Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wynajem samochodu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel496
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 15:03

Calapula napisał(a):Jakim cudem można wynająć auto za 110zł/tydzień jeśli wypożyczenie roweru kosztuje 50zł/dziennie? W

Wystarczy wyjechać z Polski do cywilizacji :)

Jakim cudem wynajem roweru kosztuje 50zł/dziennie, gdzie w większości są to marketowe szroty po 200 zł, nieserwisowane od lat?
Calapula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 25.05.2017 15:07

pawel496 napisał(a):
Calapula napisał(a):Jakim cudem można wynająć auto za 110zł/tydzień jeśli wypożyczenie roweru kosztuje 50zł/dziennie? W

Wystarczy wyjechać z Polski do cywilizacji :)

Jakim cudem wynajem roweru kosztuje 50zł/dziennie, gdzie w większości są to marketowe szroty po 200 zł, nieserwisowane od lat?

W Puli znajome wypożyczyły rowery po 80 kuna za dzień. Widocznie nie wiedziały że mogły wynająć samochód za 110zł na cały tydzień? Wypożyczenie roweru w Chorwacji, w Puli kosztowało 80 kuna za dzień czyli jakieś 50zł.
pawel496
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 15:17

Calapula napisał(a):W Puli znajome wypożyczyły rowery po 80 kuna za dzień. Widocznie nie wiedziały że mogły wynająć samochód za 110zł na cały tydzień? Wypożyczenie roweru w Chorwacji, w Puli kosztowało 80 kuna za dzień czyli jakieś 50zł.

Capture.PNG

Wyliczenie dla Puli w tym samy terminie co Split powyżej.
262,08/7dni = 37,44zł/dzień
Taniej niż rower :)

Weź oczywiście poprawkę na to, że jakbyś pojechał bez rezerwacji i chciał wynająć auto na już, to cena jest kilka-kilkanaście razy wyższa.
esterfire
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 17:23

Witajcie :D

Na początku lipca lecimy z mężem do Medulin. Szukamy auta do wypożyczenia na 7 dni.Na chwilę obecną znaleźliśmy kilka,ale niestety od 803zł w górę :evil:
Posiadacie jakieś namiary na wypożyczalnie ,które mają w ofercie autka za rozsądną cenę? 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 18:11

esterfire napisał(a):Witajcie :D

Na początku lipca lecimy z mężem do Medulin. Szukamy auta do wypożyczenia na 7 dni.Na chwilę obecną znaleźliśmy kilka,ale niestety od 803zł w górę :evil:
Posiadacie jakieś namiary na wypożyczalnie ,które mają w ofercie autka za rozsądną cenę? 8)

Parę postów wyżej kolega pawel496 pokazywał samochód za coś ok. 240 zł w Puli. Zerknij.

I faktycznie już jestem w stanie uwierzyć w takie ceny...Na szybko znalazłem na początku czerwca Pandę za 105 zł/tydz.
Ostatni raz wynajmowałem rok temu (nie w HR) i takich cen nie widziałem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 18:22

1-7 Lipca na Istrii 688 zł. W Splicie ok. 480.
pawel496
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 18:22

jesli dobrze rozumiem, to szukasz w wypożyczalniach, to już jest błąd, bo tam zawsze drogo.
Szukaj w porównywarkach - economycarrentals.com holidaycars.com rentalcars.com i wiele innych.
Jeśli chcesz jeszcze urwać dodatkowe kilka procent:
qassa.pl/sklep-online/szukaj/Holidaycars.com
qassa.pl/sklep-online/rental-cars
planetplus.pl/sklep/holidaycarscom
esterfire
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 18:23

bigredone napisał(a):

Parę postów wyżej kolega pawel496 pokazywał samochód za coś ok. 240 zł w Puli. Zerknij.

I faktycznie już jestem w stanie uwierzyć w takie ceny...Na szybko znalazłem na początku czerwca Pandę za 105 zł/tydz.
Ostatni raz wynajmowałem rok temu (nie w HR) i takich cen nie widziałem.

Dzięki pawel496 odkryłam te 3 porównywarki.Zgodzę się z Tobą bigredone ,że tak niskie ceny obowiązują za wynajem autka,
ale wystarczy zmienić datę na lipiec i zrobić symulację :cry: Tragedia,cena wzrasta prawie potrójnie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 18:25

Dodam:
RentalCarGroup

Taniwynajemaut
esterfire
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 18:29

bigredone napisał(a):Dodam:
RentalCarGroup

Taniwynajemaut

Dziękuję :D
Może coś się znajdzie.
pawel496
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 18:30

esterfire napisał(a):
Dzięki pawel496 odkryłam te 3 porównywarki.Zgodzę się z Tobą bigredone ,że tak niskie ceny obowiązują za wynajem autka,
ale wystarczy zmienić datę na lipiec i zrobić symulację :cry: Tragedia,cena wzrasta prawie potrójnie...

nie wiem czy już macie resztę rzeczy zorganizowane, ale te wyceny były dla 29 czerwca - 6 lipca, jeśli możecie zachaczyć o końcówkę czerwca to jest b. tanio. Niestety na tani wynajem w lipcu jest już grubo za późno :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 18:35

esterfire napisał(a):
RentalCarGroup

Taniwynajemaut

Może coś się znajdzie.

Trzeba pamiętać, że te ceny są dla odważnych i bogatych.
Za każdą minimalną usterkę np. na lakierze ściągną pieniądze z kaucji. No i trzeba mieć te 4- 5 tys. zł do zablokowania na czas wakacji.
esterfire
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 18:37

pawel496 napisał(a):
esterfire napisał(a):

nie wiem czy już macie resztę rzeczy zorganizowane, ale te wyceny były dla 29 czerwca - 6 lipca, jeśli możecie zachaczyć o końcówkę czerwca to jest b. tanio. Niestety na tani wynajem w lipcu jest już grubo za późno :(

Lecimy samolotem,więc jesteśmy zobowiązani co do daty:(
Gdybyśmy jechali autem to z noclegiem nie byłoby problemu.Mamy bezpłatne odwołanie rezerwacji.
Jesteśmy lekko podłamani tym faktem,że kilka dni przed naszym pobytem ceny za autka będą bardzo atrakcyjne a na nasz wyjazd ciężkie do zaakceptowania.
pawel496
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 18:39

bigredone napisał(a):Trzeba pamiętać, że te ceny są dla odważnych i bogatych.
Za każdą minimalną usterkę np. na lakierze ściągną pieniądze z kaucji. No i trzeba mieć te 4- 5 tys. zł do zablokowania na czas wakacji.

pozwolę sobie zacytować samego siebie:
Jeśli ktoś jest skłonny zaryzykować udział własny w kradzieży/wypadku/uszkodzeniu w okolicach 10 000 HRK, to na tym koszty się kończą.
Żeby nie mieć udziału własnego są 3 opcje:
1. kupno dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni - opcja najdroższa (jedyna, która powoduje, że nie będzie blokady na karcie kredytowej w wysokości udziału własnego) - zależnie od wypożyczalni jest to koszt nawet w okolicach 100 zł/dzień, więc wielokrotnie większy niż sam koszt wynajmu auta
2. kupno dodatkowego ubezpieczenia na stronie, gdzie rezerwujemy auto - w większości jest to 20-40 zł/dzień
3. kupno dodatkowego ubezpieczenia z firmy ubezpieczniowej - np. icarhireinsurance.com - około 20 GBP/tydzień lub około 35GBP/rok

czyli w najtańszej opcji dochodzi około 100 zł za tydzień ubezpieczenia lub nie wiele więcej za cały rok ubezpieczenia :)

Jesteśmy lekko podłamani tym faktem,że kilka dni przed naszym pobytem ceny za autka będą bardzo atrakcyjne a na nasz wyjazd ciężkie do zaakceptowania.
w większości porównywarek masz darmową anulację do 48 godzin przed wynajmem, pozostaje śledzić i jak tylko coś się pojawić to rezerwować i anulować starą rezerwację :)
esterfire
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 18:41

bigredone napisał(a):
esterfire napisał(a):
RentalCarGroup

Taniwynajemaut

Może coś się znajdzie.

Trzeba pamiętać, że te ceny są dla odważnych i bogatych.

Wiem i przeraża mnie to.Odważni jesteśmy,ale do Carringtonów wiele nam brakuje :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019