Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 22.06.2023 10:09

wiolek_lp napisał(a):Czy wybierał ktoś markę bośniacką revolutem ? Zastanawia mnie czy lepiej zostawić złotówki czy zamienić na euro, czy bez znaczenia :?: Czy w przypadku posiadania na koncie i e i zł, przy wypłacie BAM pobierze ze złotówek jako, że w Pl zakładałam konto ?

Zazwyczaj tak to działało, chyba że coś pozmieniali.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.06.2023 10:40

Wybaczcie ale czasami nie ogarniam terminów w regulaminach.
Zawsze sobie aktualizuję regulamin Revoluta przed wakacjami.
Wypłaty z bankomatów - bezpłatne do kwoty 800zł w danym miesiącu
Terminal - Bezpłatnie. Oznacza to płatności w Twojej podstawowej walucie, które są wysyłane na konta w Twoim kraju. I tego właśnie nie kumam.
To znaczy co ?
Co z weekendami ? Czy nadal obowiązują jakieś limity albo dodatkowe opłaty w weekendy ?

Czy można uniknąć opłat ze ściany gdy mamy kupione EUR na koncie Revolut czy zawsze będzie pobrana opłata ?
Czy korzystając w Chorwacji z bankomatów jest różnica czy mamy EUR czy PLN na koncie w Revolut ? (np. przy wyborze wauty w bankomacie - zawsze pyta czy w lokalnej walucie czy z kraju z którego pochodzisz) ?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.06.2023 10:53

Nie unikniesz opłat bankomatowych. Niezależnie od karty. W tym roku każdy pobiera, jako % albo jako flat rate. Dlatego revoluty i inne fintechy w Chorwacji nie mają już żadnej przewagi nad kartami banków, jeśli się ma subkonto euro do płatności kartą. A gotówkę można wziąć z kraju.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.06.2023 10:55

Ok, co z weekendami w Revolut ?
Osobno bankomaty i terminale.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 22.06.2023 11:33

W Chorwacji nawet jezeli niektore banki nie pobieraja oplat za wyplate z bankomatu to firma obslugujaca( bedaca wlascicielem bankomatow) takie oplaty pobiera
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.06.2023 12:42

wiolek_lp napisał(a):Czy wybierał ktoś markę bośniacką revolutem ? Zastanawia mnie czy lepiej zostawić złotówki czy zamienić na euro, czy bez znaczenia :?: Czy w przypadku posiadania na koncie i e i zł, przy wypłacie BAM pobierze ze złotówek jako, że w Pl zakładałam konto ?

bodajże rok czy dwa temu pobierało z konta podstawowego, czyli złotowego, ze względu na to, że nie można mieć konta w BAM. No chyba, że nie będziesz mieć na koncie wystarczającej kwoty w PLN, to pobierze w tej walucie, ktorej masz najwięcej (w przeliczeniu na PLN oczywiście).
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 22.06.2023 12:53

kaeres napisał(a):Ok, co z weekendami w Revolut ?
Osobno bankomaty i terminale.


Ja będąc w marcu w Tajlandii na R trzymałem baty, żeby w weekendy nie płacić dodatkowo żadnych opłat. Dzięki temu ściągało mi tylko to co na rachunku w knajpie. Wiem, że gdybym nie miał kupionych THB na koncie, płaciłbym w weekendy więcej. Z Euro obecnie sprawa wygląda z tego co wiem podobnie. Chyba że się coś zmieniło to niech ktoś poprawi.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2023 13:01

vin napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Czy wybierał ktoś markę bośniacką revolutem ? Zastanawia mnie czy lepiej zostawić złotówki czy zamienić na euro, czy bez znaczenia :?: Czy w przypadku posiadania na koncie i e i zł, przy wypłacie BAM pobierze ze złotówek jako, że w Pl zakładałam konto ?

bodajże rok czy dwa temu pobierało z konta podstawowego, czyli złotowego, ze względu na to, że nie można mieć konta w BAM. No chyba, że nie będziesz mieć na koncie wystarczającej kwoty w PLN, to pobierze w tej walucie, ktorej masz najwięcej (w przeliczeniu na PLN oczywiście).


Dzięki, czyli zostawię coś złotówek.W zeszłym roku pobierało mi z konta z kunami, ciekawe jaki teraz przelicznik będzie ze złotówek.
Chciałam kupić w kantorze, ale u mnie w mieście gdzie nie zadzwoniłam, wszędzie nie mieli pojęcia co to za waluta 8) :lool:
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.06.2023 13:16

wiolek_lp napisał(a):Dzięki, czyli zostawię coś złotówek.W zeszłym roku pobierało mi z konta z kunami, ciekawe jaki teraz przelicznik będzie ze złotówek.
Chciałam kupić w kantorze, ale u mnie w mieście gdzie nie zadzwoniłam, wszędzie nie mieli pojęcia co to za waluta 8) :lool:

we wrześniu było niecałe 0,41 KM za 1 PLN. a bezprowizyjne dwa lata temu były Addiko i UniCredit Bank
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.06.2023 13:20

ApropoDefacto napisał(a):
kaeres napisał(a):Ok, co z weekendami w Revolut ?
Osobno bankomaty i terminale.


Ja będąc w marcu w Tajlandii na R trzymałem baty, żeby w weekendy nie płacić dodatkowo żadnych opłat. Dzięki temu ściągało mi tylko to co na rachunku w knajpie. Wiem, że gdybym nie miał kupionych THB na koncie, płaciłbym w weekendy więcej. Z Euro obecnie sprawa wygląda z tego co wiem podobnie. Chyba że się coś zmieniło to niech ktoś poprawi.


I to by była istotna informacja.
Kto może potwierdzić ?

A do tego co będzie się działo jeżeli będziemy mieli EURO i PLN na koncie ?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.06.2023 13:36

kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.06.2023 13:52

Ok, czyli priorytetowa jest waluta w danym kraju jeżeli ją mamy na koncie (w Chorwacji €). Jeżeli nie mamy wystarczającej ilości € to pobierze w PLN przewalutowując w locie z kursem z danej chwili.
Nawet jeżeli mamy € na koncie to możemy w aplikacji zablokować € i płacić z PLN (np. jeżeli kurs nam danego dnia nie odpowiada i chcemy sobie € zatrzymać).
W weekendy warto mieć przewalutowane już środki w € bo Revolut pobiera opłatę 1% za PRZEWALUTOWANIE w weekend (a nie za korzystanie).
I najgorsza sprawa to bezpłatny limit ze ściany tylko 800zł w danym miesiącu.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.06.2023 13:59

marecky81 napisał(a):Dlatego revoluty i inne fintechy w Chorwacji nie mają już żadnej przewagi nad kartami banków, jeśli się ma subkonto euro do płatności kartą. A gotówkę można wziąć z kraju.

Jeśli fintechy mają korzystniejszy kurs (a dotychczas miały) to nadal opłaca się je mieć.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.06.2023 14:02

kaeres napisał(a):Ok, co z weekendami w Revolut ?
Osobno bankomaty i terminale.

Jeśli na koncie masz tylko zł to płacąc w walucie przelicza ci wg aktualnego kursu.w weekendy zawsze jest ciut drożej gdyż rynek walutowy (chyba tak to nazywają) jest nieczynny.
Jeśli wcześniej sobie kupisz walutę to obowiązuje cię kurs z dnia zakupu. Dzięki temu nie dopłacasz za transakcje weekendowe.
Oczywiście, jak to z walutami bywa, możesz sobie zrobić duży zakup waluty przed wyjazdem a po tygodniu waluta potanieje.
Na szczęście dla przeciętnego Kowalskiego są to różnice niezauważalne.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2023 14:11

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to jeśli podczas weekendu zabraknie mi euro, to korzystniej będzie płacić w złotówkach gdzie samo przewalutuje po aktualnym kursie, niż samej wykupywać euro ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 117
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone