Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.06.2018 15:10

Ja się w ogóle dziwie, że ktoś bawi się w zakładanie jakiś kont (podawanie swoich danych osobowych), kart żeby zaoszczędzić "parę groszy" na 2-3 tygodniowych wakacjach. Ja mam wspomniane Pekao (Pekao a nie PKO) i nic mi jakoś zazwyczaj nie ściągają a kurs mam świetny w Chorwacji za kunę i to jest dla mnie najważniejsze :) Oczywiście jak już wspomniałem nigdy bym nie założył konta na same wakacje ale skoro z Pekao korzystam od ok. 10 lat to nie mam tego problemu gdyż jest to moje główne konto i nawet jak bym miał płacić 2-5 zł miesiąc w miesiąc to nie widzę w tym żadnego problemu. Jeżeli ktoś mi świadczy usługi z których jestem zadowolony to mogę za nie płacić :) Wszędzie są jakieś kruczki i zawsze możesz się naciąć na jakieś koszta w revolucie zapewne też (sam mówisz o prowizjach w weekendy czy ograniczeniach w bankomatach). Dlatego śmieszy mnie przekomarzanie, że jedno jest lepsze od drugiego :lol: Jeżeli jesteście zadowoleni to dobrze im większa konkurencja tym lepiej dla wszystkich.

Kolejna sprawa co do krucjaty to widocznie robią ją ludzie, którzy nie mogą pojąć, że ktoś może myśleć inaczej niż oni :) a już zdążyłem się przekonać, że na forum kilka takich osób jest :) i którzy próbują na siłę udowadniać, że oni i tylko oni mają rację i są najmądrzejsi :) mnie to szczerze nie interesuje jak ktoś, żyje, gdzie ma konto, co wozi do Chorwacji, co tam spożywa i czy zapłaci o jednego grosza mniej za kune ode mnie :lol: Będe kiedyś potrzebował czegoś na styl Revolut to na pewno się zainteresuje tematem, na dzień dzisiejszy mając konto tu gdzie mam jest to zupełnie bez sensu dla mnie. Niskich kursów życzę i udanych wakacji
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 08.06.2018 15:26

ApropoDefacto napisał(a):Ja się w ogóle dziwie, że ktoś bawi się w zakładanie jakiś kont (podawanie swoich danych osobowych), kart żeby zaoszczędzić "parę groszy" na 2-3 tygodniowych wakacjach.

Gdyby to było "parę groszy" ;) Ale nie jest. Na samych spreadach bank kosi niezły pieniądz ;) A biorąc pod uwagę konto które mam PKO BP Inteligo (wcześniej to jakiś niemiecki bank miał) które mam od 16 roku życia ;) i świetnie się sprawuje w PL to za granicą jest po prostu drogie. I tak ma większość użytkowników zwykłych kont. Samo wybranie z bankomatu za granicą to minimum 8,5zł lub 3-6% To nie są grosze. To tego kursy, spready powodują kolejne straty "groszy"


ApropoDefacto napisał(a): Ja mam wspomniane Pekao (Pekao a nie PKO) i nic mi jakoś zazwyczaj nie ściągają a kurs mam świetny w Chorwacji za kunę i to jest dla mnie najważniejsze :) Oczywiście jak już wspomniałem nigdy bym nie założył konta na same wakacje ale skoro z Pekao korzystam od ok. 10 lat to nie mam tego problemu gdyż jest to moje główne konto i nawet jak bym miał płacić 2-5 zł miesiąc w miesiąc to nie widzę w tym żadnego problemu. Jeżeli ktoś mi świadczy usługi z których jestem zadowolony to mogę za nie płacić


Właśnie o to chodzi jeśli ktoś ma konto, które jest jego głównym kontem, korzysta z niego na codzień i korzystał już ze swoje karty za granicą i wychodziło to spoko to ja też nie widzę powodu szukania jakichś dodatkowych rozwiązań dla zaoszczędzenia kilkudziesięciu zł na cały wyjazd ;) i tak ma to konto i tak. Opłaty miesięczne wtedy są bez znaczenia.

Różnica między Revolut a 99% kont bankowych to nie jest kilka zł. Nawet jeśli bank nie bierze opłat za bankomaty. Nie bierze opłat za miesięczne użytkowanie konta czy karty to odbije sobie na przewalutowaniu i spreadach. A mając konto w zł na podwójnym przewalutowaniu. To jest fakt. A pisząc, że bank PeKao przelicza Ci po "świetnym" kursie to bardzo jestem ciekawy jaki to kurs :P Każdy bank musi zarabiać. A z opisu ludzi mających PeKao wnoszę, że ten bank na niczym nie zarabia :mrgreen:

Wróćmy jednak do tematu czyli Revolut.

Jeśli kogoś nie interesuje ta opcja bo ma lepsze konto to prosił bym o wypowiadanie się w odpowiednim temacie. Ja jestem żywo zainteresowany tą opcją i chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć bez przekomarzania się kto ma dłuższego i tańszego konta :twisted:
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 08.06.2018 15:51

Przy wydaniu ok 6 tyś zł na wakacjach, prowizje bankowe nawet przy koncie walutowym w mBanku to koszt 3% + spred też około 3%, czyli jakieś 360-400 zł Do tego mogę wypłacać w Polsce nawet 20zł bez opłaty, bo normalnie polską kartą to minimum 100zł bez prowizji. Karta mojej żony PKO też nie uprawnia do wypłat bez prowizji ze wszystkich bankomatów w PL. Banki zwyczajnie nas "łoją" i tyle. Jeżeli więc można zaoszczędzić, to czemu nie. Nie każdy może zwyczajnie z dnia na dzień zmienić konto na inny bank ;) Podobnej oferty jak ma Revolut to raczej żaden bank w Polsce nie posiada ;)
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 08.06.2018 16:51

zimarek napisał(a):Przy wydaniu ok 6 tyś zł na wakacjach, prowizje bankowe nawet przy koncie walutowym w mBanku to koszt 3% + spred też około 3%, czyli jakieś 360-400 zł


Włašnie to jest problem ludzie patrzą w tabelę opłat i prowizji i mówią, że przy spełnieniu takich to a takich wymagań (regularne wpłaty, wiek) mają "konto darmowe" i świetnie się spisuje za granicą. Nikt nie bierze pod uwagę spreadu który jest głównym zarobkiem banku pozwalającym na złudne wrażenie, że nie pobiera od nas opłat.

W Revolut mogę w dowolnym momencie sprawdzić ile będzie mnie kosztować na PLN obiad za 200kun i tyle właśnie zapłacę. Dawałem screeny. To są kursy między bankowe bez żadnych spreadów. Nie osiągalne w żadnym "prawdziwym banku"

Nie można mówić o plusach danego konta a pomijać takie minusy. To fakt i nie da się temu zaprzeczyć.

Znam minusy Revolut i dzięki temu jestem w stanie je ominąć. Zresztą ten 1% prowizji w weekend (na wyjeździe zaliczę jeden) to przy podwójnym przewalutowaniu jakiegokolwiek banku PLN - EUR - KUNa to pikuś ;) Ake można wypłacić w piątek wieczorem i mieć z głowy :P
Limit z bankomatu przy małżeństwie z dwoma kartami też na takim wyjeździe na kilka, kilkanaście dni jest bez znaczenia.

Cały czas czekam na relację kogoś będącego z tym wynalazkiem w CRO.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 08.06.2018 17:31

Dziś płatność w sklepie w PL z pinem i terminal zapytał, czy ma przeliczyć na Funty czy płatność w PLN? Oczywiście bez przeliczenia i pobrało dokładnie tyle ile na paragonie ;)
Karty na wyjazd mamy 2, czyli moją i żony, do tego okres rozliczeniowy mija u mnie w połowie pobytu, więc defacto z bankomatów mogę wypłacić w przeliczeniu 3x800zł ;)
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 08.06.2018 17:39

To ciekawe od czego zależy czy zapyta o przewalutowanie czy nie? U mnie dziś dwa eazy nie pytało.

Jak to wygląda na terminalu? Kiedy to wyskakuje? Musisz jakoś to wybrać czy odrzucasz czerwonym?


Jak to jest z tym resetem limitu na darmowe wypłaty bankomatowe? Ktoś kiedyś wkleił tekst po angielsku z obsługi klienta Revolut, że dla kont założonych po jakiejś tam dacie limit resetuje się 14 dnia każdego miesiąca. A ty piszesz, że od czego to zależy?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 08.06.2018 18:51

Dzień aktywacji Revolut to data uruchomienia aplikacji i wpłaty kasy czy aktywacji karty fizycznej przez Pin w terminalu?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2018 20:42

Marcinusik napisał(a):Mi podoba się pomysł wydzielenia wątku dal Revolut. To nie jest w 100% karta do tradycyjnego konta bankowego i zasady działa są zgoła różne.

Boję się tylko krucjaty ludzi z kontem w PKO SA "najprzekorzystnieniejszym".

Krucjata zostanie wycięta.

Proszę w tym wątku zamieszczać tylko posty zgodne z jego tytułem
:idea:
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 08.06.2018 22:02

@kaeres kiedyś dostał taką odpowiedź od Revolut właśnie w tej kwesti.

"Please note, if you joined before 16 March 2017 your billing cycle for all charges goes by Calendar month.
If you joined after 16 March 2017, you go by Rolling month.
Therefore, every 14th of the month, your limit will reset"

Nie ma tu nic o aktywacji konta itp. Przed 16 marca 2017 był miesiąc kalendarzowy a jeśli po tej dacie to każdego 14? Chyba, że kaeres założył konto włašnie 14 :/ Dobrze było by go zapytać. Napisze priv aby tu zajrzał ;)

Ja założyłem konto 27.05 a jadę od 20 do 31 sierpnia więc według tego miałbym z reset. Zanim założę żonie konto warto to ustalić.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 08.06.2018 22:35

Please note the billing cycle for all Charges are as follows for users who:

Calendar month: joined before 16 March 2017;

Rolling month: joined after 16 March 2017; and

Rolling month: for any user who upgraded their Revolut Account from Standard to Premium or has downgraded from Premium to Standard.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 08.06.2018 22:52

zimarek napisał(a):Rolling month: joined after 16 March 2017; and

Co oznacza dokładnie "rolling month"? Od daty założenia? Od daty pierwszej wypłaty z bankomatu?
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 08.06.2018 23:45

Od wykonanej transakcji - a więc aktywacji karty i przypisania jej numeru PIN. Tak to ja zrozumiałem, jak zakładałem konto.

Kilka płatności kartą już zrobiłem - ale tylko w Polsce. Za każdym razem miałem pytanie czy rozliczać w funtach czy w złotówkach. Płatności w sklepach z użyciem pinpada, które korzystają z pewnego rozwiązania, które wdraża od wielu lat moja firma. Nie sprawdzałem na takich typowych terminalach jakie dają operatorzy mniejszym handlowcom.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 09.06.2018 09:26

Wedlug mnie od aktywacji konta. Bez karty również możemy korzystać z konta i wymieniać i przelewać kasę na konta bankowe. Można to sprawdzić w informacji o limitach miesięcznych. Jeżeli ktoś ma kartę dłużej niż miesiąc to może sprawdzić i wówczas będzie jasność☺
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.06.2018 09:54

Wszyscy którzy dopiero założą Revoluta ( i założyli po 16.03.17 ) mają rozliczenie czy tam inaczej reset 14 dnia każdego miesiąca.
Koniec i kropka
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 09.06.2018 10:43

Z dzisiejszego kursu PKO BP

Euro sprzedaż 4,391
Kuna 0,594

Revolut Euro 4,306
Kuna 0,585

O ile 1 grosz przy kunie to niedużo o tyle 9groszy przy Euro to lichwa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone