Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem łodzi pontonów

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Wynajem Łodzi PontonÓw

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 19.04.2018 11:50

Hej manek-rz nie zniechęcaj się :) Tu każdy Ci tak doradził nie po to żeby Ci skrzydła podciąć tylko, żebyś to pływanie z głową ogarnął i nie nawywijał jakiś numerów :P A może Cetina i rafting? Też super sprawa. Jakby co to w Omisiu znajdziesz dużo zorganizowanych spływów. Powodzenia!
manek-rz
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 10.04.2017
Re: Wynajem Łodzi PontonÓw

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 19.04.2018 12:06

bezrobotny500 napisał(a):Hej manek-rz nie zniechęcaj się :)...


Dzięki bezrobotny500. Nie ma obaw. Nikt mi skrzydeł nie podciął.. :)
Wręcz odwrotnie, raczej spodziewałem się odpowiedzi "konstruktywnych inaczej", jak to czasem na forach bywa. "Ty taki, ty owaki itp. itd." A tu dostałem konkretne odpowiedzi i porady. Po prostu łudziłem się, że ktoś opracował jakiś "myk" (bezpieczny oczywiście).
Pomysł z raftingiem :D :D :D - tylko nie wiem co moja żonka na to, ale "bendziem pertraktować"...
po prostu chodzi o to, żeby nie przeplaszczyć 4 liter tylko na plaży.
Już kilka pomysłów i tak jest:
- sv. jura,
- medjugorje - mostar - kravica
- pewnie znowu dubrovnik
- jakieś balety w makarskiej
- jeziora Imotski
- split
- rejs na hvar i brac
- a teraz dopisuję do tego rafting :D
Sorki, że taki offtop, ale gdyby ktoś miał jakieś sprawdzone patenty na tamten rejon riwiery to z góry dzięki za podpowiedzi.
kristokap
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Wynajem Łodzi PontonÓw

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristokap » 24.04.2018 12:10

A ja właśnie z patentem będę jak w zeszłym roku szukał w Baśce na jakiś dzień coś do 100km. Tym się już raczej na brać dopłynie bo to poniżej dopuszczalnych na moim patencie 2NM od brzegu więc nawet opłynięcie wyspy może się udać tyle że prawie 6km w linii prostej to już kawałek jest i byle łupinką raczej sie nie ma co wypuszczać... Zeszłego roku w Vodice wynajęliśmy 5metrową motorówkę z 90km silnikiem za około 100EUR + paliwko najlepszy dzień wakacji tyle że tam bliziutko jest pełno wysepek
Może ktoś będzie w Baśce wcześniej (jedziemy 26.07) i podejży jakie ceny w tym roku...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wynajem Łodzi PontonÓw

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.05.2018 10:42

Manek-rz łódkę zawsze możesz wypożyczyć i popływać wzdłuż lądu. My w zeszłym roku tak zrobiliśmy w Tucepi. Oczywiście to był najlepszy dzień wakacji. Pływaliśmy w rejonach mniej uczęszczanych z pustymi malutkimi plażyczkami. Super sprawa. Na koniec dnia co prawda mieliśmy przygodę z falami, ale to i tak nie popsuło całego wrażenia pływania łódką.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Wynajem Łodzi PontonÓw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 17.05.2018 11:30

Dokładnie :D 3 kilometry od brzegu to już niczego nie oglądasz, tylko po prostu płyniesz, a to nudne jak jasna cholera, szczególnie jak prędkość rejsowa wynosi 8-10 km/h :mrgreen: Słońce w dekiel pali, żona i dzieci marudzą, że fale, motor ryczy i w ogóle buja itp atrakcje. Bliżej brzegu to i fala często mniejsza a i pooglądasz sobie ciekawsze plaże. Jak załoga marudzi, zatrzymujesz się przy jednej z nich, moczysz tyłek w Jadranie i po ochłodzeniu ruszasz dalej.Spokojnie pyrkasz sobie i 20-30 kilometrów w jedną stronę (warto wcześniej sprawdzić pogodę jaka będzie podczas powrotu). W razie W, cumujesz gdziekolwiek i dzwonisz do wypożyczalni że kaput i niech se łódkę ściągają. Ty zawsze możesz wrócić taksówką albo autobusem, bo w tamtym rejonie miejscowości gęsto położone :D Nie rezygnuj :wink: Ja w tym roku, mimo że nie brałem własnego gumjaka, to po Gardzie popływałem sobie łódką z wypożyczalni :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wynajem Łodzi PontonÓw

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.05.2018 11:56

Rysio napisał(a):Dokładnie :D 3 kilometry od brzegu to już niczego nie oglądasz, tylko po prostu płyniesz, a to nudne jak jasna cholera, szczególnie jak prędkość rejsowa wynosi 8-10 km/h :mrgreen: Słońce w dekiel pali, żona i dzieci marudzą, że fale, motor ryczy i w ogóle buja itp atrakcje. Bliżej brzegu to i fala często mniejsza a i pooglądasz sobie ciekawsze plaże. Jak załoga marudzi, zatrzymujesz się przy jednej z nich, moczysz tyłek w Jadranie i po ochłodzeniu ruszasz dalej.Spokojnie pyrkasz sobie i 20-30 kilometrów w jedną stronę (warto wcześniej sprawdzić pogodę jaka będzie podczas powrotu). W razie W, cumujesz gdziekolwiek i dzwonisz do wypożyczalni że kaput i niech se łódkę ściągają. Ty zawsze możesz wrócić taksówką albo autobusem, bo w tamtym rejonie miejscowości gęsto położone :D Nie rezygnuj :wink: Ja w tym roku, mimo że nie brałem własnego gumjaka, to po Gardzie popływałem sobie łódką z wypożyczalni :mrgreen:

Dokładnie tak jest jak pisze Rysio. Podpisuje się pod tym rękami i nogami. W zeszłym roku fala po południu była już spora, więc nie dopłynęliśmy do Tucepi, a jedynie do Podgory i zadzwoniliśmy do wypożyczalni. Przypłynął koleś i łódkę sobie zabrał bez problemu. My wróciliśmy w ten sposób, że Polacy z Podgory podrzucili naszego kierowcę po nasze auto i przyjechał po nas do Podgory. Koleś, który po łódkę przypłynął chciał nas zabrać na jej pokład jeszcze raz, ale mieliśmy już dość falowania. On bez problemu radził sobie z tymi falami, więc powrót łódką może też niemożliwy nie był ;)
manek-rz
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 10.04.2017
Re: Wynajem Łodzi PontonÓw

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 17.05.2018 12:50

agata26061 napisał(a):
Rysio napisał(a):Dokładnie :D 3 kilometry od brzegu to już niczego nie oglądasz, tylko po prostu płyniesz, a to nudne jak jasna cholera, szczególnie jak prędkość rejsowa wynosi 8-10 km/h :mrgreen: Słońce w dekiel pali, żona i dzieci marudzą, że fale, motor ryczy i w ogóle buja itp atrakcje. Bliżej brzegu to i fala często mniejsza a i pooglądasz sobie ciekawsze plaże. Jak załoga marudzi, zatrzymujesz się przy jednej z nich, moczysz tyłek w Jadranie i po ochłodzeniu ruszasz dalej.Spokojnie pyrkasz sobie i 20-30 kilometrów w jedną stronę (warto wcześniej sprawdzić pogodę jaka będzie podczas powrotu). W razie W, cumujesz gdziekolwiek i dzwonisz do wypożyczalni że kaput i niech se łódkę ściągają. Ty zawsze możesz wrócić taksówką albo autobusem, bo w tamtym rejonie miejscowości gęsto położone :D Nie rezygnuj :wink: Ja w tym roku, mimo że nie brałem własnego gumjaka, to po Gardzie popływałem sobie łódką z wypożyczalni :mrgreen:

Dokładnie tak jest jak pisze Rysio. Podpisuje się pod tym rękami i nogami. W zeszłym roku fala po południu była już spora, więc nie dopłynęliśmy do Tucepi, a jedynie do Podgory i zadzwoniliśmy do wypożyczalni. Przypłynął koleś i łódkę sobie zabrał bez problemu. My wróciliśmy w ten sposób, że Polacy z Podgory podrzucili naszego kierowcę po nasze auto i przyjechał po nas do Podgory. Koleś, który po łódkę przypłynął chciał nas zabrać na jej pokład jeszcze raz, ale mieliśmy już dość falowania. On bez problemu radził sobie z tymi falami, więc powrót łódką może też niemożliwy nie był ;)


Dzięki za dobre rady. Kuszące jest to co piszecie. Nie wątpię (a wręcz jestem pewien), że to przednia zabawa z jeszcze przedniejszymi widokami i możliwościami. Wszystko i tak pewnie okaże się na miejscu. Nie zakodowałem w tamtym roku niestety żadnej wypożyczalni "łubianek" w Promajnie czy w Basce. Podejść można niby jeszcze do Breli, ale już do Makarskiej, Tucepi czy dalej to już chyba tylko samochód.
A zapytam jeszcze o jedno, czy tymi ich "jachtami" bez problemów można zacumować gdzieś na dzikich odcinkach plaż? Tak jak Rysio pisałeś, tam jest dość mocne zagęszczenie miejscowości, więc nawet nie wiem czy takowe "dzikie" są... Nie dane mi było zwiedzać linii brzegowej.
Ehhh... Już tylko 34 dni. Przewiszę w kiblu na szelkach ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wynajem Łodzi PontonÓw

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.05.2018 14:57

Bez problemu tą łódką zacumujesz na samej plaży.Wiadomo, jakichś większych skał raczej trzeba unikać, ale przy jakimkolwiek dwumetrowym odcinku żwiru bez problemu można przystanąć i wyjść z łajby.
Faktycznie Makarska Riviera, to miejscowość na miejscowości, ale między nimi jest od groma maleńkich i dzikich plaż. Od Tucepi do Zivogosce jest ich cała masa. Byliśmy w sierpniu, w środku sezonu i można było bez problemu znaleźć odludną plażyczkę poruszając się tym pływadłem. Domniemam, że od Baski Vody w stronę Breli i dalej również takie znajdziesz.
Te ich wypożyczalnie to trochę nad wyrost powiedziane. O ile w Tucepi wyczailiśmy tabliczkę na promenadzie "rent a boat", to np. na Istrii (ale w 2012 roku) wynajęliśmy od dziadeczka, który po prostu siedział na krześle obok łajby i sobie ją wypożyczał.
Jeśli Cię interesuje taka łódka, to przejdź się przy marinie w danej miejscowości i tam na łódkach mogą być dane do namierzenia wypożyczalni, lub jakieś tabliczki na nabrzeżu. Naprawdę fajna sprawa.
manek-rz
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 10.04.2017
Re: Wynajem Łodzi PontonÓw

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 18.05.2018 09:33

agata26061 napisał(a):Bez problemu tą łódką zacumujesz na samej plaży...


Dziękuję za rady. Mądrego po szkołach to i dobrze posłuchać :lol: :lol: :lol:
Na pewno skorzystam.
Pozdrawiam.
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 31.05.2018 16:24

Witam Państwa .. proszę o podpowiedź forumowiczów, ile płaciliście za wynajem pływadełka w CRO? Jeżeli można to proszę napisać: co/gdzie/za ile :) Pozdrawiam
talgo
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.05.2018
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 01.06.2018 16:46

a jak to wygląda z wypożyczeniem pontonu/kajaku na miejscu podgora/makarska
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018
Zadar - łódź

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 02.07.2018 15:33

Witam
Czy orientuje się ktoś gdzie w Zadarze mogę wypożyczyć małą łódź/ motorówkę bez uprawnień na 1 dzień (8godzin) Zwiedziłbym okoliczne wyspy?? ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2018 18:19

Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.07.2018 23:43

Dla zainteresowanych - cennik wynajmu w Pagu. ( przy hotelu Pagus stacjonują :D )
Jutro rano startujemy taką pierdziawką za 550 kun z kolegą kaeresem i robimy Paskie Vrata :P
20180719_093643.jpg
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.07.2018 06:36

"Opyrkajcie" też Paski Zalew.
Czasu dość a widoki +++

Lustrzanej tafli życzymy :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone