Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2018 13:28

Niestety Rita (konsultant Revolut) okazała się botem i odpowiada w kółko to samo. Jak bym nie zadał pytania o reset darmowych wypłat czy po polsku czy angielsku to standardowa formułka ile można wypłacić i jaki potem opłaty. Bezużyteczne.

Na jednym z forum znalazłem taki wpis:

If you joined before 16 March 2017 your billing cycle for all charges goes by Calendar month. If you joined after 16 March 2017, you go by Rolling month. In your case it is a calendar month. This does not apply to a free withdrawal limit though. ATM withdrawals are free up to £200/ €200/ Fr200/ 800zl (or currency equivalent) per month. A 2% fee applies thereafter. Regarding annual top-up limit - it has reset for you on 12nd of December 2017 as you have activated your account on 12nd of December 2016.

oraz to:
reset następuje- dla nowszych kont- w dniu miesiąca, w którym otworzyliśmy / aktywowaliśmy rachunek. W dodatku apka nie pokazuje tej daty, więc póki co można ją stwierdzić jedynie organoleptycznie, logując się codziennie i obserwując limit.


W apce jest też zakładka "społeczność" i tam też znalazłem kilka tematów gdzie ludzi o to pytali i też odpowiedzi były że data resetu to data zarejestrowania konta.

Ja wyjeżdżam od 20.08 do 31.08 a konto aktywowałem 27.05 to wychodzi na to, ze jeśli to prawda to załapię się na dwa limity po 200euro. Poczekam zatem i żonie założę konto około 24-25.06 żeby też miała dwa limity. Mając limit 800euro na darmowe wypłaty to jak by nie mieć limitu ;)


Edit:

Znalazłem odpowiedź na takie pytanie udzieloną przez kogoś w rodzaju admina/leadera na forum społeczności Revolut.

Tak, że na 100% konta złożone po 16.03.2017 mają reset w dniu zarejestrowania konta. Więc każdy kto nie założył jeszcze niech czeka do daty gdzieś w środku swojego pobytu w Cro. Będzie miał dwie darmowe :P
Załączniki:
1.jpg
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 13:35

Jest jeszcze jeden sposób, skoro aktywowałeś 27.05 to może zrób tak: pobierz np. 24.06 z bankomatu 100 zł. W apce powinno się zmniejszyć limit do pobrania (oby takie info było bo nie widziałem tej apki jeszcze). Jeśli się zmniejszy to już jesteśmy krok do przodu. 28.06 logujesz się do apki i powinien być limit 100% i wtedy wszystko jest jasne.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.06.2018 13:55

Rita oczywiście jest botem ale wystarczy zażądać "rozmowy" z "żywym" konsultantem i się odezwie.
cresida
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cresida » 11.06.2018 14:04

dominikzw napisał(a):Zrzut ekranu....aha...to za przeproszeniem oni nie mają wglądu? Podajesz datę , kwotę i tyle w temacie powinno być. Wiadomo co infolinia to lepsze podejście. Tendencja jest taka żeby klienta zniechęcić do składania wniosków dot. reklamacji, wyjaśnień itp:)

Ja jeszcze tej operacji zasilenia konta na Revolut nie zrobiłem, ale pod kwotą jaką chciałem zasilić pokazała się dodatkowa opłata i dlatego jest moje zapytanie czy może coś źle zrobiłem ,albo mój bank jednak pobiera z tego tytułu opłatę. Więc patrząc na stronie Revolut że brak opłat za doładowanie kartą ,w moim przypadku są płatne.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2018 14:10

Dominik tak właśnie zrobię ;) Ale siedzę od kilkudziesięciu minut w necie i wszędzie w społeczności Revolut piszą to samo.

Tu też ktoś zaraportował że wybrał w maju 2017r w jednym miesiącu kalendarzowym a potem na początku następnego miesiąca i policzyło 2% bo nie wiedziała ta osoba, że od 16 marca 2017 zmienił się termin resetu. I też każdy jej tu o tym pisze, że reset zależy od daty zarejestrowania konta. ;)
https://community.revolut.com/t/fair-us ... -fees/7704

W apce wszytsko można podglądać na bieżąco jeśli chodzi o limity. Tak wygląda zakładka z limitami w wersji standard. Wersja premium jest dla ludzi którzy operują na prawdę sporymi kwotami. Na wyjazd do Cro standard wystarcza w zupełności.


@cresida Więc patrząc na stronie Revolut że brak opłat za doładowanie kartą ,w moim przypadku są płatne.

No Revolut nie pobiera ale najwidoczniej Twój bank tak, choć nie wiem czemu bo jeszcze od nikogo nie słyszałem aby przy zwykłym doładowaniu coś sobie bank sobie policzył. Będziesz to z nimi drążył czy sobie odpuszczasz? Bo ciekaw jestem czemu :/
Bardzo często płacę kartą debetową w necie. Gry komputerowe, Aliexpress, Playstation Network itd. a wpłata do Revolut to nic innego i dziwię się, że bank Cię łoi za to.
Załączniki:
35059936_1705351952843775_455781993876029440_n.png
fantomas1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) fantomas1 » 11.06.2018 14:26

Witam

Czy ktoś już używał tej karty w Chorwacji ? Czy działa na bramkach autostradowych w croatii ?
cresida
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cresida » 11.06.2018 14:30

Marcinusik napisał(a):
@cresida Więc patrząc na stronie Revolut że brak opłat za doładowanie kartą ,w moim przypadku są płatne.

No Revolut nie pobiera ale najwidoczniej Twój bank tak, choć nie wiem czemu bo jeszcze od nikogo nie słyszałem aby przy zwykłym doładowaniu coś sobie bank sobie policzył. Będziesz to z nimi drążył czy sobie odpuszczasz? Bo ciekaw jestem czemu :/
Bardzo często płacę kartą debetową w necie. Gry komputerowe, Aliexpress, Playstation Network itd. a wpłata do Revolut to nic innego i dziwię się, że bank Cię łoi za to.

Jeszcze nie złoił :D .Będę drążył sprawę do końca, bo przy płatnościach internetowych nie miałem do tej pory naliczanych opłat.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2018 14:40

fantomas1 napisał(a):Witam

Czy ktoś już używał tej karty w Chorwacji ? Czy działa na bramkach autostradowych w croatii ?


Też czekam na kogoś kto użył tej karty na bramkach w Cro. Jest to wypukła karta z kodem CVV. Można nią nawet płacić w necie więc nie powinno być żadnych problemów ale fajnie jak by to ktoś potwierdził ;)

cresida napisał(a):Jeszcze nie złoił :D .Będę drążył sprawę do końca, bo przy płatnościach internetowych nie miałem do tej pory naliczanych opłat.

Aha, czyli jeszcze nie doładowałeś. A gdzie Ci wyskakuje ta informacja, że będzie opłata? Masz już dodaną kartę do apki w Revolut?

Zaraz idę wpłacić gotówkę we wpłatomacie bo nawet nie ma nic na koncie aby zasilić Revolut :mrgreen: Doładuję sobie bo te 50zł już wydałem na drobne zakupy w sklepach. Nigdzie nie pytało mnie o przewalutowanie z GBP na PLN.
Zobaczę, czy mi coś o opłatach wyskakuje ale wtedy jak doładowywałem to nie było żadnej informacji a z konta zeszło równiutko 50zł.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 14:48

Ja mam pytanko : data zarejestrowania konta to data wypełnienia na stronie wniosku czy data jak juz karta przyjdzie i jej odblokowanie?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2018 15:04

dominikzw napisał(a):Ja mam pytanko : data zarejestrowania konta to data wypełnienia na stronie wniosku czy data jak juz karta przyjdzie i jej odblokowanie?

Data założenia konta. Konto zakłada się na telefonie nie na stronie ;) Konto działa od razu po założeniu. Tylko czekasz na kartę. A już wcześniej zanim do Ciebie dojdzie pojawia Ci się w zakłądce "karty" obrazek twojej karty z numerem, datą ważności i kodem CVV.
Ściągasz apkę "Revolut" i tam podajesz swój numer telefonu do którego przypisane jest konto. Wymyślasz pin do konta (każde odpalenie apki musisz potwierdzić potem tym pinem dla bezpieczeństwa) dostajesz na telefon sms z kodem weryfikacyjnym, potem dalej wykonujesz instrukcje. Robisz doładowanie (minimum 20zł) i możesz zamówić kartę fizyczną z dostawą do domu ;)

Tu możesz sobie podejrzeć jak to wygląda krok po kroku. http://roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/ A potem korzystając z tego założyć konto. Będziesz mieć wysyłkę za free ;)
concerto777
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) concerto777 » 11.06.2018 15:27

W mojej aplikacji revoluta nie widzę kun (hrk)? Gdzie znaleźć?
dangru
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 11.06.2018 15:40

concerto777 napisał(a):W mojej aplikacji revoluta nie widzę kun (hrk)? Gdzie znaleźć?


Obecnie niema hrk ,ale możesz nią płacić w cro.
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 11.06.2018 15:42

concerto777 napisał(a):W mojej aplikacji revoluta nie widzę kun (hrk)? Gdzie znaleźć?


Nie możesz założyć sub-konta w kunach, dlatego nie widzisz.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2018 15:46

concerto777 napisał(a):W mojej aplikacji revoluta nie widzę kun (hrk)? Gdzie znaleźć?

Nie ma subkonta w kunach. Ale to nie ma znaczenia. Będąc w Cro trzymasz kasę normalnie w PLN. Podczas płacenia czy wybierania z bankomatu Revolut przewalutuje po kursie między bankowym z PLN na kuny. Kurs możesz sprawdzić w każdej chwili wchodząc na dole "więcej" - "kursy" - "konwerter"
Jeśli nie masz tam jeszcze kun to klikasz dodaj walutę i dodajesz ;)
Klikasz na kuny, wpisujesz 100 i widzisz na żywo jak wahają się kursy do drugiego miejsca po przecinku ;)
cresida
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cresida » 11.06.2018 16:00

Marcinusik napisał(a):
fantomas1 napisał(a):
cresida napisał(a):Jeszcze nie złoił :D .Będę drążył sprawę do końca, bo przy płatnościach internetowych nie miałem do tej pory naliczanych opłat.

Aha, czyli jeszcze nie doładowałeś. A gdzie Ci wyskakuje ta informacja, że będzie opłata? Masz już dodaną kartę do apki w Revolut?
.

W aplikacji mam dodaną kartę, przy wpisaniu kwoty doładowania pod spodem mam znaczek "bezpłatnie" i za chwilę "zakręci się"i podana jest kwota opłaty .
Załączniki:
Screenshot_2018-06-11-13-22-40.png
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone