Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 27.06.2019 21:14

papse napisał(a):
tanhayi napisał(a):Byłem osobiście w NFZ

Pobyt tam trwał 3 minuty.

1 minuta na wypisanie wniosku
2 minuta oczekiwania
3 minuta pobyt przy stanowisku

3 minuty i karta w portfelu;) 3 dni i wyruszam;)

Polecam osobiście

Gdzie? Bo na pewno nie w mieście wojewódzkim :lol:


Miasto wojewódzkie. Wizyta w oddziale NFZ, 15 minut na załatwienie sprawy. 2 tygodnie temu.
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 27.06.2019 21:17

Ja składałam wnioski o karty EKUZ ponad 3 tyg temu,do dzisiaj ich nie ma,a w niedzielę wyjazd. Moja opcja są zeszłoroczne karty mam nadzieję że w razie "W" głównie skupia się na peselu,dodatkowe ubezpieczenie również mam wykupione. Oczywiście mam nadzieję że ani jedno ani drugie nie będzie wcale potrzebne. Szkoda że mam aż tak daleko do nfz-tu zbyt daleko żeby załatwić je od ręki....
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.06.2019 21:19

W zeszłym roku pod koniec sierpnia w Zabrzu kolejka na 30 numerków. 30 minut i karty odebrane
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 02.07.2019 11:55

biagggio napisał(a):Ja zamówiłem przez epuap 8.06 (P-ń) i do dziś nie mam. Chciałem sprawdzić telefonicznie jak wygląda sprawa z kartami ale przez 20 minut byłem....... "czternaście" w kolejce i ani drgnęło. Dam im jeszcze trochę czasu i kto wie,czy nie będę musiał jednak pojechać i odstać .....

No i są. Najciekawsze jest to, że mój osiemnastoletni syn dostał ekuz-a tylko do końca września. Młodszy, zaś do 2024r. Orientuje się ktoś o co chodzi?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 02.07.2019 12:01

biagggio napisał(a):...
Najciekawsze jest to, że mój osiemnastoletni syn dostał ekuz-a tylko do końca września. Młodszy, zaś do 2024r. Orientuje się ktoś o co chodzi?

System EKUZ nie wie co będzie robił Twój pełnoletni syn. Może dalej będzie się uczył, a może pójdzie do pracy?
Nie napisałeś ile lat ma młodszy. To ma znaczenie. Bo pewno EKUZ "wie", że pracujący rodzice będą go nadal ubezpieczać.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 02.07.2019 13:01

biagggio napisał(a):No i są. Najciekawsze jest to, że mój osiemnastoletni syn dostał ekuz-a tylko do końca września. Młodszy, zaś do 2024r. Orientuje się ktoś o co chodzi?

W sumie dziwne, dostaliśmy jak wcześniej pisałem:
papse napisał(a):... dostaliśmy wg. poniższego zestawienia:
- osoby pracujące - na 3 lata
- dziecko - na 5 lat
- uczeń powyżej 18 roku życia - na 18 m-cy
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 02.07.2019 21:40

romuald22 napisał(a):
biagggio napisał(a):...
Najciekawsze jest to, że mój osiemnastoletni syn dostał ekuz-a tylko do końca września. Młodszy, zaś do 2024r. Orientuje się ktoś o co chodzi?

System EKUZ nie wie co będzie robił Twój pełnoletni syn. Może dalej będzie się uczył, a może pójdzie do pracy?
Nie napisałeś ile lat ma młodszy. To ma znaczenie. Bo pewno EKUZ "wie", że pracujący rodzice będą go nadal ubezpieczać.

Nie jestem zdziwiony, że młodszy syn (11 l) dostał na tak długo, tylko, że starszy dostał tylko na trzy miesiące. Trochę to krótko. Osiemnastolatkowie (rocznik 2001) w tym roku skończyli drugą klasę szkoły średniej i mają przed sobą co najmniej jeszcze jeden rok nauki. To na temat, że "System EKUZ nie wie co będzie robił Twój pełnoletni syn". Na szczęście na wakacje wystarczy,
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.07.2019 21:56

W tym roku w Bydgoszczy, realizacja wniosków o wydanie kart EKUZ wysłanych mailowo, idzie bardzo wolno. Jeśli komuś zależy na czasie, to lepiej pojechać osobiście do oddziału. Czekałem ok. 15 min.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 03.07.2019 12:44

Wczoraj w Dąbrowie Górniczej ok. godz.10, były trzy osoby w kolejce na dwa stanowiska. 10 minut i załatwione.
krzysiek
habanero666
zbanowany
Posty: 22
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) habanero666 » 03.07.2019 12:48

Nie planuję transportu zwłok.
To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.07.2019 12:51

habanero666 napisał(a):To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?

No właśnie czego ??? czego oczekujesz od EKUZ ?
Karolus1
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolus1 » 03.07.2019 12:56

habanero666 napisał(a):Nie planuję transportu zwłok.
To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?



Byłem w tym roku z 5 letnim dzieckiem na pogotowiu w Makarskiej bo tylko tam jeszcze było czynne o 21. Powód wizyty to mocna nagła reakcja alergiczna. Przyjęli od razu, Lekarz który go badał sam zarejestrował. Dali zastrzyk pouczyli co robić, życzyli miłego pobytu na wczasach i wszystko na EKUZ.
habanero666
zbanowany
Posty: 22
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) habanero666 » 03.07.2019 12:57

wikol napisał(a):
habanero666 napisał(a):To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?

No właśnie czego ??? czego oczekujesz od EKUZ ?

Czyli ten EKUZ to lipa? Nic z tego niema?
Karolus1
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolus1 » 03.07.2019 13:13

habanero666 napisał(a):
wikol napisał(a):
habanero666 napisał(a):To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?

No właśnie czego ??? czego oczekujesz od EKUZ ?

Czyli ten EKUZ to lipa? Nic z tego niema?


Na moim przykładzie (dwa posty wyżej :)) widać ze coś z tego jednak jest :)

Byłem oczywiście dodatkowo ubezpieczony ale ich interesowało czy mam "blue card"
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 03.07.2019 13:28

Karolus1 napisał(a):
habanero666 napisał(a):Nie planuję transportu zwłok.
To może ten EKUz mi wystarczy w razie czego?



Byłem w tym roku z 5 letnim dzieckiem na pogotowiu w Makarskiej bo tylko tam jeszcze było czynne o 21. Powód wizyty to mocna nagła reakcja alergiczna. Przyjęli od razu, Lekarz który go badał sam zarejestrował. Dali zastrzyk pouczyli co robić, życzyli miłego pobytu na wczasach i wszystko na EKUZ.


W ubiegłym roku też byłem z dzieckeim na tym pogotowiu. W sobotę o godz. 21. Wszystko załatwione bardzo szybko, a ponieważ okazało się że nic poważnego się ostatecznie nie stało, to nawet żadnych dokumentów od nas nie chcieli. A dopytywałem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone