Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem łodzi pontonów

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 20.07.2018 07:33

Tak dla przypomnienia: w Chorwacji obowiązuje 1 mila od brzegu, a nie 2.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2018 14:09

:papa:
Ostatnio edytowano 07.05.2019 14:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
pablonet8
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonet8 » 20.07.2018 14:21

Pytanie.
Czy patent motorowodny - dokument w języku Polskim wystarczy? , czy niezbędne jest posiadać dokument w języku.angiellskim.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.07.2018 14:24

smoki3 napisał(a):Tyż tak dla przypomnienia powtarzającego się pytania ...


Chyba że właściciel wypożyczalni ma uprawnienia do prowadzenia choćby najprostszego kursu voditelj brodice, lub zatrudnia taką osobę. Dostajesz wypisany gotowy wniosek do podpisu i pływanie staje się "legalne", łącznie z ubezpieczeniem jeśli "szkoleniowiec" takie posiada. W Polsce wypożyczalnie np skuterów działają na bardzo podobnych zasadach.

pablonet8 napisał(a):Pytanie.
Czy patent motorowodny - dokument w języku Polskim wystarczy? , czy niezbędne jest posiadać dokument w języku.angiellskim.


Polski w zupełności wystarcza.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2018 14:34

:papa:
Ostatnio edytowano 07.05.2019 14:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.07.2018 22:07

boboo napisał(a):"Opyrkajcie" też Paski Zalew.
Czasu dość a widoki +++

Lustrzanej tafli życzymy :papa:

Bogdan, to był nasz najpiękniejszy dzień na Pagu i w Chorwacji ever. Paskie Vrata są przecudowne. Zaliczyliśmy Beritnicę, Slanę, na Malin był tłok. Na koniec dojechaliśmy do Maskalić i to był nokaut. Raj na ziemi. Ludzie, którzy byli z nami, wielbicieke Hvaru, powiedzieli, że z tą zatoczką Hvar miałby problemy z rywalizowaniem i musiałby wyciągnąć najcięższe działa. Tak jak pisałeś wcześniej, zatoczki Paskich Vrat są bezkonkurencyjne. Pogoda - cały dzień tafla. :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.07.2018 22:36

Habanero napisał(a):
boboo napisał(a):"Opyrkajcie" też Paski Zalew.
Czasu dość a widoki +++

Lustrzanej tafli życzymy :papa:

Bogdan, to był nasz najpiękniejszy dzień na Pagu i w Chorwacji ever. Paskie Vrata są przecudowne. Zaliczyliśmy Beritnicę, Slanę, na Malin był tłok. Na koniec dojechaliśmy do Maskalić i to był nokaut. Raj na ziemi. Ludzie, którzy byli z nami, wielbicieke Hvaru, powiedzieli, że z tą zatoczką Hvar miałby problemy z rywalizowaniem i musiałby wyciągnąć najcięższe działa. Tak jak pisałeś wcześniej, zatoczki Paskich Vrat są bezkonkurencyjne. Pogoda - cały dzień tafla. :papa:


Ja jednak myślę, że i Ty sam musisz zobaczyć Hvar :D Moim zdaniem Brać pomimo najpiękniejszej Povlji, jednak nie można do Hvaru porównać :oczko_usmiech: A Pag sam wiesz, to zupełnie coś innego :oczko_usmiech:
Zazdroszczę pływania, u nas jak się okazało starszy ma "chorobę morską" więc mogło by to nie przejść :?
Pięknej pogody i wspanałości na reszte dni :papa:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 20.07.2018 23:16

....to aviomarin'ek ,albo torekan'ek mu zaaplikuj i będzie OK
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.07.2018 06:25

Habanero napisał(a):(...) to był nasz najpiękniejszy dzień na Pagu i w Chorwacji ever (...)
Cóś mi się widzi, że już niedługo uaktywnisz się w dziale "pływanie pontonem w Chorwacji" :lol: :hut:
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 21.07.2018 10:03

boboo napisał(a):
Habanero napisał(a):(...) to był nasz najpiękniejszy dzień na Pagu i w Chorwacji ever (...)
Cóś mi się widzi, że już niedługo uaktywnisz się w dziale "pływanie pontonem w Chorwacji" :lol: :hut:

A później to już człowieka pochłonie 8O
Za trzy tygodnie będzie mój 9 wyjazd do cro pierwszy raz ochów i achów nie było końca, było nurkowanie i przez 4 lata obnurkowalem sporo akwenów potem przyszło lekkie znurzenie co dalej może zmienić destynacje wakacyjną? ale 2 lata temu wypożyczyłem taką pierdziawke i tak jakbym Chorwację zaczął na nowo odkrywać. W tym roku będa moje drugie wakacje pontonowe... :lol: 8)
DRAPAKUS
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRAPAKUS » 30.08.2018 18:04

Witam, CRO maniaków, zwracam się do Was z pytaniem, ponieważ tak jak większość pisząca w tym dziale ja też cenie sobie niezależność którą daje pływanie na własnym pontonie, czy innym pyrkadełku, ale ponieważ po:
1) nie lubię ciągać za sobą przyczepy na Chorwację, nie mam zresztą co na niej położyć :D
2) ceny wynajęcia, jak ceny jedni akceptują inni nie, większy problem to w szczycie sezonu znaleźć coś wolnego
to mam takie oto pyrkadełko
Obrazek
które maksymalnie wyciąga 5 węzłów czyli około 8km/h, co prawda na tym zdjęciu pokazuje więcej ale to chyba z wiatrem było :)
Obrazek

Ponieważ zawodowo zajmuję się ta branżą (tzn mam w swojej ofercie takie silniki) a ten zestaw zostawiłem sobie kiedyś, potem sprzedałem silnik bo stwierdziłem, że jednak nie mam kiedy korzystać z mojego pyrkadełka, po czym w tym roku zdjąłem nowy silnik z wystawy zapakowałem do boxa
Obrazek
i wyjechałem z żonką do Chorwacji, i wspominam jako jedne z najlepszych wakacji.
i właśnie dziś rozpakowując wszystko (obmyłem ponton ze słonej wody i chwilowo wrzuciłem do bagażnika citrona berlingo Obrazek
przeszło mi przez myśl, a może by tak wypożyczać taki zestaw ?
Mógłbym skomponować 2 zestawy tzn z silnikiem 5KM, i silnikiem 15KM tylko 15zajmuje cały box dachowy
Obrazek
, nie mówiąc już o tym że ciężko ją tam włożyć.
Moje pytanie do Was jest takie czy ktoś z Was byłby chętny wypożyczenie takiego zestawu w Cro z silnikiem 5KM to ok 50E dzień, nie interesuje Was winieta, pewnie nie interesuje Was policja wodna bo nikt Was nie będzie kontrolował.
Wynajmując w Polsce to ryzyko jest, za winietę mogę oddać 1 osobie która wynajmie, winieta z 5 KM kosztuje 98KN mam ją ważną do końca roku, nie wiem ile wyjdzie z 15KM, ale 15KM pływa już tak (mam dokładnie ten sam ponton)

No i najgorsze trzeba mieć czym to przewieźć ja zawiozłem quashaiem z bagażnikiem dachowym , silnik, wszystkie graty od pontonu, i jeszcze kamizelki , kanister były w boxie na dachu, w bagażniku samochodu był silnik i bagaże.

Chcę wysondować rynek zanim się za to wezmę i wrzucę taką ofertę widziałbym to tak
1) Ponton+ silnik 5KM + wszystkie potrzebne rzeczy typu daszek, kotwica gumowa , kapoki (mam 4 2 dla dorosłych 2 dla dzieci) za tydzień 1000zł , + ewentualny BOX (mam Thule chyba 800 model) + 200zł
2) 2 tygodnie 1700zł + BOX 100zł
Nie wiem tylko jak wycenić z silnikiem 15KM musiałbym się zastanowić bo silnik kosztuje 12k pln ale pewnie byłoby to nie mniej niż
1) tydzień 1500zł +box 200zł
2) 2 tygodnie 2500zł + box 100zł
Aha bo dosyć istotna kwestia mi jeszcze wpadła do głowy, doszła by na pewno kaucja zwrotna, i ewentualne koszty transportu jeśli ktoś nie chciałby jechać do Radomia bo odbiór

Jak Wy byście widzieli tą ofertę ma to sens?, ktoś z Was byłby zainteresowany ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2018 18:37

:papa:
Ostatnio edytowano 07.05.2019 14:29 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
DRAPAKUS
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRAPAKUS » 30.08.2018 19:41

smoki3 napisał(a):Kolego 1700 zł na tydzień plus twoje zapewnienie że nie sprawdzą winiety :roll: wydaje się mało atrakcyjne. Cztery tygodnie w cro. I mamy nowy ponton 3,5 + używany silnik markowej firmy 15KM. :boss:

Właśnie pisałem na odwrót, że wynajmując na miejscu nie ma problemu z kontrolami a raczej nie powinno ich być ?, a biorąc z Polski trzeba się z tym liczyć i winieta jest najmniejszym problemem.
Co do ceny kupię od Ciebie za 5k firmowy ponton 3m+ silnik jesteś 1,5k do przodu wyślij mi na priwa ofertę
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2018 20:01

Za 1700 zł/tydzień polska firma wynajmuje dużo lepszy sprzęt.
Nie wiem co za box, który weźmie cały ten majdan.
Działając na terenie HR powinieneś stosować się do ich przepisów.
DRAPAKUS
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRAPAKUS » 30.08.2018 20:42

bigredone napisał(a):Za 1700 zł/tydzień polska firma wynajmuje dużo lepszy sprzęt.
Nie wiem co za box, który weźmie cały ten majdan.
Działając na terenie HR powinieneś stosować się do ich przepisów.

Wydaje mi się że post napisałem przejrzyście , ale patrząc na odpowiedzi chyba nie, albo post jest czytany wybiórczo .
Dałem 2 propozycje ponton + silnik 5KM 1k tydzień bo to już i tak mam, albo ponton + silnik 15KM 1,7k ale nad tym myśle bo silnik kosztuje 12k, mi wystarczył do przemieszczani się zestaw który mam i spokojnie mieści się w boxsie mam thula thurning 780 nie mieści sie tam ponton jego trzeba do środka i to tez napisałem . Jak również napisałem że problem w Chorwacji jest znaleźć wolny termin łódki . Za 1700 na tydzień powiadasz ? Ja takich ofert w tym roku nie widziałem purkadelko 5KM 50 euro doba przy wynajmie 7dni i brak wolnych terminów , a riby minimum 80 euro i zakładam że ponton z silnikiem 15KM prędkością wielce odbiegał od nich nie będzie tzn powinien do 25km/h wyciągnąć
Co do przepisów bardzo dobrze o tym wiem jak tez napisałem że kupowałem w tym roku winietę za która zapłaciłem 98Kuna a patent mam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone