Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2017 07:30

marko350 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
marko350 napisał(a):Ogólnie warto płacić kartą :D


Ogólnie warto płacić DOBRĄ kartą

Poniżej przykład, że nie masz racji

BOŚ - 0,6254
Inteligo - 0,5869

Ale i tak wychodzi lepiej............

Czyli najpierw sprawdź jaki jest przelicznik.... Twojej karty :papa: :papa: :papa:


Lepiej od czego?

Wskazany BOŚ też wychodzi lepiej?

Też jestem wygodnym fanem kart ale rok temu dałem się wydymać. W tym roku założyłem dodatkowe konto i płatności kartą były tańsze o około 6,5% niż starą kartą

Każdy powinien sprawdzić jak ma u siebie zamiast pisać czy czytac, że "ogólnie warto płacić kartą" ;)
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 10.08.2017 09:08

Dokładnie tak :D
Holden Caulfield
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Holden Caulfield » 24.08.2017 12:17

Jeśli w terminalu w sklepie lub w bankomacie pokaże się wybór HRK / PLN co się bardziej opłaca? Kilka razy starałem się to sprawdzić wybierając różne opcje, ale różnie mi to wychodziło. Może coś pomieszałem. Ktoś zbadał to dokładniej?
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 24.08.2017 12:28

Po powrocie z wakacji i sprawdzeniu konta przelicznik płatności kartą wyszedł mi w przedziale 0,585 do 0,595 PLN za 1 HRK
karta debetowa, Visa w ING konto Komfort.
matiz21
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matiz21 » 24.08.2017 15:39

Witam, tydzień temu wróciłem z Chorwacji, płacąc kartą z PKO VISA przelicznik wynosił 0,595 zł za kune natomiast VISA z BZWBK 0,575zł na kune także korzystniej. Przy wypłacie z bankomatu PKO przeliczyło 0,6zł za kune, BZWBK nie sprawdzałem bo jest prowizja za wybieranie z bankomatów innych niż ich.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 02.09.2017 12:25

Holden Caulfield napisał(a):Jeśli w terminalu w sklepie lub w bankomacie pokaże się wybór HRK / PLN co się bardziej opłaca? Kilka razy starałem się to sprawdzić wybierając różne opcje, ale różnie mi to wychodziło. Może coś pomieszałem. Ktoś zbadał to dokładniej?

Co masz na myśli? Płacenie w sklepie w Chorwacji kartą stosując polską walutę? Trochę to dziwne :-) Będąc tam czy to w sklepie czy w bankomacie płaciłem w Kunach kartą debetową mBank - kurs taki jak piszą inni użytkownicy w okolicach 0,606 zł. Nie najlepszy ale są i wyższe. Może to był komunikat pokazujący wartość transakcji w złotówkach? Niektóre bankomaty chyba mają takie opcje, chociaż ja widziałem na ekranie przeliczanie Euro/Kuna. Ciekawi mnie co dokładnie Ci tam wyświetlało :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.09.2017 15:09

Mój przelicznik PKOSA MasterCard 0.56-57, z bankomatu 0,57-0.58
bomati13
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bomati13 » 03.09.2017 11:06

Polecam płacić kartą PEKAO SA - przelicznik jest 0,574 przy czym PEKAO nie pobiera dodatkowych prowizji za płatności kartą i wypłaty w bankomatach Zagrabecka Banka (kurs ten sam) - przy takim rozliczeniu, nie ma sensu brać ze sobą kun, euro, tylko kartę i wypłacić kasę z bankomatu...
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 03.09.2017 11:32

Farstone napisał(a):
Holden Caulfield napisał(a):Będąc tam czy to w sklepie czy w bankomacie płaciłem w Kunach kartą debetową mBank - kurs taki jak piszą inni użytkownicy w okolicach 0,606 zł. Nie najlepszy ale są i wyższe.

mbank ze wszystkim liczy mnie 0,5917 zł za kune zza karte debetowa
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 27.03.2018 10:02

Witka - wracając do tematu to proponuję zapoznać się z kartami Revoult - na chwilę obecna nie ma lepszej oferty do płatności i wypłat kasy za granicą. Zmienia się a aplikacja jaka waluta ma być rozliczana podczas płatności - wypłaty w dowolnej walucie beż żadnego przewalutowania. Zakup waluty po kursie mstercarda. Możliwość doładowania kartą kredytowoą - co dodatkowo może dać profity na KK. Ogólnie mam już 6 miesiąc i po prostu rewelacja jak dla mnie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.03.2018 10:52

bomati13 napisał(a):Polecam płacić kartą PEKAO SA - przelicznik jest 0,574 przy czym PEKAO nie pobiera dodatkowych prowizji za płatności kartą i wypłaty w bankomatach Zagrabecka Banka (kurs ten sam) - przy takim rozliczeniu, nie ma sensu brać ze sobą kun, euro, tylko kartę i wypłacić kasę z bankomatu...


Tak, to konto polecane w wielu tematach na tym forum
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 27.03.2018 10:59

Ja tam wolę sprawdzone już Pekao i kartę MC. Revolt raczej tego nie przebije zwłaszcza, że podobno masz jakieś ograniczenia odnośnie wypłat z bankomatów itp. 8)
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 27.03.2018 12:54

800 zl wyplata - płatności do oporu. Pod warunkiem posiadania środków :) Dobre jak się jeździ o różnych krajach
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 04.04.2018 23:40

Witam.
My w tamtym roku płaciliśmy kartami . Żona używała karty ING płaciła prowizje, ja używałem karty BPS banku pospółdzielczego :) heh u mnie na szczęście bez żadnych dodatkowych opłat było :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.04.2018 13:36

ApropoDefacto napisał(a):Ja tam wolę sprawdzone już Pekao i kartę MC. Revolt raczej tego nie przebije zwłaszcza, że podobno masz jakieś ograniczenia odnośnie wypłat z bankomatów itp. 8)

Revolut generalnie ma ten minus, że 200e bądź 800zł w miesiącu można wyciągać ze ściany za darmo.
Po tym limicie jest tak samo jak ze zwykłej karty VISA czy Mastercard - drobna opłata. Więc zawsze byłbyś do przodu o prowizję za te 800zł.
A płatności są darmowe do oporu jak wspomniał kolega wyżej więc dodatkowy plus.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone