Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.07.2022 18:31

biokd napisał(a):Czy aby płacić revolutem np na stacji, w knajpie, czy na autostradzie, trzeba mieć fizyczną kartę, czy można sobie ustawić NFC (wtedy tylko zbliżeniowo) lub czy da się to zrobić całkiem "bezkartowo"?

Revolut oferuje kartę fizyczną, wirtualną i jednorazową kartę wirtualną.
Także bezkartowo powinno być ok.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 10.07.2022 18:34

Bravik napisał(a):
Chris_M napisał(a):
walazz napisał(a):Teraz w niedziele placilem i revolutem i karta pkobp visa. Roznica jest 10% ceny na korzysc revoluta w stosunku do pkobp. Juz nie bede uzywac karty dziadowskich bankow polski h.

Uważasz, że rosyjskie banki są lepsze?
Zapewne masz rację, widocznie nie bez powodu istnieje takie stare powiedzenie: "Masz to jak w ruskim banku" :mrgreen:


A w którym to miejscu walazz choćby napomknął o rosyjskich bankach? Nadinterpretujesz. :roll:

Chcesz nasz przekonać, że Revolut nie ma nic wspólnego z rosyjskim kapitałem?
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 10.07.2022 18:46

Chris_M napisał(a):
Bravik napisał(a):
Chris_M napisał(a):
walazz napisał(a):Teraz w niedziele placilem i revolutem i karta pkobp visa. Roznica jest 10% ceny na korzysc revoluta w stosunku do pkobp. Juz nie bede uzywac karty dziadowskich bankow polski h.

Uważasz, że rosyjskie banki są lepsze?
Zapewne masz rację, widocznie nie bez powodu istnieje takie stare powiedzenie: "Masz to jak w ruskim banku" :mrgreen:


A w którym to miejscu walazz choćby napomknął o rosyjskich bankach? Nadinterpretujesz. :roll:

Chcesz nasz przekonać, że Revolut nie ma nic wspólnego z rosyjskim kapitałem?



Masz alternatywne zwie się ZEN.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 10.07.2022 19:05

Kerad n napisał(a):
Chris_M napisał(a):
Bravik napisał(a):
Chris_M napisał(a):Uważasz, że rosyjskie banki są lepsze?
Zapewne masz rację, widocznie nie bez powodu istnieje takie stare powiedzenie: "Masz to jak w ruskim banku" :mrgreen:


A w którym to miejscu walazz choćby napomknął o rosyjskich bankach? Nadinterpretujesz. :roll:

Chcesz nasz przekonać, że Revolut nie ma nic wspólnego z rosyjskim kapitałem?



Masz alternatywne zwie się ZEN.

Ja nie szukam alternatywy, mam Revoluta od lat.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na jego powiązania oraz pochodzenie jego kapitału założycielskiego, zwłaszcza w obliczu deprecjonowania znaczenia polskich banków. A obecna wojna na Ukrainie każe na Revoluta patrzeć szczególnie podejrzliwie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2022 19:30

Chris_M napisał(a):
Bravik napisał(a):
Chris_M napisał(a):
walazz napisał(a):Teraz w niedziele placilem i revolutem i karta pkobp visa. Roznica jest 10% ceny na korzysc revoluta w stosunku do pkobp. Juz nie bede uzywac karty dziadowskich bankow polski h.

Uważasz, że rosyjskie banki są lepsze?
Zapewne masz rację, widocznie nie bez powodu istnieje takie stare powiedzenie: "Masz to jak w ruskim banku" :mrgreen:


A w którym to miejscu walazz choćby napomknął o rosyjskich bankach? Nadinterpretujesz. :roll:

Chcesz nasz przekonać, że Revolut nie ma nic wspólnego z rosyjskim kapitałem?


Chris_M, to Wasz jest więcej? 8O
A co ma jedno do drugiego?
Revolut rosyjski - a ja myślałem, że brytyjski. No cóż...chyba tak samo jak np. Sikorsky Aircraft Corporation. A jak tam z Twoją wiedzą na temat kapitału w innych, w tym i "polskich" bankach?
Znasz kogoś, kto konta w Revolucie używa jako podstawowego konta osobistego? Bo ja nie. :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2022 19:51

Chris_M napisał(a): Ja nie szukam alternatywy, mam Revoluta od lat.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na jego powiązania oraz pochodzenie jego kapitału założycielskiego, zwłaszcza w obliczu deprecjonowania znaczenia polskich banków. A obecna wojna na Ukrainie każe na Revoluta patrzeć szczególnie podejrzliwie.


Ciekawe, bo pamiętam jak na początku ubiegłego roku piałeś z zachwytu nad Revolutem, a Pekao SA mieszałeś z błotem.
Na koniec dwa cytaty i pytanie o autora.
Mimo wszystko, kurs Revoluta jest moim zdaniem nie do przebicia, wszelkie karty wielowalutowe naszych banków mogą się schować.

Bo jeśli tak, to możemy się tylko cieszyć, że dzięki obecności na rynku Revoluta i ten bank ograniczył swój apetyt na prowizje, bo gdy miałem kartę banku Pekao SA, to cięli mnie na przewalutowaniach bezlitośnie i dlatego zrezygnowałem z ich karty.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 10.07.2022 20:21

empire13 napisał(a):
biokd napisał(a):Czy aby płacić revolutem np na stacji, w knajpie, czy na autostradzie, trzeba mieć fizyczną kartę, czy można sobie ustawić NFC (wtedy tylko zbliżeniowo) lub czy da się to zrobić całkiem "bezkartowo"?

Revolut oferuje kartę fizyczną, wirtualną i jednorazową kartę wirtualną.
Także bezkartowo powinno być ok.

biokd - całkiem bezkartowo nie zapłacisz 'fizycznie' - NFC w wielu miejscach przejdzie, ale też nie należy zawsze tak zakładać - raz była wycieczka do apartamentu (na szczęście zaraz obok), bo w lokalu terminal nie był jeszcze przystosowany do płatności zbliżeniowych, tylko standardowych, z udziałem karty. Natomiast większość płatności na sieciowych stacjach i w sklepach nie powinna stanowić problemu przy podpięciu karty do modułu NFC telefonu.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 10.07.2022 20:36

Bravik napisał(a):
Chris_M napisał(a):
Bravik napisał(a):A w którym to miejscu walazz choćby napomknął o rosyjskich bankach? Nadinterpretujesz. :roll:

Chcesz nasz przekonać, że Revolut nie ma nic wspólnego z rosyjskim kapitałem?


Chris_M, to Wasz jest więcej? 8O

Swojego posta nie wysłałeś do mnie jako prywatnej wiadomości, ale opublikowałeś go na Forum, do przeczytania przez setki czytelników, więc Twoim zamiarem nie było przekonanie tylko mnie, lecz wszystkich czytelników.

A co ma jedno do drugiego?
Revolut rosyjski - a ja myślałem, że brytyjski. No cóż...chyba tak samo jak np. Sikorsky Aircraft Corporation.

To źle myślałeś, brytyjski to on na pewno nie jest.
Polecam ten tekst z Wikpedii na temat pochodzenia środków, z których sfinansowane zostało powstanie Revoluta:

Kontrowersje

Podejrzenie budzą również źródła inwestowania przedsiębiorstwa. W ciągu swojego istnienia Revolut pozyskał $336 mln. finansowania[3]. Większość tych pieniędzy ($250 mln[18]) wyłożył fundusz DST Global(ros.) kontrolowany przez przedsiębiorcę rosyjskiego Jurija Milnera(ros.), który w styczniu 2018 roku znalazł się na opublikowanej przez Departament Stanu liście oligarchów zbliżonych do Kremla[6]. Z kolei jednym z inwestorów funduszu DST był holding Gazprom Invest(ros.), który jest kierowaną przez Aliszera Usmanowa jednostką zależną Gazpromu[28], gdzie obowiązki zastępcy dyrektora generalnego ds. nauki pełni Nikołaj Mironowicz Storonski (ros. Николай Миронович Сторонский), ojciec współzałożyciela firmy Revolut.
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Revolut
A głębszą i jednocześnie dość obiektywną analizę tego tematu znajdziesz tutaj:
https://subiektywnieofinansach.pl/revol ... i-kapital/

Znasz kogoś, kto konta w Revolucie używa jako podstawowego konta osobistego? Bo ja nie. :papa:

A czy znasz wszystkich użytkowników Revoluta na świecie, by na podstawie swoich znajomych oceniać ile osób używa Revoluta jako podstawowego konta osobistego?
Ja akurat nikogo takiego nie znam, ale gdy po wyjściu GB z UE Revolut utracił pulę polskich numerów IBAN, to w internecie dosyć częste były pytania o to, jak w tej sytuacji można otrzymywać wypłaty wynagrodzenia na konto Revolut, by przelew nie był obciążany prowizją za przelew międzynarodowy. A to oznacza, że jednak takie osoby są.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 10.07.2022 21:00

Chris_M napisał(a):
Bravik napisał(a):
Chris_M napisał(a):
Bravik napisał(a):A w którym to miejscu walazz choćby napomknął o rosyjskich bankach? Nadinterpretujesz. :roll:

Chcesz nasz przekonać, że Revolut nie ma nic wspólnego z rosyjskim kapitałem?


Chris_M, to Wasz jest więcej? 8O

Swojego posta nie wysłałeś do mnie jako prywatnej wiadomości, ale opublikowałeś go na Forum, do przeczytania przez setki czytelników, więc Twoim zamiarem nie było przekonanie tylko mnie, lecz wszystkich czytelników.

A co ma jedno do drugiego?
Revolut rosyjski - a ja myślałem, że brytyjski. No cóż...chyba tak samo jak np. Sikorsky Aircraft Corporation.

To źle myślałeś, brytyjski to on na pewno nie jest.
Polecam ten tekst z Wikpedii na temat pochodzenia środków, z których sfinansowane zostało powstanie Revoluta:

Kontrowersje

Podejrzenie budzą również źródła inwestowania przedsiębiorstwa. W ciągu swojego istnienia Revolut pozyskał $336 mln. finansowania[3]. Większość tych pieniędzy ($250 mln[18]) wyłożył fundusz DST Global(ros.) kontrolowany przez przedsiębiorcę rosyjskiego Jurija Milnera(ros.), który w styczniu 2018 roku znalazł się na opublikowanej przez Departament Stanu liście oligarchów zbliżonych do Kremla[6]. Z kolei jednym z inwestorów funduszu DST był holding Gazprom Invest(ros.), który jest kierowaną przez Aliszera Usmanowa jednostką zależną Gazpromu[28], gdzie obowiązki zastępcy dyrektora generalnego ds. nauki pełni Nikołaj Mironowicz Storonski (ros. Николай Миронович Сторонский), ojciec współzałożyciela firmy Revolut.
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Revolut
A głębszą i jednocześnie dość obiektywną analizę tego tematu znajdziesz tutaj:
https://subiektywnieofinansach.pl/revol ... i-kapital/

Znasz kogoś, kto konta w Revolucie używa jako podstawowego konta osobistego? Bo ja nie. :papa:

A czy znasz wszystkich użytkowników Revoluta na świecie, by na podstawie swoich znajomych oceniać ile osób używa Revoluta jako podstawowego konta osobistego?
Ja akurat nikogo takiego nie znam, ale gdy po wyjściu GB z UE Revolut utracił pulę polskich numerów IBAN, to w internecie dosyć częste były pytania o to, jak w tej sytuacji można otrzymywać wypłaty wynagrodzenia na konto Revolut, by przelew nie był obciążany prowizją za przelew międzynarodowy. A to oznacza, że jednak takie osoby są.


Revolut założony przez Rosjan, w GB, przeniesiony do Litwy w związku z Brexit. Nie współpracuje z żadnym z Polskich banków. Już ma status banku.
W związku z tym zamieniłem Revolut na Zen . Nie mam rozterek . :papa:
Na razie przynajmniej.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2022 21:04

Chris_M napisał(a):Swojego posta nie wysłałeś do mnie jako prywatnej wiadomości, ale opublikowałeś go na Forum, do przeczytania przez setki czytelników, więc Twoim zamiarem nie było przekonanie tylko mnie, lecz wszystkich czytelników.

I to upoważnia Cię do wypowiadania się w imieniu wszystkich?

To źle myślałeś, brytyjski to on na pewno nie jest.
Polecam ten tekst z Wikpedii na temat pochodzenia środków, z których sfinansowane zostało powstanie Revoluta:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Revolut

Zauważyłeś pierwsze zdanie na podlinkowanej stronie? Nie odnosiłem się do pochodzenia kapitału.

A czy znasz wszystkich użytkowników Revoluta na świecie, by na podstawie swoich znajomych oceniać ile osób używa Revoluta jako podstawowego konta osobistego?
Ja akurat nikogo takiego nie znam, ale gdy po wyjściu GB z UE Revolut utracił pulę polskich numerów IBAN, to w internecie dosyć częste były pytania o to, jak w tej sytuacji można otrzymywać wypłaty wynagrodzenia na konto Revolut, by przelew nie był obciążany prowizją za przelew międzynarodowy. A to oznacza, że jednak takie osoby są.

Jeżeli już tak podpierasz się setkami czytelników tego forum, to znajdź mi na nim choć ze trzy posty dotyczące Revoluta w kontekście innym niż płacenie nim za pizzę, przejazd autostradą lub wypłacenia kilkuset kun z bankomatu.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2022 21:27

Kerad n napisał(a):Revolut założony przez Rosjan, w GB, przeniesiony do Litwy w związku z Brexit. Nie współpracuje z żadnym z Polskich banków. Już ma status banku.
W związku z tym zamieniłem Revolut na Zen . Nie mam rozterek . :papa:
Na razie przynajmniej.

Jeśli już, to przez Rosjanina i Ukraińca.
A z którym polskim współpracuje Zen? Bo myślałem, że leci na podobnej licencji co Revolut.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 10.07.2022 21:38

Bravik napisał(a):
Chris_M napisał(a): Ja nie szukam alternatywy, mam Revoluta od lat.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na jego powiązania oraz pochodzenie jego kapitału założycielskiego, zwłaszcza w obliczu deprecjonowania znaczenia polskich banków. A obecna wojna na Ukrainie każe na Revoluta patrzeć szczególnie podejrzliwie.


Ciekawe, bo pamiętam jak na początku ubiegłego roku piałeś z zachwytu nad Revolutem, a Pekao SA mieszałeś z błotem.

Nigdy nie "piałem z zachwytu nad Revolutem", po prostu opisywałem jego faktyczne zalety, których było wiele, a z istnienia których wielu czytelników nie zdawała sobie strawy. Ale tak jak opisywałem zalety Revoluta, tak samo wielokrotnie krytykowałem tutaj wady tego serwisu, zwłaszcza, że z czasem przybywało ich coraz więcej.

Bravik napisał(a):Na koniec dwa cytaty i pytanie o autora.
Mimo wszystko, kurs Revoluta jest moim zdaniem nie do przebicia, wszelkie karty wielowalutowe naszych banków mogą się schować.

Ja to napisałem, gdyż faktycznie tak było i (za wyjątkiem Banku Pekao SA, który zmienił swoja politykę) w dalszym ciągu tak jest!
Przypominam, że to Ty wówczas pomyliłeś tabele przeliczeń i podając błędnie odczytane kursy próbowałeś nam wmówić, że Bank Pekao SA ma korzystniejsze dla klientów przeliczniki niż Revolut.
Dziwię się że jeszcze masz chęć wracać do tej swojej wtopy i dalej bić pianę w tej sprawie.

Bravik napisał(a):
Bo jeśli tak, to możemy się tylko cieszyć, że dzięki obecności na rynku Revoluta i ten bank ograniczył swój apetyt na prowizje,

To też ja napisałem i w dalszym ciągu tak uważam.

Bravik napisał(a):
bo gdy miałem kartę banku Pekao SA, to cięli mnie na przewalutowaniach bezlitośnie i dlatego zrezygnowałem z ich karty.

I tego też się nie wypieram, gdyż tak faktycznie było.
A że Bank Pekao z czasem zmienił sposób traktowania klientów oraz sposób przeliczeń płatności kartowych, to chwała mu za to i dlatego karta tego banku jest obecnie jedną z kart, których używam przy wyjazdach zagranicznych.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2022 21:44

Jesteś mistrzem w lawirowaniu i przeinaczaniu sensu swoich wcześniejszych wypowiedzi. Szacunek. 8O
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 10.07.2022 22:45

Bravik napisał(a):
Kerad n napisał(a):Revolut założony przez Rosjan, w GB, przeniesiony do Litwy w związku z Brexit. Nie współpracuje z żadnym z Polskich banków. Już ma status banku.
W związku z tym zamieniłem Revolut na Zen . Nie mam rozterek . :papa:
Na razie przynajmniej.

Jeśli już, to przez Rosjanina i Ukraińca.
A z którym polskim współpracuje Zen? Bo myślałem, że leci na podobnej licencji co Revolut.


To podobno polski startup, współpracuje z Master Card. Nie wnikałem, ma polski nr.
Szukałem alternatywa dla Revolut, wpadło, założyłem, działa. Jak będzie, dalej, czas pokaże. Czy też nie mają czegoś za uszami, nie wiem na razie.
Dziękuję za informację prostujące w sprawie założycieli Revolut. :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2022 22:58

Kerad n napisał(a):To podobno polski startup, współpracuje z Master Card. Nie wnikałem, ma polski nr.
Szukałem alternatywa dla Revolut, wpadło, założyłem, działa. Jak będzie, dalej, czas pokaże. Czy też nie mają czegoś za uszami, nie wiem na razie.
Dziękuję za informację prostujące w sprawie założycieli Revolut. :papa:

Jakieś opłaty, limity? Ogólne wrażenia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 109
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone