Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 11:38

Pytanko mam do posiadaczy Revolut. Czy trzeba wybierać kartę za którą się płaci? czy można samo konto bez karty żeby nie ponosić żadnych kosztów związanych z kontem
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 07.06.2018 12:09

benq napisał(a):Ja już też swojego Revoluta wypróbowałem kilka razy w naszym kraju. Po włożeniu karty do terminala i ukazaniu się komunikatu (nie pamiętam dokładnie treści ale pojawił się tam GBP) naciskam czerwony przycisk i ściąga z karty tyle ile powinno, bez dodatkowych prowizji. Jedno co zauważyłem to w sklepie na Ż nie można wypłacić gotówki za pomocą Revoluta.

Czyli trzeba patrzeć co jest na ekraniku terminala?


dominikzw napisał(a):Pytanko mam do posiadaczy Revolut. Czy trzeba wybierać kartę za którą się płaci? czy można samo konto bez karty żeby nie ponosić żadnych kosztów związanych z kontem


Za kartę nie ma żadnych opłat miesięcznych. Opłata jednorazowa to 9zł lub można zarejestrować się jako czytelnik tego portalu http://roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/

Wykonałem wszystko krok po kroku i nie zapłaciłem nawet grosza za kartę i za doładowanie konta (wystarczy 20zł) Ja doładowałem za 50zł żeby wypróbować ze dwa razy w różnych sklepach.

Po co Ci to konto bez żadnej karty? Przecież to konto zakłada się aby płacić kartą/wyjmować z bankomatu bez prowizji i opłat za granicą. Bez karty możesz sobie tylko popatrzyć w apce na waluty ;)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 12:23

dziękuje skorzystam z tego linku, nie wiedziałem o tym że może być karta za free.
Konto po to mi za free żeby wymienić waluty i przelać na inne konto walutowe w banku
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 13:04

Mam takie pytanie: załóżmy że posiadam konto revolut + kartę. Mam na koncie 50 zł. Chce tą kartą zapłacić np. w Słowacji (Euro).
1.Czy najpierw muszę sam w aplikacji dokonać wymiany z PLN na Euro i dopiero zapłacić tą kartą za produkt np. 20 euro
2. Czy nic nie muszę wymieniać. Mam na koncie 50 zł i płacąc kartą 20 euro, revolut zrobi sam przewalutowanie po kursie ?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2018 13:06

Możesz zrobić tak.
Jak będzie kiedyś super kurs EURO to sobie przelewasz na subkonto EURO (które w aplikacji się zakłada 3 klikami) i tam sobie to EURO leży.
Wówczas płacisz w Słowacji w walucie EURO i schodzi Ci to EURO, które masz na subkoncie.
Ale możesz się nie przejmować i płacić kontem w PLN. Revolut przeliczy w danym momencie po kursie najlepszym z możliwych w danej chwili.
Może to być kurs nieco gorszy od tego, który byś miał przy ew. zakupie EURO wcześniej.

PS. gdy masz na koncie tylko 50zł to nie zapłacisz 20EUR :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 13:20

Rozumiem...ok zgadza się ze za 50 zł nie zapłacę 20 euro. Chodzi mi tok myślenia bardziej...
a powiedz mi, bo znalazłem jedno z informacji: że należy pamiętać płacąc tą kartą w sklepie (wybór jest płatność w PLN albo GBP) żeby wybierać PLN. Tylko jak to zrobić fizycznie na tym terminalu...żeby nie stać jak słup...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2018 13:27

Podobno gdy jest terminal do płacenia walutami.
Mnie się jeszcze taki w PL nie trafił przy płatności kartą Revolut dlatego bez zbędnych pytań jak na razie płacę.
ZAWSZE wybieramy płatność walutą danego kraju.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 13:34

Czyli jak pójdę to Lidla u nas w Polsce i będę chciał zapłacić to zero pytań na terminalu i płacę np. 20 zł i te 20 zł mi schodzi ?
Analogicznie płacąc tą kartą w Lidlu w Chorwacji - też zero pytań i wyświetleń?

Jak mam wybrać płatność walutową danego kraju, skoro Kuny chorwackie nie będę miał na koncie revolut bo nie ma takiej możliwości - więc wtedy chyba jakiś komunikat może wyskoczyć czy GBP czy PLN...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2018 13:39

W Revolut nie można mieć subkonta w HRK więc nie zaprzątaj tym sobie głowy.
Wyskoczy ew. GBP lub HRK - wybierasz HRK.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 14:10

Dzięki :)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 14:35

Wszystko bardzo podobnie jak na eurokoncie przekorzystnym w Pekao SA z podpiętym subkontem walutowym. Tylko, że w Pekao nie ma tyle gimnastyki z kartami i zasileniami wszystko obsługuje mastercard dawany do konta.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 14:36

Ja będę miał oprócz revolut kartę mastercard do konto przekorzystne w Pekao SA - konto w PLN
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 14:45

dominikzw napisał(a):Ja będę miał oprócz revolut kartę mastercard do konto przekorzystne w Pekao SA - konto w PLN


Zrób sobie sobie subkonto walutowe, w eurokoncie przekorzystnym jest za darmo.

Ja dodatkowo uzywam kredytowej visy bo mają dobre przeliczniki, a tam gdzie można diners club gdzie przeliczniki są rewelacyjne, np. darmowe wejścia do salonikow vip na lotniskach plus inne bonusy :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 14:48

HMMM ale po co? wezme w PLN, kontro i tak będę miał za darmo bo spełnie wymogi (przelew+płatność karta) , wypłaty z bankomatów bez prowizji. Przewalutowania po kursie mastercard z kun na $ i z $ na pln.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 07.06.2018 14:49

kaeres napisał(a):W Revolut nie można mieć subkonta w HRK więc nie zaprzątaj tym sobie głowy.
Wyskoczy ew. GBP lub HRK - wybierasz HRK.


kaeres, a może będziesz wiedział :)

jak wypłacamy z bankomatu, to będzie coś do wyboru? jeśli tak to co trzeba wybrać?

chodzi mi o wypłatę w Chorwacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone