Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 23.05.2018 08:28

Jedyną alternatywą dla Pekao SA może być Revolut. Ale to będę wiedział dopiero w lipcu jak pojadę, zapłacę tymi kartami i porównam. Wtedy przekonam się na własne oczy. Do tej pory zawsze używałem Pekao bo po prostu było najtaniej.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.05.2018 09:40

Za pomocą Revoluta nie ma co czekać na sprawdzanie. Zasady masz jasne i już dzisiaj wiesz ile Cię to będzie kosztowało.
Sprawdzasz w aplikacji ile zapłacisz za konkretną walutę i z takim przelicznikiem zniknie kwota z konta.
Nie ma ukrytych kosztów, żadnych przeliczników od Pn-Pt przy płatności przy terminalu czy płatności internetowej.
Inaczej jest w przypadku pobierania gotówki z bankomatu bo tylko pierwsze 800zł/200€/200GBP w miesiącu jest darmowe, a powyżej tej kwoty jest pobierana już prowizja 2%.

PS. Nie doładowujemy konta w weekend ponieważ od godziny 0:00 w sobotę do 23:59 w niedzielę jest doliczana prowizja 0,5%.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 23.05.2018 10:00

Dzięki za garść cennych informacji nt. Revoluta.
Powiedz jeszcze czy te limity z bankomatu są w miesiąxu kalendarzowym?
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 23.05.2018 10:07

Czy mógłby ktoś dać konkretny link na stronie Pekao o które konto konkretnie chodzi i czy oprócz wypłat bez prowizji w Zagrabecka Banka płatność kartą w restauracjach czy na stacjach benzynowych także jest po dobrym kursie ?
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 23.05.2018 10:09

dawidbryk napisał(a):Czy mógłby ktoś dać konkretny link na stronie Pekao o które konto konkretnie chodzi i czy oprócz wypłat bez prowizji w Zagrabecka Banka płatność kartą w restauracjach czy na stacjach benzynowych także jest po dobrym kursie ?


Jest po dobrym kursie. Sprawdzone nie raz.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 10:10

dawidbryk napisał(a):Czy mógłby ktoś dać konkretny link na stronie Pekao o które konto konkretnie chodzi i czy oprócz wypłat bez prowizji w Zagrabecka Banka płatność kartą w restauracjach czy na stacjach benzynowych także jest po dobrym kursie ?


KIlka postów wcześniej podawałem konkretny link i informacje o jakie konto chodzi
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 23.05.2018 10:20

Przewinąłem z 5 stron i jakoś nie mogę linku konkretnego znaleźć ... :/
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 23.05.2018 10:26

dawidbryk napisał(a):Przewinąłem z 5 stron i jakoś nie mogę linku konkretnego znaleźć ... :/

https://www.pekao.com.pl/indywidualni/kontaosobiste/KontoPrzekorzystne/
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 10:32

dominikzw napisał(a):To żeby jeszcze było śmieszniej to do tego konta nie ma żadnej karty visa. (strona 2).
https://www.pekao.com.pl/binsource/f/50 ... chunki.pdf

Karta visa jest tylko do konta walutowego ale to inna bajka zupełnie i tym produktem w ogóle się nie interesuje.
Do tego konta jest tylko jedna karta Mastercard Debit FX


Proszę - info z wczoraj...słabo patrzyłeś ;)
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 23.05.2018 10:46

dominikzw napisał(a):
dominikzw napisał(a):To żeby jeszcze było śmieszniej to do tego konta nie ma żadnej karty visa. (strona 2).
https://www.pekao.com.pl/binsource/f/50 ... chunki.pdf

Karta visa jest tylko do konta walutowego ale to inna bajka zupełnie i tym produktem w ogóle się nie interesuje.
Do tego konta jest tylko jedna karta Mastercard Debit FX


Proszę - info z wczoraj...słabo patrzyłeś ;)

To jest tabela opłat i prowizji ...
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 10:52

Zgadza się. Tam jest podana nazwa konta i nazwa karty jaka jest do konta przypisana. KIlka postów jeszcze wcześniej napisałem jakie konto chodzi w gre jak dzwoniłem na infolinie.
Reasumując Konto przekorzystne powyżej 26 roku życia chyba że masz mniej to poniżej 26.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.05.2018 11:14

audiKSP napisał(a):Dzięki za garść cennych informacji nt. Revoluta.
Powiedz jeszcze czy te limity z bankomatu są w miesiąxu kalendarzowym?


Tego nie jestem pewien ale na 80% jest to po prostu 30 dni od pierwszej wypłaty z bankomatu.

Edit:
otrzymałem taką informację od Revoluta
"Please note, if you joined before 16 March 2017 your billing cycle for all charges goes by Calendar month.
If you joined after 16 March 2017, you go by Rolling month.
Therefore, every 14th of the month, your limit will reset"

Ja dołączyłem w tym roku więc wychodzi na to, że każdego 14go dnia miesiąca limit 800zł się kasuje.
Ja będę niestety od 14-go w Chorwacji więc braknie mi 1 dnia abym sobie mógł wybrać 800zł w HRK i następnego dnia znów 800zł w HRK bez ponoszenia kosztów 2%.

Jednak te 2% to i tak jest mniej niż płacę zawsze za wyciąganie z bankomatów za pomocą moich kart w PKO oraz Millennium.
Obie karty VISA.

Jeszcze dodatkowe info w sprawie płacenia w Chorwacji kartą Revolut.
Jako, że w aplikacji nie można sobie założyć konta w HRK to nie należy się tym przejmować. Aplikacja po prostu nam przeliczy po najkorzystniejszym kursie z naszego zasilenia w PLN.
Bez żadnych dodatkowych kosztów, bez prowizji bez złodziejskich kursów bankowych.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 23.05.2018 13:04

Kurcze naczytałem się wszędzie tekstów typu "nie brać gotówki. Płacić kartą"
I w sumie miałem tak zrobić. Wziąć tylko euro do zapłaty resztę za kwaterkę (zaliczka już przelana) no i jakieś drobne kuny na w razie czego aby opłacić autostrady gdyby karta nie zadziałała.

Potem myślałem aby wyciągać kuny na bierząco tak aby nie wracać z nimi do Polski.

Z tym, że to nie jest tak różowo.
Mam konto inteligo z kartą visa electron prowadzone obecnie przez PKO BP (kiedyś jakiš niemiecki bank)

Wypłata z bankomatu w CRO to 10zł. Przewalutowanie jeśli nie płacę w euro, usd itd to co prawda tylko 1% ale te bankomaty troszke dużo. Więc i tak trzeba będzie wybierać więcej żeby kilka razy dzienie dychy nie gubić ;)
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 23.05.2018 13:25

@kaeres dzięki, bardzo rzeczowe info.
Kolego Marcinusik, po co w ogóle się zastanawiasz nad jakimś Inteligo. Wyrabiaj Revoluta i nie będziesz myślał o takich rzeczach.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 23.05.2018 18:04

audiKSP w Revolut możesz mieć różne waluty - jak to wygląda przy płatnościach w sklepach kartą ? Wybieram z jakiego konta ma iść płatność czy jak to jest ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone