Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.05.2009 16:38

Do amen dodam, że dzwoniłam do mbanku i walutą rozliczeniową u nich jest Euro.
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 09.05.2009 22:32

Czy płacąc kartą kredytową np. na stacji benzynowej, dla której transakcje realizowane w Polsce są zatwierdzane podpisem, w Chorwacji również zatwierdza się podpisem czy pinem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2009 22:45

emi13214 napisał(a):Czy płacąc kartą kredytową np. na stacji benzynowej, dla której transakcje realizowane w Polsce są zatwierdzane podpisem, w Chorwacji również zatwierdza się podpisem czy pinem?

Zasada autoryzacji jest taka sama, gdziekolwiek tą kartą płacisz.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.05.2009 08:14

Piotrek_B napisał(a):
emi13214 napisał(a):Czy płacąc kartą kredytową np. na stacji benzynowej, dla której transakcje realizowane w Polsce są zatwierdzane podpisem, w Chorwacji również zatwierdza się podpisem czy pinem?

Zasada autoryzacji jest taka sama, gdziekolwiek tą kartą płacisz.


uzywam najczesciej karty z akceptacja maestro. w Polsce zawsze wpisuje PIN. W zeszlym tygodniu na Litwie prosili abym sie podpisal ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2009 11:24

piotrulex napisał(a):....uzywam najczesciej karty z akceptacja maestro. w Polsce zawsze wpisuje PIN. W zeszlym tygodniu na Litwie prosili abym sie podpisal ...

W przypadku "płaskiej" karty maestro nie trzeba na Litwe jechac żeby tak było - w Rzeszowie w Eleclerc jest to samo - bodaj jedyne miejsce gdzie zamiast akceptacji PIN wymagają podpisu.
Nie wiem czy pytający pisząc "karta kredytowa" miał na myśli kartę kredytowa czy płatniczą tzw. wypukłą - bo takie karty są autoryzowane tylko podpisem
plastelinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plastelinka » 18.05.2009 23:11

Witam.Przepraszam,jeśli zadam pytanie ktore pojawiło się na forum już tysiąc razy ale ja nie mogę znaleźć tego co potrzebuje.Czy bardziej opłaca się wziąć już zamienione w Polsce KUNY i tam nimi operowac czy wziac troche kun,euro na trase i lody,a resztę kartą płacić? Ostatnio miałam całą sume w gotówce a teraz skusiła mnie karta

i druga sprawa czy jest jakas różnica czy pieniążki mam w mBanku czy w multibanku?

Pozdrawiam
iro
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iro » 19.05.2009 00:34

Za pomocą karty płatniczej mBanku możesz w każdym bankomacie w CRO wypłacić kuny bez żadnej prowizji, dużo taniej niż kupować w Polsce. Wszelkich innych płatności dokonasz za pomocą karty kredytowej - przelicznik także dużo korzystniejszy niż w kantorach. Trzeba pamiętać. że podejmując środki z bankomatu za pomocą karty kredytowej zapłacimy prowizję. A jeżeli już masz kupione kuny to trzeba je zabrać ,bo w kraju się nie przydadzą
plastelinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plastelinka » 19.05.2009 01:10

Bardzo dziękuję,takich informacji potrzebowałam!

pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.05.2009 07:25

iro napisał(a):Za pomocą karty płatniczej mBanku możesz w każdym bankomacie w CRO wypłacić kuny bez żadnej prowizji, dużo taniej niż kupować w Polsce. Wszelkich innych płatności dokonasz za pomocą karty kredytowej - przelicznik także dużo korzystniejszy niż w kantorach. Trzeba pamiętać. że podejmując środki z bankomatu za pomocą karty kredytowej zapłacimy prowizję. A jeżeli już masz kupione kuny to trzeba je zabrać ,bo w kraju się nie przydadzą



Prowizja obowiazuje i przy debetowej i przy kredytowej Visie w mbanku przy wypłacie w innej walucie niż EURO.

[/b]
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 19.05.2009 07:32

Sumując wszytko - płacenie kartą i tak wychodzi najlepiej - lepiej jak kurs kantorowy :D
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 19.05.2009 08:51

Tylko w mBanku przy zakładaniu konta masz wybór waluty do rozliczeń zagranicznych euro lud dolara. Wiec co się wybierze to się ma.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.05.2009 09:01

AdamBo napisał(a):Tylko w mBanku przy zakładaniu konta masz wybór waluty do rozliczeń zagranicznych euro lud dolara. Wiec co się wybierze to się ma.


Pytałam sie ogólnie jaka jest waluta rozliczeniowa to powiedziąła że EURO. Może teraz jest wybór kiedys nie było.
iro
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iro » 19.05.2009 23:02

W mBanku nie ma żadnej prowizji , jest tylko przewalutowanie ale przelicznik jest bez porównania do kantorów w kraju.
jerzyk
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 30.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzyk » 25.05.2009 13:33

Witam
Może ktoś orientuje się jak jest z opłatami w KredytBanku
poz
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 25.05.2009 14:05

CinnamonGirl napisał(a):
AdamBo napisał(a):Tylko w mBanku przy zakładaniu konta masz wybór waluty do rozliczeń zagranicznych euro lud dolara. Wiec co się wybierze to się ma.


Pytałam sie ogólnie jaka jest waluta rozliczeniowa to powiedziąła że EURO. Może teraz jest wybór kiedys nie było.


Zmieniałem bank ostatnio i przy zakładaniu ekonta był wybór waluty rozliczeniowej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone