Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiwa_t
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 01.02.2009
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiwa_t » 01.06.2009 17:06

pam napisał(a):
wiwa_t napisał(a):
wildstar napisał(a):witam , aktualnie po pobraniu 100 kun z konta zeszło 65 zł ( z prowizja ) bank ING , wróciłem z chorwacji wczoraj, pozdrawiam


Wiecie jak wygladaja platnosci karta visa-bzwbk? ktos z Was dokonywal platnosci taka karta? wybieral z bankomatu kuny?


Przypuszczam, że trzeba włożyć kartę do odpowiedniego otworka, podać PIN, kwotę, a dalej juz z górki :D :D


dzieki moze pytanie nieprecyzyjnie postawione ale odpowiedz bardzo inteligentna... kurde a tak sie meczylem.
8)
chodzlo mi oczywiscie o prowizje z tym zwiazane.
moduscreati
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) moduscreati » 01.06.2009 22:39

Sławek i Bogusia napisał(a):
szary779 napisał(a):A czy ktoś ma doświadczenia z Ing bankiem? Kilka miechów temu pytałem w banku o bezprowizyjne pobieranie gotówki ze ściany i poinformowano mnie że nie mają żadnego partnera bankowego w Cro i zawsze będzie prowizja. Prawda li to?

Jak pisałem wcześniej Mam konto w Ing w zeszłym roku wyrobiłem u nich Maestro i przy płatnościach kartą było 0 prowizji, wychodziło lepiej o parę groszy niż by wymieniać w Cro Euro na Kuny :lol: Jeśli chodzi o wybieranie z ściany płaczu to niestety było to obarczone prowizją bodajże 2%. Czyli zasada że połowa 1/3 w euro gotówką reszta na karcie jest najlepszym wyjściem


Ing 3% prowizjie ze ściany płaczu ,ale nie mniej niż 9zł, przelicznik Mastera: Hkn-Eur-Pln - kurs Hkn do Eur wg FX EU czyli ze spredem 5% a Eur na Pln po kursie Ing - jak liczyłem to itak się opłaca ,zawsze troszkę to przodu.Transakcje bezgotówkowe bez prowizji. ING nie ma przedstawicielstwa na terenie byłej YU - niestety....
przemas_depesz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 25.07.2007
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas_depesz » 02.06.2009 11:04

wiwa_t napisał(a):
pam napisał(a):
wiwa_t napisał(a):
wildstar napisał(a):witam , aktualnie po pobraniu 100 kun z konta zeszło 65 zł ( z prowizja ) bank ING , wróciłem z chorwacji wczoraj, pozdrawiam


Wiecie jak wygladaja platnosci karta visa-bzwbk? ktos z Was dokonywal platnosci taka karta? wybieral z bankomatu kuny?


Przypuszczam, że trzeba włożyć kartę do odpowiedniego otworka, podać PIN, kwotę, a dalej juz z górki :D :D


dzieki moze pytanie nieprecyzyjnie postawione ale odpowiedz bardzo inteligentna... kurde a tak sie meczylem.
8)
chodzlo mi oczywiscie o prowizje z tym zwiazane.


Hello
Wczoraj wróciłem z Hr (Mimice) i mam sprawdzone na własnym koncie informacje odnośnie przelicznika.
Bank PKO BP. carta visa electron - przy płaceniu - 1 kuna = 0,6308 zł z bankomatu przelicznik identyczny plus 3% prowizji. nie mniej niż 3 zł. Płatności za autostradę i paliwo bez problemu.
Płaciłem również kartą w Czechach i 1 korona = 0,1736 zł.
Ogólnie brak problemów z kartami i płatnościami w całej Dalmacji. Knajpy Omiś, Baśka Voda, Brela, Dubrovnik. Stacje paliw na autostradzie i w Makarskiej. A kurs Euro do kuny 1 Euro = od 7,18 kuna do 7.25 kuna
Pozdrav
twardy5
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) twardy5 » 03.06.2009 10:30

A jak się to ma do karty debetowej PKO Ekspres

Wypłata w walutach obcych - za każdą operację od wartości operacji:
3% nie mniej niż 10,00 - To jesli chodzi o wypłate z bankomatów a co z tranzakcjami bezgotówkowymi?
Grzana5
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzana5 » 03.06.2009 13:20

Założyłem niedawno konto w Aliorbanku,właśnie dzwoniłem na infolinię i Pani powiedziała,że za wypłatę pieniędzy i transakcje bezgotówkowe nie pobierają żadnych prowizji i opłat.
Konto jest darmowe,także chyba to niezłe rozwiązanie.
Przeliczają z kuny na dolara i później z dolara na złotówki.Jak dobrze zrozumiałem :D
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 04.06.2009 23:32

Hej! Wrocilismy z Rabac i faktycznie placenie karta najbardziej sie oplaca :) Kurs w kantorze 1euro-7,12kn, przelicznik bankowy 1euro-7,33kn. Z kolei prowizja za wybranie kasy z bankomatu to 4,90 euro-i tu sie troche przejechalismy... Pozdrovki!
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 04.06.2009 23:42

Grzana5 napisał(a):Założyłem niedawno konto w Aliorbanku,właśnie dzwoniłem na infolinię i Pani powiedziała,że za wypłatę pieniędzy i transakcje bezgotówkowe nie pobierają żadnych prowizji i opłat.
Konto jest darmowe,także chyba to niezłe rozwiązanie.
Przeliczają z kuny na dolara i później z dolara na złotówki.Jak dobrze zrozumiałem :D



Witam a dlaczego na dolary ?.

To przecież Europa w Multibanku wyraźnie powiedzieli że przeliczają na Euro i z euro na złotówki.

Ja słyszałem, że sa banki liczące na dolary potem na euro i dopiero na złotówki, a wtedy to przerąbane, bo zarabiają krocie na kursach walut.
Dowiedz sie dobrze czy tak nie jest u ciebie....
Pozdrawiam... :D
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 04.06.2009 23:44

Basiulinek napisał(a):Hej! Wrocilismy z Rabac i faktycznie placenie karta najbardziej sie oplaca :) Kurs w kantorze 1euro-7,12kn, przelicznik bankowy 1euro-7,33kn. Z kolei prowizja za wybranie kasy z bankomatu to 4,90 euro-i tu sie troche przejechalismy... Pozdrovki!


A przepraszam w jakim banku ?.
dancio-1
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancio-1 » 05.06.2009 00:26

Grzana5 napisał(a):Założyłem niedawno konto w Aliorbanku,właśnie dzwoniłem na infolinię i Pani powiedziała,że za wypłatę pieniędzy i transakcje bezgotówkowe nie pobierają żadnych prowizji i opłat.
Konto jest darmowe,także chyba to niezłe rozwiązanie.
Przeliczają z kuny na dolara i później z dolara na złotówki.Jak dobrze zrozumiałem :D

Witam ! Ja również załorzyłem konto w Allior i faktycznie wybieranie piniedzy z konta jest darmowe a przelicznik jest lepszy ,wiec bez obawy można tam korzystać z tej karty,wyjezdzamy 19 .06 więc sami sie przekonamy jak to jest !
Pozdrawiam dancio-1
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 05.06.2009 07:01

Grzana5 napisał(a):Założyłem niedawno konto w Aliorbanku,właśnie dzwoniłem na infolinię i Pani powiedziała,że za wypłatę pieniędzy i transakcje bezgotówkowe nie pobierają żadnych prowizji i opłat.
Konto jest darmowe,także chyba to niezłe rozwiązanie.
Przeliczają z kuny na dolara i później z dolara na złotówki.Jak dobrze zrozumiałem :D


bylem specjalnie spytać w banku u nich jak wygląda sytuacja przeliczają z kun na EURO kolega musiał się pomylić :wink: pytałem specjalnie 2x i rewelacja jak dla mnie u nich jest to ze korzysta sie z każdego bankomatu na całym świecie i nie pobierają żadnych opłat 8O z każdego bankomatu dla mnie to szok pewnie dlatego nie widać bankomatów Aliorbanku bo ich nie potrzebują bo z pierwszego lepszego można kasę pobrać bo żadnych opłat i prowizji nie ma :lol:
wojtaskatowice
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtaskatowice » 05.06.2009 07:48

Basiulinek napisał(a):Hej! Wrocilismy z Rabac i faktycznie placenie karta najbardziej sie oplaca :) Kurs w kantorze 1euro-7,12kn, przelicznik bankowy 1euro-7,33kn. Z kolei prowizja za wybranie kasy z bankomatu to 4,90 euro-i tu sie troche przejechalismy... Pozdrovki!

A sprawdzaliście różnicę w cenie euro jaka jest w banku a np. w kantorze ???
Grzana5
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzana5 » 05.06.2009 13:21

ufokking napisał(a):
Grzana5 napisał(a):Założyłem niedawno konto w Aliorbanku,właśnie dzwoniłem na infolinię i Pani powiedziała,że za wypłatę pieniędzy i transakcje bezgotówkowe nie pobierają żadnych prowizji i opłat.
Konto jest darmowe,także chyba to niezłe rozwiązanie.
Przeliczają z kuny na dolara i później z dolara na złotówki.Jak dobrze zrozumiałem :D


bylem specjalnie spytać w banku u nich jak wygląda sytuacja przeliczają z kun na EURO kolega musiał się pomylić :wink: pytałem specjalnie 2x i rewelacja jak dla mnie u nich jest to ze korzysta sie z każdego bankomatu na całym świecie i nie pobierają żadnych opłat 8O z każdego bankomatu dla mnie to szok pewnie dlatego nie widać bankomatów Aliorbanku bo ich nie potrzebują bo z pierwszego lepszego można kasę pobrać bo żadnych opłat i prowizji nie ma :lol:


Najpierw pytałem na infolinii,potem byłem wpłacić kasę w banku i Pani tez powiedziała,że przeliczają na dolary.Także teraz to już nie wiem jak to jest.Zadzwonię jeszcze i zapytam. :?:
Grzana5
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzana5 » 05.06.2009 13:50

Właśnie rozmawiałem z Panią za Alior i powiedział,że na 100% rozliczenie wygląda tak,ze najpierw przeliczają kunę na dolara po kursie MasterCard,a później z dolara na złotówki po kursie AliorBank.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 05.06.2009 14:14

jak dla mnie to wsio rybka jak przeliczają i tak wychodzi na to samo a ja spytam Panią jeszcze raz w Poniedziałek jak będę konto zakładał i a jak będzie ze z dolara to jej powiem żeby sobie ludzi w kulki nie robili :wink:
okrzem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 23.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) okrzem » 05.06.2009 14:21

fotograf123 napisał(a):
Grzana5 napisał(a):Założyłem niedawno konto w Aliorbanku,właśnie dzwoniłem na infolinię i Pani powiedziała,że za wypłatę pieniędzy i transakcje bezgotówkowe nie pobierają żadnych prowizji i opłat.
Konto jest darmowe,także chyba to niezłe rozwiązanie.
Przeliczają z kuny na dolara i później z dolara na złotówki.Jak dobrze zrozumiałem :D



Witam a dlaczego na dolary ?.

To przecież Europa w Multibanku wyraźnie powiedzieli że przeliczają na Euro i z euro na złotówki.

Ja słyszałem, że sa banki liczące na dolary potem na euro i dopiero na złotówki, a wtedy to przerąbane, bo zarabiają krocie na kursach walut.
Dowiedz sie dobrze czy tak nie jest u ciebie....
Pozdrawiam... :D


nie jestem pewien ale to zależy od systemu w jakim funkcjonuje karta: visa, mastercard itd.
jak visa to najpierw na dolary a potem euro

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone