Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2018 22:11

Asiar napisał(a):Nie wiem jak było w poprzednich latach, bo nie musiałam korzystać z pomocy medycznej w Cro. W tym roku, mając kartę Ekuz, zglosiłam się do ambulatorium i za przepłukanie oka, bo pod powiekę wgryzł mi się kamyczek, zapłaciłam 320 kun. To na 100 % nie było ambulatorium prywatne. No i byłam zdziwiona, bardzo bardzo. Pani wyjaśniła mi, ze w tym roku jest tak, bo ktoś czegoś nie podpisał.

Karta pokrywa koszty leczenia wyłącznie w placówkach z podpisaną umową (odpowiednikiem naszego NFZ).
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.06.2018 22:25

Dzisiaj wysłałem wnioski o EKUZ przez ePUAP. Dotychczas zawsze jeździłem osobiście. Zobaczymy jak długo będę czekał. ;) Ale na szczęście mam jeszcze prawie 2 miesiące czasu ;)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 15.06.2018 22:37

mchrob napisał(a):Dzisiaj wysłałem wnioski o EKUZ przez ePUAP. Dotychczas zawsze jeździłem osobiście. Zobaczymy jak długo będę czekał. ;) Ale na szczęście mam jeszcze prawie 2 miesiące czasu ;)

Akurat z kartą EKUZ nie miałem nigdy problemów, pobierałem wniosek, wypełniałem, skanowałem i odsyłałem i za 2-3 dni karta przychodziła do domu. Już tak z 5-6 razy.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.06.2018 22:45

Trajgul napisał(a):
mchrob napisał(a):Dzisiaj wysłałem wnioski o EKUZ przez ePUAP. Dotychczas zawsze jeździłem osobiście. Zobaczymy jak długo będę czekał. ;) Ale na szczęście mam jeszcze prawie 2 miesiące czasu ;)

Akurat z kartą EKUZ nie miałem nigdy problemów, pobierałem wniosek, wypełniałem, skanowałem i odsyłałem i za 2-3 dni karta przychodziła do domu. Już tak z 5-6 razy.

Też mam taką nadzieję pod warunkiem że nie wysypią się im serwery tak jak 3 dni temu.
https://niebezpiecznik.pl/post/awaria-p ... rzadowych/
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 15.06.2018 22:45

Obyś się ni zdziwił. Mnie biur...y z NFZetu wysłały teraz łaskawie po prawie miesiącu. Po 2 emailach z ponagleniem i 2 telefonach do leniwego urzędasa który z pretensjami że picie kawy przerywam i że jak się da to się wyśle.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 15.06.2018 23:38

......w trakcie tegorocznej majówki, załogantka z sąsiedniej łódki (chyba z Boat Trip'u) wymagająca infuzji IV ,z powodu odwodnienia w przebiegu gastroenteritu, zapłaciła mimo karty EKUZ, w szpitalu uniwersyteckim w Splicie około 360 kun, tłumaczono jej ,że Chorwaci też tyle płacą, a za leczenie zwróci jej NFZ po przedstawieniu rachunku, jeśli to u nas jest bezpłatne
Taramut
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 21.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Taramut » 16.06.2018 10:22

Z karty korzystaliśmy dwa razy: Hitna Pomoc w Janjina i w Supertar, niby drobnostki ale trzeba było. Za każdym razem wizyta bezpłatna, recepta i do apteki - groszowe sprawy. Dodatkowo za każdym razem wykupujemy ubezpieczenie, ok 150 zł na rodzinę, jakby co.

Wczoraj rano w NFZ Gliwice wyrobiłem w 15 min karty dla wszystkich

Pozdrav
Taramut
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 16.06.2018 11:57

mchrob napisał(a):Dzisiaj wysłałem wnioski o EKUZ przez ePUAP. Dotychczas zawsze jeździłem osobiście. Zobaczymy jak długo będę czekał. ;) Ale na szczęście mam jeszcze prawie 2 miesiące czasu ;)

Ja czekałem 3 dni, również przez ePUAP ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.06.2018 12:07

Jeżeli chodzi o Bydgoszcz, to w ostatnich latach czekałem kilka dni od wysłania maila. W tym roku na braki kadrowe nałożył się urodzaj wniosków o wydanie kart i stąd takie opóźnienia - tak twierdziła pani, z którą rozmawiałem. Jeśli komuś zależy na czasie, trzeba udać się osobiście. Ja mogę poczekać. :wink:
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 16.06.2018 19:08

Ja wniosek wysłałem wczoraj przez ePUAP do Kuj. - Pom NFZ - na szczęście wyjazd na początku sierpnia więc mam nadzieję, że karty dojdą.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 18.06.2018 12:06

Z krakowskiego NFZ czekałem miesiąc. Sezon po prostu.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.06.2018 17:20

toomas napisał(a):Ja wysłałem przez e-puap w niedzielę. Zobaczymy ile im to zajmie.


Dzisiaj dostałem karty czyli ciut ponad tydzień.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.06.2018 19:38

toomas napisał(a):
toomas napisał(a):Ja wysłałem przez e-puap w niedzielę. Zobaczymy ile im to zajmie.


Dzisiaj dostałem karty czyli ciut ponad tydzień.


Z krakowskiego?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.06.2018 21:01

Yanush napisał(a):
toomas napisał(a):
toomas napisał(a):Ja wysłałem przez e-puap w niedzielę. Zobaczymy ile im to zajmie.


Dzisiaj dostałem karty czyli ciut ponad tydzień.


Z krakowskiego?



Przez epuap wysyłałem wniosek do małopolskiego nfz. Karty przyszły z oddziału w Nowym Targu. Do tej pory osobiście załatwiałem wszystko w Tarnowie.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 19.06.2018 21:54

Przecież wyrobienie karty EKUZ w NFZ, to 10 minut. Nie ma problemu czy przyślą na czas, czy nie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone