Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem samochodu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
urbi727
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2021
Wysoka kaucja za wynajem samochodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbi727 » 12.07.2021 17:43

Dzień dobry,

planujemy ze znajomymi lot samolotem do Splitu i tam wynajem samochodu na 7 dni. Potrzebujemy samochodu min. 6 osobowego i w porównywarce internetowej znalazłem korzystną ofertę firmy Avia RentCar. Problem leży w wysokości kaucji, bo wynosi ona około 6 tys. zł. Z racji, że nie korzystałem do tej pory z wypożczalni zastanawiam się czy trzeba się obawiać problemów ze zwrotem kaucji, zwłaszcza, że jest ona bardzo duża (sam koszt wynajmu samochodu ok 2 tys. zł)?

Drugie pytanie: czy w przypadku tej firmy wymagana jest karta kredytowa czy wystarczy debetowa lub gotówka?
A może ktoś zna wypożyczalnie w Splicie lub okolicy, w których nie jest wymagana kaucja i rezerwacji można dokonać przed wyjazdem?

Z góry dziękuję za pomoc :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.07.2021 17:59

O sposób zabezpieczenia kaucji, karta, gotówka, pytaj wypożyczalnię, bo mają różne warunki, czasami zależne nawet od rodzaju wypożyczanego samochodu, wieku kierowcy itp.

Jeśli chodzi o poziom kaucji, to możesz ją obniżyć lub zredukować do 0 wykupując w tej wypożyczalni pełne ubezpieczenie, w tym 0excces (zniesienie wkładu własnego). Dopytaj się. Tylko wtedy koszt najmu rośnie. Osobiście tak wolę.
urbi727
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbi727 » 12.07.2021 18:45

Faktycznie, znalazłem taką ofertę o jakiej mówisz, ale niestety cena rośnie w moim przypadku trzykrotnie :/ A jak jest z tą kaucją? Trzeba się obawiać o zwrot w tych najbardziej znanych wypożyczalniach?
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 13.07.2021 10:08

urbi727 napisał(a):Faktycznie, znalazłem taką ofertę o jakiej mówisz, ale niestety cena rośnie w moim przypadku trzykrotnie :/ A jak jest z tą kaucją? Trzeba się obawiać o zwrot w tych najbardziej znanych wypożyczalniach?


Co prawda w Chorwacji nie wypożyczałem, ale w innych krajach tak i nigdy nie było z tym problemu. Co do ceny, może jesteś najmłodszy w towarzystwie? Spróbuj sprawdzić cenę i warunki dla najstarszej i najdłużej mającej prawo jazdy osoby.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 13.07.2021 11:05

W moim przypadku zawsze się sprawdzało ubezpieczenie w innej zewnętrznej firmie. Gdyby wynajmującemu przyszło do głowy sobie dorobić na szkodach, niech się z ubezpieczycielem boksuje.
Nigdy nie było problemów, kaucja po paru dniach wracała.
W tym układzie bez różnicy dla mnie, czy sobie policzyli 6 czy 3 tys.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 13.07.2021 11:49

Pomagam kumplowi szukać auta na wynajem w Splicie koniec Lipca. 6 dni. Póki co to znalazłem same absurdalny oferty. Najtańsze auto a'la polo za 1,300zł. Komuś udało się wynająć coś fajnego i dobrej cenie ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.07.2021 12:03

Z tym zwracaniem jest różnie. Ale kaucja ma na celu zabezpieczyć zniszczenia. Moje doświadczenie jest takie, że małe lokalne nie zwracają uwagi na drobne rysy czy przytarcia, bo mają starsze auta. Te popularne sieciówki mają świeże auta i przy zwrocie dokładnie sprawdzają stan, dlatego koniecznie przy odbiorze trzeba zaznaczyć każdą ryskę, wgniecieni czy odprysk, najlepiej porobić dokładne zdjęcia, zwłaszcza jak jest kaucja i brak full ubezpieczenia. Nie odbierać samochodu po ciemku, prosić o przestawienie pod lampę i wtedy sprawdzać. Zrobić fotkę stanu licznika i paliwa, na wszelki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.07.2021 12:06

urbi727 napisał(a):Faktycznie, znalazłem taką ofertę o jakiej mówisz, ale niestety cena rośnie w moim przypadku trzykrotnie :/ A jak jest z tą kaucją? Trzeba się obawiać o zwrot w tych najbardziej znanych wypożyczalniach?
Coś za coś, albo płacisz albo ryzykujesz kaucją... wystarczy, że ktoś Ci na parkingu przerysuje samochód lub drzwiami obije. Sprawdź jeszcze zapisy czy nie masz, że do kwoty np 150 eur wszelkie koszty pokrywasz sam i obowiązek 0 promili(nawet jak normalnie jest wiecej) bez wzgl na winę przy ewentualnej stłuczce czy wypadku. Wypożyczalnie mają jeszcze takie kruczki....
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 13.07.2021 22:22

piekara114 napisał(a):Z tym zwracaniem jest różnie. Ale kaucja ma na celu zabezpieczyć zniszczenia. Moje doświadczenie jest takie, że małe lokalne nie zwracają uwagi na drobne rysy czy przytarcia, bo mają starsze auta. Te popularne sieciówki mają świeże auta i przy zwrocie dokładnie sprawdzają stan, dlatego koniecznie przy odbiorze trzeba zaznaczyć każdą ryskę, wgniecieni czy odprysk, najlepiej porobić dokładne zdjęcia, zwłaszcza jak jest kaucja i brak full ubezpieczenia. Nie odbierać samochodu po ciemku, prosić o przestawienie pod lampę i wtedy sprawdzać. Zrobić fotkę stanu licznika i paliwa, na wszelki.


Moje doświadczenie z ostatniego wypożyczenia.
Rok 2019 (tak, wiem -dawno dosyć, ale czasy były jakie były :/ ) Lotnisko w Bolonii, szczyt sezonu. Ciasny parking/ wielka wiata obok lotniska. Kilka, kilkanaście wypożyczalni tam trzyma samochody - ruch jak na arabskim bazarze.
Odbieram samochód, jest to już trzecia albo czwarta osoba z którą się spotkałem w tej firmie. Facet daje mi kluczyk, gratuluje wyboru Alfy... :boss: i tyle go widziałem :mrgreen: Poszedł z następnym klientem.
Przebieg Alfy - słownie: sto dziewięćdziesiąt kilometrów - no nówka sztuka.
Specjalnie ochoty na oględziny też nie miałem, czekało mnie jeszcze prawie trzy godziny jazdy do Montepulciano.

Potem, na drugi dzień, czytam w papierach, że Alfa ma już uszkodzoną felgę z tyłu i błotnik z przodu.
Kilka razy próbowałem te uszkodzenia znaleźć, i mi się nie udało.
Moja pierwsza myśl, koniec fuksa... Miałem tym autem dwa tygodnie jeździć, na pewno coś znajdą nowego.

Skończyło się jak zwykle. Zwrot kaucji po kilku dniach, nikt o nic nie pytał, nie miał żadnych reklamacji.
Reasumując, polecam zewnętrznego ubezpieczyciela :mrgreen: :boss:
MANGAN
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MANGAN » 09.08.2021 17:01

czy ktoś zna tę wypożyczalnię w Rijece?
http://www.kvarner-rent.com/
Godna polecenia? możecie coś doradzić?
MANGAN
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MANGAN » 11.08.2021 10:13

...a jakaś inna, sprawdzona i nie najdroższa wypożyczalnia aut w Rijece?
A co państwo sądzicie na temat kupna taniego samochodu na czas urlopu - gdzie szukać lokalnych ofert ze sprzedażą aut?
MANGAN
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MANGAN » 13.08.2021 09:05

no nic... dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi! :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.08.2021 09:15

Czego się spodziałeś? Tysięcy odpowiedzi i poleceń?
Raz, że zdecydowana większość forumowiczów jeździ do Chorwacji swoim samochodem (więc nie potrzebuje wynajmować samochodu), dwa - tylko promil (jak nie mniej) forumowiczów trafia do przemysłowej Rijeki w czasie wakacji....
MANGAN
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MANGAN » 13.08.2021 10:36

spodziewałam się czegokolwiek :-|
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 13.08.2021 10:53

piekara114 napisał(a):Czego się spodziałeś? Tysięcy odpowiedzi i poleceń?
Raz, że zdecydowana większość forumowiczów jeździ do Chorwacji swoim samochodem (więc nie potrzebuje wynajmować samochodu), dwa - tylko promil (jak nie mniej) forumowiczów trafia do przemysłowej Rijeki w czasie wakacji....


Akurat Rijekę można zrozumieć, bo jest tam lotnisko, a w zasadzie już na Krk. Jeśli więc ktoś trafił na atrakcyjne cenowo połączenie i chce jechać dalej, na Istrię albo na Krk, to jest to rozsądny wybór. Chęć wynajmu lub kupna auta wskazuje, że będzie to właśnie taki plan.

Natomiast kupno złomu na miejscu jest dość ekscentrycznym pomysłem i trudno się dziwić, że nikt z użytkowników forum nie ma doświadczeń z chorwackich szrotplaców ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone