Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 11.07.2022 07:35

Bravik napisał(a):
Kerad n napisał(a):To podobno polski startup, współpracuje z Master Card. Nie wnikałem, ma polski nr.
Szukałem alternatywa dla Revolut, wpadło, założyłem, działa. Jak będzie, dalej, czas pokaże. Czy też nie mają czegoś za uszami, nie wiem na razie.
Dziękuję za informację prostujące w sprawie założycieli Revolut. :papa:

Jakieś opłaty, limity? Ogólne wrażenia?


120 dni za free, później 5pln za miesiąc. Zamykasz i otwierasz kiedy chcesz. Plastik jeden za free. Nie ma limit do 5 wypłat jak w Revolut z bankomat. Wyższy też limit bo ok 1300 PLN wypłaty z bankomat. Na razie do płatności w internecie, żadnych. Zobaczymy jak będzie w płatności kartą w praktyce.
Kurs wymian zbliżony do Revolut. Prosta aplikacja , 20 walut w koszyku. Czas będzie weryfikować . :D
:papa:

Córka, została przy Revolut, będzie porównanie w praktyce.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.07.2022 15:22

Kerad n napisał(a): 120 dni za free, później 5pln za miesiąc. Zamykasz i otwierasz kiedy chcesz. Plastik jeden za free. Nie ma limit do 5 wypłat jak w Revolut z bankomat. Wyższy też limit bo ok 1300 PLN wypłaty z bankomat. Na razie do płatności w internecie, żadnych. Zobaczymy jak będzie w płatności kartą w praktyce.
Kurs wymian zbliżony do Revolut. Prosta aplikacja , 20 walut w koszyku. Czas będzie weryfikować . :D
:papa:

Gdzie masz tą informację o 120 dniach, bo w aplikacji pokazuje mi tylko bezpłatny 30-dniowy okres próbny przy planie Gold?
Ostatnio edytowano 11.07.2022 18:55 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 11.07.2022 18:40

Jestv tylko 30 dni
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 11.07.2022 20:37

Od ponad 4 lat posiadam Revolut w opcji standard, czyli bezpłatna i mogę z czystym sumieniem polecić. Wpłata gotówki na kartę trwa kilka sekund, przewalutowanie jeszcze krócej. Jeśli ktoś jest szczególnie oszczędny, to w weekend jest prowizja od przewalutowania 1 %, więc może przewalutować w tygodniu, również wypłata z bankomatu do równowartości 800 zł bez prowizji, natomiast powyżej tej kwoty prowizja wynosi 2 %. Istnieje również limit przewalutowania w danym okresie (1 miesiąc) do kwoty 5000 zł, później chyba prowizja 0,5 %. Wszystkie usługi oraz ustawienia karty/konta możemy sprawdzić w aplikacji w telefonie. Aplikacja jest łatwa i przejrzysta. Obecnie chyba żadna bezpłatna karta wielowalutowa polskiego banku nie posiada takich przeliczników jak Revolut.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 11.07.2022 20:42

Bravik napisał(a):
Kerad n napisał(a): 120 dni za free, później 5pln za miesiąc. Zamykasz i otwierasz kiedy chcesz. Plastik jeden za free. Nie ma limit do 5 wypłat jak w Revolut z bankomat. Wyższy też limit bo ok 1300 PLN wypłaty z bankomat. Na razie do płatności w internecie, żadnych. Zobaczymy jak będzie w płatności kartą w praktyce.
Kurs wymian zbliżony do Revolut. Prosta aplikacja , 20 walut w koszyku. Czas będzie weryfikować . :D
:papa:

Gdzie masz tą informację o 120 dniach, bo w aplikacji pokazuje mi tylko bezpłatny 30-dniowy okres próbny przy planie Gold?

Trzeba wejść z jakiegoś linku polecającego i będzie gratis 120 dni testowych, potem można zamknąć konto jeśli nie chce się płacić. Znalazłem dzisiaj taki link bez problemu i utworzyłem sobie konto z kartą wirtualną. Jeśli chcecie to mogę podać ten link, tylko zaznaczam że nic mnie nie łączy z prowadzącymi stronę na której się znajduje.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 11.07.2022 21:20

Bravik napisał(a):
Kerad n napisał(a): 120 dni za free, później 5pln za miesiąc. Zamykasz i otwierasz kiedy chcesz. Plastik jeden za free. Nie ma limit do 5 wypłat jak w Revolut z bankomat. Wyższy też limit bo ok 1300 PLN wypłaty z bankomat. Na razie do płatności w internecie, żadnych. Zobaczymy jak będzie w płatności kartą w praktyce.
Kurs wymian zbliżony do Revolut. Prosta aplikacja , 20 walut w koszyku. Czas będzie weryfikować . :D
:papa:

Gdzie masz tą informację o 120 dniach, bo w aplikacji pokazuje mi tylko bezpłatny 30-dniowy okres próbny przy planie Gold?


Wyszukaj w necie Zen i opis przez Moniaki. Tam wejdziesz i jest do pobrania przez link.

Mnie też nic nie łączy.
Jak można w promocji to trzeba działać.

https://moniaki.pl/zen-recenzja-jak-zalozyc/
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 11.07.2022 21:23

Kerad n napisał(a):
Bravik napisał(a):
Kerad n napisał(a): 120 dni za free, później 5pln za miesiąc. Zamykasz i otwierasz kiedy chcesz. Plastik jeden za free. Nie ma limit do 5 wypłat jak w Revolut z bankomat. Wyższy też limit bo ok 1300 PLN wypłaty z bankomat. Na razie do płatności w internecie, żadnych. Zobaczymy jak będzie w płatności kartą w praktyce.
Kurs wymian zbliżony do Revolut. Prosta aplikacja , 20 walut w koszyku. Czas będzie weryfikować . :D
:papa:

Gdzie masz tą informację o 120 dniach, bo w aplikacji pokazuje mi tylko bezpłatny 30-dniowy okres próbny przy planie Gold?


Wyszukaj w necie Zen i opis przez Moniaki. Tam wejdziesz i jest do pobrania przez link.

Mnie też nic nie łączy.
Jak można w promocji to trzeba działać.

https://moniaki.pl/zen-recenzja-jak-zalozyc/

Właśnie z tej strony skorzystałem.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.07.2022 22:33

Dzięki, zadziałało.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 24.07.2022 18:00

Witam.
Po 2-ch latach przerwy jedziemy z żoną do Cro. To będzie nasza 10-ta wizyta. Pierwszy raz będę posługiwał się kartą Revolut za granicą. Zamierzam nia płacić wszędzie, gdzie się da, ale jadę do małej miejscowości, w której (wg doniesień na różnych forach) nie w każdej knajpce można zapłacić kartą. Oczywiście mam trochę kun w gotówce (napiwki, piekarnia, lodziarnia, stoisko owoc-warzyw.), ale gdybym potrzebował jednak więcej gotówki w kunach (mam na Revolt), to będę zmuszony pobrać ją z bankomatu. Poczytałem Cro.pl i inne fora. Poza darmowymi wypłatami do równowartości 800zł/m-c (do 5-ciu transakcji wypłaty) pozostaje kwestia opłaty pobieranej przez operatorów bankomatów. Z przeczytanych przeze mnie informacji wynika, że bankomaty OTP nie naliczają żadnej opłaty przy pobieraniu kun z Revolut-a.
Wpisałem zatem w Google "OTP Banka bankomaty" i pokazała mi się mapa Hr z bankomatami, ale ATM. Proszę o wyjaśnienie, czy to są bankomaty OTP Banka? W miejscowości, do której wybieramy się w tym roku, wg mapy jest bankomat z oznaczeniem na mapie Euronet ATM.

https://www.otpbanka.hr/offices-atms
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.07.2022 18:18

Tak, są to bankomaty OTP. ATM to skrót od angielskiej nazwy bankomatu. Ale muszę Cię rozczarować. Z Chorwacji docierają sygnały, że również OTP pobiera haracz za wyciąganie gotówki z bankomatu. I wg tych informacji nie jest to stała kwota opłaty.
Tak na marginesie - czy ktoś z forum wypłacał z bankomatu na raz ponad 1000 kun ?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.07.2022 18:23

Ano wypłacałem.
W takich różnych ilościach:
7.000,
5.000,
2.800
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.07.2022 18:40

Witaj Bogdan. :wink:
Tak z ciekawości - zwróciłeś może uwagę na to, czy prowizja za wyciągnięcie gotówki za każdym razem miała taką samą wartość?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.07.2022 18:51

O, ciekawe :D

26.06.2022 KENT Zadar
7.000 kn
5,50 €

01.07.2022 PBZ Sali
2.800 kn
4,00 € + 5,33 €

03.07.2022 PBZ Sali
5.000 kn
5,50 € + 36,00 kn

06.07.2022 KENT Zadar
5.000 kn
5,50 €

Można by się pokusić o... tylko KENT! niech żyje!
:lol:
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 24.07.2022 19:31

Bravik napisał(a):Tak, są to bankomaty OTP. ATM to skrót od angielskiej nazwy bankomatu. Ale muszę Cię rozczarować. Z Chorwacji docierają sygnały, że również OTP pobiera haracz za wyciąganie gotówki z bankomatu.


Rozumiem. Czy ktoś, kto tego doświadczył tego lata, może napisać co, jak, ile?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 24.07.2022 21:56

numenius napisał(a):
Bravik napisał(a):Tak, są to bankomaty OTP. ATM to skrót od angielskiej nazwy bankomatu. Ale muszę Cię rozczarować. Z Chorwacji docierają sygnały, że również OTP pobiera haracz za wyciąganie gotówki z bankomatu.


Rozumiem. Czy ktoś, kto tego doświadczył tego lata, może napisać co, jak, ile?

Pewien pogląd możesz wyrobić sobie na podstawie tej wiadomości:
post2269630.html#p2269630
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 110
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone