Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.10.2018 11:22

Miałem to samo
Jak przelałem raz 5 euro to opłaty nie było. Puściłem większy i opłata. Dopiero potem sie dowiedziałem że to zgodnie z ich cennikiem

pozycja 26.
Polecenia przelewu otrzymane w walucie obcej, gdy koszty ponosi beneficjent (w tym przelew walut obcych z innych banków krajowych) – opcja kosztowa SHA, BEN z zagranicy i z innych banków
krajowych: 20 (jednorazowo od kwoty każdego polecenia przelewu)
a. na rachunki w Banku 0,10% min 20,00 zł max 100,00 zł

https://www.pekao.com.pl/binsource/f/50 ... chunki.pdf
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.03.2019 13:28

Witam
Rok temu najczęściej było polecane jakieś konto w PKO SA (z Żubrem)
Czy w tym roku bez zmian?
Pytam gdyż w tym roku po raz pierwszy jedzie z nami jeszcze jedna rodzina, która nigdy na dłuższych wakacjach zagranicznych nie była. Milion pytań, wątpliwości no i wszystko dość długo załatwiają :)
Jeśli cały czas to konto jest polecane to jak ono się nazywa i jaka do tego jest karta
Dzięki

My do płatności wakacyjnych mamy Inteligo (odłam PKO BP) i też było/jest OK. Choć to z Żubrem podobno bardziej atrakcyjne
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.03.2019 13:32

A może Revolut. :?:
Jest wątek temu poświęcony, sporo osób zadowolonych z tego produktu.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 05.03.2019 13:42

piotrulex napisał(a):Witam
Rok temu najczęściej było polecane jakieś konto w PKO SA (z Żubrem)
Czy w tym roku bez zmian?
Pytam gdyż w tym roku po raz pierwszy jedzie z nami jeszcze jedna rodzina, która nigdy na dłuższych wakacjach zagranicznych nie była. Milion pytań, wątpliwości no i wszystko dość długo załatwiają :)
Jeśli cały czas to konto jest polecane to jak ono się nazywa i jaka do tego jest karta
Dzięki

My do płatności wakacyjnych mamy Inteligo (odłam PKO BP) i też było/jest OK. Choć to z Żubrem podobno bardziej atrakcyjne


Konto Przekorzystne w Pekao SA. Do tego podpięte konto walutowe w euro. Kart wielowalutowa MasterCard rozliczna po kursie mastercarda, który jest dość korzystny. Bankomaty za granicą za darmo (bez prowizji), nie tylko w sieci Unicredit ale i innych banków.

Trzeba pamiętać, że przy płatnościach w Chorwacji kasa jest i tak ściągana z konta złotówkowego, czyli jest dwukrotne przewalutowanie, konto walutowe w euro działa tylko w krajach strefy euro. Czyli płacąc kartą na Słowacji ściągnie ci euro z konta walutowego, natomiast płacąc tą samą kartą w Chorwacji ściągnie ci z podstawowego konta złotówkowego. W każdym razie kurs przewalutowania jest niezły. W zeszłym roku na początku sierpnia euro było coś za 4,27-28 a kurs karty był coś 4,3, nie pamiętam dokładnie, to były jakieś grosze, to były wakacje a nie panel ekspercki w kantorze ;)
Ostatnio edytowano 05.03.2019 14:15 przez arturescu, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.03.2019 14:01

Janusz Bajcer napisał(a):A może Revolut. :?:
Jest wątek temu poświęcony, sporo osób zadowolonych z tego produktu.


NIE. U nich im coś prostszego tym lepiej :)

Nawet nie wiem czy będą chcieli zakładać nowe konto aby zaoszczędzić z 2-3 stówy

Jako, że jestem powiedzmy KAPITANEM tego wyjazdu więc i muszę przedstawić opcje, min opcje karty płatniczej :)

Nawet nie wiem czy będą się chcieli bawić w walutowe klimaty ...

Sam mam złotówkowe, możliwie atrakcyjne
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 05.03.2019 15:04

piotrulex napisał(a): Nawet nie wiem czy będą się chcieli bawić w walutowe klimaty ...


Jak ktoś się nie chce bawić w "...walutowe klimaty..." to jedynie Revolut jak już powyżej napisano.

Wpłaca się złotówki a płaci i wypłaca bez jakichkolwiek opłat czy prowizji w walucie danego kraju. I to po najlepszym z możliwych przeliczników.

Prościej to chyba już nie można.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Kempingi w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.03.2019 09:51

agulus napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Spoko, skoro pakowałaś się w moto, to i miejsce w bagażniku mnie nie dziwi ;)

Miejsce znajdziesz, bez stresu :)


Tak pod względem pakowania nie ma obaw (byłam 4 lata temu 15 dni motocyklem Serbia, Czarnogóra, Chorwacja) lecz nie ja byłam wtedy organizatorem a teraz właśnie ja ogarniam kwestię noclegów i wolę się wcześniej zorientować jak to teraz wygląda żeby nie ryzykować spania na dziko :)


OK, teraz już doskonale Cie rozumiem i to dmuchanie na zimne :). W tym roku muszę ogarnąć najlepszą kartę płatniczą, assistance na auto itd - jadą z nami NOWI i też jestem, niby organizatorem ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Kempingi w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.03.2019 16:04

piotrulex napisał(a): W tym roku muszę ogarnąć najlepszą kartę płatniczą
Pekao to z żubrem :) bardzo dobry kurs przy płaceniu kartą i wypłata z bankomatów Zagrebacka Bank, obie operacje bez żadnych prowizji i innych ukrytych opłat. Karta do zwykłego rachunku. W tamtym roku w lipcu kurs był od 0,5823 do max 0,5857 zł/kuna. Korzystam od lat niezmiennie i sobie chwalę. Kurs euro też lepszy wychodzi zawsze niż aktualnie w kantorach.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Kempingi w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.03.2019 09:09

gusia-s napisał(a):
piotrulex napisał(a): W tym roku muszę ogarnąć najlepszą kartę płatniczą
Pekao to z żubrem :) bardzo dobry kurs przy płaceniu kartą i wypłata z bankomatów Zagrebacka Bank, obie operacje bez żadnych prowizji i innych ukrytych opłat. Karta do zwykłego rachunku. W tamtym roku w lipcu kurs był od 0,5823 do max 0,5857 zł/kuna. Korzystam od lat niezmiennie i sobie chwalę. Kurs euro też lepszy wychodzi zawsze niż aktualnie w kantorach.


Warto zaznaczyć, że pod pewnymi warunkami. Wiek poniżej 26 lat lub stałe wpływy np. wynagrodzenie. Inaczej wypłata lub płatność kartą kosztuje 2% wartości transakcji, minimum 5 zł.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Kempingi w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.03.2019 08:23

KASUJE - nie ten temat

EDIT - po przeniesieniu już by pasowało

Hmmm, co to ja pisałem ...

:)
Ostatnio edytowano 11.03.2019 08:40 przez piotrulex, łącznie edytowano 2 razy
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019
Re: Kempingi w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 08.03.2019 09:16

Ja mam konto w Getin i 4 lata temu płaciłam praktycznie za wszystko kartą - po powrocie byłam w szoku jak dobry kurs bank miał i prowizji też nie pobierał.

Kempingi chyba jeszcze sezon zimowy mają bo póki co na maila odpowiedzi brak
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 08.03.2019 15:20

Chyba nowa oferta mbanku
https://www.mbank.pl/indywidualny/uslug ... f=skrzynka
usługa wielo walutowa i między innymi w kunach :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kempingi w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.03.2019 18:32

piotrulex napisał(a):KASUJE - nie ten temat

Następnym razem przed napisanie postów czytaj temat wątków.
Aż mi wstyd pouczać starego usera :mrgreen:
srebnil
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 18.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) srebnil » 30.03.2019 07:02

Posiadam konto w mBanku i można bez żadnych opłat mieć rachunek w kunach oraz uruchomić usługę kantoru walutowego. Konto to jest podpinane do głównego konta i jeśli płacisz w kunach to najpierw one są ściągane.
Jest JEDEN minus na tą chwilę jeśli chcesz kupić kuny w APLIKACJI NA TELEON to nie ma możliwości kupienia kun w APLIKACJI brak takiej pary walut, można natomiast zrobić normalnie logując się do banku. Kiedy to będzie działało w aplikacji tego nie wiedzą dokładnie, podobno do wakacji.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone