Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 16:00

To o jakim subkoncie walutowym mowa w Pekao w takim razie ? zakładając że mam konto przekorzystne w PLN
https://www.pekao.com.pl/binsource/f/50 ... chunki.pdf
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 16:10

dominikzw napisał(a):To o jakim subkoncie walutowym mowa w Pekao w takim razie ? zakładając że mam konto przekorzystne w PLN
https://www.pekao.com.pl/binsource/f/50 ... chunki.pdf


https://www.pekao.com.pl/karta-wielowalutowa
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 16:18

Marcinusik napisał(a):
malinero napisał(a):Chodzi o to, że można to wszystko mieć w ramach swojego konta.

Nie we wszystkich bankach jest tak korzystna oferta. Nie wszyscy mają PKO SA ;)

Niewątpliwą zaletą posiadania karty Revolut jest bezpieczeństwo. Wychodzę z tą kartą na miasta i w razie kradzieży/zgubienia nawet jeśli nie zauważę to ktoś wyda co najwyżej kilka stówek a ješli zauważę to klik w aplikacji i karta zawieszona ;) Jeśli się odnajdzie to klik i odwieszam.
Dodatkowo mam włączoną opcję lokalizacji więc z karty nie da się skorzystać będąc w innym miejscu niż ja i mój telefon ;)

Zgubienie naszej głównej karty i zablokowanie jej to utrata dostępu do większej kasy ;)

Konto Revolut nie wiąże się, z żadnymi miesięcznymi kosztami czego nie można powiedzieć o kontach które otwieramy w banku specjalnie przed wakacjami ;)


Zgadza się nie wszyscy mają konto w Pekao.

W każdym banku możesz ustawić sobie parametry bezpieczeństwa kart, tak naprawdę ryzyko jest marginesie.

Zagubienie karty nie oznacza braku dostępu. Place kredytową, telefonem, przelewam kasę na inne konto chociażby żony.

Otwarcie konta w banku też jest darmowe i nie wiąże się z żadnymi kosztami.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 16:29

Marcinusik
Ok rozumiem Twoje argumenty dla karty Revolut.

malinero
dziękuje Ci za link.
Tylko pytanie moje jest takie: posiadając konto główne PLN i pod konto euro i płacę płacąć tą kartą w Chorwacji to z którego konta mi ściągnie kasę z PLN czy euro ? Stawiam że raczej z euro, więc będą wtedy trzy przewalutowania kun na euro, z euro na $ i z $ na pl.
Drugie pytanie: Po jakich kursach będzie ta karta przewalutowywana: czy po kursach banku czy po kursach mastercard bo nie widzę takiej informacji a to jest dość istotna informacja ;).
Bo podawanie że nic nie płaci się za przewalutowanie to mowa o prowizji

Ja wiem że karta Mastercard Debit FX jest przewalutowywana po kursach mastercard ktora
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 16:54

dominikzw napisał(a):Marcinusik
Ok rozumiem Twoje argumenty dla karty Revolut.

malinero
dziękuje Ci za link.
Tylko pytanie moje jest takie: posiadając konto główne PLN i pod konto euro i płacę płacąć tą kartą w Chorwacji to z którego konta mi ściągnie kasę z PLN czy euro ? Stawiam że raczej z euro, więc będą wtedy trzy przewalutowania kun na euro, z euro na $ i z $ na pl.
Drugie pytanie: Po jakich kursach będzie ta karta przewalutowywana: czy po kursach banku czy po kursach mastercard bo nie widzę takiej informacji a to jest dość istotna informacja ;).
Bo podawanie że nic nie płaci się za przewalutowanie to mowa o prowizji

Ja wiem że karta Mastercard Debit FX jest przewalutowywana po kursach mastercard ktora


A skąd tam wziąłeś $? Nie ma prowizji, przewalutowanie po kursie MC.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 17:00

$ wziąłem z tego że mastercard nie przelicza Ci od razu z kun na zł. Przynajmniej tak jest w przypadku karty o której pisałem...możliwe że przy karcie wielowalutowej jest inaczej
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 17:05

dominikzw napisał(a):$ wziąłem z tego że mastercard nie przelicza Ci od razu z kun na zł. Przynajmniej tak jest w przypadku karty o której pisałem...możliwe że przy karcie wielowalutowej jest inaczej


KN > € > PLN w przypadku konta w PLN

KN > € jeśli masz subkonto walutowe w euro
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 17:17

Malinero chyba jesteś troszkę w błędzie.
Rozmawiałem przed chwilą z infolinią Pekao.
Konto przekorzystne powyżej 26 roku życia + karta wielowalutowa (zakładamy że mamy konto PLN + konto EURO)
-płacąc kartą w Polsce - schodzi z konta PLN
-płacąc kartą w państwie gdzie obowiązuje waluta EURO (np. Słowacja) - schodzi z konta Euro
- płacąc w Chorwacji - schodzi z konta PLN. Kwota kun przeliczana jest po kursie mastercard na $, następnie $ są przeliczane po kursie mastercard na zł i kwota w zł schodzi z konta.

Żeby było free trzeba spełnić dwa wymogi - 1 wypłata + wpływ powyżej 500 zł

Wypłaty z bankomatów z grupy UniCredit są bez prowizji, ale już z pozostałych banków tylko dwa razy w ramach danego miesiąca (mowa o koncie powyżej 26 roku życia - chyba że dla poniżej 26 jest inny limit , nie pytałem)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.06.2018 12:13

dominikzw napisał(a):
Wypłaty z bankomatów z grupy UniCredit są bez prowizji, ale już z pozostałych banków tylko dwa razy w ramach danego miesiąca (mowa o koncie powyżej 26 roku życia - chyba że dla poniżej 26 jest inny limit , nie pytałem)


W przekorzystnym z kartą wielowalutową wypłaty z bankomatów na całym świecie są bez limitu a przynajmniej ja nigdzie się nie doczytałem, że można tylko 2x w miesiącu wypłacać :wink: Sam chyba skorzystam z opcji konta przekorzystnego bo w tej chwili mam eurokonto mobilne.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 08.06.2018 12:16

Zadzwoniłem wczoraj dwa razy na infolinie. Za pierwszym razem miła Pani właśnie poinformowała mnie że są 2x..., jak zadzwoniłęm drugi raz to już inna poinformowała że wszystkie.
Najlepiej przy zakładaniu konta w oddziale się dopytać.

Najbardziej lubię zadać pytanie o bankomaty UniCredit..duża część konsultantów nie wie o co chodzi w ogóle....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.06.2018 12:18

dominikzw napisał(a):Zadzwoniłem wczoraj dwa razy na infolinie. (...) Najbardziej lubię zadać pytanie ...


Ty chyba często dzwonisz jak tak polubiłeś ...
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.06.2018 12:24

dominikzw napisał(a):Zadzwoniłem wczoraj dwa razy na infolinie. Za pierwszym razem miła Pani właśnie poinformowała mnie że są 2x..., jak zadzwoniłęm drugi raz to już inna poinformowała że wszystkie.
Najlepiej przy zakładaniu konta w oddziale się dopytać.

Najbardziej lubię zadać pytanie o bankomaty UniCredit..duża część konsultantów nie wie o co chodzi w ogóle....


Wiem coś o tym :wink: ja czytałem te wszystkie tabele opłat i prowizji itp./itd i wynika z nich, że nie ma limitów na wypłaty z bankomatów na całym świecie. W eurokonto mobilne miałem taką opcje właśnie, że z "obcych" bankomatów bez prowizji mogłem wypłacać tylko 2x w miesiącu ale to dotyczyło terytorium PL. Grunt, żeby w Zagrebacka mi ściągało po niskim kursie jak do tej pory :wink:
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 08.06.2018 15:41

To jest aktualna tabela opłat i prowizji przy wybieraniu z bankomatów za granicą w PeKao
Wychodzi na to że musisz mieć mniej niż 26 lat lub stała zasilenia konta na kwotę powyżej 500zł ( to nie mogą być po prostu wpłaty co miesiąc we wpłatomacie. To muszą być wpłaty cykliczne jak z zakładu pracy czy faktury od klientów)
Lub mając EUROKONTO Premium musisz mieć minimum 5000zł takich wpłat co miesiąc.
W reszcie opcji jest opłata minimalna lub procentowa prowizja.
Biorąc po uwagę jak działa dzisiejszy rynek pracy, jak są ludzi pozatrudniani :wink: to mało kto będzie mógł cieszyć się tymi bez kosztowymi działaniami za granicą.

Mimo wszystko faktycznie karta do tego konta jest jedna z korzystniejszych na rynku. Ale tylko dla osób które już mają to konto i na co dzień z niego korzystają. Zakładanie go tylko na wyjazd do Chorwacji to bez sens. A w końcu o tym mówimy.
Załączniki:
pekao.jpg
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.06.2018 15:53

piotrulex napisał(a):
dominikzw napisał(a):Zadzwoniłem wczoraj dwa razy na infolinie. (...) Najbardziej lubię zadać pytanie ...


Ty chyba często dzwonisz jak tak polubiłeś ...

Pewnie głos pani się spodobał...a może takie hobby:)Jeden lubi jeździć na rowerze a drugi wydzwaniać czy wypisywac multum kalkulacji na temat przeliczników ...
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 08.06.2018 15:54

Wpłata nie musi być cykliczna i nie musi być z zakładu pracy. Może Ci osoba X przelać 550 zł w danym miesiącu i opłata w danym miesiącu wynosi 0 zł. Za miesiąc to samo. Po 2 miesiącach jeśli zakładasz takie konto tylko na wyjazd. Dziękujesz im za konto .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone