Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 22:05

Mnie męczy jeszcze jedna rzecz którą pokazał teraz kolega sebjan.
Bo jeśli dobrze zrozumiałem kolegi screen to zapłacił tą kartą w Czechach gdzie obowiązują korony. System obciążył jego konto w 220 koronami co wyszło na naszą walutę 36,82 zł czyli jeśli dobrze rozumiem dalej
(choć już jestem lekko zmęczony więc proszę o wyrozumiałość i sprostowanie --a nie od razu linczowanie jeśli się mylę)
to system kupił w jego imieniu 220 koron - czyli kurs wymiany był z PLN na Korony (co widać na screenie), a nie na odwrót czyli z koron na złotówki.
Dobrze rozumiem?

p.s.
moje przemyślenie...może mylne...może nie ...już nie wiem jak mam ten screen kolegi intepretować....
Załączniki:
Schowek05.jpg
Ostatnio edytowano 11.06.2018 22:20 przez dominikzw, łącznie edytowano 1 raz
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.06.2018 22:08

dominikzw napisał(a):Ale zamiast dowodu można chyba prawko im wysłać, czy się mylę?

Można, tyle że to również jest dokument no i np. ja mam tam zdjęcie z przed 20 lat więc trochę inaczej wyglądam :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 22:10

Zgadza się że jest to dokument, ale na nim już nie ma Twojego Peselka a to dość istotny informacja, jak nie najważniejsza informacja. Chodź osobiście też mi się to nie podoba że chcą skan mojego dokumentu....
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2018 22:26

dominikzw napisał(a):Mnie męczy jeszcze jedna rzecz którą pokazał teraz kolega sebjan.
Bo jeśli dobrze zrozumiałem kolegi screen to zapłacił tą kartą w Czechach gdzie obowiązują korony. System obciążył jego konto w 220 koronami co wyszło na naszą walutę 36,82 zł czyli jeśli dobrze rozumiem dalej
(choć już jestem lekko zmęczony więc proszę o wyrozumiałość i sprostowanie --a nie od razu linczowanie jeśli się mylę)
to system kupił w jego imieniu 220 koron - czyli kurs wymiany był z PLN na Korony (co widać na screenie), a nie na odwrót czyli z koron na złotówki.
Dobrze rozumiem?

Nie bardzo rozumiem. No był w Czechach. Zrobił zakupy w koronach. Coś kosztowało 220 koron. Zapłacił kartą i zeszło mu z konta w PLN 36,82zł. Czyli tyle ile w danym momencie wynosił kurs. A na dole jest jeszcze rozliczenie, że każda złotówka z salda została zamieniona na 5.97xx koron.
Moim zdaniem wszystko ok i tak jak pisaliśmy wcześniej. Wystarczy konto w PLN a Revolut zamienia na walutę w której aktualnie robimy zakupy.
Tak jak byś poszedł do kantoru i chciał kupić 220koron a pan w okienku mówi 36.82zł poproszę i tyle Ci ubywa z porfela ale masz 220koron lub np paliwo ze stacji zaxtą równowartość.


Edit: zobaczyłem tabelkę. Zgadza się. Płacąc w kunach czy koronach to tak jak byś kupował walutę co opisałem w przykładzie z kantorem ;) To logiczne.



yzedef napisał(a):
Kolego, strasznie agitujesz ten produkt, w tym wątku głównie Twoje wpisy a w boju jeszcze produktu nie używałeś... tak więc nie mam nic przeciw Tobie, Twym wpisom i itp. ale daj sobie trochę na wstrzymanie póki nie użyjesz tej karty w boju lub ktoś inny :).



Nie agituję tylko mocno się tym interesuję. Zadaję pytania i odpowiadam na pytania na które znam odpowiedź. Nie muszę być pilotem aby wiedzieć czemu samolot potrafi latać ;) Wystarczy, że o tym przeczytam lub ktoś kto jest pilotem mi o tym opowie. To też są informacje.

Przecież karta już była testowana w Chorwacji. Są inne wątki o płatnościach kartą w Chorwacji gdzie inne osoby pisały co i jak działa. Tu wydzielił ktoś temat i piszę dużo bo żywo tym jestem zainteresowany.

Ja zrobiłem zdjęcie prawa jazdy. Potem selfiaka i wszystko przeszło bez problemu.
Myślę, że taka weryfikacja dokumentów jest wymagana ponieważ taka platforma może służyć do nie do końca legalnych rzeczy :P Pralnia i przesyłanie brudnych pieniędzy ;) Żartuję :D
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 22:33

Zgadza sie ze byl w Czechach zapłacić itd
Chodzi mi że system przelicza z zl na korony a nie z koron na złotówki.
Więc moze będąc w Chorwacji i za cos co trzeba bedzie zapłacić 100 kun to kurs wymiany trzeba brac z pln na kuny a nie z kum na pln....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2018 22:46

Marcinusik napisał(a):
yzedef napisał(a):
Kolego, strasznie agitujesz ten produkt, w tym wątku głównie Twoje wpisy a w boju jeszcze produktu nie używałeś... tak więc nie mam nic przeciw Tobie, Twym wpisom i itp. ale daj sobie trochę na wstrzymanie póki nie użyjesz tej karty w boju lub ktoś inny :).


Nie agituję tylko mocno się tym interesuję. Zadaję pytania i odpowiadam na pytania na które znam odpowiedź. Nie muszę być pilotem aby wiedzieć czemu samolot potrafi latać ;) Wystarczy, że o tym przeczytam lub ktoś kto jest pilotem mi o tym opowie. To też są informacje.

Marcinusik pisze na temat, więc nie wiem dlaczego ma sobie dać na wstrzymanie.
Na wstrzymanie powinni sobie dać userzy tworzący OT w wątkach merytorycznych.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 11.06.2018 22:56

Revolutem zapłaciłem dzisiaj za winiety z Tooltickets. Plus Eznamka winieta Słowacka. Bezproblemowo Żabka ,Biedronka i Mennica Polska bilet typu elektronicznego w komunikacji miejskiej. Euro i PLN. Po kursie dnia lub zgodnie z paragonem Nie będzie problemu z zapłaceniem na bramkach jeśli będą środki na karcie
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.06.2018 22:57

Idąc przykładem ze screeny w Czechach, są dwa wyjścia i na moje wersja 1 czyli liczyć PLN na Kuny jest właściwe. Najlepszym jednak dowodem jak to w końcu jest będzie info od kogoś kto tam fizycznie zapłaci i pokaże.
Załączniki:
Schowek04.jpg
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.06.2018 23:04

Janusz Bajcer napisał(a):
Marcinusik napisał(a):
yzedef napisał(a):
Kolego, strasznie agitujesz ten produkt, w tym wątku głównie Twoje wpisy a w boju jeszcze produktu nie używałeś... tak więc nie mam nic przeciw Tobie, Twym wpisom i itp. ale daj sobie trochę na wstrzymanie póki nie użyjesz tej karty w boju lub ktoś inny :).


Nie agituję tylko mocno się tym interesuję. Zadaję pytania i odpowiadam na pytania na które znam odpowiedź. Nie muszę być pilotem aby wiedzieć czemu samolot potrafi latać ;) Wystarczy, że o tym przeczytam lub ktoś kto jest pilotem mi o tym opowie. To też są informacje.

Marcinusik pisze na temat, więc nie wiem dlaczego ma sobie dać na wstrzymanie.
Na wstrzymanie powinni sobie dać userzy tworzący OT w wątkach merytorycznych.


W takim razie jak się mocno interesuje, to może sprawdziłbym co się dzieje że skanami/zdjęciami dokumentów.
Bo założę się że oni gdzieś to na jakimś serwerze trzymają, gdzie to jest i jak jest zabezpieczone ?. Bo co by nie mówić to nie jest w żaden sposób usprawiedliwione zbieranie takich danych. Przecież w banku jak zakładamy konto to w 99% przypadków wystarczy tylko przelew z innego konta na 1zł, bo wiadomo że taki przelew posiada pełne dane adresowe użytkownika. Tutaj to samo jest z kartą z której robimy płatność na 20zł.
Nie neguje produktu bo jest fajny i atrakcyjny ale nie daje mi spokoju gromadzenie danych tak istotnych.
Pytanie czy można takie konto zlikwidować w przyszłości ?, jest taka opcja?. I jak się mają przepisy do tego produktu dotyczące Rodo, bo na stronie i w necie na hasło Revolut Rodo jest zero wyników.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2018 23:12

yzedef napisał(a):Nie neguje produktu bo jest fajny i atrakcyjny ale nie daje mi spokoju gromadzenie danych tak istotnych.
Pytanie czy można takie konto zlikwidować w przyszłości ?, jest taka opcja?. I jak się mają przepisy do tego produktu dotyczące Rodo, bo na stronie i w necie na hasło Revolut Rodo jest zero wyników.

Nie masz obowiązku korzystania z kary REVOLUT jeśli coś nie daje ci spokoju.
Ja nie skorzystam, ale czytam wątek z ciekawością.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 11.06.2018 23:35

sebjan napisał(a):
Bartolski napisał(a):
Marcinusik napisał(a):Źle Ci to wynikanie wyszło. Nie da się wymienić w aplikacji Revolut na HRK bo nie można mieć subkonta w HRK. (Przecież pisaliśmy o tym kilka linijek wyżej :| ) Chodzi tylko o to, że nie możesz sobie trzymać kasy w kunach na Revolut (na razie)
To jednak jest bez znaczenia. Nie ma tu sytuacji o której piszesz o podwójnym przewalutowaniu. To tak nie działa. Popatrz na screen z tej chwili. Revolut ma przelicznik międzybankowy dla PLN - HRK i podczas płacenia i wypłacania właśnie jego stosuje ;)
W tej chwili wypłacając lub robiąc zakupy za 100HRK z konta na Revolut zniknie ci dokładnie 57,65zł Nic nie będzie Ci zamieniać na Euro czy GBP.

Piszesz to jako praktyk - zrobiłeś faktycznie transakcję z PLN na HRK, czy jako teoretyk, który wyczytał w ofercie?

CZK jest w "koszyku" walut, HRK nie ma. Jakbyś w BGN np. tak miał, to byłoby tożsame, z CZK jest inaczej
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 12.06.2018 08:36

@Bartolski nie wiem czemu cały czas piszesz, że w revolut nie ma kun.
Są. Revolut ma taką walutę w swoich rozliczeniach i ma dla niej kurs jak i dla 130 innych walut.

Nie masz tylko możliwości trzymać takiej waluty na subkoncie. Tyle. I tak trzyma się kasę w PLN.

Tak jak mówiliśmy. Poczekajmy aż ktoś z tą kartą odezwie się tutaj podczas lub po pobycie w Cro. Nie ma co się kłócić.
Revolut ma HRK w swoich rozliczeniach.


Który z "revolutionistów" udzielający się w tym temacie będzie miał okazję zdać relację najwcześniej?

Ja sam jestem ciekaw czy to jest tak jak wygląda i jak piszą ludzie w necie ;)
Załączniki:
Screenshot_20180612-083131.png
Ostatnio edytowano 12.06.2018 09:16 przez Marcinusik, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2018 09:14

yzedef napisał(a):
W takim razie jak się mocno interesuje, to może sprawdziłbym co się dzieje że skanami/zdjęciami dokumentów.
Bo założę się że oni gdzieś to na jakimś serwerze trzymają, gdzie to jest i jak jest zabezpieczone ?. Bo co by nie mówić to nie jest w żaden sposób usprawiedliwione zbieranie takich danych. Przecież w banku jak zakładamy konto to w 99% przypadków wystarczy tylko przelew z innego konta na 1zł, bo wiadomo że taki przelew posiada pełne dane adresowe użytkownika. Tutaj to samo jest z kartą z której robimy płatność na 20zł.
Nie neguje produktu bo jest fajny i atrakcyjny ale nie daje mi spokoju gromadzenie danych tak istotnych.
Pytanie czy można takie konto zlikwidować w przyszłości ?, jest taka opcja?. I jak się mają przepisy do tego produktu dotyczące Rodo, bo na stronie i w necie na hasło Revolut Rodo jest zero wyników.


https://blog.revolut.com/what-gdpr-actually-means-for-you-and-your-data/

Jako posiadacz karty Revolut dostałem pod koniec maja maila ze szczegółową informacją (po angielsku) o zmianach w polityce prywatności związanych z RODO. I szukałbym raczej po Revolut GDPR.

Jeśli chodzi o otwieranie kont przelewem weryfikacyjnym, zgodnie z rekomendacją KNF z 2016 jest to możliwe tylko z banku, w którym masz zweryfikowaną tożsamość (czyli np. umowa podpisana w oddziale).
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 12.06.2018 11:21

Marcinusik napisał(a):@Bartolski nie wiem czemu cały czas piszesz, że w revolut nie ma kun.
Są. Revolut ma taką walutę w swoich rozliczeniach i ma dla niej kurs jak i dla 130 innych walut.

Nie masz tylko możliwości trzymać takiej waluty na subkoncie. Tyle. I tak trzyma się kasę w PLN.

Tak jak mówiliśmy. Poczekajmy aż ktoś z tą kartą odezwie się tutaj podczas lub po pobycie w Cro. Nie ma co się kłócić.
Revolut ma HRK w swoich rozliczeniach.


Który z "revolutionistów" udzielający się w tym temacie będzie miał okazję zdać relację najwcześniej?

Ja sam jestem ciekaw czy to jest tak jak wygląda i jak piszą ludzie w necie ;)

Nie wiem dlaczego kolejny raz twierdzisz, ze cos napisałem skoro tego nie napisałem ;/ Nie napisałem, że nie ma HRK. Napisałem, ze nie ma jako dostępnej waluty w koncie, tylko w kursach. Skoro jej nie ma na subkoncie, to nie mam pewności, ze będzie przewalutowana na takich samych zasadach jak CZK, czy HUN. Jesteś tak zaangażowany, ze jak ktoś już tu wspomniał, chyba nie robisz tego bezinteresownie. :twisted:
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 12.06.2018 11:36

Bartolski napisał(a):Jesteś tak zaangażowany, ze jak ktoś już tu wspomniał, chyba nie robisz tego bezinteresownie.

Oczywiście, że nie robię tego bezinteresownie. Udzielam się dużo bo jestem z tych, że jak mnie coś zainteresuje to przepadam na amen. Mam w tym interes aby dowiedzieć sié jak najwięcej i skonsolidować tą wiedzę tutaj abym i ja i inni których banki są mało opłacalne za granicą mogli z tego skorzystać. Mam czas to czytam i piszę.
Rozumiem, że Ty nic nie robisz bezinteresownie?

pascalek napisał(a):Jako posiadacz karty Revolut dostałem pod koniec maja maila ze szczegółową informacją (po angielsku) o zmianach w polityce prywatności związanych z RODO. I szukałbym raczej po Revolut GDPR.

Jeśli chodzi o otwieranie kont przelewem weryfikacyjnym, zgodnie z rekomendacją KNF z 2016 jest to możliwe tylko z banku, w którym masz zweryfikowaną tożsamość (czyli np. umowa podpisana w oddziale).


@pascalek korzystałeś z tej karty w Chorwacji? Bo to chyba główna zagwostka której w tym temacie brakuje ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone