Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 28.05.2009 15:29

Ja zawsze robię tak:

Kupuję w kantorze w Krakowie 200kun, jest akurat na autostradę (140KN) i zostaje trochę na rozruch, chleb na rano, lody na stacji
Na zakupy na miejscu wypłacam w bankomacie, a co się da płacę kartą w sklepie i na stacji
Euro biorę tyle ile trzeba na zapłacenie apartmana i mam jakieś rezerwowe na drogę z 50, które wymieniam na ostatnie zakupy przed odjazdem do domu.

Jak do tej pory ten system dla nas jest najlepszy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2009 21:50

Bert napisał(a): Do tego przynajmniej kasy mi nikt nie dźwignie na plaży czy skądś tam...


Nie żebym życzył,wręcz przeciwnie...ale dźwignięcie kasy,może sie okazać pikusiem przy dźwignięciu karty :wink:
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 29.05.2009 11:04

Witam....
Dzisiaj rozmawiałem przez chat z multibankiem a to przebieg rozmowy:

Domańska, Elżbieta Witam, w czym mogę pomóc?

Klient Paweł witam

Domańska, Elżbieta dzień dobry

Klient Paweł wybieramy się w sierpniu do Chorwacji

Klient Paweł czy mogę płacić wizą

Klient Paweł i w jaki sposób jest to rozliczane

Klient Paweł chodzi mi oczywiście o Visa elektron

Domańska, Elżbieta, jeśli tylko terminal będzie obsługiwał karty Visa nie widzę problemu

Klient Paweł A w jaki sposób państwo rozliczacie się z tamtymi bankami

Domańska, Elżbieta Karta jest rozliczana w EUR, waluta inna niż EUR jest przeliczana na EUR po kursie Visy, następnie kwota w EUR jest przeliczana przez MultiBank na PLN po kursie sprzedaży dewiz z dnia rozliczenia transakcji.

Klient Paweł a po drodze nie przeliczają jeszcze na dolary

Klient Paweł bo takie głosy też słyszałem

Domańska, Elżbieta jeśli płatność jest w EUR wówczas następuje przeksięgowanie na PLN

Domańska, Elżbieta bezpośrednio

Domańska, Elżbieta gdyż walutą rozliczeniową w Multibanku kart Visa jest EUR

Klient Paweł rozumiem serdecznie pozdrawiam i dziękuję

Domańska, Elżbieta dziękuję za rozmowę

Teoretycznie super.... ale zobaczymy w praktyce...

:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2009 11:37

fotograf123 napisał(a):Witam....
Dzisiaj rozmawiałem przez chat z multibankiem a to przebieg rozmowy:

[..]

Domańska, Elżbieta dziękuję za rozmowę

Teoretycznie super.... ale zobaczymy w praktyce...

:D


Pani Domańska, Elżbieta zapomniała o jednym drobiazgu z 35 strony taryfy prowizji i opłat ;)
** - w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, MultiBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokosci do 2% wartosci transakcji.
Gdybyś chciał wypłacać w bankomacie, to, z niewielkimi wyjątkami, dochodzi jeszcze 10 zł prowizji.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 29.05.2009 18:06

A czy ktoś ma doświadczenia z Ing bankiem? Kilka miechów temu pytałem w banku o bezprowizyjne pobieranie gotówki ze ściany i poinformowano mnie że nie mają żadnego partnera bankowego w Cro i zawsze będzie prowizja. Prawda li to?
adrianm
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianm » 29.05.2009 20:38

Ja polecam branie kart ze sobą , płatność na autostradzie w Cro - kartą
płatność w sklepie - Kartą
Płatnośc na INA(stacja benzynowa) - kartą
płatność w restauracji - karta

po co komu gotówka :)

używałem katy PKO BP ( tej dodawanej do głównego rachunku) i PKO SA , kurs wyszedł 0.65 :)
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 29.05.2009 20:43

A poza tym za płatnści kartą nie ma prowizji takiej jak od wypłaty gotówki i mamy co najmniej 52 dni na spłatę :D
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 30.05.2009 07:03

szary779 napisał(a):A czy ktoś ma doświadczenia z Ing bankiem? Kilka miechów temu pytałem w banku o bezprowizyjne pobieranie gotówki ze ściany i poinformowano mnie że nie mają żadnego partnera bankowego w Cro i zawsze będzie prowizja. Prawda li to?

Jak pisałem wcześniej Mam konto w Ing w zeszłym roku wyrobiłem u nich Maestro i przy płatnościach kartą było 0 prowizji, wychodziło lepiej o parę groszy niż by wymieniać w Cro Euro na Kuny :lol: Jeśli chodzi o wybieranie z ściany płaczu to niestety było to obarczone prowizją bodajże 2%. Czyli zasada że połowa 1/3 w euro gotówką reszta na karcie jest najlepszym wyjściem
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 08:19

adrianm napisał(a): płatność na autostradzie w Cro - kartą
po co komu gotówka :)


Na wypadek,gdy na bramce usłyszy sie od uprzejmego pana Chorwata,że terminal akurat przestał działać,co wcale nie jest jakims ewenementem. :wink:
Ja taki tekst usłyszałem na bramkach w Sw.Helenie,natomiast terminal w Blato działał.
Wycofywanie się z przed bramki w momencie,gdy za tobą zdążyło sie ustawić kilkanaście samochodów może byc stresujące. :wink:
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 30.05.2009 08:50

hepik napisał(a):
adrianm napisał(a): płatność na autostradzie w Cro - kartą
po co komu gotówka :)


Na wypadek,gdy na bramce usłyszy sie od uprzejmego pana Chorwata,że terminal akurat przestał działać,co wcale nie jest jakims ewenementem. :wink:
Ja taki tekst usłyszałem na bramkach w Sw.Helenie,natomiast terminal w Blato działał.
Wycofywanie się z przed bramki w momencie,gdy za tobą zdążyło sie ustawić kilkanaście samochodów może byc stresujące. :wink:


Albo np. przy kasie w sklepie. Zawsze karta działała, a tu nagle dzisiaj nie radi. Na stacji benz. obok za to bez problemu. A poza tym jakoś nie wyobrażam sobie płacic kartą za 2 lody w budce, kilo brzoskwiń na straganie itd.
Tantal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tantal » 30.05.2009 22:05

pam napisał(a):Albo np. przy kasie w sklepie. Zawsze karta działała, a tu nagle dzisiaj nie radi...


Przerabiałem to rok temu. Ledwie przekroczyliśmy granicę chorwacką, w baku pusto więc pierwsza INA zaliczona. Samochód do pełna idę do kasy i niestety niemiła niespodzianka... terminal nie czyta karty :(
Kun mieliśmy tyle co na autostradę i trochę na rozruch, euro na szczęście trochę mieliśmy więc ostatecznie jakoś się wypłaciliśmy mieszaniną kun, euro (nie chciałem się odo razu pozbywać euro, szczególnie, że przelicznik zastosowali nam trochę złodziejski). Na szczęście był to jedyny raz kiedy były problemy z płatnością kartami. Potem był to nasz główny sposób pozyskiwania gotówki i płacenia. Kartę mam e mBanku i pomimo tego, że przy przeliczaniu podobno doliczali 2% prowizji wychodziło bardzo korzystnie. Minimalnie drożej (1-2 grosze na kunie) niż przy kombinacjach złoty -> euro -> kuna ale za to wygodniej i nie zastanawiając się przy każdym kantorze czy wymieniać tutaj czy może w następnym będzie jeszcze korzystniej. Ostatecznie część euro wróciła z nami do Polski na czym całkiem dobrze wyszedłem bo teraz są warte trochę więcej niż rok temu :D
Reasumując, gotówkę mieć trzeba na tzw. wszelki wypadek, ale na co dzień polecam płatności kartą i bankomaty. Nawet jeśli wyjdzie trochę drożej to spokojniej i bezpieczniej.
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 31.05.2009 22:09

witam , aktualnie po pobraniu 100 kun z konta zeszło 65 zł ( z prowizja ) bank ING , wróciłem z chorwacji wczoraj, pozdrawiam
wiwa_t
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 01.02.2009
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiwa_t » 31.05.2009 22:20

wildstar napisał(a):witam , aktualnie po pobraniu 100 kun z konta zeszło 65 zł ( z prowizja ) bank ING , wróciłem z chorwacji wczoraj, pozdrawiam


Wiecie jak wygladaja platnosci karta visa-bzwbk? ktos z Was dokonywal platnosci taka karta? wybieral z bankomatu kuny?
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 31.05.2009 22:36

wiwa_t napisał(a):
wildstar napisał(a):witam , aktualnie po pobraniu 100 kun z konta zeszło 65 zł ( z prowizja ) bank ING , wróciłem z chorwacji wczoraj, pozdrawiam


Wiecie jak wygladaja platnosci karta visa-bzwbk? ktos z Was dokonywal platnosci taka karta? wybieral z bankomatu kuny?


Przypuszczam, że trzeba włożyć kartę do odpowiedniego otworka, podać PIN, kwotę, a dalej juz z górki :D :D
Jacek_Do
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 28.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_Do » 31.05.2009 22:39

Witam
Dzwoniłem do Inteligo bo tam mam konto i powiedzieli mi że:
- Wypłata z bankomatu 2% prowizji
- płatność kartą (transakcje bezgotówkowe) bez prowizji
Przeliczanie na złotówki odbywa się w następujący sposób:
w momencie wypłaty na koncie rezerwowane są środki po przeliczeniu z kwoty bazowej( w tym wypadku kun) na zł po kursie z danego dnia, następnie Viza do 7 dni przelicza najpierw na USB a następnie na zł i dopiero wtedy pieniądze są pobierane z konta.

Tak też wcześniej myślałem, ale wczoraj się upewniłem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone