Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 12.06.2018 14:13

Marcinusik napisał(a):
Bartolski napisał(a):Jesteś tak zaangażowany, ze jak ktoś już tu wspomniał, chyba nie robisz tego bezinteresownie.

Oczywiście, że nie robię tego bezinteresownie. Udzielam się dużo bo jestem z tych, że jak mnie coś zainteresuje to przepadam na amen. Mam w tym interes aby dowiedzieć sié jak najwięcej i skonsolidować tą wiedzę tutaj abym i ja i inni których banki są mało opłacalne za granicą mogli z tego skorzystać. Mam czas to czytam i piszę.
Rozumiem, że Ty nic nie robisz bezinteresownie?

To kolego sprawdź proszę to co już wyżej pisałem, co się dzieje ze zdjęciami dokumentów ?. Mnie tylko to powstrzymuje od tego produktu nic więcej. Jeżeli Masz taka żyłkę wnikliwości i czas na to to będę bardzo wdzięczny :).

Zastanawiam się jeszcze nad jednym, ponieważ ja i większa część z nas wyjeżdża w weekend, tak więc jesteśmy zmuszeni używać tej karty właśnie w weekend i płacić nią za paliwo, bramki itp. Wiadomo że będą to transakcje w Euro/korony Czeskie/Forinty/Kuny i będzie doliczana prowizja. Jednak mimo tej prowizji chyba i tak Revolut będzie bardziej opłacalny niż normalna karta?. Wiadomo że nie będą to mega różnice ale czuje że na lody dla dzieci się uzbiera a sam fakt nie dorobienia "banksterów" dla mnie jest wystarczającą motywacją :).
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 12.06.2018 14:23

W oczekiwaniu na "praktyków" z Chorwacji znalazłem takie coś:
https://community.revolut.com/t/paying- ... -app/24112
https://community.revolut.com/t/using-in-croatia/5503
(Tak oczywiście opłaciłem tych ludzi aby to napisali i było po mojemu :oczko_usmiech: )
Nikt nic nie pisze o przewalutowaniu z powodu, że nie można wrzucić na subkonto kun. Poczytać jak komuś się chce.

Subkonta służą w głównej mierze do transakcji międzybankowych. Wpłacasz PLN, zamieniasz na Euro i przesyłasz za free jakiemuś Chorwatowi na jego konto za apartmana ;)
Kun na razie tak nie prześlesz. Subkonto też się przydaje jeśli jesteśmy w którymś z krajów z walutą jaką możemy trzymać na subkoncie. Wtedy odpada nam prowizja 0.5% w sobotę i niedzielę. Wymieniamy sobie na Euro w piątek i płacąc np: w Niemczech nie ponosimy tej prowizji bo nic nie trzeba wymieniać. Do tego są subkonta a nie do tego aby podczas płatności inaczej przeliczało kasę.

Revolut nie jest Caritasem i oprócz opłat o których tu już mówiliśmy zarabia pewnie nie małe pieniążki na samych transakcjach przez nas wykonywanych gdzie trzeba wymienić/kupić walutę bo na koncie PLN a płacimy np: w koronach czy kunach.
O co chodzi. Już piszę :P
Wcześniej @dominikzw pokazywał wyliczenia po transakcji na 220 koron kogoś tutaj. Zauważył coś nad czym też ostatnio siedziałem i liczyłem bawiąc się w konwerterze w apce.
Tak samo jak w kantorze jest kurs kupna i sprzedaży tak samo jest w Revolut. Z tym, że kantor te różnice ma spore bo nie ma miliona klientów dziennie i musi jakoś zarobić stąd różnice są w kilku groszach a przy droższych walutach czasem to i 10 groszy.

W revolut ( w tym monecie pisania postu ;) ) za 100zł dostaniemy 172,21kuny. Ale w tym samym momencie za 172,21kun dostaniemy 99,44gr ;) Czyli różnica kupno-sprzedaż. 0.56gr to oznacza, że na każdej złotówce mamy pół grosza różnicy między kupnem i sprzedażą.

Pomnóżmy to teraz przez klika milionów transakcji = zarobek dla Revolut.
Nie mamy do czynienia z Matką Teresą tylko firmą która chce zarabiać. Jednostkowo strata żadna. A dla nich spory zarobek.

Biorąc po uwagę, że w tym momencie w necie na cinkciarzu dostanę za 100zł - 166.89kun to nie ma co tym sobie głowy zawracać. Taniej będzie jak napadniemy na kantor :P

Revolut stosuje międzybankowy kurs Forex. Stąd mogą nam sprzedawać walutę bez żadnych spreadów itp.


@Bartolski ja też jestem bardzo ciekaw kiedy odezwie się wreszcie ktoś kto ma tą kartę i płacił w Chorwacji ;) Chciałbym mieć 100% pewności. To co tu piszę to materiały które zebrałem przez ostatnie 3 tygodnie. Cały czas nie wiem wszystkiego ale na 99,99% jestem zdania, że będzie tak jak piszę ;)

Ale na pewno z niecierpliwością czekam na relację Cropelkowicza revolutionisty :mrgreen:


@yzedef Absolutnie nie mam pojęcia ;) Jest to firma która świadczy usługi finansowe i tak samo jak w banku nie założysz konta incognito tak i tam zapewne potrzebna jest weryfikacja klienta aby wykluczyć "lewe interesy" Ja dałem zdjęcie prawka gdzie nie ma numeru pesel ;)
Milion firm ma moje dane osobowe i nie mam pojęcia co z nimi robią :| Niestety takie czasy. Nie zlikwiduję FB, nie zamknę kont bankowych, nie potnę dowodu aby go spalić i nie zabiję drzwi deskami od środka ;) Nie znam się na tym i nie mam zamiaru się tym przejmować bo nie mam na to absolutnie wpływu. Nie uchronię się przed permanentną inwigilacją różnych firm. Chcą to zdobędą w ten czy inny sposób ;)

Co do prowizji w weekendy to tak jak pisałem to nie Caritas ale sam zauważyłeś, że opłaty znikome. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2018 15:21

Marcinusik napisał(a):@pascalek korzystałeś z tej karty w Chorwacji? Bo to chyba główna zagwostka której w tym temacie brakuje ;)


W Chorwacji jeszcze nie - zamierzam za dwa tygodnie z kawałkiem :) Ale będę niedługo kupował winietę na Węgry i porównam z kursem MC i Visa.
Na razie płaciłem nią w USD na chińskim portalu na A oraz używałem do kupowania EUR (zasilenie -> wymiana -> przelew -> spacer do okienka w banku obok). Kurs był lepszy od tego na cinkciarzu dla tej samej kwoty o ok. 1.3 - 1.4 gr.
El mariano Italiano
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 18.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) El mariano Italiano » 12.06.2018 16:13

Używałem revoluta na majówce w Cro. Wypłata w bankomacie 1000 kun 136,36 euro, Tydzień później 100kun o godzinie 15:59 13,55 euro. O godzinie 19:17 kolejne 100kun 13,52 euro. Używałem również na Ukrainie i zero problemów i kurs równie korzystny. Mam nadzieję, że komuś pomogłem
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 12.06.2018 16:29

El mariano Italiano napisał(a):Używałem revoluta na majówce w Cro. Wypłata w bankomacie 1000 kun 136,36 euro, Tydzień później 100kun o godzinie 15:59 13,55 euro. O godzinie 19:17 kolejne 100kun 13,52 euro. Używałem również na Ukrainie i zero problemów i kurs równie korzystny. Mam nadzieję, że komuś pomogłem

Wręcz przeciwnie, niezdecydowanym namieszałeś :)
1. Czemu podałeś kwoty w €?
2. Wymieniłeś wcześniej PLN na EUR?
3. Nie miałeś odpowiedniej ilości środków na koncie głównym w PLN?
4. Masz konto główne w EUR?
Tych pytań może być jeszcze więcej, ale odpowiedź na nie powinna rozwiać choć część wątpliwości.
El mariano Italiano
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 18.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) El mariano Italiano » 12.06.2018 16:41

roykssop napisał(a):
El mariano Italiano napisał(a):Używałem revoluta na majówce w Cro. Wypłata w bankomacie 1000 kun 136,36 euro, Tydzień później 100kun o godzinie 15:59 13,55 euro. O godzinie 19:17 kolejne 100kun 13,52 euro. Używałem również na Ukrainie i zero problemów i kurs równie korzystny. Mam nadzieję, że komuś pomogłem

Wręcz przeciwnie, niezdecydowanym namieszałeś :)
1. Czemu podałeś kwoty w €?
2. Wymieniłeś wcześniej PLN na EUR?
3. Nie miałeś odpowiedniej ilości środków na koncie głównym w PLN?
4. Masz konto główne w EUR?
Tych pytań może być jeszcze więcej, ale odpowiedź na nie powinna rozwiać choć część wątpliwości.


1. Bo tak mam w historii
2. Tak, po dużo lepszym kursie niż na stronie NBP, by mieć euro na kraje tranzytowe.
3. Nie pamiętam
4. Nie, w złotówkach
Jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem.
dangru
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 12.06.2018 16:47

@Bartolski ja też jestem bardzo ciekaw kiedy odezwie się wreszcie ktoś kto ma tą kartę i płacił w Chorwacji ;) Chciałbym mieć 100% pewności. To co tu piszę to materiały które zebrałem przez ostatnie 3 tygodnie. Cały czas nie wiem wszystkiego ale na 99,99% jestem zdania, że będzie tak jak piszę ;)

Ale na pewno z niecierpliwością czekam na relację Cropelkowicza revolutionisty .

Masz to jak w banku że3 lipca coś napiszę.
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 12.06.2018 16:50

El mariano Italiano napisał(a):1. Bo tak mam w historii
2. Tak, po dużo lepszym kursie niż na stronie NBP, by mieć euro na kraje tranzytowe.
3. Nie pamiętam
4. Nie, w złotówkach
Jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem.


1. Zatem miałeś pewnie ilościowo więcej EUR na subkoncie, niż PLN To tłumaczy walutę rozliczeniową :)
3. Zapewne tak było inaczej powinno zejść z konta głównego (PLN)
@dangru: W przyszłym tygodniu wrzucę info z tranzytu przez CRO do MNE.
El mariano Italiano
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 18.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) El mariano Italiano » 12.06.2018 16:58

roykssop napisał(a):
1. Zatem miałeś pewnie ilościowo więcej EUR na subkoncie, niż PLN To tłumaczy walutę rozliczeniową :)
3. Zapewne tak było inaczej powinno zejść z konta głównego (PLN)
@dangru: W przyszłym tygodniu wrzucę info z tranzytu przez CRO do MNE.


Patrzę teraz na historię z Ukrainy i też mam w euro, a tam miałem na pewno złotówki na koncie.
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 12.06.2018 17:07

El mariano Italiano napisał(a):
Patrzę teraz na historię z Ukrainy i też mam w euro, a tam miałem na pewno złotówki na koncie.


Może tych złotówek była niewystarczająca ilość?
W takich sytuacjach można deaktywować subkonta walut, którymi nie chcemy się rozliczać.
Ostatnio edytowano 12.06.2018 17:36 przez roykssop, łącznie edytowano 1 raz
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 12.06.2018 17:11

@El Mariano Italiano po prostu wcześniej zamienił sobie złotówki na Euro. Potem płacił w Chorwacji mając na koncie Euro na koncie. Zasada ta sama.
Nawet to jest fajna opcja dla jadących w weekend przez Austrię i Słowenię. Mając na koncie Euro i robiąc jakieś zakupy w tych krajach ominiemy weeknedową prowizjé 0,5% ;)
Dla tych co nie mają pewności niech sobie wymienią wcześniej PLN na Euro i z głowy. Kursy są ok co widać po poście kolegi. Chociaż to nie będzie konieczne. Płacąc z salda w złotówkach kunami też nie będzie żadnych dodatkowych przewalutowań.
Nie znalazłem nawet cienia informacji w necie aby takie coś miało miejsce natomiast są informacje, że kuny są zamieniane bezpośrednio bez znaczenia jakie mamy i w czym saldo. Logika i zasada działania na to wskazują.


Czyli nadal czekamy na kogoś kto miał na koncie PLNy i płacił w kunach aby mieć 100% pewności :mrgreen:


EDIT: :lol:
Słuchajcie. Przecież to było by bez sensu. Zobaczcie na to.
Za 100zł mamy 172.20zł i 23.38 euro. A za 23.38 euro mamy 172.15 kuny :D Czyli jeśli nawet było by to to pisał jeden z kolegów, że zastanawia się czy nie ma zamiany pln - euro - kuny to nie miało by to znaczenia. Te 5gr różnicy to to co pisałem wcześniej. Różnica kupno sprzedaż.
Więc wymienić na EURO i płacić w Chorwacji kunami jak ktoś nie jest pewny. Ale to spowoduje bezsensowny dwukrotny zakup/wymiany waluty i przez co stratę kilkudziesięciu groszy przy kwocie 100zł ;)

Tak czy siak Revolut zadziała i orzeliczy tak jak w konwerterze :P
Załączniki:
Screenshot_20180612-171406.png
Screenshot_20180612-171307.png
Ostatnio edytowano 12.06.2018 17:21 przez Marcinusik, łącznie edytowano 2 razy
El mariano Italiano
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 18.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) El mariano Italiano » 12.06.2018 17:16

roykssop napisał(a):
El mariano Italiano napisał(a):
Patrzę teraz na historię z Ukrainy i też mam w euro, a tam miałem na pewno złotówki na koncie.


Może tyh złotówek była niewystarczająca ilość?
W takich sytuacjach można deaktywować subkonta walut, którymi nie chcemy się rozliczać.

Bardziej mi się wydaje, że historia konta jest w Euro.
Płacąc w knajpie w Czechach. "Kupiłem" sobie dokładnie tyle koron ile potrzebowałem, w momencie gdy kelnerka przyniosła rachunek. Jeśli ktoś pyta mnie czy polecam i czy jestem zadowolony. Odpowiadam: tak bardzo i zdecydowanie polecam.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 12.06.2018 19:03

A skoro w PL możemy wypłacić 800 zł a w krajach euro 200E to ile można wypłacić bez prowizji w Chorwacji kun?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 12.06.2018 19:05

Około 1350 pewnie
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 12.06.2018 19:18

Garo&Justa napisał(a):A skoro w PL możemy wypłacić 800 zł a w krajach euro 200E to ile można wypłacić bez prowizji w Chorwacji kun?


Jeśli zakładasz konto w PL to Twoje główne konto jest w PLN i masz limit darmowych wypłat do kwoty 800zł.
W apce masz podgląd ile wykorzystałeś.
Wybierając kuny w bankomacie w Cro schodzą Ci złotówki po aktualnym kursie PLN - HRK.
Jeśli wybierzesz 100kun a kurs wyniesie 0,57 to w apce zostanie Ci 743zł limitu.
Tak na logikę bo jak by inaczej mogło być?
Załączniki:
Screenshot_20180612-190820.png
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone