Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 08.06.2018 16:51

Witam
Sorki jeżeli gdzieś jest ale co tam
Parę razy w Chorwacji korzystałem z bankomatu grupy UniCredit. A teraz pytanko. Zawsze o coś mnie się pyta i nie bardzo wiem o co chodzi
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 08.06.2018 17:39

dominikzw napisał(a):Wpłata nie musi być cykliczna i nie musi być z zakładu pracy. Może Ci osoba X przelać 550 zł w danym miesiącu i opłata w danym miesiącu wynosi 0 zł. Za miesiąc to samo. Po 2 miesiącach jeśli zakładasz takie konto tylko na wyjazd. Dziękujesz im za konto .


Mam to konto od 2 miesięcy. Dodam jeszcze, że trzeba wykonać jedną płatność kartą w miesiącu aby konto było darmowe.

P.S. Wpływ 500 zł może być nawet z własnego rachunku w innym banku. :papa: :papa: :papa:
danyyk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) danyyk » 29.07.2018 03:44

zielak3 napisał(a):Witam
Sorki jeżeli gdzieś jest ale co tam
Parę razy w Chorwacji korzystałem z bankomatu grupy UniCredit. A teraz pytanko. Zawsze o coś mnie się pyta i nie bardzo wiem o co chodzi


Chciał Ci dać pewny kurs przeliczeniowy, niestety zazwyczaj sporo gorszy niż wyjdzie po przewalutowaniach w Twoim banku. Mi ostatnio proponował 0.63 zł za kunę, a po wszystkich operacjach "mojego" banku cena kuny wyszła mi 0.586.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.07.2018 11:45

0,5979
PKO inteligo
Joanka1991
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka1991 » 16.08.2018 08:51

Jako że jestem blondynką... Potrzebuje pomocy :lol: mam konto przekorzystne w Pekao SA, do tego subkonto w euro. Zastanawiam się, co będzie mi się bardziej opłacać. Kupić euro w kantorze internetowym i wrzucenie ich na subkonto, czy mieć po prostu złotówki na koncie w zł i płacić bez stresu karta?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2018 09:19

Joanka1991 napisał(a):Jako że jestem blondynką... Potrzebuje pomocy :lol: mam konto przekorzystne w Pekao SA, do tego subkonto w euro. Zastanawiam się, co będzie mi się bardziej opłacać. Kupić euro w kantorze internetowym i wrzucenie ich na subkonto, czy mieć po prostu złotówki na koncie w zł i płacić bez stresu karta?


Jeśli kupisz euro taniej w kantorze internetowym niż kurs bankowy to jak najbardziej wrzuć euro.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 16.08.2018 10:29

Joanka1991 napisał(a):Jako że jestem blondynką... Potrzebuje pomocy :lol: mam konto przekorzystne w Pekao SA, do tego subkonto w euro. Zastanawiam się, co będzie mi się bardziej opłacać. Kupić euro w kantorze internetowym i wrzucenie ich na subkonto, czy mieć po prostu złotówki na koncie w zł i płacić bez stresu karta?


Tylko jest jeden myk o którym nikt w banku nie powie.
Jak kupisz euro w kantorze internetowym np. ekantor albo innym i przelejesz to na swoje subkonto w pekao to od wpływu bank pobiera prowizję ;).
Żeby nie zapłacić prowizji musiałabyś kupić euro w e-kantorze banku pekao - ale niestety wtedy kurs euro nie jest już tak ładny.
Joanka1991
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka1991 » 16.08.2018 13:06

Kurde. Nigdzie nie widzę tego zapisu o prowizji. Muszę w takim razie do nich zadzwonić. A wie ktoś może o ile gorszy kurs będzie jak po prostu będę płacić kartą ze złotówkowego konta?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 16.08.2018 13:10

O prowizji wiem bo ja kupiłem w ekantorze, wpłaciłem na konto Eurowe i następnia dnia małe zdziwienie.
Tutaj jest cennik:
https://www.pekao.com.pl/binsource/f/50 ... chunki.pdf
pozycja 26.
Polecenia przelewu otrzymane w walucie obcej, gdy koszty ponosi beneficjent (w tym przelew walut obcych z innych banków krajowych) – opcja kosztowa SHA, BEN z zagranicy i z innych banków
krajowych: 20 (jednorazowo od kwoty każdego polecenia przelewu)
a. na rachunki w Banku 0,10% min 20,00 zł max 100,00 zł
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 16.08.2018 13:13

Płacąc kartą do pekao gdzie masz na koncie tylko PLN to ściągać Ci będzie po kursie mastercarda z euro na dolara a potem z dolara na zł.
Po ile Cię to wyjdzie można policzyć w przybliżeniu na stronie mastercarda
https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html

Ja musiałem mieć na koncie Euro bo płaciłem za pobyt w walucie euro i to kartą. Trzeba przeliczyć jeden wariant i drugi i wtedy widać co lepsze
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 16.08.2018 14:02

Joanka1991 napisał(a):Kurde. Nigdzie nie widzę tego zapisu o prowizji. Muszę w takim razie do nich zadzwonić. A wie ktoś może o ile gorszy kurs będzie jak po prostu będę płacić kartą ze złotówkowego konta?

Od 31.07 do 14.08, płacąc kartą Maestro Pekao S.A. do konta w PLN i wybierając kuny z bankomatu, kurs wahał się od 0,5737 do 0,5800 PLN/HRK, policz sobie czy warto się bawić w EUR.
Joanka1991
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka1991 » 16.08.2018 15:10

Dziękuję bardzo :)
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 16.08.2018 15:50

Jednak chyba będzie zdecydowanie prostsze rozwiązanie - konto w PLN ( przekorzystne ) w Pekao SA. bez zbędnych kombinacji walutowych... :lol: :lol: :lol:
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 17.08.2018 14:57

porto napisał(a):Jednak chyba będzie zdecydowanie prostsze rozwiązanie - konto w PLN ( przekorzystne ) w Pekao SA. bez zbędnych kombinacji walutowych... :lol: :lol: :lol:


Potwierdzam, zadnych kombinacji nie potrzeba. Konto Przekorzystne w pln i karta mastercarda, ostatnie 10 dni wyplaty w zagrebacka banka i platnosc karta w sklepach kurs od 0.573 do 0.582

Jedna uwaga ta karta kuzyn nie mogl zaplacic 13.08.2018 na murach dubrownika za wejscie, ja placilem gotowka. Byl tez sklep agd w Splicie gdzie mieli 4 rozne terminale platnicze i znow nie przyjelo platnosci. Nie mamy pojecia dlaczego. Na wszystkich bramkach i kazdej stacji paliw , konzumach, lidlach, studenakach, kauflandach i bankomatach zagrebacka banka wszystko dziala. A te dwa miejsca mocno mnie zdziwily.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016
Konto walutowe PKO S.A.

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 04.10.2018 08:48

Witam,
Ostatnio wpłacałem 50 Euro na konto walutowe w banku PKO S.A. (tym z żubrem) i bank PKO pobrał prowizję 4,66Euro
Tytułem: Opłata za otrzymany przekaz
zagraniczny w obr. dewizowym SEPA

Czy ktoś miał podobny problem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone