Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016
REVOLUT - karta wielowalutowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 07.06.2018 11:39

Witam wszystkich, jeżeli moderator się zgodzi to wątek zostanie, myślę, że przyda się wszystkim, którzy chcą bez opłat i prowizji płacić i wypłacać kasę na urlopie w wielu walutach na całym świecie. O karcie i koncie Revolut można poczytać na wielu stronach, można również założyć takie konto za darmo, jak również samą kartę w okresach promocji można również otrzymać za darmo m.in tutaj: http://roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2018 11:40

zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 07.06.2018 12:05

CHodzi tu raczej o dyskusję związaną tylko z użytkowaniem Revoluta, bo sam miałem problem np. z blokadą konta i nie ma to wiele wspólnego z pozostałymi tematami ;)

Niektórzy chcą zasięgnąć np. pomocy czy opinii dotyczących użytkowania tej karty :D
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 07.06.2018 12:10

zimarek napisał(a):Niektórzy chcą zasięgnąć np. pomocy czy opinii dotyczących użytkowania tej karty :D


Więc zadają pytania w tematach, które podał wyżej kolega kaeres :wink: nie wiem czy jest sens się rozdrabniać na poszczególne banki itp. ale jak już moderator uważa 8)
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 07.06.2018 13:11

Czy może płacił ktoś Revolutem na bramkach? W jakiej walucie wówczas jest domyślna płatność?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 07.06.2018 15:05

malinero napisał(a):Chodzi o to, że można to wszystko mieć w ramach swojego konta.

Nie we wszystkich bankach jest tak korzystna oferta. Nie wszyscy mają PKO SA ;)

Niewątpliwą zaletą posiadania karty Revolut jest bezpieczeństwo. Wychodzę z tą kartą na miasta i w razie kradzieży/zgubienia nawet jeśli nie zauważę to ktoś wyda co najwyżej kilka stówek a ješli zauważę to klik w aplikacji i karta zawieszona ;) Jeśli się odnajdzie to klik i odwieszam.
Dodatkowo mam włączoną opcję lokalizacji więc z karty nie da się skorzystać będąc w innym miejscu niż ja i mój telefon ;)

Zgubienie naszej głównej karty i zablokowanie jej to utrata dostępu do większej kasy ;)

Konto Revolut nie wiąże się, z żadnymi miesięcznymi kosztami czego nie można powiedzieć o kontach które otwieramy w banku specjalnie przed wakacjami ;)
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016
Re: Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 07.06.2018 15:32

Kod: Zaznacz cały
http://www.revolut.com/pl/help/przewodnik-po-revolut/wysyłka-pieniędzy-i-jak-je-wydawać-z-revolut/jak-korzystać-z-karty/jakie-będzie-saldo-na-mojej-karcie-revolut-podczas-pobytu-za-granicą

W kolejności:

1. Waluta rozliczeniowa
2. Konto główne (PLN)
3. Konto o najwyższym saldzie
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 08.06.2018 07:05

Wczoraj wypłata 20 zł z bankomatu w Polsce, saldo na karcie: 20 tyś forintów, 300 Euro oraz 2 zł. Pobrało mi z subkonta Forintów. Wniosek z tego, że nie istotna jest wartość pieniądza w poszczególnych walutach, lecz jej ilość.

Sprawdziłem wypłatę z bankomatu Cash PLanet i nie pytał o przewalutowanie.
W Euronet chciał przewalutować, oczywiście odrzuciłem i wybrałem wypłatę w PLN.
emerel
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) emerel » 08.06.2018 09:06

Na terminalach obsługiwanych przez Sixpay w naszym kraju miałem tak (na koncie tylko PLN): karta w czytniku, pytanie o przewalutowanie GBP czy PLN, PIN. Ten sam terminal, zbliżeniowo, bez pytania o walutę, komunikaty na wyświetlaczu przeskoczyły na angielski, rozliczenie w PLN bez przeliczania przez funty. Jestem ciekawy, czy podobnie będzie za granicą, tzn. zbliżeniowo w walucie lokalnej, a w czytniku z pytaniem o DCC.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 08.06.2018 09:40

Wy na pewno jedziecie na wakacje czy na warsztaty bankowości?
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 08.06.2018 09:52

malinero napisał(a):Wy na pewno jedziecie na wakacje czy na warsztaty bankowości?

Jedziemy jak najbardziej na wakacje ;) Nic nie stoi na przeszkodzie aby wiedzieć jak to dokładnie działa. Zawsze też można nie przejmować się o koszty i płacić w dowolny sposób ;) lub też nie dawać bankom łupić naszych kieszeni na każdym kroku ;)
Każdy ma wolny wybór.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 08.06.2018 10:16

Właśnie aktywowałem kartę revolut dokonując pierwszej płatności w PL. Dla spokoju poszedłem do żony do kwiaciarni aby oblukać jak to wygląda ten wybór walut czy opcji bez przewalutowania.
Efekt taki, że kupiłem nawóz do kwiatków za 12 zł :mrgreen: Włożyłem kartę, podałem pin i zielony i tyle. Nic nie wyskoczyło czy bez DCC czy w jakiej walucie. Z konta zeszło dokładnie 12zł. Pewnie to zależy od terminala. Jeden spyta drugi nie, nie wiem.
Czekam na relacje kogoś kto z tą kartą pojedzie do Cro i opisze dokładnie jak to wygląda z tym wybieraniem na terminalu.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 08.06.2018 10:17

Dzięki za relacje:) Przyda się
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 08.06.2018 13:33

Mi podoba się pomysł wydzielenia wątku dal Revolut. To nie jest w 100% karta do tradycyjnego konta bankowego i zasady działa są zgoła różne.

Boję się tylko krucjaty ludzi z kontem w PKO SA "najprzekorzystnieniejszym" To fakt, że ten bank ma świetną ofertę jeśli chodzi o korzystanie z płatności po za granicami Polski. Ale nadal jest to bank. Bank wie co zrobić aby zarobić ;)
Nie każdy ma tam konto i nie każdemu chce się otwierać konto "najprzekorzystnieniejsze" mimo zapewnień że konto jest darmowe ;) Nie ma kont darmowych. Zawsze jest jakaś opłata którą sobie pobiera bank w taki lub inny sposób :P

Dodatkowo to na 2 tygodnie więc nie widzę w ogóle sensu zakładania dodatkowych kont normalnych czy też walutowych gdzie na stówę ściągną ze mnie jakieś "grosiki" . Nie jeżdżę za granicę po za wakacjami.
Przecież będę miał ze sobą swoją kartę i jakieś gotówkowe kuny i euro na wszelki wypadek. Ale patrząc na przeliczniki jakimi przewalutowuje revolut to jeśli karta się sprawdzi będzie uzywana w możliwe największej liczbie przypadków na wakacjach

Jeśli chodzi o Revolut to jestem świerzakiem. Ale mam taką zasadę, że jeśli coś mnie zainteresuje to muszę o tym wszystko wiedzieć ;)
Czytam już o tym koncie od 2 tygodni. Założyłem to konto i mam kartę. Dziś wykonałem dwie pierwsze płatności w PL. W obydwu przypadkach nie było pytań na terminalu o przewalutowanie. Kwoty zniknęły dokładnie takie same jakie wyszły na paragonie.

Większość jeszcze niezbyt zorientowanych się spyta "ale jak to, wszystko za darmo? Przecież sam napisałeś, że nie ma kont za darmo"
Odpowiadam (to co już wiem)
Po pierwsze to nie bank. To startup z Wielkiej Brytanii działający jakoś od 3-4 lat. Po drugie nowa firma musi przyciągnąć klientów z których w przyszłości będzie mogła ściągać kasę za jakieś dodatkowe usługi.

Na czym zarabia Revolut? Proste. Na sprzedaży konta premium (większe limity na transakcje, wypłaty z bankomatów), na sprzedaży ubezpieczeń i kilku innych udogodnień.

Konto nie ma żadnych miesięcznych opłat ani za samo prowadzenie ani za kartę fizyczną.
W ciągu 30 dni mamy do wykorzystania limit na darmowe wypłaty z bankomatu do 200euro. Mało? No nie wiem. Żona też będzie miała tą kartę więc mam już 400euro. A to przecież na takie wydatki jak lody itp gdzie nie będzie się dało zapłacić kartą. Wszędzie gdzie się da będę płacił kartą więc te 1600-1700zł na lody wystarczy :P Nawet jeśli bym musiał wybrać powyżej tych 200euro to zapłacę prowizję 2%. To nie dużo biorąc pod uwagę większość kont bankowych ich przeliczniki, opłaty itd.

Doładowanie z karty kredytowej?debetowej od naszego normalnego konta trwa 3 sekundy i jest całkowicie darmowe.

Płacąc od 00:00 sobota do 23:59 niedziela do płatności jest doliczana prowizja 0,5 lub 1% zalezy od waluty. To dlatego, że w weekend giełda nie pracuje i firma zabezpiecza się przed zbytnimi wahaniami w dół ;) Logiczne. Jeśli ktoś nie chce płacić tego procenta to w piątek wybieramy za darmo kasę na weekend :D

Minusy? Brak gwarancji bankowej w PL. Po prostu nie wpłacajmy tam większych kwot. I tyle. Ludzie korzystają z Revolut od kilku lat. U nas jest oficjalnie od marca.

Dodam screeny z dzisiejszych dwóch transakcji oraz aktualnych w tym momencie kursach walut. Nie ma szans aby jakikolwiek bank, nawet PKO naj naj przewalutował po takim kursie. Średni kurs NBP jest wyższy niż kurs po którym tu zmienimy PLN na Kuny czy Euro itd.

Ufff, mam nadzieję, że ktoś to przeczyta ;)
Załączniki:
34849133_1702293743149596_7666029015722885120_n.png
34821044_1702293849816252_8958557053601710080_n.png
34723655_1702293713149599_6665864778981834752_n.png
34699478_1702293799816257_4037266294712565760_n.png
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 08.06.2018 13:45

Przeczytałem ;) Wszystko potwierdzam, lecz ze swojego doświadczenia dorzucę:
Mam 3 subkonta i na nich przykładowo: 3 PLN, 100 Euro, 1000 Forintów.
Wypłaciłem wczoraj 20 złotych z bankomatu w Polsce i pobrało mi z subkonta forintów, gdyż ich było "najwięcej".
Wychodzi więc na to, że saldo liczone jest po ilości waluty a nie jej wartości, o tym należy pamiętać ;)

Zatem, jeżeli odłożymy sobie np Forinty na wyjazd na tankowanie tam i z powrotem, a ich ilość na koncie będzie większa niż np. złotówek czy Euro, to przy płatności w Chorwacji pobierze nam właśnie z konta Forinty ;)

Przy okazji wysłałem również przelew na konto bankowe w PL oraz drugi na konto walutowe Euro w PL i oczywiście wszystko bez prowizji i żadnych dodatkowych opłat.
Przelewy doszły na drugi dzień.

Dodam również że darmowe wypłaty dotyczą WSZYSTKICH bankomatów w PL, limitem bez prowizji jest tylko kwota miesięcznych wypłat.
Okres rozliczeniowy liczy się od dnia aktywacji konta !
Mamy również do dyspozycji przekazanie pieniędzy na inną kartę, np. znajomego czy żony w cia,gu sekundy również bez opłat. Wystarczy, że mamy go w kontaktach i widzimy również ilu naszych znajomych ma Revoluta. W moich kontaktach jest ich już kilku ;)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone