Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 10.07.2022 17:40

Też nie miałem nigdy problemów z płatnością kartą, zawsze w każdym sklepie, czy to jakiś tam Kaufland, czy zwykły Studenac na wiosce, czy zwykła konoba na wiosce - zawsze karta, zero problemów, bez opłat za przewalutowanie, po średnim kursie kantorowym ze złotówkowego konta (muszę aktywować mojego revoluta, ale może to innym razem), o autostaradach nie wspominając.
alias
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alias » 30.07.2022 15:31

biokd napisał(a):Też nie miałem nigdy problemów z płatnością kartą, zawsze w każdym sklepie, czy to jakiś tam Kaufland, czy zwykły Studenac na wiosce, czy zwykła konoba na wiosce - zawsze karta, zero problemów, bez opłat za przewalutowanie, po średnim kursie kantorowym ze złotówkowego konta (muszę aktywować mojego revoluta, ale może to innym razem), o autostaradach nie wspominając.


A ma ktoś porównanie jak wygląda w te wakacje - w sensie czy lepiej płacić kartą z konta złotówkowego (tak robiłem przez wiele lat i było ok), czy z Revoluta? Mam obie karty, ale nie wiem jak obecnie zadziała to w HR - która opcja będzie atrakcyjniejsza.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1955
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.07.2022 15:34

alias napisał(a):
biokd napisał(a):Też nie miałem nigdy problemów z płatnością kartą, zawsze w każdym sklepie, czy to jakiś tam Kaufland, czy zwykły Studenac na wiosce, czy zwykła konoba na wiosce - zawsze karta, zero problemów, bez opłat za przewalutowanie, po średnim kursie kantorowym ze złotówkowego konta (muszę aktywować mojego revoluta, ale może to innym razem), o autostaradach nie wspominając.


A ma ktoś porównanie jak wygląda w te wakacje - w sensie czy lepiej płacić kartą z konta złotówkowego (tak robiłem przez wiele lat i było ok), czy z Revoluta? Mam obie karty, ale nie wiem jak obecnie zadziała to w HR - która opcja będzie atrakcyjniejsza.

Wszystko zależy jakie twój bank ma prowizje i jak przelicza walutę.
Zwykle to się bardzo nie opłaca.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 30.07.2022 16:00

alias napisał(a):
biokd napisał(a):Też nie miałem nigdy problemów z płatnością kartą, zawsze w każdym sklepie, czy to jakiś tam Kaufland, czy zwykły Studenac na wiosce, czy zwykła konoba na wiosce - zawsze karta, zero problemów, bez opłat za przewalutowanie, po średnim kursie kantorowym ze złotówkowego konta (muszę aktywować mojego revoluta, ale może to innym razem), o autostaradach nie wspominając.


A ma ktoś porównanie jak wygląda w te wakacje - w sensie czy lepiej płacić kartą z konta złotówkowego (tak robiłem przez wiele lat i było ok), czy z Revoluta? Mam obie karty, ale nie wiem jak obecnie zadziała to w HR - która opcja będzie atrakcyjniejsza.

Konto złotówkowe w Alior, karta debetowa, dodatkowa wybrana na czas wyjazdu opcja: płatność kartą bez kosztów przewalutowania.
Kurs przy płatnościach kartą: 0,62, chyba najczęściej 0,63 i 0,64.
W tym roku niemal wszędzie płaciłem w ten sposób. Również w kilku konobach i w parkometrze.
alias
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alias » 31.07.2022 14:06

Mój bank to PKO SA. Mam jeszcze taka opcję że mogę przelać złotówki na inne konto na tej samej karcie - np. na konto w euro. Kurs po którym to mogę zrobić jest nieco lepszy niż kupno w kantorze tej waluty.
Ale czy opłaca się płacić w euro w HR?
Kiedyś nie bardzo się opłacało, ale nie mam pojęcia jak jest teraz.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 31.07.2022 15:37

alias napisał(a):Mój bank to PKO SA. Mam jeszcze taka opcję że mogę przelać złotówki na inne konto na tej samej karcie - np. na konto w euro. Kurs po którym to mogę zrobić jest nieco lepszy niż kupno w kantorze tej waluty.
Ale czy opłaca się płacić w euro w HR?
Kiedyś nie bardzo się opłacało, ale nie mam pojęcia jak jest teraz.

Nie ma takiego banku PKO SA.
Może być Pekao SA lub PKO BP, ale to są dwa różne banki.
alias
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alias » 31.07.2022 18:04

Masz rację, to jest Pekao SA :)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 31.07.2022 23:27

alias napisał(a):Masz rację, to jest Pekao SA :)

Jeśli masz tam Konto Przekorzystne i do niego kartę MasterCard Debit FX, to możesz spokojnie używać, gdyż bank (na razie) nie bierze żadnej dodatkowej prowizji, a przeliczniki są tylko minimalnie gorsze niż przy Revolucie.
Przy wypłacie z bankomatu uważaj tylko na DCC oraz dodatkowe opłaty (surcharge), bo tutaj chorwacki bank będzie chciał Cię "skroić".
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.07.2022 23:32

Chris_M napisał(a):Nie ma takiego banku PKO SA.
Może być Pekao SA lub PKO BP , ale to są dwa różne banki.

Dokładnie to jest PKO BP SA
:papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 31.07.2022 23:44

...od kilku lat korzystam z konta "Przekorzystne' w banku PKO S.A. i w sumie zdecydowanie polecam. Żadnych prowizji w bankomatach i u nas i za granicą.
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 01.08.2022 00:49

majeczka napisał(a):...od kilku lat korzystam z konta "Przekorzystne' w banku PKO S.A. i w sumie zdecydowanie polecam. Żadnych prowizji w bankomatach i u nas i za granicą.


Serio ?
alias
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alias » 01.08.2022 11:52

Chris_M napisał(a):
alias napisał(a):Masz rację, to jest Pekao SA :)

Jeśli masz tam Konto Przekorzystne i do niego kartę MasterCard Debit FX, to możesz spokojnie używać, gdyż bank (na razie) nie bierze żadnej dodatkowej prowizji, a przeliczniki są tylko minimalnie gorsze niż przy Revolucie.
Przy wypłacie z bankomatu uważaj tylko na DCC oraz dodatkowe opłaty (surcharge), bo tutaj chorwacki bank będzie chciał Cię "skroić".


Tak, mam takie konto i karty MasterCard debetową i kredytową.

Zabiorę też trosze kun (i/lub euro) w gotówce.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 12.01.2023 14:47

Czy ma ktoś z forumowiczów doświadczenie w płatności w restauracjach w Cro kartą Launch Pass Sodexo? Teoretycznie w regulaminie jest info, że można za granicą(tam gdzie można dokonywać płatności kartami Visa i Mastercard), ale ta karta jest tak dziwna, że w nawet w PL nie zawsze działa. Płacił tym ktoś z Was za posiłki?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 12.01.2023 20:14

pancezary napisał(a):Czy ma ktoś z forumowiczów doświadczenie w płatności w restauracjach w Cro kartą Launch Pass Sodexo?

W Chorwacji w restauracjach ogólnie bardzo niechętnie przyjmują płatności nawet powszechnie znanymi i uznawanymi kartami płatniczymi, więc dość nisko oceniam szanse na to, by udała się płatność takim "wynalazkiem" jak Sodexo.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107650
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2023 20:35

pancezary napisał(a):Czy ma ktoś z forumowiczów doświadczenie w płatności w restauracjach w Cro kartą Launch Pass Sodexo?

Nie masz innej ....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 178
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone