Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 05.08.2020 14:46

A ja zgłaszam, że dojechałem do Mastrinki/Trogiru płacąc na wszystkich bramkach kartą PKO BP MasterCard wielowalutową z konta HRK. Nie było żadnego kłopotu. Na wszelki wypadek zostawię jednak kilka kun w portfelu na powrót Bo mam tylko karty z PKO że sobą.
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 05.08.2020 14:49

aegean11 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
aegean11 napisał(a):
ruwado napisał(a):To tez jakieś wyjście w przypadku korka na Lućko :D
Przerabiałem to dwa razy w tym roku nie mając pojęcia, że w tym miejscu karty PKO BP są...dyskryminowane. ;)

Dwa razy, to znaczy gdzie. :?:
Bo chyba nie na wyjeździe z Zagrzebia w kierunku Splitu. :wink:
.

W drodze powrotnej i oczywiście po pierwszym odcinku. ;)
pdw88
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdw88 » 29.08.2020 22:27

Dziś w drodze powrotnej na bramce na wylocie z Zagrzebia zostałem poinformowany, iż tylko gotówka. Naskrobałem ostatnio euro zapłaciłem. Zapytałem czy na tych bramkach można płacić kartą i otrzymałem odpowiedź -nie. Bezpośrednio za mną kolega zapłacił kartą bez problemu...
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.08.2020 22:49

pdw88 napisał(a):Dziś w drodze powrotnej na bramce na wylocie z Zagrzebia zostałem poinformowany, iż tylko gotówka. Naskrobałem ostatnio euro zapłaciłem. Zapytałem czy na tych bramkach można płacić kartą i otrzymałem odpowiedź -nie. Bezpośrednio za mną kolega zapłacił kartą bez problemu...

Czy chodzi o bramkę Macelj-Zapresic?
Jeśli tak, to tam zawsze dzieją się jakieś dziwne rzeczy z tymi płatnościami kartą. Mnie tam też kilkakrotnie odrzuciło płatności kartami, które na innych bramkach były akceptowane bez żadnego problemu!
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 29.08.2020 22:51

Jestem już po urlopie w Chorwacji, ale dopiero teraz wczytałem się w ten wątek. Może to i dobrze, bo bym się pewnie denerwował gdyż mamy z żoną tylko karty PKO BP VISA. Na każdej bramce płaciłem właśnie taką kartą i ani razu mi nie odrzuciło Jak wracaliśmy nocą to na Lućko zjechaliśmy na bramki No cash i również bez problemu. Nie zauważyłem jakiś znaków No Pko Bp, bo było ciemno, wiec już nie wiem o co chodzi. Szczerze mówiąc tegoroczny wyjazd był 9 i zawsze płacimy debetówką PKO BP. Nigdy nie odrzuciło.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 29.08.2020 23:33

BraveSirRobin napisał(a):Jestem już po urlopie w Chorwacji, ale dopiero teraz wczytałem się w ten wątek. Może to i dobrze, bo bym się pewnie denerwował gdyż mamy z żoną tylko karty PKO BP VISA. Na każdej bramce płaciłem właśnie taką kartą i ani razu mi nie odrzuciło Jak wracaliśmy nocą to na Lućko zjechaliśmy na bramki No cash i również bez problemu. Nie zauważyłem jakiś znaków No Pko Bp, bo było ciemno, wiec już nie wiem o co chodzi. Szczerze mówiąc tegoroczny wyjazd był 9 i zawsze płacimy debetówką PKO BP. Nigdy nie odrzuciło.

Po przeczytaniu ostatnich info z tego potu, też zastawiłem gotovinę - mam PKO Visa i żona też i młody też. Nie widziałem żadnych przekreślonych PKO jadąc do Cro i wracając z Cro. Ale nie ryzykowałem na bramkach automatik. Widać przy Zagrebiu jest jakiś bajzel.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.08.2020 23:59

ruwado napisał(a): Widać przy Zagrebiu jest jakiś bajzel.

Ale ten bajzel nie jest "przy Zagrzebiu", tylko na autostradowej bramce w Macelj, na której wracając do kraju płacimy za odcinek autostrady "od Zagrzebia".
Właśnie na tej bramce widziałem naklejki z przekreślonym logiem banku PKO BP i pisałem nawet o tym w tej wiadomości: post2162541.html#p2162541
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 30.08.2020 00:46

Chris_M napisał(a):
ruwado napisał(a): Widać przy Zagrebiu jest jakiś bajzel.

Ale ten bajzel nie jest "przy Zagrzebiu", tylko na autostradowej bramce w Macelj, na której wracając do kraju płacimy za odcinek autostrady "od Zagrzebia".
Właśnie na tej bramce widziałem naklejki z przekreślonym logiem banku PKO BP i pisałem nawet o tym w tej wiadomości: post2162541.html#p2162541

No cóż - ja nie widziałem, wracałem później. może "niedoczytałem". W sumie nigdzie nie widziałem PKO przekreślonego:
- ani jak jechałem do Zagrebia i na Lućko
- ani jak wracałem przed Zagrebiem przy zjeździe na automatyczne braki
- ani przed granicą HR/SLO w Macelj - ale powiem szczerze - tam już nie patrzyłem (miałem odliczoną gotovinę).

No nic - jak przeżyję koronę, to temat będzie dla mnie za rok.... :papa:
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 14.09.2020 08:04

Wczoraj wróciłem jadąc przez Węgry i Słowację . Mam kartę revolut i konta w kunach , forintach euro . Wszystkie płatności bez problemów na bramkach , stacjach benzynowych i sklepach. Jedna karta od kilku lat i zero problemów. Oczywiście w zapasie zawsze trochę gotówki i druga karta choć okazały się zbędne ....i oby tak nadal....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.09.2020 08:32

My mieliśmy problem zapłacić w lipcu na bramce przed Zagrzebiem w kierunku na południe. Nie przyjęło ani visa ani Mc z PKO BP, bramki no cash. Dopiero po wycofaniu się u obsługi zapłaciliśmy. Na powrocie i teraz we wrześniu od razu ustawialiśmy się na tradycyjnych bramkach. Pani w banku nie potrafiła powiedzieć skąd problem, bo podobno wszystko było uruchomione...
Ostatnio edytowano 14.09.2020 10:32 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 14.09.2020 10:02

Debetówka Mastercard z PEKAO S.A. hulała nam wszędzie, i na "Macieju" i na Lucko i na Maslenicy. Na Lucko to nawet świadomie pojechałem na bramki gotówkowe, ale tam każda budka oblepiona reklamą akurat Mastercard i mają terminale. To nie jest tak, że na bramkach oznaczony only cash nie zapłacisz kartą, bo zapłacisz. Natomiast nie wiem jak jest odwrotnie gdy się podjedzie na only card a chcesz zapłacić gotówką. Wspomniana karta również hulała mi w 2018 roku na Bośni na bramkach czy też na autostradzie A5 w CRO w okolicach Osijeku.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.09.2020 10:34

ŁukaszCiupa napisał(a):Na Lucko to nawet świadomie pojechałem na bramki gotówkowe, ale tam każda budka oblepiona reklamą akurat Mastercard i mają terminale. To nie jest tak, że na bramkach oznaczony only cash nie zapłacisz kartą, bo zapłacisz.
8O Ale nie ma przecież bramek tylko gotówkowych. No chyba, że podczas 12 wyjazdów do Cro nie zauważyłam takich to niech mnie ktoś poprawi i da znać, które to....
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 14.09.2020 10:44

piekara114 napisał(a):
ŁukaszCiupa napisał(a):Na Lucko to nawet świadomie pojechałem na bramki gotówkowe, ale tam każda budka oblepiona reklamą akurat Mastercard i mają terminale. To nie jest tak, że na bramkach oznaczony only cash nie zapłacisz kartą, bo zapłacisz.
8O Ale nie ma przecież bramek tylko gotówkowych. No chyba, że podczas 12 wyjazdów do Cro nie zauważyłam takich to niech mnie ktoś poprawi i da znać, które to....

Teoretycznie są - przynajmniej czytając dosłownie ich oznaczenia. Tu CASH a tam CARD. Czasem też widać dodatkowo napis ONLY.
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 14.09.2020 10:49

ŁukaszCiupa napisał(a):
piekara114 napisał(a):
ŁukaszCiupa napisał(a):Na Lucko to nawet świadomie pojechałem na bramki gotówkowe, ale tam każda budka oblepiona reklamą akurat Mastercard i mają terminale. To nie jest tak, że na bramkach oznaczony only cash nie zapłacisz kartą, bo zapłacisz.
8O Ale nie ma przecież bramek tylko gotówkowych. No chyba, że podczas 12 wyjazdów do Cro nie zauważyłam takich to niech mnie ktoś poprawi i da znać, które to....

Teoretycznie są - przynajmniej czytając dosłownie ich oznaczenia. Tu CASH a tam CARD. Czasem też widać dodatkowo napis ONLY.

To, że Ty, ja i jeszcze miliony innych ludzików wiedzą, że na CASH zapłacisz również by CARD, to całkiem co innego. Ale jak się okazuje, nawet na bramkach oznaczonych CARD ludzie mają od czasu do czasu problemy z płatnością kartami z nieznanych bliżej powodów...
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 16.09.2020 12:54

piekara114 napisał(a):My mieliśmy problem zapłacić w lipcu na bramce przed Zagrzebiem w kierunku na południe. Nie przyjęło ani visa ani Mc z PKO BP, bramki no cash. Dopiero po wycofaniu się u obsługi zapłaciliśmy. Na powrocie i teraz we wrześniu od razu ustawialiśmy się na tradycyjnych bramkach. Pani w banku nie potrafiła powiedzieć skąd problem, bo podobno wszystko było uruchomione...


ja miałem problem z kartami Visa ING kredytową i do ROR, na Zapresic wciągnęło bilet nie czytało żadnych z kart, musiałem zapłacić gotówką.w Demerje zapłaciłem kartą ale dopiero po wbiciu ręcznie do terminala przez obsługę.
Na stacjach benzynowych czy w sklepie brak problemu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone