Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 10.03.2009 20:29

Witam.
Wydaje mi się, że nie było wcześniej takiego tematu.
Mam propozycję dla forumowiczów, żeby wpisywać tutaj informacje o użytkowaniu kart płatniczych w CRO. Chodzi o podawanie daty kiedy przeprowadzało się transakcję, bank którego kartą się płąciło lub wypłacało z bankomatu oraz jak została przeliczona transakcja. Być może informacje dają pogląd na to czy używać karty, jakiego banku lub jakiego banku kartę sobie wyrobić na wakacje oraz który bank naciąga kursy walut żeby na nas "trochę więcej zarobić". :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.03.2009 21:19

Tu są podobne: klik, klik, klik,
klik i klik i wiele wiele innych z tą samą tematyką. Chcesz je usystematyzować? Obawiam się, że zginie w całości.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 10.03.2009 21:54

No właśnie o to chodzi żeby tu były suche informacje o przelicznikach a nie pytania i dywagacje co się bardziej opłaca. We wszystkich wątkach czsami brak było informacji o tym z jakiego banku była karta, kiedy transakcja. Bierąc pod uwagę, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami takie informacje od tych którzy akurat wrócili na świeżo będą przydatne.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.03.2009 10:11

Pawlop, temat dobry.
Sory, że nie podam konkretów, ale od razu pragnę zakomunikować, że testujemy to od 2 lat, a nasi znajomi od kilku lat. I wynika niezbicie z tych testów, że zawsze korzystanie z karty jest korzystniejsze niż zakup kun w Polsce lub zakup Euro i wymiana na Kuny w Cro.
Najważniejsze by sprawdzić, które banki w Chorwacji (czy w kraju, w którym będziecie korzystać z bankomatu) mają podpisaną umowę bezprowizyjną, ponieważ najwięcej traci się właśnie na prowizji!
Np. PKO SA ma podpisaną umowę ze wszystkimi bankami UniCredit, których jest sporo na Bałkanach (w zeszłym roku przetestowane z wynikiem pozytywnym. W trakcie wakacji kilka razy zapisałem miejsce i datę, a potem po powrocie skonfrontowałem to z wyciągami - na prawdę przelicznik był zdecydowanie korzystniejszy).
Podobnie opłaca się robić zakupy w super i hiper marketach, płacąc kartą, z tą różnicą "in plus", że nie musimy martwić się o prowizję, bo tam jej nie ma!
Aha.
Informacji na temat który bank, z którym ma podpisaną umowę bezprowizyjną próżno szukać w sieci. Tylko w infolinii banku, w którym mamy konto i kartę bankomatową.
Poinformowano mnie, że to są wewnętrzne dane banku i że takich info nie "puszczają" w sieć... dlaczego tak jest, nie wytłumaczyli mi .. :(
Widocznie tak być musi.. 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2009 14:47

janniko napisał(a):....Np. PKO SA ma podpisaną umowę....

miałeś na myśli oczywiście PeKaO S.A. :wink:
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 11.03.2009 15:02

W przypadku PeKaO S.A. jest to Zagrebacka Banka (Unicredit Group).
http://www.zaba.hr/info/pb/atm/find/hpb_atmfind.htm
Pod tym adresem jest pełna lista bankomatów.
W zeszłym roku nie pobierali prowizji przelicznik ok. 0,42; przełom lipca i sierpnia. Dokładnie nie pamiętam.
Pozdrawiam :papa:
marzycielka74
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzycielka74 » 07.05.2009 11:19

WITAM KOCHANI!!
Pod koniec czerwca wybieramy sie na wyspę Rab ...bardzo mnie interesuje ten temat ...może ktoś coś wie o płaceniu kartami PKO BP.
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008
Płacenie na Rab-ie

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 07.05.2009 11:46

Na Rabie (stan z czerwca 2008) są przynajmniej 2 bankomaty, które akceptują Vise i MasterCard a do tego też przynajmniej 2 sklepy samoobsługowe gdzie zapłacisz kartą. Przeliczniki są zależne od banku i umów jakie ma podpisane z innymi bankami a to oczywiście do sprawdzenia we własnym banku.
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 07.05.2009 11:53

marzycielka74 napisał(a):WITAM KOCHANI!!
Pod koniec czerwca wybieramy sie na wyspę Rab ...bardzo mnie interesuje ten temat ...może ktoś coś wie o płaceniu kartami PKO BP.


W zeszłym roku na Ciovio płaciłem kartą bankomatową PKO BP i nie było problemu. Przelicznik z tego co pamiętam 0,44 zł za kunę.
Pozdrawiam
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 07.05.2009 12:17

Marcin.... a w PKO BP nie pobierali prowizji????
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 07.05.2009 12:28

dorota19 napisał(a):Marcin.... a w PKO BP nie pobierali prowizji????

Prowizja jest od wypłaty z bankomatu po za granica Polski. Za płatność np w sklepie lub restauracji nie jest pobierana prowizja.
Polecam regulamin PKOBP
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 07.05.2009 12:33

No to poczytajcie o karcie z Visa Elektron (debetowej) mBanku wszystkie wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie są bez opłat i rozliczane w euro. Konto tez jest prowadzone bez opłat. Temat stary ale zawsze ciekawy :)

edit :) skleroza nie boli

jest pobierana prowizja za przewalutowanie - ale w którym banku nie ma prowizji za przewalutowanie :evil: Natomiast wszystkie inne transakcje w tym i wypłaty w bankomatach są bez dodatkowych opłat
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 07.05.2009 12:35

dorota19 napisał(a):Marcin.... a w PKO BP nie pobierali prowizji????


Przy płaceniu kartą nie było żadnej prowizji. Przy wybieraniu z bankomatu nie wiem bo nie korzystałem. :D
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 07.05.2009 12:38

Przy płaceniu kartą nie było żadnej prowizji. Przy wybieraniu z bankomatu nie wiem bo nie korzystałem. :D


jest za przewalutowanie :) sprawdź w wyciągu kwotę zapłaconą kartą jaki kurs był wtedy w walucie jaką płaciłeś a następnie sprawdź całkowita kwotę wynikającą z rozliczenia transakcji.

najlepiej mieć 2 karty płatnicze różnych systemów Visa i Maestro :) Tak czy tak tylko karta gdzie to jest możliwe :) Pozdrawiam
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 07.05.2009 12:45

jest za przewalutowanie sprawdź w wyciągu kwotę zapłaconą kartą jaki kurs był wtedy w walucie jaką płaciłeś a następnie sprawdź całkowita kwotę wynikającą z rozliczenia transakcji.


Sprawdziłem i wychodzi, że nie było prowizji :D
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone