Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.07.2019 15:14

habanero666 napisał(a):Nie planuję transportu zwłok.

Pokaż mi jednego, który planuje.
habanero666 napisał(a):To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?

W razie czego może Ci wystarczyć.
No chyba, że nie wystarczy.
Radzę jednak poczytać przed wyjazdem.
slawek1976
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek1976 » 15.07.2019 08:06

habanero666 napisał(a):
wikol napisał(a):
habanero666 napisał(a):To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?

No właśnie czego ??? czego oczekujesz od EKUZ ?

Czyli ten EKUZ to lipa? Nic z tego niema?


Wizyta u lekarza pediatry (w ogólnodostępnej przychodni) i w aptece w Zagrzebiu - 30 czerwca 2019. Ogólnie przyjecie bardzo miłe, wszyscy pomocni i profesjonalni, formalności niezbyt dużo ALE -> każdy prosi o EKUZ, zarówno w przychodni jak i w aptece (w celu wydania leku na receptę, lek dla dziecka w 100 % darmowy). EKUZ trzeba mieć choćby dlatego, że inaczej po chorwackiej stronie ktoś chcąc wam pomóc będzie musiał naginać ich przepisy. A co będzie jeśli nie będzie chciał dla was naginać przepisów?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.07.2019 21:13

Wiem, że w Polsce trzeba osobno wyrabiać, w Niemczech EKUZ masz z automatu wraz z kartą ubezpieczenia zdrowotnego. Zakres ochrony poza Niemcami taki sam,jak w Niemczech. W bardzo trudnych, skomplikowanych przypadkach, transport medyczny (także lotniczy) do klinik na terytorium Niemiec. Czy w każdym kraju UE działa tak samo, tego nie wiem.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 02.08.2020 23:55

Mam pytanie, choć pewnie było o tym wiele razy:
Czy posiadacz karty EKUZ aby skorzystać z pomocy lekarskiej np. w przychodni może okazać dowód osobisty czy musi mieć paszport?
Kiedyś musieliśmy go dowieźć na pogotowie w Makarskiej. Ale trochę czasu upłynęło, czy coś się zmieniło?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.08.2020 06:58

Magdalena S. co prawda ten wątek nie dotyczy ubezpieczenia EKUZ, ale odpowiem - skoro granicę możesz przekroczyć korzystając z dowodu osobistego, to prawo do świadczeń leczniczych również będzie weryfikowane na podstawie dowodu oraz karty EKUZ.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 03.08.2020 07:40

Dzięki za odpowiedź :D
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 06.08.2020 12:19

Cro to wiadomo, wini, rakija i temu podobne. Różnie bywa, dziura w chodniku, zwykła nieuwaga, cokolwiek. Na nawet lekkiej bani mamy spore koszty jeżeli stwierdzą alk a np złamiesz nogę.
Kupiłem dodatkowe ubezpieczenie z klauzulą alkoholową. Zamiast 250 zł zapłaciłem 339. Myślę że warto.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 06.08.2020 12:20

Garo&Justa napisał(a):Cro to wiadomo, wini, rakija i temu podobne. Różnie bywa, dziura w chodniku, zwykła nieuwaga, cokolwiek. Na nawet lekkiej bani mamy spore koszty jeżeli stwierdzą alk a np złamiesz nogę.
Kupiłem dodatkowe ubezpieczenie z klauzulą alkoholową. Zamiast 250 zł zapłaciłem 339. Myślę że warto.


Tzn., uwzgladnia, ze mozesz byc "pod wplywem"?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 06.08.2020 22:21

Dokładnie tak, nie uwzględnia szkód przez Ciebie wyrządzonych ale wszelkie szkody na sobie podchodzą
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 06.08.2020 23:39

Garo&Justa napisał(a):Dokładnie tak, nie uwzględnia szkód przez Ciebie wyrządzonych ale wszelkie szkody na sobie podchodzą


Pytam ze wzgledu na "znajomego", ktory chyba obecnie w HR... ;)
A radzilem mu - odpuść. No, ale takie OWU to skarb... ;)

Dzieki!
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 07.08.2020 00:18

Garo&Justa napisał(a):Cro to wiadomo, wini, rakija i temu podobne. Różnie bywa, dziura w chodniku, zwykła nieuwaga, cokolwiek. Na nawet lekkiej bani mamy spore koszty jeżeli stwierdzą alk a np złamiesz nogę.
Kupiłem dodatkowe ubezpieczenie z klauzulą alkoholową. Zamiast 250 zł zapłaciłem 339. Myślę że warto.

Ło Panie.
Za tyle to ja ubezpieczam dom....na rok w pakiecie all risk.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.08.2020 00:20

śląski gorol napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Cro to wiadomo, wini, rakija i temu podobne. Różnie bywa, dziura w chodniku, zwykła nieuwaga, cokolwiek. Na nawet lekkiej bani mamy spore koszty jeżeli stwierdzą alk a np złamiesz nogę.
Kupiłem dodatkowe ubezpieczenie z klauzulą alkoholową. Zamiast 250 zł zapłaciłem 339. Myślę że warto.

Ło Panie.
Za tyle to ja ubezpieczam dom....na rok w pakiecie all risk.


Ale od "wyczynów" po alko tysz to działa? Dla domu pytam...
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 07.08.2020 09:28

śląski gorol napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Cro to wiadomo, wini, rakija i temu podobne. Różnie bywa, dziura w chodniku, zwykła nieuwaga, cokolwiek. Na nawet lekkiej bani mamy spore koszty jeżeli stwierdzą alk a np złamiesz nogę.
Kupiłem dodatkowe ubezpieczenie z klauzulą alkoholową. Zamiast 250 zł zapłaciłem 339. Myślę że warto.

Ło Panie.
Za tyle to ja ubezpieczam dom....na rok w pakiecie all risk.

Twoja sprawa skoro dla Ciebie jest to drogi interes.
Później jest płacz no ale mądry Polak po szkodzie.
Wolę stracić 339 zł i być spokojnym

Co do ubezpieczenia domu to nie wiem jaki Ty masz pakiet all risk ale ja za mój płacę 600 zł rok

Trabant i Mercedes - to samochód i to samochód. Z pkt A do pkt B dowiezie. Różnica w jeździe jednak ogromna.

Podejrzewam że Twoje All risk to trabant i to na 2 kołach - po przekątnej
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 07.08.2020 09:39

Nie o to chodzi. Po prostu 339zł, podejrzewam tylko na czas wakacji czyli 14-30 dni to jest ZŁODZIEJSTWO.
Nie bój o mnie, ja mam ubezpieczenie i na pewno nie za 339zł na czas wakacji.

Jeżeli za pakiet dom płacisz 600zł to może masz chatę za 1,5mln. Nie wiem. Może mieszkasz w niebezpiecznej okolicy albo bardzo narażonej na podtopienia, albo blisko jakieś strefy zawałowej ?
Na kwotę ubezpieczenia domu zbiera się sporo czynników.
Ty płacisz 600, ja 350zł i mam wsio ubezpieczone. Może mam chatę biedną w porównaniu do Twojej ? Kto to wie.
Ale ubezpieczenie podróżne za 339zł to ja droższego nie widziałem i nawet bym widzieć oferty nie chciał.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 07.08.2020 10:11

Szkoda dyskusji.
Dzisiaj jadę po karty EKUZ. Wyjazd jutro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone