Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 27.05.2009 18:56

jest sporo racji w tym co piszecie ok.
Ale chciałem zapytać , co jest celem wyjazdu ?
czy to wyjazd na wczasy czy na "parkiet"
Jeśli ktoś jest dobry w tego rodzaju grach finansowych, ma dużą wiedzę i zdolność przewidywania (np. kursów) to powinien na takich spekulacjach zarobić wcześniej a zarobione pieniążki wydać na zasłużony wypoczynek.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 28.05.2009 11:45

JacYamaha napisał(a):Płacone w zeszłym roku kartą Inteligo i bez prowizji.


to ja juz nie rozumie jak to co piszesz ma sie do tego

natuchna napisał(a):odpowiedż z banku Inteligo o karcie VISA :
Transakcja bezgotwokowa kartą Visa jest przeliczana przez Visa z waluty transakcji na dolary amerykańskie po kursie obowiązującym w Visa . Następnie, w dniu rozliczenia transakcji przez Bank w Polsce rachunek Klienta jest obciążany kwotą w PLN po kursie sprzedaży dewiz obowiązującym w danym dniu w Banku.

Wypłata gotówki w bankomatach poza granicami kraju związana jest z prowizją 2% kwoty wypłaty, nie mniej niż 8,50 PLN.

jest jeszcze jedna opcja wypłaty kasy z banku w okienku na karte Visa, wtedy prowizja jest stała 9.99zł niezależnie od kwoty.

pzdr


taką samą informacje dostałem dzwoniąc do Inteligo i wychodzi ze biorą podwójne przewalutowanie bardzo proszę o wytłumaczenie mi to łopatologicznie jak to jest z karty Inteligo, jakie są całkowite koszty płace np karta na stać za paliwo 50euro ile mi ściągną kasy z kata?
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 28.05.2009 11:50

Visa przeliczy euro na dolara na dzien dzisiejzy wg obowiązującego na dany dzien kursu tej pary walutowej EUR/USD a nastepnie dolara przeliczy Inteligo na zlotego. w krajach gdzie jest euro opłaca sie płacic kartą nie jednekrotnie miałem płacąc karta lepszy kurs niz z tego dnia kurs wkantorze w Polsce.
Jest jeszcze jeden szkopuł:)
Visa przelicza kurs euro na dolara automatycznie, nastepnie Inteligo robi blokade na twoim koncie po kursie z tego dnia na kwote jaka zapłaciłes ale...na rozliczenie tej transakcji bank ma 7 dni a dokładnie rozlicza ja po otrzymaniu potwierdzenia z Visy i wtedy rozlicza transakcje po kursie z dnia w ktorym robi rozliczenie odblokowując kwote. Czesto ruchy na walucie sa spore i róznice sa znaczace między dniem wykonania transakcji a rozliczeniem kwoty przez bank.

Dzis euro jest po 4.5zł nie radze nikomu kupowac euro w chwili obecnej.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 28.05.2009 12:32

czyli żeby to zamknąć krótko mówiąc opłaca sie płacić karta Inteligo czy lepiej płacić w euro biorąc ze euro kosztuje 4,5zl?
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 28.05.2009 12:36

Lepiej Karta jesli płacisz euro. Z kunami to lepiej miec euro ze sobą , iśc do banku i wymienic na kuny. korzystniej wychodzi1
Euro kupisz niedługo po 4.3 ;) poczekaj do 10 czerwca
Ostatnio edytowano 28.05.2009 12:38 przez natuchna, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.05.2009 12:36

W zeszłym roku płaciłam gdzie się dało kartą (mbank) moim zdaniem to najkorzystniejsze rozwiązanie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2009 12:41

yskyerka napisał(a):W zeszłym roku płaciłam gdzie się dało kartą (mbank) moim zdaniem to najkorzystniejsze rozwiązanie.


Dla banku - na pewno :wink:
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 28.05.2009 12:48

natuchna napisał(a):Lepiej Karta jesli płacisz euro. Z kunami to lepiej miec euro ze sobą , iśc do banku i wymienic na kuny. korzystniej wychodzi1
Euro kupisz niedługo po 4.3 ;) poczekaj do 10 czerwca


no właśnie o to chodziło teraz już wiem jak to ugryź a tak sie zastanawiam może miał ktoś doświadczenie czy w BiH lepiej płacić za paliwo kartą czy walutą?
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 28.05.2009 12:48

nie tylko dla banku. Każdy robi tak jak mu pasuje najlepiej to jasne. Uważam ze trzeba miec siano i na koncie i w kieszeni i w skrytce w samochodzie i to w każdej walucie ojro, zloty, kuna:)
Vitto
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vitto » 28.05.2009 13:31

Nie rozumiem w jakim celu dzielicie włos na czowro.
Biorąc pod uwagę posługiwanie się kartą i efektywność tej metody - efektywność dajmy na to rozumianą jako korelacja wygody, bezpieczeństwa, kosztów i np dostępności - to nie ma o czym mówić - jest to zdecydowanie lepsze, niż wymiana na kuny w Polsce.

Zgadzam sie też z tezą, że trochę EUR i kun "just in case" sie przyda. Jednak podstawowe źórdło to karta i tyle.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.05.2009 13:34

pascalek napisał(a):
yskyerka napisał(a):W zeszłym roku płaciłam gdzie się dało kartą (mbank) moim zdaniem to najkorzystniejsze rozwiązanie.


Dla banku - na pewno :wink:


Na jakie rozwiązanie bym się nie decydowała (karta, zakup euro i wymiana, bankomat) zawsze będzie zarobiony i poszkodowany. Ot proza życia. Dla mnie najwygodniejsza karta. :D
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 28.05.2009 14:04

A czy ktoś korzystał z kart z Millennium (MasterCard)? Jakie są prowizje i z jakich bankomatow w Cro najkorzystniej wybierac gotówkę?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 28.05.2009 14:27

Aki napisał(a):A czy ktoś korzystał z kart z Millennium (MasterCard)? Jakie są prowizje i z jakich bankomatow w Cro najkorzystniej wybierac gotówkę?

Dlaczego szukasz takich infomacji na tym forum? Czy nie lepiej jest skontaktować się z oddziałem banku w tym przypadku Millennium? Dla leniwych można wejść na stronę banku i tam zadać pytanie.
PZDR
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2009 14:28

Aki napisał(a):A czy ktoś korzystał z kart z Millennium (MasterCard)? Jakie są prowizje i z jakich bankomatow w Cro najkorzystniej wybierac gotówkę?


A oni w ogóle dają Mastercarda debetowego do konta?? Bo kredytową to ogólnie nie opłaca się brać gotówki z bankomatu. Ale jeśli już, to "Marża Banku pobierana przy przeliczeniach walutowych w przypadku dokonania transakcji kartami VISA i MasterCard w walutach obcych wynosi 3%." i do tego opłata za transakcję gotówkową 3% min 7 zł. Dla debetowej Visy jest to bodajże 2.5% min. 9 zł. W porównaniu z mBankiem - drożyzna.
Bert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bert » 28.05.2009 14:54

łomatko....ja już w ogóle zgłupiałem z tymi przelicznikami, walutami i tak dalej. Kołomyja straszna..I tak pewnie będę płacił kratą, bo oszczędności przy gotówce pewnie byłyby minimalne albo i nie byłoby ich wcale. Do tego przynajmniej kasy mi nikt nie dźwignie na plaży czy skądś tam...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone