Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 17.08.2022 10:33

Czy ktoś z Was korzystał z usługi wielowalutowej w mBank z Kuną? Bo żonka konsultowała się z mBank i jej to polecili tę usługę jako darmową i zakup Kun/Euro. Jak to oceniacie?
Toruniak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toruniak » 20.08.2022 20:06

plakon napisał(a):Tak informacyjnie - wczoraj wypłacałem kuny w bankomacie Agram Banka w Samoborze kartą Revoluta - poszło bez żadnych opłat czy prowizji. Tak więc Agram Banka Zagreb do ulubionych
Lista bankomatów jest tutaj: https://www.agrambanka.hr/bankomati/


Cześć, a możesz zdradzić jaki bank wydał kartę i czy jest to MC czy Visa?
Pozdrawiam
Piotr
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.08.2022 20:56

6 sierpnia (sobota) z bankomatu ERSTE w Biogradzie wypłaciłem ze swojego konta w kunach kwotę 1300 HRK.
Bankomat wyświetlił mi, ze pobiera 28 HRK prowizji, ale sprawdzając potem historię operacji na koncie wykryłem, że Revolut dodatkowo przy tej operacji potracił mi jeszcze 8,01 HRK jakiejś dodatkowej opłaty.
Klikniecie przycisku dodatkowych informacji wyświetla komunikat o następującej treści:

2% - wysokość uzasadnionych opłat za wypłaty

Czy ktoś spotkał się z podobna opłatą?
Nawet uwzględniając, że kwota 1300 HRK stanowi równowartość ok.819 zł, to 2% od 19 zł stanowiących nadwyżkę ponad miesięczny limit 800 zł wynosi tylko 0,38 zł, czyli ok. 0,60 HRK, a nie 8,01 HRK.

Jeszcze bardziej zastanawiający tekst pojawia się gdy kliknąłem literkę "i" przy kwocie 8,01 HRK. Wyświetlił mi się wówczas taki tekst:

Po przekroczeniu miesięcznego limitu 5 zł wypłat z bankomatu pobieramy opłatę w wysokości 2%
(minimalna kwota: 800 zł).

Tajemnicza dodatkowa opłata, miesięczny limit 5 zł, minimalna kwota 800 zł - czy ktoś domyśla się, o co w tym wszystkim może chodzić?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.08.2022 21:16

Prowizja to 2% lub 5 zł w zależności która kwota jest większa. Te 8 kun to te 5 zł. Jak przekroczysz limit to płacisz przynajmniej 5 zł.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.08.2022 21:59

mchrob napisał(a):Prowizja to 2% lub 5 zł w zależności która kwota jest większa. Te 8 kun to te 5 zł. Jak przekroczysz limit to płacisz przynajmniej 5 zł.

Dzięki! :)
Ale ten tekst wyjaśnienia naprawdę woła o pomstę do nieba!
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 20.08.2022 22:05

Tekst wyjaśnienia jest jasny dla czytających forum, a przede wszystkim regulaminy. 800 zł w miesiącu w planie podstawowym wypłacasz gratis - powyżej jest opłata. Proste, wałkowane 100 razy.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.08.2022 22:17

plakon napisał(a):Tekst wyjaśnienia jest jasny dla czytających forum, a przede wszystkim regulaminy. 800 zł w miesiącu w planie podstawowym wypłacasz gratis - powyżej jest opłata. Proste, wałkowane 100 razy.

Czy Ty w ogóle czytałeś zacytowany przeze mnie tekst tego wyjaśnienia?

Po przekroczeniu miesięcznego limitu 5 zł wypłat z bankomatu pobieramy opłatę w wysokości 2%
(minimalna kwota: 800 zł).


Gdzie w Regulaminie widzisz "miesięczny limit wypłat 5 zł"?
A 800 zł to jest minimalna kwota czego?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.08.2022 22:40

nawet nie trzeba do regulaminu sięgać, po wejściu w menu osobiste (górny lewy róg butto z inicjałami), potem 'plan' i 'wypłaty z bankomatów' widać to, co na zrzucie poniżej.
Screenshot_20220820-223740.png
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 20.08.2022 22:43

Ty sobie coś słabo poczytaleś. W regulaminie podstawowego planu Revoluta jest prosto 800 zł bez prowizji w miesiącu o ile bankomat nie weźmie prowizji. Powyżej prowizja Revoluta i ewentualnie bankomatu. Czego nie rozumiesz?
kranu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 21.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kranu » 20.08.2022 22:52

Oprócz 800zł bez prowizji trzeba też pamiętać o limicie 5 bezpłatnych wypłat jeśli ktoś po drobnicę chodzi.

Kod: Zaznacz cały
Plan Standard obejmuje pięć bezpłatnych wypłat z bankomatów. Wypłaty z bankomatów pozostaną bezpłatne do momentu dokonania 5 wypłat z bankomatów lub wypłacenia łącznie 800zł (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.08.2022 22:57

plakon napisał(a):Ty sobie coś słabo poczytaleś. W regulaminie podstawowego planu Revoluta jest prosto 800 zł bez prowizji w miesiącu o ile bankomat nie weźmie prowizji. Powyżej prowizja Revoluta i ewentualnie bankomatu. Czego nie rozumiesz?

Skąd się wzięło obciążenie, to już wyjaśnił mchrob, więc nie wiem po co dalej wałkujesz temat.
Natomiast dalej oczekuję, aż nam odpowiesz:
Gdzie w Regulaminie widzisz "miesięczny limit wypłat 5 zł"?
A 800 zł to jest minimalna kwota czego?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.08.2022 23:06

Ludzie, czy Wy naprawdę nie rozumiecie co napisał Chris? 8O

Nie problem jest z wyjaśnieniem pobranej opłaty, ale zrozumieniem opisu który Revolut umieścił na zestawieniu transakcji.
Opis jest nielogiczny a pewnie wynika ze złego tłumaczenia.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.08.2022 23:27

wydawało mi się, że kol. Chris_M pytał o powód naliczenia opłaty w takiej, a nie innej wysokości...czy sądzisz, że oczekiwał, że będziemy, jako użytkownicy, wyjaśniać powód takiego (fakt, może i mało logicznego), a nie innego tłumaczenia opisu aplikacji? to dopiero wydaje się nielogiczne :roll:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.08.2022 23:40

Ale ja wyjaśniłem Chris-owi ten powód 1,5 h przed Twoim postem. Chris zdążył podziękować i tylko dziwił go głupi komunikat.
Temat wyjaśniony, a wy dalej go wałkujecie. Proszę - czytajcie posty przed napisaniem swoich.
Kończę to OT.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.08.2022 08:38

vin napisał(a):nawet nie trzeba do regulaminu sięgać, po wejściu w menu osobiste (górny lewy róg butto z inicjałami), potem 'plan' i 'wypłaty z bankomatów' widać to, co na zrzucie poniżej.
Obrazek

Dzięki za tego screena, jest cenny, bo informacji o tym kiedy limity się odnawiają szukałem bezskutecznie przez dłuższy czas. Wydawało mi się, że wcześniej ta informacja była gdzieś indziej i już myślałem, że tę informację usunęli.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 113
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone