Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty bez prowizji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 03.07.2021 12:22

Raczej nie bo w poniedziałek obciazyli całą kwota 2028 kun a wczoraj okrąglutki tysiąc. Jak będę jeszcze wybierał to napiszę co i jak.
Pozdrav
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.07.2021 12:27

kseby napisał(a):Raczej nie bo w poniedziałek obciazyli całą kwota 2028 kun a wczoraj okrąglutki tysiąc. Jak będę jeszcze wybierał to napiszę co i jak.
Pozdrav
.
Sprawdzaj i pisz, bo sporo userów ma to konto. Fajnego wypoczynku. :papa:
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 03.07.2021 17:02

Bravik napisał(a):
kseby napisał(a):Raczej nie bo w poniedziałek obciazyli całą kwota 2028 kun a wczoraj okrąglutki tysiąc. Jak będę jeszcze wybierał to napiszę co i jak.
Pozdrav
.
Sprawdzaj i pisz, bo sporo userów ma to konto. Fajnego wypoczynku. :papa:

Aktualizacja
1. Pierwszy raz w poniedziałek wbiłem kwotę 2000 bankomat pokazał info o 28 kunach ale nie było ekranu z wyborem waluty do obciążenia rachunku i poszło z konta 2028 kun po 0,607 zł.
2. Wczoraj czyli piątek 2.07 wbiłem kwotę 1000 kun i nie było ani ekranu z 28 kun ani wyboru waluty i z konta poszło 1000 kun.
3. Dziś wbiłem 500 kun i pojawił się ekran z wyborem waluty oraz z informacją o opłacie za wypłacenie pieniędzy. Z konta poszło 528 kun.
Stoję teraz koło tego cudu techniki i oglądam czy ktoś tam ręcznie go nie obsługuje.
Szok.
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 03.07.2021 20:49

Piotrek7722 napisał(a):Mam konto w pko sa i zawsze w bankomatach unicredit było bez prowizji a w tym roku wypłacane 4 razy i zawsze jest access free prowizja 9,70złprzy 200kn np. Próbowałem różnie i zawsze jest tak. Co robię nie tak?


Właścicielem Pekao SA nie jest już Unicredit, pewnie dlatego jest surcharge.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.07.2021 23:57

matio_turbo napisał(a):
Piotrek7722 napisał(a):Mam konto w pko sa i zawsze w bankomatach unicredit było bez prowizji a w tym roku wypłacane 4 razy i zawsze jest access free prowizja 9,70złprzy 200kn np. Próbowałem różnie i zawsze jest tak. Co robię nie tak?


Właścicielem Pekao SA nie jest już Unicredit, pewnie dlatego jest surcharge.

Surcharge to opłata za wypłatę z bankomatu, nie powiązana z kontem.
mario1969
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1969 » 04.07.2021 10:28

Myślę że zależy surcharge od lokalizacji bankomatu, w Zadarze wypłata OTP bez a na Virze ten sam bankomat OTP i już 28 kun.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.07.2021 00:10

Dzisiaj w Pakostane obleciałem kilkanaście bankomatów, chyba wszystkie jakie były w centrum.
Zacząłem od bankomatu opisanego jako Auro Domus/PBZ gdzie bez problemu i bez żadnych dodatkowych opłat wypłaciłem kasę z Revoluta, ale przy próbie dokonania wypłaty kartą banku Pekao SA, bankomat zażądał dodatkowej opłaty w wysokości 35 HRK.
W kilku następnych bankomatach próbowałem dokonać wypłaty już tylko kartą Pekao SA, ale za każdym razem bankomat nie dość że koniecznie chciał samodzielnie dokonać konwersji z HRK na PLN, to jeszcze domagał się dopłaty w wysokości od 28 do 35 HRK.
Z tego co zapamiętałem, to oprócz Euronetów których w Chorwacji jest najwięcej, były to bankomaty np. Hrvatska Postanska Banka, był też taki opisany jako Euronet/Reiffaisen Bank, chyba był też ATM Zagrebacka Banka ale tego już nie jestem pewien, gdyż nie notowałem tych prób.
W końcu udało mi się dokonać tej wypłaty w bankomacie Erste Bank na stacji paliw przy Jadranskiej Magistrali.
Nie jestem też pewien jak sytuacja wygląda z bankomatami OTP; na pewno zaproponował mi przewalutowanie DCC i chociaż nie zauważyłem na ekranie opłaty surcharge, to jednak musiałem przerwać eksperymenty, gdyż za mną zaczęła ustawiać się kolejka.
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 19.07.2021 18:50

W Visie dzisiaj wypłata z bankomatu OTP Banka bez żadnej prowizji. Bank PEKAO SA ,konto przekorzystne .
Zaba007
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaba007 » 20.07.2021 08:24

Ja w zeszłym roku testowałem wszystkie bankomaty w centrum w Pakostane i każdy mi naliczał opłatę choć konto mam w Alior banku i miałem włączone darmowe wypłaty z bankomatów za granicą. Zobaczymy jak będzie w tym roku.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.07.2021 10:36

Witam
Konto przekorzystne w Pekao SA
Ostatnio w cro 2 lata temu i jakieś bankomaty były, gdzie wypłacaliśmy bez prowizji
Jak to teraz wygląda?
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 20.07.2021 13:22

Erste Bank i OTP Banka na 99% bez surcharge.
Reszta 28-35 kn.

Poza tym masz wszystko napisane w postach nad swoim pytaniem.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 20.07.2021 15:01

coglin napisał(a):Erste Bank i OTP Banka na 99% bez surcharge.
Reszta 28-35 kn.

Poza tym masz wszystko napisane w postach nad swoim pytaniem.

Warto sprawdzić bankomaty SperBanku i MoneyGet.
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 26.07.2021 10:20

To moje pięć groszy w zakresie bankomatów.

W tym roku Zaostrog.
dostępne 3 bankomaty
1. ATM
2. Auro Domus
3. OTP Banka

Karty
1. prowadzona w USD ( alior Bank)
2. Revolut
3. Alior kantor internetowy - karta wielowalutowa

Karta prowadzona w USD( konto w Alior Bank)
W bankomatach ATM (29.30 HRK) i Auro Domus (35HRK) - od razu woła o prowizję dla właściciela bankomatu.
niezaleznie od karty.

W OTP- zawsze była darmowa wypłata i przelicznik USD>Kuna po kursie mastercard.
W tym roku zaskoczenie - opłata

opcja 1- przewalutowanie po kursie OTP + 8% prowizji
opcja 2- przewalutowanie po kursie ECB + 11.39% prowizji ( european Central Bank)
( foto w załaczniku)

Karta Revolut-
wypłata od razu w HRK bez zbędnych zapytań ( tylko oczywiście limit revoluta 800zł/mc)

Karta Alior kantor internetowy - karta wielowalutowa
Niby powinno działać jak revolut ale OTP rozpoznaje jako kartę prowadzoną w Euro i proponuje przelicznik podobny jak przy USD tylko na poziomie 8%. Kuny miałem na koncie w kantorze wiec nie wiem co nie tak ale nawet sam alior kantor na infolinii twierdzi ze karta powinna być rozpoznana jako prowadzona w HRK i nie powinno być opłaty ale widać rzeczywiśtość odbiega od założeń.

Ogólnie podsumowując.
Revolut działa bez zmian ( tylko te limity miesięczne...)
ALior Kantor- tutaj totalnie się zawiodłem....
karta prowadzona w USD - to co było dobre jeszcze do ubiegłego roku jak widać się skończyło....
Załączniki:
WhatsApp Image 2021-07-26 at 10.10.39.jpeg
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.07.2021 18:35

marcox napisał(a):To moje pięć groszy w zakresie bankomatów.

W tym roku Zaostrog.
dostępne 3 bankomaty
1. ATM
2. Auro Domus
3. OTP Banka

Akronim ATM oznacza Automatic Teller Machine, czyli po polsku bankomat :)
Prawdopodobnie piszesz tu o bankomatach Euronetu, których w Chorwacji jest najwięcej, a ponieważ ze względu na złodziejskie przeliczniki i opłaty są one omijane przez turystów, więc firma dekoruje je wielkimi napisami "ATM", natomiast symbol Euronet jest na nich malutki, często trudny do zauważenia.

Karty
1. prowadzona w USD ( alior Bank)
2. Revolut
3. Alior kantor internetowy - karta wielowalutowa

Karta prowadzona w USD( konto w Alior Bank)
W bankomatach ATM (29.30 HRK) i Auro Domus (35HRK) - od razu woła o prowizję dla właściciela bankomatu.
niezaleznie od karty.

W OTP- zawsze była darmowa wypłata i przelicznik USD>Kuna po kursie mastercard.
W tym roku zaskoczenie - opłata

opcja 1- przewalutowanie po kursie OTP + 8% prowizji
opcja 2- przewalutowanie po kursie ECB + 11.39% prowizji ( european Central Bank)
( foto w załaczniku)

Praktycznie wszystkie bankomaty w Chorwacji próbują dokonać wypłaty z przeliczeniem wg własnego kursu oraz naliczeniem dodatkowych opłat za wypłatę, ale należy tę propozycję odrzucić klikając widoczny na dole przycisk "Charge in local currency", a wówczas na ekranie zazwyczaj pojawia się bardziej korzystna propozycja wypłaty :)

Ogólnie podsumowując.
Revolut działa bez zmian ( tylko te limity miesięczne...)
ALior Kantor- tutaj totalnie się zawiodłem....
karta prowadzona w USD - to co było dobre jeszcze do ubiegłego roku jak widać się skończyło....

Dzięki za obszerne porównanie ofert! :)
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 27.07.2021 10:16

Chris_M napisał(a):
marcox napisał(a):To moje pięć groszy w zakresie bankomatów.



Akronim ATM oznacza Automatic Teller Machine, czyli po polsku bankomat :)
Prawdopodobnie piszesz tu o bankomatach Euronetu, których w Chorwacji jest najwięcej, a ponieważ ze względu na złodziejskie przeliczniki i opłaty są one omijane przez turystów, więc firma dekoruje je wielkimi napisami "ATM", natomiast symbol Euronet jest na nich malutki, często trudny do zauważenia.


Oczywiście miałem na myśli Euronet ...


Praktycznie wszystkie bankomaty w Chorwacji próbują dokonać wypłaty z przeliczeniem wg własnego kursu oraz naliczeniem dodatkowych opłat za wypłatę, ale należy tę propozycję odrzucić klikając widoczny na dole przycisk "Charge in local currency", a wówczas na ekranie zazwyczaj pojawia się bardziej korzystna propozycja wypłaty :)


Też na to liczyłem i wybrałem local currency a ten od razu wypluł Kuny stosując przelicznik OTP podany na ekranie który wkleiłem...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bankomaty bez prowizji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone