Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 24.07.2022 22:17

Chris_M napisał(a):
numenius napisał(a):
Bravik napisał(a):Tak, są to bankomaty OTP. ATM to skrót od angielskiej nazwy bankomatu. Ale muszę Cię rozczarować. Z Chorwacji docierają sygnały, że również OTP pobiera haracz za wyciąganie gotówki z bankomatu.


Rozumiem. Czy ktoś, kto tego doświadczył tego lata, może napisać co, jak, ile?

Pewien pogląd możesz wyrobić sobie na podstawie tej wiadomości:
post2269630.html#p2269630


Widziałem/czytałem ten wykaz przed zadaniem pytania na forum. Nie ukrywam, że liczyłem na wpis typu; "a ja wybierałem kuny z konta Revolut w bankomacie XXX i nie pobrano mi prowizji ani żadnych innych opłat". Widocznie jedna z zachęt do założenia Revoluta jest (już) nieaktualna.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 24.07.2022 22:43

numenius napisał(a): Nie ukrywam, że liczyłem na wpis typu; "a ja wybierałem kuny z konta Revolut w bankomacie XXX i nie pobrano mi prowizji ani żadnych innych opłat". Widocznie jedna z zachęt do założenia Revoluta jest (już) nieaktualna.

Sam czekam na podobny wpis, ale już w zeszłym roku udało mi się bez dodatkowych opłat wypłacić kuny tylko z dwóch bankomatów (jeden to było OTP, nazwy drugiego już nie pamiętam), więc w tym roku szanse na bezprowizyjną wypłatę będą jeszcze mniejsze.
Banki znalazły łatwy sposób na zarabianie dużych pieniędzy i teraz bardzo się spieszą żeby nachapać się jak najwięcej, zanim Chorwacja przyjmie walutę euro:

The model that pays off the most on tourism markets, such as, let's say, the ATM's in Dubrovnik, is DCC (dynamic currency conversion), where users are offered a choice if they want us to make a conversion for them, or for their bank to do it," Jelenski said. This model is also used by banks in Croatia and is so profitable that, unlike other countries, they even have profitable ATM networks. This will change in four to five years, when Croatia is expected to introduce the euro.

- artykuł z 2019 r. - https://www.total-croatia-news.com/life ... 26-croatia
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 24.07.2022 22:54

numenius napisał(a):
Chris_M napisał(a):
numenius napisał(a):
Bravik napisał(a):Tak, są to bankomaty OTP. ATM to skrót od angielskiej nazwy bankomatu. Ale muszę Cię rozczarować. Z Chorwacji docierają sygnały, że również OTP pobiera haracz za wyciąganie gotówki z bankomatu.


Rozumiem. Czy ktoś, kto tego doświadczył tego lata, może napisać co, jak, ile?

Pewien pogląd możesz wyrobić sobie na podstawie tej wiadomości:
post2269630.html#p2269630


Widziałem/czytałem ten wykaz przed zadaniem pytania na forum. Nie ukrywam, że liczyłem na wpis typu; "a ja wybierałem kuny z konta Revolut w bankomacie XXX i nie pobrano mi prowizji ani żadnych innych opłat". Widocznie jedna z zachęt do założenia Revoluta jest (już) nieaktualna.

To już chyba powolny koniec religii Revolut.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.07.2022 23:33

Ciekawe, jak będzie wyglądała kwestia wypłat z chorwackich bankomatów po wprowadzeniu euro.
Najwyżej wyciągnie się euro z konta w kraju (akurat w moim banku to niewielki koszt 2 €, niezależnie od kwoty), a gdzie się da, będzie się płacić kartą. Ewentualnie w kraju można będzie skorzystać z bankomatu wypłacającego euro, a to powinno być raczej darmowe.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.07.2022 23:52

Zbigniew74 napisał(a):To już chyba powolny koniec religii Revolut.

Świat nie kończy się na Chorwacji.
Poza tym tego typu fintechy zostaną jako platformy wymiany walut.
kranu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 21.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kranu » 25.07.2022 07:38

Zbigniew74 napisał(a):To już chyba powolny koniec religii Revolut.


Ale jeśli dobrze rozumiem, to nie "wina" Revoluta tylko pazerność operatorów bankomatów?
I jeśli mam kartę PKO BP z darmowymi wypłatami na całym świecie, to naliczą mi prowizje tak samo jak dla Revoluta.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 25.07.2022 19:43

Z doświadczenia aktualnego pobytu:
1. OTP - prowizja ok 30kun przy wyciąganiu ok 1000kun
2. Erste - j.w.
3. Zagrebecka - j.w.
4. Privredna banka - BEZ PROWIZJI - tylko ew % powyżej 800zł na okres rozliczeniowy
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.07.2022 19:51

stachmat napisał(a):Z doświadczenia aktualnego pobytu:
1. OTP - prowizja ok 30kun przy wyciąganiu ok 1000kun
2. Erste - j.w.
3. Zagrebecka - j.w.
4. Privredna banka - BEZ PROWIZJI - tylko ew % powyżej 800zł na okres rozliczeniowy

Aby informacja była kompletna, konieczne jest podawanie jaką kartą była dokonywana wypłata/próba wypłaty.
W zeszłym roku w tym samym bankomacie naliczona prowizja lub jej brak zależały od rodzaju użytej karty.
Gragor
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gragor » 25.07.2022 20:17

Niestety wypłaty podrożały i to bardzo, 12-15 jeszcze wypłaciłem bez prowizji, później obojętne revolut/curve/alior każdy bank już chciał prowizję - wcześniej tylko niektóre. Także darmowe wypłaty się skończyły, może jak będą mieć euro to znowu się coś uda? Szukałem informacji ale nie znalazłem opcji online, może dało by się założyć jakieś bezpłatne konto na wyjazd ale to już za dużo kombinowania na wakacje.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 25.07.2022 20:21

Chris_M napisał(a):
stachmat napisał(a):Z doświadczenia aktualnego pobytu:
1. OTP - prowizja ok 30kun przy wyciąganiu ok 1000kun
2. Erste - j.w.
3. Zagrebecka - j.w.
4. Privredna banka - BEZ PROWIZJI - tylko ew % powyżej 800zł na okres rozliczeniowy

Aby informacja była kompletna, konieczne jest podawanie jaką kartą była dokonywana wypłata/próba wypłaty.
W zeszłym roku w tym samym bankomacie naliczona prowizja lub jej brak zależały od rodzaju użytej karty.

znaczy, jedna karta Revoluta miała wypłatę z prowizją, a inna bez? 8O
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 26.07.2022 09:32

Bankomat Istatska Kreditna Banka w Puli,wypłaty Visą Revoluta bez prowizji.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.07.2022 09:40

vin napisał(a):
Chris_M napisał(a):
stachmat napisał(a):Z doświadczenia aktualnego pobytu:
1. OTP - prowizja ok 30kun przy wyciąganiu ok 1000kun
2. Erste - j.w.
3. Zagrebecka - j.w.
4. Privredna banka - BEZ PROWIZJI - tylko ew % powyżej 800zł na okres rozliczeniowy

Aby informacja była kompletna, konieczne jest podawanie jaką kartą była dokonywana wypłata/próba wypłaty.
W zeszłym roku w tym samym bankomacie naliczona prowizja lub jej brak zależały od rodzaju użytej karty.

znaczy, jedna karta Revoluta miała wypłatę z prowizją, a inna bez? 8O

Nie, wypłata kartą Revolut była bez prowizji, natomiast przy probie wypłaty kartą Pekao SA już była prowizja. Jeśli dobrze pamiętam, to był bankomat OTP.
BTW:
Zastanawiam się, w jakim celu Revolut intensywnie teraz wymienia karty; dotychczas używałem karty MasterCard, a Revolut przysłał mi nową kartę Visa i skrócił o 2 miesiące ważność starej, chociaż stara MC miała być ważna jeszcze do końca września.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 26.07.2022 10:09

Chris_M napisał(a):Nie, wypłata kartą Revolut była bez prowizji, natomiast przy probie wypłaty kartą Pekao SA już była prowizja. Jeśli dobrze pamiętam, to był bankomat OTP.

a, to jasne, po prostu w wątku o Revolucie nie spodziewałem się, że będzie mowa o innych bankach.
Chris_M napisał(a):BTW:
Zastanawiam się, w jakim celu Revolut intensywnie teraz wymienia karty; dotychczas używałem karty MasterCard, a Revolut przysłał mi nową kartę Visa i skrócił o 2 miesiące ważność starej, chociaż stara MC miała być ważna jeszcze do końca września.

miałem to samo, nie wiem, czy nie było to np. związane ze zmianą spółki z Revolut Payments na Revolut Bank.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 26.07.2022 20:31

Chris_M napisał(a):
vin napisał(a):
Chris_M napisał(a):
stachmat napisał(a):Z doświadczenia aktualnego pobytu:
1. OTP - prowizja ok 30kun przy wyciąganiu ok 1000kun
2. Erste - j.w.
3. Zagrebecka - j.w.
4. Privredna banka - BEZ PROWIZJI - tylko ew % powyżej 800zł na okres rozliczeniowy

Aby informacja była kompletna, konieczne jest podawanie jaką kartą była dokonywana wypłata/próba wypłaty.
W zeszłym roku w tym samym bankomacie naliczona prowizja lub jej brak zależały od rodzaju użytej karty.

znaczy, jedna karta Revoluta miała wypłatę z prowizją, a inna bez? 8O

Nie, wypłata kartą Revolut była bez prowizji, natomiast przy probie wypłaty kartą Pekao SA już była prowizja. Jeśli dobrze pamiętam, to był bankomat OTP.
BTW:
Zastanawiam się, w jakim celu Revolut intensywnie teraz wymienia karty; dotychczas używałem karty MasterCard, a Revolut przysłał mi nową kartę Visa i skrócił o 2 miesiące ważność starej, chociaż stara MC miała być ważna jeszcze do końca września.

W wątku o revolut nie pisałbym o innych kartach/ bankach - to dla mnie było jasne, lecz uściślając to revolut Mastercard.

To też jest właśnie moja nowa karta co ma dopiero miesiąc. Wcześniej o dziwo też był Mastercard.
agnes70
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes70 » 27.07.2022 08:03

Witam. Zachęcona informacjami o karcie Revolut (już wiem, że trzeba szukać innych rozwiązań) założyłam konto i fizyczną kartę. Mi przyszła karta Visa. Płacę nią bez problemu ale przeczytałam, na forum że w Tucepi gdzie ktoś był w czerwcu można wybrać bez prowizji w bankomacie OTP. Wczoraj go znalazłam i niestety już jest prowizja. A ponieważ wynika, że wszędzie wprowadzili wiec zdecydowałam się "stracić " te 25 kun przy wypłacie 1 tys kun. Ale jakie było moje zdziwienie i wkur... jak na aplikacji zobaczyłam, że pobrano mi 127 kun!!!! Czyli 12,7%.
Czy ktoś wie why??? Jak na ekranie bankomatu pisało , że prowizja 25 kun. Jestem w szoku tymi ukrytymi kosztami:(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 111
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone