Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablosnet
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 17.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablosnet » 07.07.2011 11:24

Aldonka napisał(a):Ja mam zwykłą VISĘ, zamówiłam sobie teraz MasterCard Debit PayPass, ona nie ma opłaty za przewalutowanie :) Jak zdąży przyjść ok, jak nie - trudno i tak pojadę :D


Mi przyszła w ciągu 3 dni roboczych, będzie dobrze.

Pozdrawiam.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.07.2011 12:11

grundfos napisał(a):Witam, za waszą radą postanowiłem że zabiorę kartę do Chorwacji i ją będę płacił jednak po przeczytaniu tego artykułu mam wątpliwości czy to się naprawdę opłaca :?

Oto Link:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/527051,placenie_karta_platnicza_za_granica_wygodnie_ale_drogo.html[/code]


Zawsze wszedzie gdzie ejstem zawsze staram sie placic karta. TYLKO raz przelicznik z karty wyszedl nieco gorzej niz kupno ichnej kasy w kantorze. Bylo to na Litwie. Czesto bywam w Czechach, Slowacji, Niemczech, ostatnio UK i karta zawsze jest najlepiej
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 07.07.2011 12:24

Aldonka napisał(a):Ja mam zwykłą VISĘ, zamówiłam sobie teraz MasterCard Debit PayPass, ona nie ma opłaty za przewalutowanie :) Jak zdąży przyjść ok, jak nie - trudno i tak pojadę :D


http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... tml#tabs=0

1 jeżeli dokonujesz transakcji w walucie innej, niż waluta rozliczeniowa karty, to za przeliczenie kwoty transakcji na walutę rozliczeniową mBank pobierze 2% od kwoty transkacji

czyli płacąc w Chorwacji jednak pobierają te 2%?
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 07.07.2011 12:27

Przy Visa tak . Przy Mastercard nie
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.07.2011 13:42

Dokładnie, przy Visa naliczą 2% przy Mastercard nie, nawet jeśli walutą kraju nie jest Euro.

MASTERCARD: http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... it/#tabs=4
nie ma gwiazdki=odnośnika przy "Prowizja od wypłat gotówki w bankomatach za granicą"

VISA: http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... TO/#tabs=3,
jest gwiazdeczka, a raczej cyferka 5

:)
gosiapp
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiapp » 08.07.2011 17:00

Mam VISĘ w Inteligo i uruchomiłam sobie za 4zł/mc opcję "bankomaty bez granic". Dzięki temu nie płace dodatkowo tych 2%. Wyłączenie usługi jest bezpłatne :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 12.07.2011 09:36

gosiapp napisał(a):Mam VISĘ w Inteligo i uruchomiłam sobie za 4zł/mc opcję "bankomaty bez granic". Dzięki temu nie płace dodatkowo tych 2%. Wyłączenie usługi jest bezpłatne :)

Pomyliłaś pojęcia, czym innym jest opłata za przewalutowanie 2% a czym innym prowizja za wypłatę z obcego bankomatu.
gosiapp
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiapp » 12.07.2011 12:44

podszywacz napisał(a):
gosiapp napisał(a):Mam VISĘ w Inteligo i uruchomiłam sobie za 4zł/mc opcję "bankomaty bez granic". Dzięki temu nie płace dodatkowo tych 2%. Wyłączenie usługi jest bezpłatne :)

Pomyliłaś pojęcia, czym innym jest opłata za przewalutowanie 2% a czym innym prowizja za wypłatę z obcego bankomatu.


Masz racje, pomyliłam :)
gosiapp
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiapp » 12.07.2011 13:18

Dla osób posiadających VISA Inteligo, które podpisały umowę po 11 maja 2010r lub przeszli na nowe warunki cenowe:

" W przypadku operacji bezgotówkowych i wypłat gotówki realizowanych kartami Visa za granicą w walutach innych niż EUR, GBP, USD
pobiera się dodatkową prowizję za przewalutowanie operacji w wysokości 1,1% wartości operacji"
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 12.07.2011 15:44

I pomyśleć , że karty kredytowe są już tak powszechne w Polsce. Mnóstwo ludzi ma po kilka w portfelu. A i tak znajdzie się ktoś kto na forum będzie opowiadał o tym jaki to jest nowoczesny i dumny, że używa karty.
mner
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mner » 13.07.2011 08:22

Wydaje mi się że samo pisanie o wysokości kursu kun przy płaceniu kartą, bez podawania jaką kartą (debetowa, kredytowa, MC, VIsa) oraz w jakim banku (i nawet przy jakim rodzaju rachunku) nie jest zbyt miarodajne. O ile można przyjąć że pierwsze przewalutowanie z kun na (za zwyczaj) Euro dokonywane przez MC lub Vise jest raczej dla wszystkich kart takie samo to już przeliczenie z Euro na zł wykonane przez bank jest obciążone bądź prowizją za przewalutowanie bądź wysokością kursu (niektóre banki mają np. swoje -niestety bardzo nierealne- kursy i według nich sobie przeliczają, co w rzeczywistości można traktować jako ukrytą prowizje).
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.07.2011 11:34

Mogę potwierdzić wcześniejsze informacje z forum dla posiadaczy konta w Pekao SA, że wypłacanie pieniędzy z bankomatów Zagrebacka Banka jest bezpłatne (bez prowizji). Kurs wyszedł ok. 0,53 zł za kunę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.07.2011 11:40

Są w tej samej grupie, chyba nie mogło być inaczej...
mner
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mner » 13.07.2011 14:10

Nie jestem w tym momencie w Chorwacji ale mogę podać:
Bank BGŻ, Karta MasterCard Debit,
dzisiejszy kurs kuny w MasterCard - 0.134338 Euro
przeliczenie w BGŻ (wg. ich własnego kursu sprzedaży 1E-4,1227 PLN) - 0.134338x4,1227= 0,5538 zł za jedną wydaną bezgotówkowo kunę. Przy wypłacie z bankomatu gotówki dodatkowo prowizja 3% ale nie mniej niż 8 PLN.
Dla zainteresowanych:
Kurs MasterCard
Kurs BGŻ
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2011 16:52

Co prawda nie dotyczy TO 8O Chorwacji, ale warto przeczytać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone