Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.07.2023 20:38

sal3 napisał(a):Czy na gotówkowych można zapłacić też kartą w razie czego, czy tylko gotówka?

Można. Kilka lat temu pomyliłem bramki i miałem okazję sprawdzić.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 25.07.2023 20:39

Krisv napisał(a):Masz rację, ale 15 godzin jazdy na roamingu wykończy Ci limit transferu i/lub baterię :D

zawsze można pobrać mapy offline przez WiFi lub w Polsce, wtedy pobierane są jedynie dane o ruchu, raczej nie zjedzą pakietu. no i ładowarka do gniazda zapalniczki :)
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.07.2023 20:53

Teoretycznie moja stacjonarna nawigacja korzysta z informacji o traffic jam i powinna mnie znacznie wcześniej skierować na objazd, ale tego nie zrobiła, a to zwykle oznacza, że objeżdżanie korka w tym momencie też już nie miało sensu :(
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 26.07.2023 10:51

to nie jest tak że nawigacja zje dane z roamingu.
Mam 3,8 GB, w tym roku jechałem na mapie w 2 strony, do tego 5 wycieczek po Chorwacji także z GM, dodatkowo wysyłanie i odbieranie zdjęć.
Dopóki nie zaczniesz oglądać filmów lub tv online, to taki limit w zupełności wystarcza.
Co innego bateria, ale od czego mamy gniazda zapalniczki:)?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 26.07.2023 11:13

Krisv napisał(a):Masz rację, ale 15 godzin jazdy na roamingu wykończy Ci limit transferu i/lub baterię :D


No bez przesady. Nie wiem jaki masz abonament, ale przy moim niecałe 40 zł mam prawie 10 GB roamingu na UE. Z tego navi odpalona non stop zjada mi może 0,5 GB na Tomtomie przez cały wyjazd. Poza tym streaming że Spotify i innych stacji w czasie jazdy, używanie internetu, mailing. Nawet bez WiFi w apartamencie nigdy nie zużywam limitu.

Ponadto jesli w czasie wyjazdu wypada początek nowego okresu rozliczeniowego, to limit się wtedy odnawia.

O co chodzi z baterią? Nie masz gniazdka w samochodzie?

Warto zainstalować sobie apkę EU roaming data counter. W ustawieniach wprowadzasz swój abonament, apka wylicza ci twój limit i ostrzeżenia, a potem sama liczy ci zużycie od przekroczenia granicy.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 26.07.2023 12:55

bledzik napisał(a):zawsze jest odwrotnie. do bramek kartowych ( Demerje) kolejka dużo krótsza niż do gotówkowych ( Lucko )

Tu akurat był taki moment że był chyba najazd wracających turystów, a lokalnych brak i przez chwilę była taka sytuacja. Ale po niedługim czasie wszystko wróciło do "normy".
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.07.2023 17:37

Krisv napisał(a):Masz rację, ale 15 godzin jazdy na roamingu wykończy Ci limit transferu i/lub baterię :D

przy ok. 3 tys. przejechanych km (+w tle yanosik), 9 GB internetu - nie ma opcji na "wysycenie" dostępnego transferu...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.07.2023 18:02

Przy samej nawigacji (którejkolwiek) i Yanosik to nawet gdyby przez cały miesiąc jeździł non-stop, to by tego transferu nie zużył.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 27.07.2023 16:22

marekkowalak napisał(a):Przy samej nawigacji (którejkolwiek) i Yanosik to nawet gdyby przez cały miesiąc jeździł non-stop, to by tego transferu nie zużył.

Mi w jedną stronę nawigacja tom tom w tle yanosik do tego polskie radio przez aa nie zjadło mi nawet 1gb.A mam dostępne w zwykłej taryfie play na kartę 6.7 GB więc jest jeszcze duży zapas.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone