podawać numer karty kredytowej (ponoć nie)?
Prowadziłem już korespondencję z HAC i właśnie zadałem im to pytanie, ale na razie bez odpowiedzi. Sęk w tym, że jadę w okolicę Zadaru i tam teoretycznie jest punkt w Zadar-Istok, tylko patrząc na Street View to stoją tylko jakieś budy a zasadniczo żebym tam się dostał to muszę przeciąć 4 pasy ruchu :D albo zrobić ok 50km żeby objechać z powrotem autostradą.
Ostatnio edytowano 07.06.2022 10:52 przez hellbean, łącznie edytowano 1 raz
redlumek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) redlumek » 07.06.2022 09:33

@hellbean - daj znać co ci odpiszą - bo właśnie sobie uświadomiłem że też jadę w niedziele

PS już nie pamiętam w jakim kraju - ale słyszałem że przy granicy stoją automaty gdzie się wypożycza urządzenia płacąc kaucje - a przy wyjeździe w takim samym automacie się je zwraca i odbiera kaucje
hellbean
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.04.2011
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellbean » 07.06.2022 10:47

redlumek napisał(a):@hellbean - daj znać co ci odpiszą - bo właśnie sobie uświadomiłem że też jadę w niedziele

PS już nie pamiętam w jakim kraju - ale słyszałem że przy granicy stoją automaty gdzie się wypożycza urządzenia płacąc kaucje - a przy wyjeździe w takim samym automacie się je zwraca i odbiera kaucje


Odpowiedzieli mi, że w niedzielę nie ma możliwości zakupu, zapytałem jeszcze czy są dostępne na stacjach paliw i oczekuję.
Ja bym prawdę mówiąc wolał to kupić i raz poświęcić czas, bo koszt urządzenia nie jest wielki. Zrobię sobie wycieczkę do KRKA w tygodniu i spróbuję podjechać jakoś na te bramki Zadar-Istok. Problematyczne jest tylko to, że oni sprzedają je w budynkach sąsiadujących z bramkami i trzeba gdzieś zostawić samochód i w zależności od kierunku jazdy przedostać się na drugą stronę, co czasami może okazać się nie możliwe.
redlumek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2022
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) redlumek » 07.06.2022 11:06

Ja się zatrzymuje na 3 dni obok Splitu i tam obok jest bramka (Dugopolje) - to pewnie kupie jak będę jechał dalej za Dubrownik. Ale to dopiero ostatnie dni czerwca.
hellbean
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.04.2011
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellbean » 07.06.2022 11:20

Proponuję wypełnić sobie za wczasu formularz https://www.hac.hr/files/shares/2019-07 ... 4%8CKA%20O.).pdf
Pewnie minimalnie ale skróci to czas. Jak będę miał odpowiedź, dam znać czy poza wymienionymi punktami są urządzenia gdzieś dostępne, aczkolwiek jak jeżdżę do Chorwacji 12 lat to w zakresie dostępności pewnych usług nic się nie zmieniło i wiele rzeczy które dla nas są oczywiste tam dalej trzeba kombinować :)
Podtrzymuje tylko pytanie do osób które urządzenie kupowały, czy jest konieczne ww. formularzu wpisywanie numeru karty płatniczej/kredytowej?

Patrząc na Street View to na tej bramce SPLIT DUGOPOLJE masz chociaż parking i budynki infrastruktury.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 07.06.2022 11:43

hellbean napisał(a):Proponuję wypełnić sobie za wczasu formularz https://www.hac.hr/files/shares/2019-07 ... 4%8CKA%20O.).pdf
Pewnie minimalnie ale skróci to czas. Jak będę miał odpowiedź, dam znać czy poza wymienionymi punktami są urządzenia gdzieś dostępne, aczkolwiek jak jeżdżę do Chorwacji 12 lat to w zakresie dostępności pewnych usług nic się nie zmieniło i wiele rzeczy które dla nas są oczywiste tam dalej trzeba kombinować :)
Podtrzymuje tylko pytanie do osób które urządzenie kupowały, czy jest konieczne ww. formularzu wpisywanie numeru karty płatniczej/kredytowej?

Patrząc na Street View to na tej bramce SPLIT DUGOPOLJE masz chociaż parking i budynki infrastruktury.


Nie wiem, czy jest konieczne, ja wpisałem dane z revoluta. Być może upraszcza to doładowanie z poziomu konta HAC ENC - jest na WWW taka opcja, jeszcze jej nie sprawdzałem, bo środki jeszcze są.
A co do Zadaru, to na GSV widać, że tuż przed bramkami jest kawałek przerywanej linii, więc tam mógłbyś zawrócić - faktem jest, że nie ma za bardzo wyznaczonego parkingu, ale też widać, że są auta stojące wzdłuż krawędzi jezdni. Niestety, mam wrażenie, że nie za bardzo przemyślane jest to rozwiązanie w tym aspekcie.
hellbean
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.04.2011
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellbean » 07.06.2022 14:31

Dostałem odpowiedź:
You can purchase ETC devices and packages only at our sales offices (https://www.hac.hr/en/toll/points-of-sale?points=1).

Tak więc, raczej nie jest to dostępne nigdzie poza punktami wymienionymi na stronie.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010
Re: Gdzie kupić urządzenie ENC? (szybki przejazd przez bramk

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 09.06.2022 17:16

vin napisał(a): w Varazdinie kupując ENC też na podobny parking wjechałem.

Biuro jest w tym budyneczku po prawej stronie bramek patrząc w stronę autostrady?
StreetView (2011) pokazuje chwilę wcześniej kompleks z flagą HAC, parkingiem i chodniczkiem w stronę bramek ale teraz pewnie wszystko zaszlabanowane :? Wykombinowałem, żeby w drodze od przejścia Goričan zjechać z autostrady, zawrócić gdzieś tam i zawinąć po pakiet ;-)
Po jakim czasie od zakupu użyłeś ENC po raz pierwszy? Na stronie piszą coś o 30 min, czyli na Lučko powinno się udać :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone