Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypożyczenie samochodu - karta debetowa

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dawids94
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.04.2008
Wypożyczenie samochodu - karta debetowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawids94 » 04.05.2019 14:38

Witam,
planuję wypad do Chorwacji na kilka dni - przylot do Zadaru, wypożyczenie samochodu i dalej przejazd do Makarskiej. Problem polega na tym, że nie posiadam karty kredytowej tylko debetową - wypukłą. Sprawdzałem już na kilku stronach i każda z nich wymagała do wypożyczenia karty kredytowej. Czy ktoś z Was wypożyczał może w Chorwacji samochód używając karty debetowej? Jeśli ktoś ma z tym doświadczenie to byłbym wdzięczny za namiar na jakąś wypożyczalnie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję! :)
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 05.05.2019 09:47

Ja w czerwcu ub. roku pożyczałem auto w Rovinj na kartę debetową.
Było to w wypożyczalni ORYX.. Blokada na koncie z tytułu kaucji wynosiła chyba 2000 kun. Gneralnie wszystko w tej wypożyczalni było dla mnie ok.
Syli
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syli » 02.06.2019 19:25

Cześć, podłączam się pod pytanie. Dodatkowo chciałabym wiedzieć jak to jest z przejazdem wypożyczonym autem z Zadaru do Dubrownika. Czytałam coś o zielonej karcie, że jest potrzebna by przejechać odcinek w BiH.
Co trzeba wziąć pod uwagę wypożyczając auto na kilka dni, przemieszczając się po różnych chorwackich miejscowościach ?
dawids94
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawids94 » 30.06.2019 21:13

Cześć,
jestem już po wyjeździe i udało się wszystko załatwić - wrzucę kilka informacji, które mogą się komuś przydać. Po bezpośrednim kontakcie z wypożyczalniami w Zadarze część z nich zgodziła się na płatność depozytu kartą debetową/gotówką - wygląda to tak:
ORYX - karta kredytowa/debetowa, sporo osób po przylocie brało od nich samochód
Carwiz - karta kredytowa/debetowa, aczkolwiek nie mają najlepszej opinii w internecie
Dollar - karta kredytowa/debetowa
Avia - karta kredytowa/debetowa/gotówka
XL Rent - karta kredytowa/gotówka
Sixt, Budget, Europcar, SurPrice, Last minute - płatność tylko kartą kredytową
Część z tych wypożyczalni oficjalnie akceptuje tylko karty kredytowe, więc biura w innym miastach niż Zadar mogą tego wymagać o ile płatność debetówką nie jest wspomniana w ofercie wypożyczalni - warto zapytać. Karty debetowe akceptowane są tylko typu "wypukłego".

My z racji na cenę i jasną ofertę zdecydowaliśmy się na wynajem w XL rent i z mojego doświadczenia mogę tą firmę polecić. Samochód był praktycznie nowy, żadnych problemów przy oddawaniu auta czy też szukania na siłę jakiś uszkodzeń (nie mieliśmy wykupionego pełnego ubezpieczenia). Dodatkowo dostaliśmy samochód lepszej klasy niż zamówiony :D

Jeśli chodzi o przejazd do Dubrovnika to wydaje mi się, że konieczne będzie zapłacenie opłaty za wyjazd autem za granicę - praktycznie w każdej firmie coś takiego widziałem, ale sam nie jechałem więc informacji z pierwszej ręki nie mam.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 01.07.2019 09:40

dawids94 napisał(a):Cześć,
jestem już po wyjeździe i udało się wszystko załatwić - wrzucę kilka informacji, które mogą się komuś przydać. Po bezpośrednim kontakcie z wypożyczalniami w Zadarze część z nich zgodziła się na płatność depozytu kartą debetową/gotówką - wygląda to tak:
ORYX - karta kredytowa/debetowa, sporo osób po przylocie brało od nich samochód
Carwiz - karta kredytowa/debetowa, aczkolwiek nie mają najlepszej opinii w internecie
Dollar - karta kredytowa/debetowa
Avia - karta kredytowa/debetowa/gotówka
XL Rent - karta kredytowa/gotówka
Sixt, Budget, Europcar, SurPrice, Last minute - płatność tylko kartą kredytową
Część z tych wypożyczalni oficjalnie akceptuje tylko karty kredytowe, więc biura w innym miastach niż Zadar mogą tego wymagać o ile płatność debetówką nie jest wspomniana w ofercie wypożyczalni - warto zapytać. Karty debetowe akceptowane są tylko typu "wypukłego".

My z racji na cenę i jasną ofertę zdecydowaliśmy się na wynajem w XL rent i z mojego doświadczenia mogę tą firmę polecić. Samochód był praktycznie nowy, żadnych problemów przy oddawaniu auta czy też szukania na siłę jakiś uszkodzeń (nie mieliśmy wykupionego pełnego ubezpieczenia). Dodatkowo dostaliśmy samochód lepszej klasy niż zamówiony :D

Jeśli chodzi o przejazd do Dubrovnika to wydaje mi się, że konieczne będzie zapłacenie opłaty za wyjazd autem za granicę - praktycznie w każdej firmie coś takiego widziałem, ale sam nie jechałem więc informacji z pierwszej ręki nie mam.


Pod koniec sierpnia odbędziemy podobną podróż. Znaczy się lądowanie w Zadarze i dalej w okolice Makarskiej wypożyczonym busikiem. Kierowałem się opiniami na porównywarkach ofert wynajmu aut, to na Zadarskim lotnisku najlepsze recenzje miał właśnie CARWIZ :D.
Kartę kredytową na co dzień warto mieść w razie "W", a na wakacjach idealnie nadaje się właśnie jako zabezpieczenie auta.
My akurat bierzemy BUS`a, więc niestety chcą dość sporo :evil: . Zastanawiam się tylko co zrobić z wyjazdem do BiH. W sensie czy płacić wypożyczalni za "crossing borders" (w tym przypadku 340 zł) czy załatwić samemu zieloną kartę na granicy. Sugestie? :)

Pozdrav :papa:
afoker
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.07.2019
Wynajem busa na terenie Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) afoker » 16.07.2019 12:04

Witam serdecznie,
potrzebuję transportu na terenie Chorwacji w dniach 10-15.09.2019r. dla 24 osób. Pierwszego dnia chodzi o transfer z lotniska w Zagrzebiu do hotelu w okolicach Crikvenica. Przez następne cztery dni potrzebowalibyśmy autokaru przez całe dni średnio 100 km dziennie. I ostatni dzień transfer na lotnisko w Zagrzebiu.

Jeśli ktoś byłby w stanie przedstawić jakąś propozycję, albo słyszał o możliwości wynajęciu takiego większego busa / autokaru, będę niesamowicie wdzięczny!

Pozdrawiam serdecznie,

Maciej Kuczyński


PS. Ewentualnie firma z południa Polski, która mogłaby takowy transport dla 24 osób podstawić:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2019 12:32

afoker
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) afoker » 16.07.2019 14:37

Piękne dzięki Januszu, ale wysłałem już 75 zapytań ofertowych, ale przyszło mi do głowy, że może użytkownicy Forum CRO.PL mają coś na oku, a może nawet w przeszłości mieli podobny plan.

Za odesłanie dziękuję.

Szczególnie, że pierwsza część zapytania wyraźnie taktuje o wynajęciu busa w samej Chorwacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2019 19:59

afoker napisał(a):Piękne dzięki Januszu, ale wysłałem już 75 zapytań ofertowych, ale przyszło mi do głowy, że może użytkownicy Forum CRO.PL mają coś na oku, a może nawet w przeszłości mieli podobny plan.

Za odesłanie dziękuję.

Szczególnie, że pierwsza część zapytania wyraźnie taktuje o wynajęciu busa w samej Chorwacji.

Jestem na forum dobrych kilka lat.
Nie przypominam sobie, aby ktoś z użytkowników forum wynajmował mały autobus w Chorwacji. :roll:

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Wypożyczenie samochodu - karta debetowa
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone