Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 09.06.2018 23:26

SingSing74 napisał(a):

Kolego podaj link to tabeli po jakiej w danym dniu Revolut przelicza zakupy w euro i kunach. Tylko aktualne dane są w stanie dać porównanie z kantorami czy innymi bankami.


TO SĄ KONKRETY.



Przecież wkleiłem screen z aktualnej chwili.
Rozumiem, że nie wiesz jak to działa ;)

Całe "konto" Revolut to aplikacja i podpięta do niej karta.

Aktualne kursy walut podglądam w danej chwili i zmieniają się one dosłownie na moich oczach do drugiego miejsca po przecinku. Jak mam Ci podać tabelę? Nie rozumiem. W kantorze też rano możesz mieć inny kurs a wieczorem inny.

W tej sekundzie loguje się do apki i robię screeny aktualnych kursów między bankowych po jakich w danej chwili przelicza Revolut gdybym w tej chwili robił zakupy. Nie ma żadnych spreadów, opłat. Dokładnie tyle mi zejdzie złotówek za każde euro, kune czy koronę wydaną w danym kraju.
Załączniki:
Screenshot_20180609-232241.png
Screenshot_20180609-232306.png
Screenshot_20180609-232335.png
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.06.2018 23:44

Nie prosiłem o screeny, tylko o link do kursów, po jakich będą przeliczane płatności i wypłaty w określonej walucie.

Żeby skonkretyzować pytanie napiszę tak:

Ile dziś (teraz w tej chwili) będzie mnie kosztować w polskich złotych:
1. Obiad w Austrii o wartości 100 euro
2. Obiad w Chorwacji o wartości 100 kun
i odpowiednio

Wypłata z bankomatu 100 euro i 100 kun.


Proszę o link do strony gdzie można to sprawdzać codziennie wraz ze zmieniającymi się kursami.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.06.2018 23:51

Przecież napisał Tobie że sprawdzasz w aplikacji Revoluta. Widzisz po ile masz E lub HRK
Chcesz 100E z bankomatu lub płacisz tyle za obiad to zabierze 425 zł. Teraz w tej chwili. Sprawdzasz sekundy przed transakcją.
Do reszty walut przeliczniki też masz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.06.2018 23:55

Chcę link do tych kursów. To takie skomplikowane?
Ostatnio edytowano 10.06.2018 00:00 przez SingSing74, łącznie edytowano 2 razy
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.06.2018 23:59

Podane screeny z aplikacji kolegi nie przekonują?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.06.2018 00:00

Nie.
Jeżeli ktoś na forum napisze, że koc z wełny wielbłąda 2000 zł. za uleczy hemoroidy, też uwierzysz?


Jeżeli nie jestem jeszcze ich klientem, chcę sprawdzić czy będzie mi się to opłacać.

Podchodząc do kantoru staję przed tablicą i widzę w danej chwili czy kurs mi odpowiada.

Tego samego oczekuję od banku zanim podpiszę umowę.

Rozumiesz?
Ostatnio edytowano 10.06.2018 00:03 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 10.06.2018 00:02

SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.06.2018 00:06

O to mi chodziło.

W reklamie wyczytałem coś takiego:
"Po prostu otwórz swoje osobiste konto bieżące w GBP i EUR w 60 sekund, bez względu na to, gdzie jesteś w Europie."

Czy na to konto muszę uiszczać jakieś regularne kwoty?

Czytałem też o weekendowej prowizji.

Czy mogę prosić jeszcze link do dokładnego regulaminu?
Ostatnio edytowano 10.06.2018 00:16 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 10.06.2018 00:13

Z tym, że to nie jest bank i nie podpisujesz umowy ;) Nic nie płacisz. Ja Ci podałem screeny bo tak mi najłatwiej było podać aktualne w danej chwili kursy.

Jeśli we wszystkim widzisz podstęp to daruj sobie. Mi nie zależy abyś korzystał z Revolut.

Sprawdź link od Garo&Justa. Chyba, że to też może być koc z wełny wielbłąda ;)

Z Revolut korzysta na świecie miliony ludzi od kilku lat.

Nie mam zamiaru korzystać z tego jako z konta bankowego. Ma konto bankowe inteligo które w Polsce się świetnie sprawuje.

Revolut to na wyjazd za granicę, gdzie żaden bank nawet nie zbliży się do przeliczników międzybankowych stosowanych przez organizacje typu Revolut. A to przez to, że nie ma spreadów.
Żadnego podstępu. Screeny są autentyczne z mojego telefonu.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.06.2018 00:21

Nie pisałem czy coś jest autentyczne czy nie, ale na screenach nie widać daty więc są bezużyteczne. Chcąc w poniedziałek porównać kursy chcę mieć link do kursów aktualnych.

Jest określony limit wypłat bez prowizji na 200 funtów, ale nie widzę jaka jest prowizja po jego przekroczeniu. Czy limit jest miesięczny, czy roczny?

Dlatego prosiłbym o link do dokładnego regulaminu, bo znalezienie go na stronie Revolut podobnie jak do kursów nie jest ani proste ani intuicyjne, a powinno, a to zawsze wzbudza wątpliwości.

Pozdrawiam.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 10.06.2018 01:03

Faktycznie nie jest to łatwe...
https://www.revolut.com/pl/terms
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 10.06.2018 02:25

SingSing74 napisał(a):Jest określony limit wypłat bez prowizji na 200 funtów, ale nie widzę jaka jest prowizja po jego przekroczeniu. Czy limit jest miesięczny, czy roczny?


Miesięczny.
ATM Withdrawal Fee: ATM Withdrawals up to £200 / €200 / 200USD / 200CHF / 800PLN / 1,500DKK / 2,000SEK / 2,000NOK / 800RON / 4,500CZK or currency equivalent per month are free. Anything over the above limits is charged at 2% of value of ATM Withdrawal.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 10.06.2018 09:42

@SingSing74 link Ci podali ;)

Nie musisz wpłacać tam żadnych kwot. Nawet te 20zł które doładowujesz przy aktywacji konta nie musisz wykorzystać. Możesz sobie je od razu zwrócić na swoje konto ;)

Koszt wyrobienia karty fizycznej Visa to 9zł ale można skorzystać z linku dla czytelników portalu roadtripbus
http://roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/ tam masz krok po kroku jak założyć sobie takie konto. Ja tak zrobiłem i karta orzyszła bez żadnych opłat.

Co do tej reklamy o której napisałeś to nie musisz mieć GBP czy Euro na subkontach. Normalnie doładowujesz sobie złotówki ze swojej karty z banku gdzie masz konto a potem płacąc Revolut zamienia po kursie który jest aktualnie i który mając aplikację sprawdzasz sobie na bierząco ;)

Darmowe wypłaty tak jak napisałeś są do 200e potem prowizja 2%. Jeśli traktujemy Revolut jako gadżet tylko na wyjazd do Cro (ja tak go traktuje) to nie problem. Żonie założę drugą kartę i już mamy do wybrania 1600-1700zł.
A jeśli komuś wyjdzie w trakcie wyjazdu reset limitu to już w ogóle nie ma o czym rozmawiać.
Biorąc pod uwagę, że większošć płacilibyśmy kartą to spokojnie wystarczy. A nawet te 2% narzutu to i tak lepiej niż na moim koncie inteligo gdzie wypłata to minimum 8.5zł lub 3% no i oczywiście przelicznik walut oraz narzucone spready.

I tak, w weekendy giełda nie pracuje więc Revolut pobiera 0,5% prowizji od walut głównych lub 1% od reszty podczas transakcji. To zabezpieczenie przed jakimiś mocniejszymi wahnięciami na rynku walut ;)
Można sobie wybrać kasę w piątek lub po prostu nie przejmować się tym 1% przez weekend. Jeśli zrobisz przez weekend transakcji nawet za 1000zł to zapłacisz 10zł wiec nie ma co wariować ;)

Nie ma żadnych ukrytych opłat. Wszystko czytelne i jasne.

Podkreślam to nie jest konto bankowe. Nie ma żadnych umów. Zakładasz sobie konto i korzystasz lub tylko sobie podglądasz w telefonie co i jak. Nic nie musisz wpłacać.

Revolut wykorzystam na wyjeździe. Potem odłożę do szafki i wyjmę za rok jeśli znowu będę wyjeżdżać za granicę ;)

Na screenach nie ma daty ;) Jest godzina. Czemu miałbym oszukiwać :D Mam gdzieś czy będziesz z tego korzystał. Rozmawiamy tu i dzielimy się informacjami. Jeśli wciskał bym kity to każdy mający tą apkę mógłby sprawdzić i powiedzieć, że kłamię ;)

Godzina 9:40 niedziela :P Robię screen :D
Załączniki:
Screenshot_20180610-094106.png
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 10.06.2018 10:15

Wygląda na to , że ta karta to naprawdę fajna sprawa.
Osobiście mogę tylko podziękować userom , którzy o niej tu piszą, ponieważ tu się dowiedziałem o tej karcie :D

Dobrze, że wątek został wyodrębniony, bo w "tamten źródłowy" od dawna nawet nie zaglądam.
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 10.06.2018 10:22

Założyłem, zamówiłem.
Użyłem linku roadtripbus, ale karta była płatna 9,99pln.
W sumie to nie tak drogo jeżeli porównamy korzyści.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone