Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
spragniony spokoju
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 23.05.2018 19:34

Ja mam na tej samej karcie dwie waluty. Niektóre terminale w Szwecji pytają czy płacę w funtach czy koronach szwedzkich. Kiedyś miałem za mało koron aby ściągnęli w SEK, więc karta automatycznie zapłaciła w PLN - miałem na niej 94 SEK i 208 PLN, a należność wynosiła 100 SEK.
Ogólnie jest sens wcześniejszego założenia subkonta w walucie obcej i wcześniejszego zakupuwaluty, jeśli zakładamy że będzie ona drożeć.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 23.05.2018 20:00

Czyli karta sama sobie wybiera subkonto, z którego idzie płatność ? Chodzi konkretnie o Chorwację i kuny. Jak będę miał 3 konta zasilone - w pln, eur i usd to, z którego mi pobierze w Chorwacji ? :) Bo jak rozumiem, w przypadku środków tylko na koncie pln to oczywiste jest, że z niego pobierze.
dangru
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 23.05.2018 20:29

audiKSP napisał(a):Dzięki za garść cennych informacji nt. Revoluta.
Powiedz jeszcze czy te limity z bankomatu są w miesiąxu kalendarzowym?

W okresie 30 dni
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.05.2018 16:04

dangru napisał(a):
audiKSP napisał(a):Dzięki za garść cennych informacji nt. Revoluta.
Powiedz jeszcze czy te limity z bankomatu są w miesiąxu kalendarzowym?

W okresie 30 dni


No z tego co wkleił @kaeres to nie. Chyba, że ktoś ma konto założone przed 16.03.2017

"Please note, if you joined before 16 March 2017 your billing cycle for all charges goes by Calendar month.
If you joined after 16 March 2017, you go by Rolling month.
Therefore, every 14th of the month, your limit will reset"

limit resetuje się 14 każdego miesiąca. Więc jeśli ktoś jedzie i będzie przed i po 14 to może sobie dwa razy wybrać bez opłat.


Ogólnie poczytałem dziś o ty Revolut i faktycznie fajna opcja. Jedyne co to nie ma żadnych gwarancji bankowych więc po prostu robić mniejsze wpłaty aby starczyło na dzień czy dwa.

1.Opłaty w bankomatach nie ma do 200E potem to tylko 2% a biorąc po uwagę większość kont to opłaty są na poziomie 8-10zł + prowizja za przewalutowanie od 2 do nawet 5% Więc tu super sprawa.

2. Płacimy wszędzie gdzie przyjmują karty płatnicze bez zaokrąglania bo akurat mamy Euro i zazwyczaj na tym tracimy. I tu z tego co czytałem też nawet jak mamy zasilone złotówkami to przelicznik jest korzystny i nie ma żadnej prowizji.

Rozumiem, że to jest tak, że robię sobie zwykły przelew np: 500zł i potem już tylko płacę ta kartą bez zastanawiania się jaki przelicznik bo w aplikacji mogę sobie podejrzeć przed zapłaceniem ile zejdzie złotówek. Jeśli tak ejst to jest to na prawdę mega wygodne. Kończy się kasa robię kolejny przelew.

Tylko pytanie ile czasu czeka się przy zwykłym przelewie na to zasileni? I jak można jeszcze wpłacić tam kasę?

Jedyny minus to brak gwarancji. Ale biorąc pod uwagę że firma jest od 2014r i idzie im dobrze może nie zwiną się na dniach :P
W każdym razie po prostu róbmy częstsze i mniejsze wpłaty.

Czy coś pokręciłem czy to tak działa?
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 24.05.2018 16:20

@Marcinusik, dokładnie tak. Ja zasilam sobie to za pomocą mojej karty MC. Trea to 5 sekund. To chyba najwygodniejsze. Po co robić zwykłe przelewy?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.05.2018 16:27

No właśnie tego nie doczytałem. Teraz czytam i niektórzy piszą o jakichś opłatach za przelewy. Mam kartę Inteligo która zachowuje się jak debetowa/kredytowa. Ma kod CVV i mogę nią normalnie płacić w necie. Kupować na Steam, Origin. Podpiąć do paypal.

To w jaki sposób zrobić wpłatę na to konto? I czy płacisz coś za zasilenie? Jeśli tego dowiem się na 100% że można sobie co dzień bez żadnych opłat doładować jakąś kwotę w kilka sekund to rewelacja ;)

Edit. Dobra już wiem ;)
https://www.revolut.com/pl/help/zaczyna ... 4%85-karty

Czyli moją kartą można ;) Zresztą założę. Przeleję jakąś małą kwotę i sprawdzę ;)
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 24.05.2018 16:59

Tylko podobno przy zasileniach weekendowych jest prowizja 0,5%
Ale sprawdzę to w sobotę, bo nigdzie tego oficjalnie nie wyczytałem.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.05.2018 17:32

"dla wszystkich transakcji dokonywanych w weekendy doliczany jest niewielki narzut (około 0,5% dla walut głównych i około 1% dla pozostałych walut). Weekend oznacza transakcje dokonywane od piątku od godziny 23:59 do niedzieli do godziny 23:59."

Czyli w sobotę i niedzielę płacąc w sklepach, restauracjach, wyjmując z bankomatu musimy doliczyć 1% Jeśli płacimy w Kunach. To jest zabezpieczenie dla Revolut gdyby po weekendzie zaszły jakieś drastyczne zmiany. W weekend giełda śpi ;)

Doładowania siłą rzeczy też są obarczone tymi prowizjami.

To nie tragedia aby przez dwa dni płacić 1% prowizji. Jednak wiedząc o tym możemy w piątek wyciągnąć odpowiednią ilość kun korzystając z darmowego pobrania (o ile wcześniej nie przekroczyliśmy 200E) tak aby nam starczyło na weekend. Nie ma co przesadzać. Nawet jeśli wydamy w weekend 1000zł to zapłacimy prowizję 10zł ;) Jeśli ktoś wydaje tyle w dwa dni to nie będzie płakał za tymi 10zł :mrgreen:

Wygląda to na fajną opcję dla większości ludzi mających niezbyt korzystne opłaty i koszty przewalutowania.

No i kolejny plus że wszystkie środki na karcie czy to Kuny czy Euro możemy z powrotem zamienić na PLN i wpłacić na swoje konto. Nie ma problemu z plączącymi się potem przez kolejny rok monetami typu korony, euro czy Kuny ;) Których na wszelki wypadek wymieniliśmy za dużo :D

Plusem jest też to, że na tej karcie możesz mieć jakąś część kasy. W razie kradzieży, zgubienia zawsze masz swoją zwykłą kartę. A z tamtej nie za dużo zginie w razie czego ;)
dangru
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 24.05.2018 18:34

Marcinusik napisał(a):No właśnie tego nie doczytałem. Teraz czytam i niektórzy piszą o jakichś opłatach za przelewy. Mam kartę Inteligo która zachowuje się jak debetowa/kredytowa. Ma kod CVV i mogę nią normalnie płacić w necie. Kupować na Steam, Origin. Podpiąć do paypal.

To w jaki sposób zrobić wpłatę na to konto? I czy płacisz coś za zasilenie? Jeśli tego dowiem się na 100% że można sobie co dzień bez żadnych opłat doładować jakąś kwotę w kilka sekund to rewelacja ;)

Edit. Dobra już wiem ;)
https://www.revolut.com/pl/help/zaczyna ... 4%85-karty

Czyli moją kartą można ;) Zresztą założę. Przeleję jakąś małą kwotę i sprawdzę ;)


Już przelew dokonałem na złotówkach i euro ,przelewy zostały zaksięgowane po 1 dniu roboczym w złotych.
W euro trwało to 2 dni ,bez prowizji w obu przypadkach.
Mała uwaga ,przelew turbo kosztuje 25 zł. .
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.05.2018 20:47

dangru napisał(a):
Już przelew dokonałem na złotówkach i euro ,przelewy zostały zaksięgowane po 1 dniu roboczym w złotych.
W euro trwało to 2 dni ,bez prowizji w obu przypadkach.
Mała uwaga ,przelew turbo kosztuje 25 zł. .


Tak jak pisał @audiKSP. Nie przelew tylko doładowanie przy pomocy karty kredytowej/debetowej. Wystarczy karta z kodem CVV lub wirtualna karta którą oferują niektóre banki. Tam też jest kod CVV.

Płacąc 25zł za przelew i czekając nawet dwa dni to mija się z celem. Taniej wyjdzie wybrać z bankomatu byle kartą kuny ;)

Tandem karta z kodem CVV + karta Revolut to tandem wyśmienity. Wpłacasz i po kilku sekundach masz środki bez żadnych opłat. Tylko w sobote i niedziele masz 0,5%

O opłatach przy przelewach ostrzegają nawet na stronie Revolut. Piszą, że oni nie pobierają żadnych prowizji ale jako, że jest to przelew zagraniczny to bank na pewno pobierze opłatę ;)

Taka ciekawostka :P

Robiąc niedawno przelew SWIFT za kwaterę w Cro z konta credit agricole żony zaznaczyliśmy wszystkie opcje aby było jak najszybciej i opłata za przelanie 200E wyszła 170zł 8O

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że pierwszy raz robiliśmy taki przelew ;)
dangru
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 25.05.2018 18:04

Marcinusik napisał(a):
dangru napisał(a):
O opłatach przy przelewach ostrzegają nawet na stronie Revolut. Piszą, że oni nie pobierają żadnych prowizji ale jako, że jest to przelew zagraniczny to bank na pewno pobierze opłatę ;)

Taka ciekawostka :P

Robiąc niedawno przelew SWIFT za kwaterę w Cro z konta credit agricole żony zaznaczyliśmy wszystkie opcje aby było jak najszybciej i opłata za przelanie 200E wyszła 170zł 8O

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że pierwszy raz robiliśmy taki przelew ;)


Korzystasz nie z tego banku , ja za przelew za kwaterę nie wydaję ani grosza.
Odbiorca otrzymuje pełną sumę .W 2 dni robocze.

Co do przelewów z Revolta to korzystałem już kilka razy , czy to w złotówkach lub euro .
Kwoty dochodziły w całości .Brak prowizji .
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 25.05.2018 18:22

dangru napisał(a):
Marcinusik napisał(a):
dangru napisał(a):
O opłatach przy przelewach ostrzegają nawet na stronie Revolut. Piszą, że oni nie pobierają żadnych prowizji ale jako, że jest to przelew zagraniczny to bank na pewno pobierze opłatę ;)

Taka ciekawostka :P

Robiąc niedawno przelew SWIFT za kwaterę w Cro z konta credit agricole żony zaznaczyliśmy wszystkie opcje aby było jak najszybciej i opłata za przelanie 200E wyszła 170zł 8O

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że pierwszy raz robiliśmy taki przelew ;)


Korzystasz nie z tego banku , ja za przelew za kwaterę nie wydaję ani grosza.
Odbiorca otrzymuje pełną sumę .W 2 dni robocze.

Co do przelewów z Revolta to korzystałem już kilka razy , czy to w złotówkach lub euro .
Kwoty dochodziły w całości .Brak prowizji .


Z dobrego banku korzysta tylko źle zrobił przelew. Też kiedyś mi naliczyło horrendalną kwotę za przelew walutowy.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 25.05.2018 21:02

dangru napisał(a):Korzystasz nie z tego banku , ja za przelew za kwaterę nie wydaję ani grosza.
Odbiorca otrzymuje pełną sumę .W 2 dni robocze.

Powiem tak. Dosyć późno zaczęliśmy szukać kwatery. Po tygodniu pisania, mailowania, telefonowania wreszcie znaleźliśmy coś co nam idealnie odpowiadało dla 4 dorosłych i 3 dzieci. Szczegóły z właścicielem ustalałem w niedzielę i wieczorem i dostałem odpowiedź (pewnie to ściema ale wolałem nie ryzykować ) że dużo ludzi pyta o ten apartman na ten okres i jeśli chcę zarezerwować to czeka do jutra wieczora (poniedziałek) na przelew z zaliczką 200E.

Przelew zrobiłem w niedzielę o 22:30 a w poniedziałek około 13-14 dostałem informację, że przelew doszedł i potwierdza rezerwację ;) Expresowy przelew to i expresowa opłata ;)

Za rok na pewno będę mądrzejszy i jeśli Chorwacja mnie urzeknie to zacznę szukać wcześniej i na spokojniej. Błąd nowicjusza ;)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 25.05.2018 21:55

Co do Revolut. Była promocja, karta fizyczna z dostawą za free. Przelew za 50PLN, za 4 dni była w skrzynce. Aktywacja, płatność w sklepie. OK. Skoro wyjazd 10tego to przeleję 2x800 i wyciągnę w bankomacie w Splicie i na miejscu z 2x1200Kun po kursie dnia i parę groszy zostanie.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 25.05.2018 22:22

piotrekbeti napisał(a):Co do Revolut. Była promocja, karta fizyczna z dostawą za free. Przelew za 50PLN, za 4 dni była w skrzynce. Aktywacja, płatność w sklepie. OK. Skoro wyjazd 10tego to przeleję 2x800 i wyciągnę w bankomacie w Splicie i na miejscu z 2x1200Kun po kursie dnia i parę groszy zostanie.


Nie rozumiem twojego postu...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone