Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem łodzi pontonów

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2018 21:07

A ja widziałem i widzę oferty za 1700 - 2500 za dość porządne riby. Pogrzeb trochę w sieci jak myślisz o takim biznesie. Nawet bym wziął od ciebie jakbyś miał dobrą ofertę. Sam o tym myślałem, ale nie takie łupinki, ale coś nieco większego, jednak wolę być usługobiorcą :). To jest dobry biznes, ale mam za mało czasu żeby tego pilnować na miejscu. Przy 2- 3 łódkach nie opłaca się nikogo zatrudniać.

PS. Miejscowe firmy biorą 2-3 x tyle. Być może Polacy omijają podatki...Choć i tak rentowność jest niezła.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.08.2018 22:06

Więc zacząć należy od tego, że winiety są imienne i na dany sprzęt. Musisz mieć też prawo do dysponowania sprzętem. To że policja nie sprawdza - dasz mi gwarancję na piśmie? Ostatnio kontrolę drogową miałem chyba z 10 lat temu, więc prawka, dowodu rejestracyjnego i przeglądów idąc tym tropem mógłbym nie mieć. Lewy czarter jest niezgodny z chorwackim prawem i tym miłym akcentem można zakończyć dyskusję.
DRAPAKUS
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRAPAKUS » 30.08.2018 22:17

Rysio napisał(a):Więc zacząć należy od tego, że winiety są imienne i na dany sprzęt. Musisz mieć też prawo do dysponowania sprzętem. To że policja nie sprawdza - dasz mi gwarancję na piśmie? Ostatnio kontrolę drogową miałem chyba z 10 lat temu, więc prawka, dowodu rejestracyjnego i przeglądów idąc tym tropem mógłbym nie mieć. Lewy czarter jest niezgodny z chorwackim prawem i tym miłym akcentem można zakończyć dyskusję.

Rysiu winiety są na sprzęt nie imienne , dane osoby to dane tej osoby która ma patent a toże sprzęt jest legalny gwarantuje wtedy moja firma nie miałem najmniejszych problemów z wykupieniem winiety w Splicie dałem papiery na własność zestawu, dałem patent wszystko w temacie
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.08.2018 22:26

Zgadza sie. Jakie papiery potwierdzające własność zestawu dostanę od Ciebie by wykupić winietę?
DRAPAKUS
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRAPAKUS » 30.08.2018 22:33

Rysio napisał(a):Zgadza sie. Jakie papiery potwierdzające własność zestawu dostanę od Ciebie by wykupić winietę?

Umowę wynajmu co musiałbyś mieć więcej ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2018 06:12

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 14:27 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.08.2018 07:46

DRAPAKUS napisał(a):Umowę wynajmu co musiałbyś mieć więcej ?


W takim przypadku powinno być ok. Oczywiście umowa z tłumaczeniem przysięgłego lub dwujęzyczna. Na takiej podstawie każdy z najemców sprzętu kupuje własną winietę. Czynność prawna zostaje dokonana w Polsce, więc urząd chorwacki nie ma nic do tego i winietę musi wydać.

Co do ceny to te 2 tygodnie za 2500 zł to dla mnie zaporówka, tym bardziej że muszę go wieźć z Polski do Cro a to jednak spora upierdliwiość i nie do każdego auta da się spakować. Ja za używany przez 3 lata zestaw T 40 AL + BF20 zapłaciłem 11tyś. Czyli w 5 roku pływania już jestem na plusie.

Ps. Pakowanie silnika 15 kucy do boxa dla mnie jest trochę kozackie :wink: Uważaj żebyś nie miał dachu wgiętego :mrgreen:
DRAPAKUS
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRAPAKUS » 31.08.2018 11:43

smoki3 napisał(a):
DRAPAKUS napisał(a):
Rysio napisał(a):Zgadza sie. Jakie papiery potwierdzające własność zestawu dostanę od Ciebie by wykupić winietę?

Umowę wynajmu co musiałbyś mieć więcej ?



Przecież Ryszard wyraźnie napisał że wynajmując w ten sposób sprzęt nie płacisz podatku i łamiesz Chorwackiej prawo. Biorąc od ciebie umowę najmu z poświadczeniem na chorwacki oraz oczywiście z zaznaczoną ceną najmu dostarczam na siebie i ciebie ewentualnej kontroli bicz na własną skórę.
A tak z drugiej strony w Polsce od takiego najmu zamieżasz płacić podatek?
W prawie Europejskim jest coś o unikaniu podwójnego opodatkowania jednak radził bym się udać do prawnika zajmującego się takimi sprawami.

Smoki3, jestem legalną firmą która odprowadza podatki, skąd więc pytanie czy zamierzam płacić podatek ?, tak oczywiście zamierzam.
Jak byłem w tym roku w Kapitanacie w Splicie przedstawiłem potwierdzenie złożenia zamówienia (taki dokument magazynowy z mojego systemu,) dodatkowo dałem papiery od pontonu i podałem moc silnika ,oraz dałem swój patent, żadnych tłumaczeń i innych pierdół, na tej podstawie wystawiono mi winietę.
Winieta z tego co się orientuje jest na łódkę nie na właściciela, co za tym idzie na mojej winiecie może teraz do końca roku pływać każdy.
DRAPAKUS
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRAPAKUS » 31.08.2018 11:50

Rysio napisał(a):
DRAPAKUS napisał(a):Umowę wynajmu co musiałbyś mieć więcej ?


W takim przypadku powinno być ok. Oczywiście umowa z tłumaczeniem przysięgłego lub dwujęzyczna. Na takiej podstawie każdy z najemców sprzętu kupuje własną winietę. Czynność prawna zostaje dokonana w Polsce, więc urząd chorwacki nie ma nic do tego i winietę musi wydać.

Co do ceny to te 2 tygodnie za 2500 zł to dla mnie zaporówka, tym bardziej że muszę go wieźć z Polski do Cro a to jednak spora upierdliwiość i nie do każdego auta da się spakować. Ja za używany przez 3 lata zestaw T 40 AL + BF20 zapłaciłem 11tyś. Czyli w 5 roku pływania już jestem na plusie.

Ps. Pakowanie silnika 15 kucy do boxa dla mnie jest trochę kozackie :wink: Uważaj żebyś nie miał dachu wgiętego :mrgreen:


Rysiu Twoje odpowiedzi najbardziej wnoszą do mojego postu - dzięki.
Co do cen masz rację, zwróć tylko uwagę że nie każdy będzie kupował zestaw używany za 11K licząc że po 5 latach mu się zwróci :D
Idąc tym tropem po co wynajmować busa żeby jechać na Chorwację jakieś vivaro czy coś podobnego, niektórzy je wynajmują, lepiej kupić używanego też po 5 latach się zwróci :D
Co do 15 w boxie też tak myślę ale przymierzyłem go czy wogóle się tam zmieści - zmieścił się a z racji tego że silnik 15 waży prawie 50kg akurat mieści się również w wadze dopuszczalnej, i nie problemem jest że on tam będzie problem to go tam włożyć i wyjąć z % łatwo nie miałem 15 wkładaliśmy we 2 i też łatwo nie było 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2018 13:48

DRAPAKUS napisał(a):Idąc tym tropem po co wynajmować busa żeby jechać na Chorwację ...

Chce tylko zwrócić uwagę, że busa wynajmuje się, aby jechać do Chorwacji.
saint79
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) saint79 » 31.08.2018 14:03

Tak się zastanawiam nad ewentualnymi skutkami wożenia 50-cio kilogramowego żelastwa w boxie. Co innego, jak w razie problemôw będziemy zbierali stertę ciuchów, kamizelek, itp. raczej lekkich rzeczy na autostradzie, a co innego gdy wystrzeli nam taki pocisk.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.08.2018 14:56

DRAPAKUS napisał(a):Winieta z tego co się orientuje jest na łódkę nie na właściciela, co za tym idzie na mojej winiecie może teraz do końca roku pływać każdy.


Tu byłbym ostrożny czy nie podpadniesz pod nielegalny czarter :? Klik.
Wprawdzie popis osoba został zlikwidowany, jednak w tym przypadku jak chcesz zrobić, ewidentnie podpadasz pod black charter a to może słono kosztować.
DRAPAKUS
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRAPAKUS » 31.08.2018 17:28

Rysio napisał(a):
DRAPAKUS napisał(a):Winieta z tego co się orientuje jest na łódkę nie na właściciela, co za tym idzie na mojej winiecie może teraz do końca roku pływać każdy.


Tu byłbym ostrożny czy nie podpadniesz pod nielegalny czarter :? Klik.
Wprawdzie popis osoba został zlikwidowany, jednak w tym przypadku jak chcesz zrobić, ewidentnie podpadasz pod black charter a to może słono kosztować.

A widzisz mądrego zawsze dobrze posłuchać :smo: , ciekawy link, ale spróbuje w najbliższym czasie przetłumaczyć sobie tegoroczną winietę i zobaczę co tam pisze, pobieżnie czytając na tyle na ile zrozumiałem, moje dane są tam na niej ponieważ, ja miałem patent a to jest konieczne żeby wykupić winietę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2018 07:57

Wszystkie moje posty stopniowo wycofane z forum. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 20:05 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 10.04.2019 17:15

Reaktywacja tematu.

Czy kojarzy może ktoś jaka może być cena wynajmu RIB-a na rivierze Makarskiej albo ogólnie w środkowej Dalmacji ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone