Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.07.2019 15:14

habanero666 napisał(a):Nie planuję transportu zwłok.

Pokaż mi jednego, który planuje.
habanero666 napisał(a):To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?

W razie czego może Ci wystarczyć.
No chyba, że nie wystarczy.
Radzę jednak poczytać przed wyjazdem.
slawek1976
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek1976 » 15.07.2019 08:06

habanero666 napisał(a):
wikol napisał(a):
habanero666 napisał(a):To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?

No właśnie czego ??? czego oczekujesz od EKUZ ?

Czyli ten EKUZ to lipa? Nic z tego niema?

Wizyta u lekarza pediatry (w ogólnodostępnej przychodni) i w aptece w Zagrzebiu - 30 czerwca 2019. Ogólnie przyjecie bardzo miłe, wszyscy pomocni i profesjonalni, formalności niezbyt dużo ALE -> każdy prosi o EKUZ, zarówno w przychodni jak i w aptece (w celu wydania leku na receptę, lek dla dziecka w 100 % darmowy). EKUZ trzeba mieć choćby dlatego, że inaczej po chorwackiej stronie ktoś chcąc wam pomóc będzie musiał naginać ich przepisy. A co będzie jeśli nie będzie chciał dla was naginać przepisów?
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.07.2019 21:13

Wiem, że w Polsce trzeba osobno wyrabiać, w Niemczech EKUZ masz z automatu wraz z kartą ubezpieczenia zdrowotnego. Zakres ochrony poza Niemcami taki sam,jak w Niemczech. W bardzo trudnych, skomplikowanych przypadkach, transport medyczny (także lotniczy) do klinik na terytorium Niemiec. Czy w każdym kraju UE działa tak samo, tego nie wiem.
Magdalena S.
Cromaniak
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 02.08.2020 23:55

Mam pytanie, choć pewnie było o tym wiele razy:
Czy posiadacz karty EKUZ aby skorzystać z pomocy lekarskiej np. w przychodni może okazać dowód osobisty czy musi mieć paszport?
Kiedyś musieliśmy go dowieźć na pogotowie w Makarskiej. Ale trochę czasu upłynęło, czy coś się zmieniło?
stachan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.08.2020 06:58

Magdalena S. co prawda ten wątek nie dotyczy ubezpieczenia EKUZ, ale odpowiem - skoro granicę możesz przekroczyć korzystając z dowodu osobistego, to prawo do świadczeń leczniczych również będzie weryfikowane na podstawie dowodu oraz karty EKUZ.
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 03.08.2020 07:40

Dzięki za odpowiedź :D
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 06.08.2020 12:19

Cro to wiadomo, wini, rakija i temu podobne. Różnie bywa, dziura w chodniku, zwykła nieuwaga, cokolwiek. Na nawet lekkiej bani mamy spore koszty jeżeli stwierdzą alk a np złamiesz nogę.
Kupiłem dodatkowe ubezpieczenie z klauzulą alkoholową. Zamiast 250 zł zapłaciłem 339. Myślę że warto.
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 06.08.2020 12:20

Garo&Justa napisał(a):Cro to wiadomo, wini, rakija i temu podobne. Różnie bywa, dziura w chodniku, zwykła nieuwaga, cokolwiek. Na nawet lekkiej bani mamy spore koszty jeżeli stwierdzą alk a np złamiesz nogę.
Kupiłem dodatkowe ubezpieczenie z klauzulą alkoholową. Zamiast 250 zł zapłaciłem 339. Myślę że warto.

Tzn., uwzgladnia, ze mozesz byc "pod wplywem"?
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 06.08.2020 22:21

Dokładnie tak, nie uwzględnia szkód przez Ciebie wyrządzonych ale wszelkie szkody na sobie podchodzą
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 06.08.2020 23:39

Garo&Justa napisał(a):Dokładnie tak, nie uwzględnia szkód przez Ciebie wyrządzonych ale wszelkie szkody na sobie podchodzą

Pytam ze wzgledu na "znajomego", ktory chyba obecnie w HR... ;)
A radzilem mu - odpuść. No, ale takie OWU to skarb... ;)

Dzieki!
śląski gorol
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 07.08.2020 00:18

Garo&Justa napisał(a):Cro to wiadomo, wini, rakija i temu podobne. Różnie bywa, dziura w chodniku, zwykła nieuwaga, cokolwiek. Na nawet lekkiej bani mamy spore koszty jeżeli stwierdzą alk a np złamiesz nogę.

Ło Panie.
Za tyle to ja ubezpieczam dom....na rok w pakiecie all risk.
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.08.2020 00:20

śląski gorol napisał(a):

Ło Panie.

Ale od "wyczynów" po alko tysz to działa? Dla domu pytam...
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 07.08.2020 09:28

śląski gorol napisał(a):

Ło Panie.

Twoja sprawa skoro dla Ciebie jest to drogi interes.
Później jest płacz no ale mądry Polak po szkodzie.
Wolę stracić 339 zł i być spokojnym

Co do ubezpieczenia domu to nie wiem jaki Ty masz pakiet all risk ale ja za mój płacę 600 zł rok

Trabant i Mercedes - to samochód i to samochód. Z pkt A do pkt B dowiezie. Różnica w jeździe jednak ogromna.

Podejrzewam że Twoje All risk to trabant i to na 2 kołach - po przekątnej
śląski gorol
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 07.08.2020 09:39

Nie o to chodzi. Po prostu 339zł, podejrzewam tylko na czas wakacji czyli 14-30 dni to jest ZŁODZIEJSTWO.
Nie bój o mnie, ja mam ubezpieczenie i na pewno nie za 339zł na czas wakacji.

Jeżeli za pakiet dom płacisz 600zł to może masz chatę za 1,5mln. Nie wiem. Może mieszkasz w niebezpiecznej okolicy albo bardzo narażonej na podtopienia, albo blisko jakieś strefy zawałowej ?
Na kwotę ubezpieczenia domu zbiera się sporo czynników.
Ty płacisz 600, ja 350zł i mam wsio ubezpieczone. Może mam chatę biedną w porównaniu do Twojej ? Kto to wie.
Ale ubezpieczenie podróżne za 339zł to ja droższego nie widziałem i nawet bym widzieć oferty nie chciał.
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 07.08.2020 10:11

Szkoda dyskusji.
Dzisiaj jadę po karty EKUZ. Wyjazd jutro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019