Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 11.06.2018 16:14

Tak oglądam aplikację i widzę, że nie da się wymienić bezpośrednio PLN na HRK ;/ Na driham marokański czy rial katarski owszem ale HRK nie ma;/ Wynika z tego, ze jest jak w normalnych bankach. Najpierw na EUR/USD dopiero potem z EUR/USD na HRK.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2018 16:43

@cresida no to widać ten bank umie kręcić lody na wszystkim ;) Zrób taki przelew na 20zł i zobacz kto Ci tą opłatę naliczy (to tylko kilkadziesiąt groszy)

Ja właśnie wróciłem z wpłatomatu bo na moim Inteligo sucho było :mrgreen: i wpłaciłem sobie kolejne 50zł na Revolut.

Sprawdzałem przy różnych kwotach od 20zł do 800zł i podpis był cały czas "bez opłat"

Sprawdziłem też wyciąg z konta co do tej poprzedniej wpłaty 27.05 i nie ma żadnej opłaty.
To bardzo ciekawe kto i za co bierze sobie te opłaty. Sprawdź może na wyciągach czy przy innych tego typu transakcjach nie pobierają opłat, których mogłeś nie zauważyć.


Bartolski napisał(a):Tak oglądam aplikację i widzę, że nie da się wymienić bezpośrednio PLN na HRK ;/ Na driham marokański czy rial katarski owszem ale HRK nie ma;/ Wynika z tego, ze jest jak w normalnych bankach. Najpierw na EUR/USD dopiero potem z EUR/USD na HRK.


Źle Ci to wynikanie wyszło. Nie da się wymienić w aplikacji Revolut na HRK bo nie można mieć subkonta w HRK. (Przecież pisaliśmy o tym kilka linijek wyżej :| ) Chodzi tylko o to, że nie możesz sobie trzymać kasy w kunach na Revolut (na razie)
To jednak jest bez znaczenia. Nie ma tu sytuacji o której piszesz o podwójnym przewalutowaniu. To tak nie działa. Popatrz na screen z tej chwili. Revolut ma przelicznik międzybankowy dla PLN - HRK i podczas płacenia i wypłacania właśnie jego stosuje ;)
W tej chwili wypłacając lub robiąc zakupy za 100HRK z konta na Revolut zniknie ci dokładnie 57,65zł Nic nie będzie Ci zamieniać na Euro czy GBP.

Trzymanie kasy na subkontach w Euro itd jest dobre kiedy mamy niski kurs Euro i możemy się domyślać, ze w wakacje będzie wyższy ( któż by nie chciał tego wiedzieć) Wtedy kiedy planujemy na przykłąd podróż do Hiszpani gdzie płacimy Euro to jeśli wczesniej zamieniliśmy PLN na Euro na koncie Revolut po niższym kursie niż będzie podczas pobytu to mamy kilka zł do przodu.
Ale wiemy, że może być też odwrotnie. Zamienimy na Euro po 4.29 a podczas pobytu euro spadnie na 4.18 to wtedy jesteśmy stratni ;)

A więc trzymamy w PLN i płacimy w takiej walucie jaka obowiązuje w danym kraju.

Oczywiście pamiętać musimy przy wybieraniu z bankomatu o zaznaczaniu opcji bez przewalutowania/ bez DCC. Tak samo jak podczas płacenia w Chorwacji na terminalu wyskoczy Ci cena w GBP zamiast w kunach to klikasz aby było w kunach i tyle.

Wszystko jasne? :P

Jak by co nie jestem pracownikiem Revolut i nie mam od nich żadnych profitów :oczko_usmiech:
Sam to odkrywam i mam jeszcze dużo pytań. Ale sporo już przeczytałem i przetestowałem na własnym organizmie :P
Screeny z dzisiejszego doładowania, wyciąg z konta że doładowanie bez żadnych opłat oraz dla @Bartolski aktualny kurs PLN na HRK ;)
Załączniki:
35089294_1705449966167307_7201651456552730624_n.png
Saldo po doładowaniu
35193375_1705445269501110_977688187549777920_n.png
Podczas doładowania "bez opłat"
35225886_1705462922832678_2567624985346572288_n.png
Bartolski tyle zapłacisz za 100 kun podczas jakiejkolwiek transakcji w Cro w danej chwili ;)
inteligo.jpg
Na wyciągu żadnych opłat przy poprzedniej wpłacie 27.05
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.06.2018 18:44

Generalnie na potrzeby Cro to chyba nie ma po co dodawać subkonta ? Jedno PLN wystarczy ?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 18:46

Moim zdaniem wystarczy
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 11.06.2018 19:53

Marcinusik napisał(a):Źle Ci to wynikanie wyszło. Nie da się wymienić w aplikacji Revolut na HRK bo nie można mieć subkonta w HRK. (Przecież pisaliśmy o tym kilka linijek wyżej :| ) Chodzi tylko o to, że nie możesz sobie trzymać kasy w kunach na Revolut (na razie)
To jednak jest bez znaczenia. Nie ma tu sytuacji o której piszesz o podwójnym przewalutowaniu. To tak nie działa. Popatrz na screen z tej chwili. Revolut ma przelicznik międzybankowy dla PLN - HRK i podczas płacenia i wypłacania właśnie jego stosuje ;)
W tej chwili wypłacając lub robiąc zakupy za 100HRK z konta na Revolut zniknie ci dokładnie 57,65zł Nic nie będzie Ci zamieniać na Euro czy GBP.

Piszesz to jako praktyk - zrobiłeś faktycznie transakcję z PLN na HRK, czy jako teoretyk, który wyczytał w ofercie?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 20:00

Revolut nie oferuje subkonta z walutą Chorwacką. Podane jest to na stronie Revolut jakie można posiadać waluty na koncie. PLN, Euro, funty itd. - Kun nie ma. Więc skoro nie ma możliwości posiadania środków pieniężnych w tej walucie na koncie i zapłacisz właśnie w tym państwie gdzie obowiązuje ta waluta to analogicznie zostanie zastosowany kurs kuna-złotówki.

Tylko zastanawia mnie fakt taki:
Jeśli na koncie mamy tylko 1000 zł to sprawa jest oczywista zjakiego konta środki zostaną pobrane w przypadku płatności w Chorwacji.
Ale jeśli mamy konto 1000 zł i subkont na którym mamy 500 euro i płacimy w Chorwacji za produkt X w wysokości 100 kun. To z którego konta schodzi?

p.s.
Możesz dokonywać wymiany pomiędzy walutami, takimi jak USD, GBP, EUR, PLN, CHF, DKK, NOK, SEK, RON, SGD, HKD, AUD, NZD, TRY, ILS, AED, CAD, HUF, JPY, MAD, CZK, QAR, THB, i ZAR w sekcji "Wymień w aplikacji.
https://www.revolut.com/pl/help/zaczyna ... -aplikacji
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2018 20:13

Bartolski napisał(a):Piszesz to jako praktyk - zrobiłeś faktycznie transakcję z PLN na HRK, czy jako teoretyk, który wyczytał w ofercie?

Jako teoretyk który na potrzeby wyjazdu do Chorwacji od ponad 3 tygodni czyta na temat fajnej alternatywy dla dosyć wysokich opłat jakie chce mój bank.

Nie opieram się na ofercie. Czytam i rozmawiam od kilku tygodni z ludźmi z Polski oraz świata na temat tego konta. I działa to dokładnie tak jak opisałem. Dodam, że Revolut to nie jest coś nowego. Miliony ludzi na całym świecie korzystają z tego wynalazku od kilku lat.
Nie ma żadnych podwójnych przewalutowań.
Nie ma tylko subkonta w kunach. Ale i tak kasę trzyma się w złotówkach na koncie tak jak opisałem bo to bez znaczenia.
Mając saldo w PLN jadąc przez Czechy tankujesz, płacisz Revolut i liczy Ci po aktualnym kursie PLN na KC. Wjeżdżasz do Austrii i płacisz Revolut PLN na Euro. Potem na bramce w Chorwacji wkładasz kartę i Revolut liczy PLN na kuny po dokładnie znamym Ci kursie, który możesz sobie podejżeć w konwerterze walut który jest w apce Revolut. Screeny Ci wklejałem.

Ten temat jest w miarę świerzy więc te kilka stron możesz przeczytać. Wcześniej rozmawialiśmy w tematach o płaceniu kartą i kursach kuny do złotego. Tam też sporo osób się wypowiadało.

Nie musisz mi wierzyć ;) Ja w tym interesu nie mam. Po prostu mocno się tym interesuje i sporo informacji już łyknąłem. Nie jestem głupi, żeby przrczytać reklamę na stronie revolut i na tej podstawie się jarać tym wynalazkiem ;)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 20:16

Marcin a myślałem co w przypadku takim jak zapytałem wyżej jak ma się na koncie zł i euro i płaci kunami z czego zejdzie?
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 11.06.2018 20:27

Marcinusik napisał(a):
Bartolski napisał(a):Piszesz to jako praktyk - zrobiłeś faktycznie transakcję z PLN na HRK, czy jako teoretyk, który wyczytał w ofercie?

Jako teoretyk który na potrzeby wyjazdu do Chorwacji od ponad 3 tygodni czyta na temat fajnej alternatywy dla dosyć wysokich opłat jakie chce mój bank.

Nie opieram się na ofercie. Czytam i rozmawiam od kilku tygodni z ludźmi z Polski oraz świata na temat tego konta. I działa to dokładnie tak jak opisałem. Dodam, że Revolut to nie jest coś nowego. Miliony ludzi na całym świecie korzystają z tego wynalazku od kilku lat.
Nie ma żadnych podwójnych przewalutowań.
Nie ma tylko subkonta w kunach. Ale i tak kasę trzyma się w złotówkach na koncie tak jak opisałem bo to bez znaczenia.
Mając saldo w PLN jadąc przez Czechy tankujesz, płacisz Revolut i liczy Ci po aktualnym kursie PLN na KC. Wjeżdżasz do Austrii i płacisz Revolut PLN na Euro. Potem na bramce w Chorwacji wkładasz kartę i Revolut liczy PLN na kuny po dokładnie znamym Ci kursie, który możesz sobie podejżeć w konwerterze walut który jest w apce Revolut. Screeny Ci wklejałem.

Ten temat jest w miarę świerzy więc te kilka stron możesz przeczytać. Wcześniej rozmawialiśmy w tematach o płaceniu kartą i kursach kuny do złotego. Tam też sporo osób się wypowiadało.

Nie musisz mi wierzyć ;) Ja w tym interesu nie mam. Po prostu mocno się tym interesuje i sporo informacji już łyknąłem. Nie jestem głupi, żeby przrczytać reklamę na stronie revolut i na tej podstawie się jarać tym wynalazkiem ;)


Pracowałem w firmach z branży finansowej i nie było żadnej, która by działała na korzyść klienta. Dlatego jestem sceptyczny. Jeżeli ktoś pojedzie z tą kartą wcześniej niż mój wyjazd do Cro i sprawdzi empirycznie, że zeszło z konta tyle ile Revoult podaje w kursie walut, to wtedy raczej skorzystam.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2018 21:22

Czemu na korzyść?
Jeśli Revolut robił by to co mówisz, używał niekorzystnych przeliczników, podwójnych przewalutowań, narzucał swoje spready to firma zakończyła by działalność krótko po otwarciu ;)

Revolut to startup z GB. Muszą czymś przyciągnąć klientów. I tym czymś są między bankowe kursy wymiany ;)
Wiadomo, że nie ma nic za darmo.
Revolut zarabia na sprzedaży konta premium. Na sprzedaży ubezpieczeń i innych udogonień. A żeby to mieć komu sprzedawać to muszą jakoś tych ludzików przyciągnąć ;)
Oprócz tego nie wszyscy korzystają z tego tylko na kilka dni w Cro jak ja mam zamiar zrobić.
Ludzie jeżdżą po świecie i mają tą kartę jako główne narzędzie płatnicze. Czasem skorzystają z bankomatu kiedy nie mają już limitu darmowych wypłat i tu revolut ma dodatkowy zarobek bo zgarnia 2% ;)
Jednak główny zarobek to sprzedaż konta premium oraz masy dodatkowych usług. Jeśli zaczàł by narzucać niekorzystne kursy to stracił by rację bytu i zamienił się w mało opłacalny parabank ;)

Mam nadzieję, że wiesz, że Revolut nie podlega w polsce regulacjom i gwarancjom bankowym? ;)

Ale masz rację. Sezon dopiero się zaczyna i mam nadzieję, że zajrzy tu jakaś osoba lub dwie i zda pełną relację jak to było z tym Revolutem w Cro :D

dominikzw napisał(a):Marcin a myślałem co w przypadku takim jak zapytałem wyżej jak ma się na koncie zł i euro i płaci kunami z czego zejdzie?


Gdzieś to było tu tłumaczone. Ktoś coś pisał o forintach i PLN.
Chociaż moim zdaniem taka wcześniejsza zamiana części kasy i zrobienie subkonta w euro to troszkę bez sensu.

Revolut płacąc na węgrzech i tak zamienia PLN na węgierską walutę, w Austrii na euro. Jeśli wcześniej zamienimy na euro aby jadąc przez Austrię zapłacić na stacji benzynowej i zostanie nam jakaś resztka euro to potem trzeba to będzie znowu zamienic na PLN a wiadomo, że na tym jakiś grosz bo grosz ale tracimy. Robimy sami sobie podwójnevorzewalutowanie choć to i tak ułamek z tego co byśmy stracili robiąc taką operację w banku ;)

Moim zdaniem subkonto ma sens jak chcemy jakiś dłuższy czas trzymać obcą walutę i potem jadąc np do strefy euro płacić z tego subkonta licząc, że wymieniliśmy taniej niż jest obecnie.

Ja raczej będę miał główne konto normalnie w PLN i tylko tu doładowywał po kilkaset złotych na dzień.

Chyba, że pojawią się w międzyczasie nowe informacje od Cropelkowiczów którzy mocniej przetestują ten wynalazek na miejscu :P
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 11.06.2018 21:31

Bartolski napisał(a):
Marcinusik napisał(a):Źle Ci to wynikanie wyszło. Nie da się wymienić w aplikacji Revolut na HRK bo nie można mieć subkonta w HRK. (Przecież pisaliśmy o tym kilka linijek wyżej :| ) Chodzi tylko o to, że nie możesz sobie trzymać kasy w kunach na Revolut (na razie)
To jednak jest bez znaczenia. Nie ma tu sytuacji o której piszesz o podwójnym przewalutowaniu. To tak nie działa. Popatrz na screen z tej chwili. Revolut ma przelicznik międzybankowy dla PLN - HRK i podczas płacenia i wypłacania właśnie jego stosuje ;)
W tej chwili wypłacając lub robiąc zakupy za 100HRK z konta na Revolut zniknie ci dokładnie 57,65zł Nic nie będzie Ci zamieniać na Euro czy GBP.

Piszesz to jako praktyk - zrobiłeś faktycznie transakcję z PLN na HRK, czy jako teoretyk, który wyczytał w ofercie?
Załączniki:
S80611-212604.jpg
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 11.06.2018 21:32

dominikzw napisał(a):....

Tylko zastanawia mnie fakt taki:
Jeśli na koncie mamy tylko 1000 zł to sprawa jest oczywista zjakiego konta środki zostaną pobrane w przypadku płatności w Chorwacji.
Ale jeśli mamy konto 1000 zł i subkont na którym mamy 500 euro i płacimy w Chorwacji za produkt X w wysokości 100 kun. To z którego konta schodzi?


Jeżeli mamy np. 1000zł i 500 Euro to zejdzie zawsze z konta, którego waluta jest naszą podstawową, czyli z PLN.
Jeżeli kwota transakcji będzie za mała wóczas z kolejnego konta o największym saldzie - nie mylić z największą wartością !!!!

Czyli jeżeli mamy konta: PLN 1zł, Forinty 1000, Euro 100 i jeżeli zapłacimy np 20 kun to ściągnie z Forintów bo jest ich najwięcej.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.06.2018 21:42

Bartolski napisał(a):
Marcinusik napisał(a):
Bartolski napisał(a):Piszesz to jako praktyk - zrobiłeś faktycznie transakcję z PLN na HRK, czy jako teoretyk, który wyczytał w ofercie?

Jako teoretyk który na potrzeby wyjazdu do Chorwacji od ponad 3 tygodni czyta na temat fajnej alternatywy dla dosyć wysokich opłat jakie chce mój bank.

Nie opieram się na ofercie. Czytam i rozmawiam od kilku tygodni z ludźmi z Polski oraz świata na temat tego konta. I działa to dokładnie tak jak opisałem. Dodam, że Revolut to nie jest coś nowego. Miliony ludzi na całym świecie korzystają z tego wynalazku od kilku lat.
Nie ma żadnych podwójnych przewalutowań.
Nie ma tylko subkonta w kunach. Ale i tak kasę trzyma się w złotówkach na koncie tak jak opisałem bo to bez znaczenia.
Mając saldo w PLN jadąc przez Czechy tankujesz, płacisz Revolut i liczy Ci po aktualnym kursie PLN na KC. Wjeżdżasz do Austrii i płacisz Revolut PLN na Euro. Potem na bramce w Chorwacji wkładasz kartę i Revolut liczy PLN na kuny po dokładnie znamym Ci kursie, który możesz sobie podejżeć w konwerterze walut który jest w apce Revolut. Screeny Ci wklejałem.

Ten temat jest w miarę świerzy więc te kilka stron możesz przeczytać. Wcześniej rozmawialiśmy w tematach o płaceniu kartą i kursach kuny do złotego. Tam też sporo osób się wypowiadało.

Nie musisz mi wierzyć ;) Ja w tym interesu nie mam. Po prostu mocno się tym interesuje i sporo informacji już łyknąłem. Nie jestem głupi, żeby przrczytać reklamę na stronie revolut i na tej podstawie się jarać tym wynalazkiem ;)


Pracowałem w firmach z branży finansowej i nie było żadnej, która by działała na korzyść klienta. Dlatego jestem sceptyczny. Jeżeli ktoś pojedzie z tą kartą wcześniej niż mój wyjazd do Cro i sprawdzi empirycznie, że zeszło z konta tyle ile Revoult podaje w kursie walut, to wtedy raczej skorzystam.

Wystarczy poczytać w sieci, a nie czekać, aż ktoś będzie korzystał akurat w Cro. Na blogach testów sporo.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.06.2018 21:55

Marcinusik napisał(a):Czemu na korzyść?
Jeśli Revolut robił by to co mówisz, używał niekorzystnych przeliczników, podwójnych przewalutowań, narzucał swoje spready to firma zakończyła by działalność krótko po otwarciu ;)

Revolut to startup z GB. Muszą czymś przyciągnąć klientów. I tym czymś są między bankowe kursy wymiany ;)


Kolego, strasznie agitujesz ten produkt, w tym wątku głównie Twoje wpisy a w boju jeszcze produktu nie używałeś... tak więc nie mam nic przeciw Tobie, Twym wpisom i itp. ale daj sobie trochę na wstrzymanie póki nie użyjesz tej karty w boju lub ktoś inny :).
Myślę że Revolut zarabia jeszcze w inny sposób, jeżeli na świecie są miliony użytkowników to zapewne dziennie ładnymi "bańkami" oni obracają i ładne sumki cały czas są na ich kontach.

Mnie ten produkt zaciekawił bo będzie idealny do płatności za "pierdoły" z aliexpress itp.
Martwi mnie tylko to skanowanie dowodu osobistego, co się dzieje z tymi danymi i gdzie są przechowywane ?. Mamy do nich wgląd ? jak się to ma do Rodo ?.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 21:57

Ale zamiast dowodu można chyba prawko im wysłać, czy się mylę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone