Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stiflerek25
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) stiflerek25 » 05.08.2022 08:54

Dzięki za info. Czyli opłaca się kupić. A co ze środkami jak zostaną? Przepadają czy zwracają?
O której godzinie w poniedziałek najlepiej być na bramkach na Zagrzebiu w kierunku wybrzeża żeby korki były najmniejsze?
polokokt
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 10.08.2022 17:55

stiflerek25 napisał(a):Witam
Szukam informacji czy na bramkach w Zagrzebiu (jadąc od Gorican) jest możliwość płątności kartą czy tylko ENC? W drodze powrotnej to chyba możliwość jest. Zastanawiam się nad zakupem ENC ale czy się opłaca skoro można na większości bramek płacić kartą i nie stać w korkach.


Ja na wszystkich Bramkach w CRO płaciłem w tym roku kartą. Akurat ja Revolut używam. Wszędzie bez problemu. Dodatkowo plus własnie taki, że jak wracałem teraz w poniedziałek i w okolicy Zagrzebia byłem tak 10:00 rano, to pierwszy zjazd na bramii Card Only/ENC praktycznie podjechałem pod samoobsługowy terminal do płatności od razu z rozpędu. A do bramek które są te kilkaset metrów dalej do płatności gotówką myślę że stania było na dobre 15 minut. Tak było zawsze odkąd jeżdze do Chorwacji, że jak jest wyraźnie rozdzielona bramka gotówkowa i na karty, to do kart jest mniej ludzi albo wcale jak się trafi.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 25.07.2023 12:56

My jedziemy za tydzień i jak patrzę np. dzisiaj po kamerkach to do bramek karcianych jest dłuuga kolejka a do gotówkowych pusto. Czy na gotówkowych można zapłacić też kartą w razie czego, czy tylko gotówka?
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 25.07.2023 13:21

zawsze jest odwrotnie. do bramek kartowych ( Demerje) kolejka dużo krótsza niż do gotówkowych ( Lucko )
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.07.2023 13:50

I to jest zastanawiające, bo karty są już od tyłu lat powszechnym sposobem płatności. Nie wspominając o wygodzie, zwłaszcza przy płatności na bramce.

Pewnie to coś podobnego do “efektu winiety", o którym pisałem w innym wątku. Jakie by nie było wygodne kupienie winiety online z domu, zawsze będzie sporo takich, którzy będą na granicy szukać budek i stacji, aby po odstaniu w ogonku tę winietę kupiil za nich online ktoś inny.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 25.07.2023 13:54

Ale w tym wypadku musi być odwrotnie, zapłacenie kartą trwa kilka sekund, gotówką kilka razy dłużej.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.07.2023 14:00

Nawet nie kartą, wystarczy przyłożyć zegarek.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 25.07.2023 17:05

Dobrze ze płacą gotówka ludzie to przynajmniej nie podjeżdżają do bramek only card a przy tych jest mniej osób;)
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.07.2023 17:20

bledzik napisał(a):zawsze jest odwrotnie. do bramek kartowych ( Demerje) kolejka dużo krótsza niż do gotówkowych ( Lucko )

Jak będziesz miał pecha, to trafisz na korek na Lučko już na prawym pasie autostrady nawet na 2 km przed zjazdem na bramki karciane. Wtedy ani szybka płatność kartą/zegarkiem, ani nawet ENC nic Ci nie pomogą.

Ja tak miałem w tym roku przy powrocie z Chorwacji. Prawy pas stał od 2 km, lewym dało się jechać, ale potem nikt już Cię nie chciał wpuścić przed siebie przed zjazdem na karciane bramki, a od tego miejsca jest jeszcze ok. 1 km dwupasmowej drogi dojazdowej oddzielonej barierkami, żeby dojechać do bramek lub ENC. Pojechałem na bramki gotówkowe (bo nie miałem innego wyjścia) i tam trafiłem na 3,5 km korka. Nie umiem ocenić, którym korkiem przejechało się szybciej :?

Konkluzja jest taka: jak się mocniej korkują bramki gotówkowe, to wszyscy chcą jechać na bramki karciane i szybko korkuje się już sam dojazd do nich (jeszcze na autostradzie, tam gdzie są tylko 2 pasy).
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.07.2023 18:22

Fetysz sobotniego turnusu. I tak będzie dopóki ludzie nie zaczną zmieniać terminów jazdy, albo jeśli Chorwacja nie wprowadzi winiet.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.07.2023 19:24

marecky81 napisał(a):Fetysz sobotniego turnusu. I tak będzie dopóki ludzie nie zaczną zmieniać terminów jazdy, albo jeśli Chorwacja nie wprowadzi winiet.

Niestety pudło - wracałem w poniedziałek :cry:
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.07.2023 19:49

Krisv napisał(a):
marecky81 napisał(a):Fetysz sobotniego turnusu. I tak będzie dopóki ludzie nie zaczną zmieniać terminów jazdy, albo jeśli Chorwacja nie wprowadzi winiet.

Niestety pudło - wracałem w poniedziałek :cry:


Dziwne jak na poniedziałek. Dlaczego nie objechałeś korka?
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.07.2023 20:14

marecky81 napisał(a):
Krisv napisał(a):
marecky81 napisał(a):Fetysz sobotniego turnusu. I tak będzie dopóki ludzie nie zaczną zmieniać terminów jazdy, albo jeśli Chorwacja nie wprowadzi winiet.

Niestety pudło - wracałem w poniedziałek :cry:


Dziwne jak na poniedziałek. Dlaczego nie objechałeś korka?

Bo się go tam nie spodziewałem w poniedziałek :lol:

Jeżdżę na stacjonarnej nawigacji dostępnej w moim aucie. GM włączyłem dopiero jak się już wpakowałem w korek, a potem na Słowenii przed spalonym tunelem, żeby się dowiedzieć, że nie warto objeżdżać korka przed tunelem z powodu +10 minut jazdy w korku po słoweńskiej autostradzie. W obu przypadkach stacjonarna nawigacja nie zaproponowała szybszej drogi.
Ostatnio edytowano 25.07.2023 20:27 przez Krisv, łącznie edytowano 1 raz
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.07.2023 20:15

Warto zawsze mieć włączoną nawigację online. Korek jest zawsze niespodziewany.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.07.2023 20:30

Masz rację, ale 15 godzin jazdy na roamingu wykończy Ci limit transferu i/lub baterię :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone