Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016
Re: Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 09.06.2018 14:39

Dla sprawdzenia zasiliłem kartę Revolut-a kwotą 10 Euro z konta złotówkowego w mBanku --- po kursie prawie ...... 4,60 ;) ;) ;)
Kwota w walucie oryginalnej -10,00 EUR
Kwota w walucie rozliczeniowej -45,98 PLN

Oczywiście w przypadku konta w Euro nie byłoby żadnej prowizji i przewalutowania, jednak podczas wakacji i płaceniu kartą Euro w Chorwacji bank, zgodnie z taryfą opłat nalicza prowizję 3% i kolejne 3% na spredzie, co daje łącznie 6%. W przypadku wydatkowania kwoty 1000 euro jest to już 60 Euro ;)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.06.2018 16:01

zimarek napisał(a):Dla sprawdzenia zasiliłem kartę Revolut-a kwotą 10 Euro z konta złotówkowego w mBanku --- po kursie prawie ...... 4,60 ;) ;) ;)
Kwota w walucie oryginalnej -10,00 EUR
Kwota w walucie rozliczeniowej -45,98 PLN

Oczywiście w przypadku konta w Euro nie byłoby żadnej prowizji i przewalutowania, jednak podczas wakacji i płaceniu kartą Euro w Chorwacji bank, zgodnie z taryfą opłat nalicza prowizję 3% i kolejne 3% na spredzie, co daje łącznie 6%. W przypadku wydatkowania kwoty 1000 euro jest to już 60 Euro ;)


A jak zasilisz karte kwotą powsiedzmy 10zł to ile na karcie będziesz miał euro wg kursu Revoult?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 09.06.2018 16:12

@toomas zapraszam do tematu ;)
revolut-karta-wielowalutowa-t54002-15.html

A odpowiedź na Twoje pytanie to w tej sekundzie zrobiony screen. Wpłacasz 10zł na konto Revolut wpływa 10zł a wymiana lub zapłacenie w Euro lub Kunach na ten moment lepiej niż po dobrym kursie. Ten przykład który podał @zimarek gdzie Euro wyszło 4.60 to kwestia przewalutowania przez bank ;)
Załączniki:
Screenshot_20180609-160652.png
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 09.06.2018 16:19

Garo&Justa napisał(a):Wszyscy którzy dopiero założą Revoluta ( i założyli po 16.03.17 ) mają rozliczenie czy tam inaczej reset 14 dnia każdego miesiąca.
Koniec i kropka


To znaczy, że się nie załapię na wyjeździe :(

Dasz jakiś link czy coś. Skąd ta informacja. Na razie każdy pisze co innego ;) Na stronie Revolut nie znalazłem takich informacji ;)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.06.2018 16:20

Marcinusik napisał(a):@toomas zapraszam do tematu ;)
revolut-karta-wielowalutowa-t54002-15.html

A odpowiedź na Twoje pytanie to w tej sekundzie zrobiony screen. Wpłacasz 10zł na konto Revolut wpływa 10zł a wymiana lub zapłacenie w Euro lub Kunach na ten moment lepiej niż po dobrym kursie. Ten przykład który podał @zimarek gdzie Euro wyszło 4.60 to kwestia przewalutowania przez bank ;)


No to na euro faktycznie spora różnica. 4,6 mBank kontra 4,25 Revoult
kd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 26.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kd » 09.06.2018 16:42

Płaciliśmy tą kartą w czasie majowki na Wegrzech kurs forinta ok. 1,35 w kantorze kupiłam za 1.4.
Na bieżąco przelewaliśmy zlotowki na kartę. Z bankomatu wyplata też bez prowizji.
Problem jest z płatnościami w sobotę i niedziele wówczas jeżeli nie mamy wczesniej kupionej waluty pobieraja ciut wiecej. Przelewy zlotowek na karte zdarzyło nam sie zrobic już przy kasie gdy wiedzielismy ile bedziemy płacić- trwalo to pare sekund.
Nie wspomne o zakupach na Amazonie. Same korzyści.
Pozdrawiam
K.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.06.2018 16:53

No powiem szczerze, że poczytałem trochę i zaczynam zmieniać zdanie. Do tej pory zawsze płaciłem w cro kartą mBanku ale po zrobieniu takiego zestawienia zacząłem się zastanawiać poważnie nad zmianą przyzwyczajeń:

2018-06-09 16_51_14-Wymiana HRK do PLN _ Revolut ‎- Microsoft Edge.png


Obliczenia MC z marżą 5% jaka jest w mBanku.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 09.06.2018 17:39

Jakby kogoś interesowało porównanie revolt do Pekao to przesyłam.
Jak widać karta revolt jest dobrą alternatywą jeśli ktoś nie posiada konta w Pekao a posiada konto w innych bankach które naliczają odpowiednie prowizje itp.
Załączniki:
Schowek02.jpg
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 09.06.2018 20:09

Co to za głupoty? Skąd Ci taki kurs wyszedł?
I co to znaczy, że "najpierw musisz kupić walutę"?
Chyba nie do końca wiesz jak to działa.
Wpłacam złotówki na revolut i idę zrobić zakupy za 1000kun i jeśli zrobił bym to w tej chwili to zapłacił bym 573.21zł

Nie wiem skąd Ci wyszły te kwoty ale raczej je wymyśliłeś, żeby bardziej podkreślić to przewspaniałe konto PeKao.

Rozumiem, że jesteś zadowolony ze swojego konta. Gratuluję Ci. Ale nie wprowadzaj w błąd. Rozmawiamy tu o koncie Revolut a nie PeKao.
Załączniki:
Screenshot_20180609-200223.png
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 09.06.2018 20:38

Spokojnie, to po pierwsze....
Po drugie faktycznie zapomniałem że w revolut nie można mieć subkonta żeby kupić wcześniej walutę. Czyli faktycznie źle policzyłem to dla revolut.
Po trzecie czytaj proszę ze zrozumiem ....ja nie napisałem że jestem posiadaczem Pekao i że konto revolut jest złe... tylko jest dobrym rozwiązaniem również .
Więc zaraz to poprawie i się nie nerwój.
Oczywiście wiem że ten wątek dotyczy konta revolut.
Jeszcze raz podreślam że chciałem pokazać że revolut jest DOBRYM ROZWIĄZANIEM.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 09.06.2018 20:46

Przesyłam poprawiony przykład dla sprostowania
Załączniki:
Schowek02.jpg
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 09.06.2018 21:07

@dominikzw przepraszam, może zbyt mocno zareagowałem ;)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.06.2018 21:09

OJP...

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2018 21:13

malinero napisał(a):OJP...

Zgodnie z zapowiedzią ...krucjata zastała wycięta :idea:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.06.2018 22:44

Marcinusik napisał(a):@toomas zapraszam do tematu ;)
revolut-karta-wielowalutowa-t54002-15.html

A odpowiedź na Twoje pytanie to w tej sekundzie zrobiony screen. Wpłacasz 10zł na konto Revolut wpływa 10zł a wymiana lub zapłacenie w Euro lub Kunach na ten moment lepiej niż po dobrym kursie. Ten przykład który podał @zimarek gdzie Euro wyszło 4.60 to kwestia przewalutowania przez bank ;)


Kolego podaj link to tabeli gdzie codziennie będę mógł sprawdzić jak Revolut przeliczy mi zakupy w euro i kunach.
Ile będzie mnie kosztowało zapłacenie za nocleg o równowartości 800 euro lub 6000 kun?
Ile kosztować mnie będzie wypłata z bankomatu kun o równowartości 700 euro lub 3000 zł?
Te dane są mi potrzebne, żeby ocenić koszt moich wakacji.

Tylko aktualne dane są w stanie dać porównanie z kantorami czy innymi bankami.


Żeby nie być gołosłownym dziś w Katowicach można było kupić kunę na 0,605 zł, a przy większej ilości 0,599, a euro za 4,29 zł.

http://www.geniuss.pl/

Natomiast w Chorwacji można euro wymienić po 7,33 za 1 euro czyli 0,5852 zł.

https://www.mjenjacnica-bozo.com.hr/

TO SĄ KONKRETY.

W Polsce podobnie jak banków czy kart, szukajcie tych tanich, a nie drogich kantorów, a dobrze na tym wyjdziecie.

Gotówka RZĄDZI !!! :papa:
Załączniki:
wachlarz.jpg
Ostatnio edytowano 09.06.2018 23:36 przez SingSing74, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone