Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.07.2018 13:35

agusja1 napisał(a):Wnioski mailowo złożone 27 maja! w Warszawie. Do dziś nie przyszły

To ciekawe, bo ja składałem 13 czerwca, a w ostatni poniedziałek (9 lipca) przesyłka z kartami dotarła. Coś nie po kolei realizują te wnioski.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 14.07.2018 18:27

Składałam jakieś 2 tygodnie temu przez ePUAP, karty przyszły po tygodniu. Warszawa.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 14.07.2018 20:00

28.06 podjechałem do NFZ u nas i całość zajęła mi 20 minut w tym 5 minut wypełniania 4 wniosków 10 minut czas oczekiwania w kolejce i 5 minut wizyta na stanowisku po odbiór kart.
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 14.07.2018 21:40

Greg3136 napisał(a):Ja wniosek wysłałem wczoraj przez ePUAP do Kuj. - Pom NFZ - na szczęście wyjazd na początku sierpnia więc mam nadzieję, że karty dojdą.


Trochę poczekałem, ale w piątek odebrałem w poczty - nadane 10.07.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.07.2018 21:49

W środę w Warszawie 250 numerków do okienka po 40 minutach po temacie.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 16.07.2018 09:21

NFZ woli, aby zgłaszać się osobiście, bo nie ponoszą kosztów wysyłek kart, dlatego też do realizacji wysyłkowej delegowanych jest niezbyt dużo pracowników. We Wrocławiu na miejscu średnio załatwiany jest jeden klient na minutę. Jeżeli ktoś jest w kolejce setny, to oczekuje około 1,40 minut. Wysyłkowo od 4-8 tygodni.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 11:45

A jak wygląda sytuacja w Opolskim oddziale NFZ? Lepiej osobiście (duże/małe kolejki) czy lepiej pocztą wysłać wnioski? Proszę o info osób które są z województwa Opolskiego
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2018 20:33

W związku z dzisiejszym wydarzeniem w restauracji w Hukvaldech, gdzie jeden z Polaków dostał udaru i przyjechała po niego karetka - ludzie, wyróbcie sobie EKUZ i noście ze sobą, zwłaszcza że wielu z nas jeździ za granicę na weekendy.

Robiłem m. in. za tłumacza, czeski ratownik medyczny pytał mnie, dlaczego my Polacy nie mamy ze sobą modré kartičky - tzv. EKZP... Bo oni jak jadą do zdarzenia i na wyjeździe trafiają na Polaka, to praktycznie żaden nie ma EKUZ - ze o dodatkowym ubezpieczeniu nie wspominając.

Może wiele osób weźmie sobie to do serca.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 14.10.2018 20:42

:o
Pääkäyttäjä napisał(a):W związku z dzisiejszym wydarzeniem w restauracji w Hukvaldech, gdzie jeden z Polaków dostał udaru i przyjechała po niego karetka - ludzie, wyróbcie sobie EKUZ i noście ze sobą, zwłaszcza że wielu z nas jeździ za granicę na weekendy.

Robiłem m. in. za tłumacza, czeski ratownik medyczny pytał mnie, dlaczego my Polacy nie mamy ze sobą modré kartičky - tzv. EKZP... Bo oni jak jadą do zdarzenia i na wyjeździe trafiają na Polaka, to praktycznie żaden nie ma EKUZ - ze o dodatkowym ubezpieczeniu nie wspominając.

Może wiele osób weźmie sobie to do serca.

...lepiej go było zawieźć do Polski.
PS Ukraińcy też EKUZ nie mają , a są leczeni w RP
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2018 20:52

lew napisał(a):
...lepiej go było zawieźć do Polski.
PS Ukraińcy też EKUZ nie mają , a są leczeni w RP


I kto za to zapłaci...? Herezja. Jak najbliższy szpital po polskiej stronie jest w Cieszynie. Ukraińcy jak pracują legalnie w PL to mają prawo do leczenia. Jak sam pracowałem za granicą, to byłem ubezpieczony w VZP.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 15.10.2018 18:50

Od lat na wakacje wyrabiam sobie kartę EKUZ. Od roku czy dwóch jest o tyle fajnie, że jest ważna 12 miesięcy.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 21.10.2018 08:45

Słyszałem wczoraj w radio, że karta EKUZ ma być (lub nawet już jest) ważna 18 miesięcy (a nie 12 miesięcy).

Ja dodatkowo przy wyjazdach zagranicznych-wakacjach wykupuje dodatkowe ubezpieczenie podróże (np. AXA travel). Dla całej rodziny to koszt około 200zł w zależności od długości ubezpieczenia i pakietu. Przy wydatku paru tysięcy na wakacje, to opcja dodatkowego ubezpieczenia, to raptem jedno wyjście do restauracji mniej, a w przypadku niezapowiedzianych problemów zdrowotnych lub jakiegoś wypadku mamy wsparcie merytoryczne, finansowe i może mniej problemów.
Zdrowie i spokój na wakacjach jest najważniejszy, w szczególności jak do domu daleko :-)


p.s. takie ubezpieczenie obejmuje np. koszty leczenia, asisstance, ubezpieczenie bagażu, NNW, OC - oczywiście trzeba wczytać się w warunki aby być świadomym co otrzymujemy, a co jest chwytem marketingowym :-p
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.10.2018 10:31

zablo napisał(a):Słyszałem wczoraj w radio, że karta EKUZ ma być (lub nawet już jest) ważna 18 miesięcy (a nie 12 miesięcy).

Zgadza się, taka informacja pojawiła się na Twitterze. Przedłużony termin obejmie karty wydane po 20.10.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.10.2018 17:15

Pääkäyttäjä napisał(a):W związku z dzisiejszym wydarzeniem w restauracji w Hukvaldech, gdzie jeden z Polaków dostał udaru i przyjechała po niego karetka - ludzie, wyróbcie sobie EKUZ i noście ze sobą, zwłaszcza że wielu z nas jeździ za granicę na weekendy.

Robiłem m. in. za tłumacza, czeski ratownik medyczny pytał mnie, dlaczego my Polacy nie mamy ze sobą modré kartičky - tzv. EKZP... Bo oni jak jadą do zdarzenia i na wyjeździe trafiają na Polaka, to praktycznie żaden nie ma EKUZ - ze o dodatkowym ubezpieczeniu nie wspominając.

Może wiele osób weźmie sobie to do serca.


Słuszna uwaga... Wyrobię (choć dodatkowe ubezpieczenie na czas podróży, czyli KL i NNW, gdy polecę za rok na Jadran; też będzie).
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 15.11.2018 15:58

Jako, że dzisiaj żona wyrabiała kartę EKUZ na przyszłoroczne wakacje, w ramach informacji napiszę, że obecnie karta jest ważna w "podstawowych wersjach":
- 1,5 roku dla dorosłego
- 5 lat dla dziecka

Pozostałe przypadki: https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... cje-ogolne

W Krakowie w NFZecie praktycznie zero kolejek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone