Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomamar
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomamar » 22.07.2021 21:18

Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Mieszkamy na stałe w niemczech, konto mam w Volksbank. Może ktoś jest na forum, co też mieszka w niemczech i był już w Chorwacji. Mianowicie sprawa dotyczy płatności na miejscu. Lepiej wymienić przed wyjazdem euro na kuny, czy płacić kartą? Pytam, bo słyszałem opinie, że jest problem podczas płatności kartą, i nieraz nie można płacić. Z góry dzięki za wszelkie informacje.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 22.07.2021 21:44

tomamar napisał(a):Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Mieszkamy na stałe w niemczech, konto mam w Volksbank. Może ktoś jest na forum, co też mieszka w niemczech i był już w Chorwacji. Mianowicie sprawa dotyczy płatności na miejscu. Lepiej wymienić przed wyjazdem euro na kuny, czy płacić kartą? Pytam, bo słyszałem opinie, że jest problem podczas płatności kartą, i nieraz nie można płacić. Z góry dzięki za wszelkie informacje.


Nie ma żadnych problemów z kartą. Kurs euro jest stały do kuny, a pieniądze można wymienić na miejscu.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 22.07.2021 22:14

Problemow z platnascia nie ma ale zdarzaja sie miejsca gdzie karta nie zaplacisz. Ja mialem przypadek z jedna restauracja na wyspie pag musielem pobrac kuny z bankomatu i z konta zniknela kasa po 0,74 za kune. Moj bank PKO BP a bankomat ATM.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 22.07.2021 22:22

majeczka napisał(a):
benito5 napisał(a):
piotrulex napisał(a):Witam
Ostatnio w cro 2 lata temu i mając konto przekorzystne w Pekao SA nie pobierało prowizji wypłacając z jakichś konkretnych bankomatów
Ktoś podpowie jak to wygląda w chwili obecnej?


Po co te same pytania zadajesz ?
bankomaty-bez-prowizji-t19622-45.html#p2225951


Bankomaty na całym świecie są bez prowizji również i teraz. Tylko ograniczona ilość wykonanych operacji w Polsce, korzystam właśnie z tego konta.

Może na całym świecie, ale za wyjątkiem Chorwacji ;)
W Pakostane obleciałem chyba kilkanaście bankomatów zanim znalazłem taki, który nie chciał surcharge przy wypłacie środków kartą debetową do konta przekorzystnego: post2225135.html#p2225135
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 22.07.2021 22:29

tomamar napisał(a):Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Mieszkamy na stałe w niemczech, konto mam w Volksbank. Może ktoś jest na forum, co też mieszka w niemczech i był już w Chorwacji. Mianowicie sprawa dotyczy płatności na miejscu. Lepiej wymienić przed wyjazdem euro na kuny, czy płacić kartą? Pytam, bo słyszałem opinie, że jest problem podczas płatności kartą, i nieraz nie można płacić. Z góry dzięki za wszelkie informacje.


Gdzie tylko się da, to płać kartą, to jest najkorzystniejsze rozwiązanie.
Problem w tym, że w wielu miejscach (np. restauracje) nie chcą przyjmować płatności kartą i domagają się gotówki.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.07.2021 05:52

tomamar napisał(a):Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Mieszkamy na stałe w niemczech, konto mam w Volksbank. Może ktoś jest na forum, co też mieszka w niemczech i był już w Chorwacji. Mianowicie sprawa dotyczy płatności na miejscu. Lepiej wymienić przed wyjazdem euro na kuny, czy płacić kartą? Pytam, bo słyszałem opinie, że jest problem podczas płatności kartą, i nieraz nie można płacić. Z góry dzięki za wszelkie informacje.
Wciąż wiele "punktów" nie przyjmuje płatności kartą. A nierzadko nawet w tych, które obsługują karty, coś się"zacina".
Po kilku razach przestałem zwracać uwagę na to czy jakieś drzwi mają naklejony symbol karty czy też nie i od dobrych paru lat używam tylko gotówki. Wybieram w pierwszy dzień "ze ściany" w Chorwacji, używając opcji "wymiana wg kursu mojego banku" szacunkową połowę potrzebnych nam pieniędzy. Po wydaniu tego widzę czy "połowy" się zgadzają (połowa urlopu) i odpowiednio dobieram z bankomatu. Nie zdarzyło się abym przywiózł więcej niż 500 kun do domu (w tym roku rekord: 450 kn). Poza tym, te parę stówek jest jak znalazł na przyszły rok na kawałek autostrady, czy śniadanko po drodze, zanim znajdziesz "ścianę" z bankmatem.
Oczywiście, jeśli zamierzasz powtarzać wyjazdy do Chorwacji.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 23.07.2021 08:15

Też wolimy gotówkę. Karta w sklepach i na trasie. Poza tym te 10-15 proc. napiwku i tak trzeba dać gotówkowo.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.07.2021 12:09

naszastruga napisał(a):Też wolimy gotówkę. Karta w sklepach i na trasie. Poza tym te 10-15 proc. napiwku i tak trzeba dać gotówkowo.

Wiele razy dawałem napiwek gotówką przy płatności kartą więc tak też się da :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.07.2021 12:09

nenek napisał(a):Moj bank PKO BP a bankomat ATM.

Każdy bankomat to ATM ;)
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 23.07.2021 12:55

Bravik napisał(a):
truedomel napisał(a):
Bravik napisał(a):
truedomel napisał(a):Zawsze korzystałem z karty i konta Pekao SA, płatności kartą i wybieranie kun z bankomatów Zagrebacka Banka, czytam teraz forum i widzę, że coś się pozmieniało w tej grupie Unicredit. W związku z tym pytanie co będzie najbardziej korzystne obecnie
Do wyboru mam:
karta do konta przekorzystnego
karta do eurokonta mobilne
karta kredytowa Mastercard do eurokonta mobilnego
Wszystko to w Pekao SA
Która karta okaże się najkorzystniejsza, wypłata kun z bankomatów, płacenie kartą?

Ta pierwsza, tylko nie korzystaj z bankomatów ZaBa, a jedynie z OTP Banka i ErsteBank.

Dzięki za odpowiedź, płatności bezgotówkowych też to dotyczy, czy ogólnie lepiej będzie płacić kunami wybranymi z podanych przez Ciebie bankomatów?

Ten sam kurs MasterCarda.


Konieczna do tego ta Karta Rewolucyjna?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.07.2021 15:14

truedomel napisał(a):Konieczna do tego ta Karta Rewolucyjna?

Nie. Mam zwykłą kartę debetową MasterCarda do Przekorzystnego. Obsługuje zarówno konto złotówkowe jak i walutowe.
To był tylko taki myk nawiązujący do Revoluta. :wink:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 24.07.2021 18:38

naszastruga napisał(a):
tomamar napisał(a):Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Mieszkamy na stałe w niemczech, konto mam w Volksbank. Może ktoś jest na forum, co też mieszka w niemczech i był już w Chorwacji. Mianowicie sprawa dotyczy płatności na miejscu. Lepiej wymienić przed wyjazdem euro na kuny, czy płacić kartą? Pytam, bo słyszałem opinie, że jest problem podczas płatności kartą, i nieraz nie można płacić. Z góry dzięki za wszelkie informacje.


Nie ma żadnych problemów z kartą. Kurs euro jest stały do kuny, a pieniądze można wymienić na miejscu.

Możesz doprecyzować co masz na myśli pisząc, że "kurs euro jest stały do kuny" ???
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 24.07.2021 18:46

marekkowalak napisał(a):Na marginesie - co za debil pozwolił tak podobnie nazwać dwa różne banki??


Może Grabski, ten od reformy walutowej...
Chyba nadal aktualny jest pomysł połączenia obu tych banków, w końcu oba państwowe. ;)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.07.2021 19:01

robertms napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Na marginesie - co za debil pozwolił tak podobnie nazwać dwa różne banki??


Może Grabski, ten od reformy walutowej...
Chyba nadal aktualny jest pomysł połączenia obu tych banków, w końcu oba państwowe. ;)


Chyba już nie...
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 24.07.2021 19:37

Bravik napisał(a):
robertms napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Na marginesie - co za debil pozwolił tak podobnie nazwać dwa różne banki??


Może Grabski, ten od reformy walutowej...
Chyba nadal aktualny jest pomysł połączenia obu tych banków, w końcu oba państwowe. ;)


Chyba już nie...


Co masz na myśli? Połączenie nie? Czy, że państwowe nie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 175
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone