Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem samochodu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
esterfire
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 18:45

pawel496 napisał(a):
bigredone napisał(a):Trzeba pamiętać, że te ceny są dla odważnych i bogatych.
Za każdą minimalną usterkę np. na lakierze ściągną pieniądze z kaucji. No i trzeba mieć te 4- 5 tys. zł do zablokowania na czas wakacji.

pozwolę sobie zacytować samego siebie:
Jeśli ktoś jest skłonny zaryzykować udział własny w kradzieży/wypadku/uszkodzeniu w okolicach 10 000 HRK, to na tym koszty się kończą.
Żeby nie mieć udziału własnego są 3 opcje:
1. kupno dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni - opcja najdroższa (jedyna, która powoduje, że nie będzie blokady na karcie kredytowej w wysokości udziału własnego) - zależnie od wypożyczalni jest to koszt nawet w okolicach 100 zł/dzień, więc wielokrotnie większy niż sam koszt wynajmu auta
2. kupno dodatkowego ubezpieczenia na stronie, gdzie rezerwujemy auto - w większości jest to 20-40 zł/dzień
3. kupno dodatkowego ubezpieczenia z firmy ubezpieczniowej - np. icarhireinsurance.com - około 20 GBP/tydzień lub około 35GBP/rok

czyli w najtańszej opcji dochodzi około 100 zł za tydzień ubezpieczenia lub nie wiele więcej za cały rok ubezpieczenia :)

Jesteśmy lekko podłamani tym faktem,że kilka dni przed naszym pobytem ceny za autka będą bardzo atrakcyjne a na nasz wyjazd ciężkie do zaakceptowania.
w większości porównywarek masz darmową anulację do 48 godzin przed wynajmem, pozostaje śledzić i jak tylko coś się pojawić to rezerwować i anulować starą rezerwację :)



Czytałam wcześniej Twoje wpisy i wzięłam te wskazówki pod uwagę.Czekam na tą okazję cenową już którąś godzinę :) za chwilę wyrośnie mi broda :)
Ostatnio edytowano 25.05.2017 18:46 przez esterfire, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 18:46

esterfire napisał(a):
bigredone napisał(a):
esterfire napisał(a):
bigredone napisał(a):Dodam:
RentalCarGroup

Taniwynajemaut



Dziękuję :D
Może coś się znajdzie.


Trzeba pamiętać, że te ceny są dla odważnych i bogatych.
Za każdą minimalną usterkę np. na lakierze ściągną pieniądze z kaucji. No i trzeba mieć te 4- 5 tys. zł do zablokowania na czas wakacji.


Wiem i przeraża mnie to.Odważni jesteśmy,ale do Carringtonów wiele nam brakuje :wink:


W ostatnim poście widzę pewną sprzeczność :)
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 18:54

esterfire napisał(a):Czytałam wcześniej Twoje wpisy i wzięłam te wskazówki pod uwagę.Czekam na tą okazję cenową już którąś godzinę :) za chwilę wyrośnie mi broda :)

to jeszcze dwie wskazówki :)
1. raczej sprawdzaj co kilka dni, a nie co kilka minut:)
2. czasem warto to robić z trybu prywatnego przeglądarki, podobnie jak przy biletach lotniczych, wtedy czasem cena potrafi magicznie zmaleć :)
esterfire
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) esterfire » 25.05.2017 19:01

pawel496 napisał(a):
esterfire napisał(a):Czytałam wcześniej Twoje wpisy i wzięłam te wskazówki pod uwagę.Czekam na tą okazję cenową już którąś godzinę :) za chwilę wyrośnie mi broda :)

to jeszcze dwie wskazówki :)
1. raczej sprawdzaj co kilka dni, a nie co kilka minut:)
2. czasem warto to robić z trybu prywatnego przeglądarki, podobnie jak przy biletach lotniczych, wtedy czasem cena potrafi magicznie zmaleć :)


Odnośnie pkt 2 - widzisz,kolejna ciekawostka. Niby oczywista oczywistość :hut: :idea:
Monuuu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.05.2017
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monuuu » 27.05.2017 14:26

Witam! To mój pierwszy post tutaj jednak zaglądam na to forum dość regularnie. Nie mogłam znaleść konkretnej informacji, jeśli jednak gdzieś jest poruszony podobny problem to proszę o przekierowanie :)
Otóż 3 lata temu byłam ze znajomymi w Chorwacji, typowa wycieczka autem, więc mieliśmy tę swobodę poruszania się po różnych miastach. W tym roku ze względu na to, że auto nie nadaje się na takie dalekosiężne wycieczki, lecimy samolotem do Splitu. I tu moje pytanie. Bardziej opłaca się podróżować busami czy jednak wynająć na miejscu auto? Trochę poszukałam informacji odnośnie wypożyczania i tu pojawia się problem. Wszędzie honorowana jest karta kredytowa (nie posiadam takiej). Także nie przemawia do mnie to, że blokują na karcie nawet 1000€...wiem, że autem będzie wygodniej, bo nie chcemy być tylko w jednym mieście przez 2 tyg...

Czy ktoś z Was zna i jest w stanie polecić jakaś wypożyczalnię aut w Splicie bądź okolicach, gdzie istnieje inna forma zabezpieczenia niż karta kredytowa?

2 kwestia to to, że jedziemy w ciemno w drugiej połowie czerwca. Poprzednio również byliśmy w ciemno w sierpniu i nie było problemów z wynajęciem apartamentu.
Teraz z ciekawości przeglądałam różne kwatery i większość jest zaklepana na druga połowę czerwca. Może większości kwater nie ma w internecie i nie ma co się tym tak przejmować?

Z góry dziękuję za pomoc :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 27.05.2017 14:47

Hej :) tez mieliśmy lecieć samolotem ale koszt przelotu i wynajęcia samochodu przekroczył dość sporo budżet a wiec śmigamy autkiem . Bardziej sie to opłaca naszej 3 :). Także szukałem jakiegoś auta do wynajęcia ale ceny zabijają , a jeśli chodzi o kwatery w sezonie może być cieżko zwłaszcza ze nie macie autka jak na razie :)
Monuuu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monuuu » 28.05.2017 21:30

Znalazłam auto, wynajęcie na 12 dni wychodzi za 300zł. Problem w tym, że wypożyczalnie życzą sobie kartę kredytową i zawieszenie nawet 1000€ na koncie. Może ktoś znalazł wypożyczalnię gdzie honorują zwykle karty debetowe?

A przelot nie kosztował nas dużo. Od dłuższego czasu szukałam tanich lotów i takie dorwałam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2017 21:41

Monuuu napisał(a):Znalazłam auto, wynajęcie na 12 dni wychodzi za 300zł. Problem w tym, że wypożyczalnie życzą sobie kartę kredytową i zawieszenie nawet 1000€ na koncie. Może ktoś znalazł wypożyczalnię gdzie honorują zwykle karty debetowe?

A przelot nie kosztował nas dużo. Od dłuższego czasu szukałam tanich lotów i takie dorwałam :)



Idź do banku i weź kartę. Jak dobrze poszukasz to jeszcze jakiś bonus dostaniesz. A po wakacjach zamkniesz. Tylko przeczytaj dobrze warunki używania i zamknięcia karty.
Karoll
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karoll » 02.06.2017 16:04

Witam
pawel496 piszesz że jedną z opcji jest kupno dodatkowego ubezpieczenia z firmy ubezpieczeniowej - np. icarhireinsurance.com - około 20 GBP/tydzień lub około 35GBP/rok. A czy jest to gdzieś zapisane w warunkach wynajmu w wypożyczalni, że dana wypożyczalnia toleruje takie ubezpieczenie bez konieczności wpłaty kaucji?

Znalazłem coś takiego w warunkach firmy Ridecar: "If you purchase the Excess Reimbursement Insurance from a third party, the credit card holder will be required to present his/ her credit card at the rental desk in order for the car rental agent to authorize the deposit."
w tłumaczeniu: "Jeśli zakupisz ubezpieczenie zwrotne od osób trzecich, posiadacz karty kredytowej będzie zobowiązany przedstawić swoją kartę kredytową w dziale wynajmu, aby agent wynajmu samochodów mógł upoważnić depozyt." Czyli rozumiem, że i tak zabezpieczą się depozytem z karty kredytowej?
maker
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maker » 02.06.2017 16:28

@Karoll wykupienie ubezpieczenia w zewnętrznej firmie nie zwalnia Cię z opłacenia depozytu za samochód.
W przypadku szkody procedura jest następująca:
1. Powstaje szkoda na wypożyczonym samochodzie
2. Zwracasz auto zgłaszasz szkodę lub wypożyczalnia sama ją zauważy
3. Po kilku dniach/tygodniach dostajesz dokumentację do szkody i wycenę, a Twoja karta jest obciążana maksymalnie pełną kwotą udziału własnego wpisaną w umowie najmu.
4. Przesyłasz dokumentacje do zewnętrznej ubezpieczalni i oni przelewają Ci pobraną przez wypożyczalnie kwotę.

Czyli podsumowując, wypożyczalni nie interesuje czy masz ubezpieczenie zewnętrzne czy też nie bo i tak od Ciebie ściągają kasę za szkodę.

W dużych sieciowych wypożyczalniach nie unikniesz konieczności posiadania karty kredytowej.
Zazwyczaj przy wypożyczeniu zostaje na niej zrobiona blokada na:
a. paliwo
b. udział własny w ew. szkodzie (często tylko część tej kwoty)

Nawet gdy wykupisz u pośrednika (a nie w zewnętrznej ubezpieczalni) pełne ubezpieczenie auta to i tak dla wypożyczalni Twoje ubezpieczenie jest przeźroczyste i procedura jest taka sama jak w wypadku zewnętrznej ubezpieczalni.
Dopiero ubezpieczenie wykupione bezpośrednio w wypożyczalni sprawia, że nie musisz martwić się o nic i nie pobiorą udziału własnego z KK.
Nie oznacza to oczywiście, że nie wymagają w takim wypadku KK ponieważ i tak pobiorą depozyt za paliwo i np. będą z niej ściągać kwoty za ew. mandaty itd.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.06.2017 22:49

Monuuu napisał(a):Znalazłam auto, wynajęcie na 12 dni wychodzi za 300zł. Problem w tym, że wypożyczalnie życzą sobie kartę kredytową i zawieszenie nawet 1000€ na koncie.
300 zł za 12 dni? Coś nierealna cena.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 03.06.2017 13:22

kolejna....

Monuuu nie słuchaj malkontentów, tylko śmiało wypożyczaj, nie wiem jaki termin i jaka klasa auta Cię interesuje, ale da radę znaleźć jeszcze taniej :)
Crunck
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crunck » 20.08.2017 14:10

Witam

Od tego roku LOT uruchomił nowe połączenie do Puli :) Tam też chcemy wynająć auto. Ktoś poleci jakąś dobrą stronę ? Bezpośrednio wychodzi kosmiczna cena. Pierwszy raz będziemy wypożyczać auto. Kaucja 1000E jest ok, powyżej nie starczy limitu niestety.

Dziękuję !
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 21.08.2017 10:43

Crunck napisał(a):Witam

Od tego roku LOT uruchomił nowe połączenie do Puli :) Tam też chcemy wynająć auto. Ktoś poleci jakąś dobrą stronę ? Bezpośrednio wychodzi kosmiczna cena. Pierwszy raz będziemy wypożyczać auto. Kaucja 1000E jest ok, powyżej nie starczy limitu niestety.

Dziękuję !



Rentalcars.com
Niektórzy piszą o problemach z nimi , miałem już kilka razy auto i zawsze nowe, lepsze niż zamawiałem :)
Oczywiście rozważam zawsze tylko opcję z pełnym ubezpieczeniem.

Artur
Mikun22
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikun22 » 05.09.2017 03:20

Witam,

Mam pytanie odnośnie opłat dodatkowych. Jest coś takiego jak Island/ Ferry boat policy.
Przy odbiorze auta pracownik wypozyczalni pytał mnie czy będę przyejeżdżał do Dubrownika bo jest opłata transgraniczna czy cos takiego, ale nie pytal o wyspy. W trakcie wynajmu -jest do czwartku chcielibyśmy jednak odwiedzic chorwackie wyspy, nie mam problemu by to dopłacić, czy można to dodać w trakcie - widzialem zapis ze musza wyrazic na to zgode... czy wypozyczalnia będzie robić problemy?

Czy auta mają lokalizatory by po ew wyprawie wykryli gdzie byłem?

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone